dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 598 z 627
Pokaż wyniki od 11.941 do 11.960 z 12535
  1. #11941
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    te załączniki nie działają.

    Może dom, gdzie pom. techniczne, pokój gościnny i biuro będą na poddaszu - goście będą mieli prywatność a pracujący w biurze spokój?

  2. #11942

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    te załączniki nie działają.

    Może dom, gdzie pom. techniczne, pokój gościnny i biuro będą na poddaszu - goście będą mieli prywatność a pracujący w biurze spokój?
    u mnie działały wcześniej, teraz rzeczywiście nie, ale znów dodałam.

    czy jest to dość standardowe rozwiązanie żeby pom techniczne mieć na poddaszu?
    w sumie biuro na poddaszu ok, ale nalatać się z herbatką trzeba
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  3. #11943
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dlatego na piętrze wstawiasz sobie w biurze czajnik bezprzewodowy i opakowanie herbaty.
    Oczywiście takie biuro ma sens, kiedy faktycznie jest biurem - miejscem pracy, a nie miejscem do dorywczego przeglądania neta.

    Ja mam kotłownię na piętrze. Właśnie po to, by nie marnować najlepszej przestrzeni parteru na pom. techniczne.

  4. #11944

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dlatego na piętrze wstawiasz sobie w biurze czajnik bezprzewodowy i opakowanie herbaty.
    Oczywiście takie biuro ma sens, kiedy faktycznie jest biurem - miejscem pracy, a nie miejscem do dorywczego przeglądania neta.

    Ja mam kotłownię na piętrze. Właśnie po to, by nie marnować najlepszej przestrzeni parteru na pom. techniczne.
    przeglądanie net'a to raczej z jadalni albo kanapy .
    w sumie przy ogrzewaniu gazem to chyba nie ma jakis wielkich minusow robienie pom technicznego na poddaszu - ot jak będzie inspekcja to inspektora trzeba na góre wpuścić i już. coraz bardziej mi się ta opcja podoba.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  5. #11945

    Domyślnie

    poprzestawiałam jeszcze trochę w planie moniss oraz posłuchałam elfir
    zależy mi aby mieć choć trochę słonca popołudniowego w salonie.
    pom techniczne w tym założeniu jest na poddaszu.
    gabinet przesunięty bardziej na północ aby zachodnie słonce wpadało do salonu
    wypoczynek zamieniony miejscem z jadalnią.
    kuchnia bardziej otwarta
    wiatrołap oraz schod cofnięte tak że teraz wiatrołap i pokój 1 zaczynają się na tej samej wysokości.
    sekcja od północy została wyciągnięta w kierunku wschodu o metr. powiększyłam łazienkę oraz dodałam garderobę w sypialni.
    pokój wschodni to sypialnia z małą [czy nie za małą?] garderobą.
    w jadalni dodałam szklane drzwi od południa

    okna oznaczyłam kolorem niebieskim, a drzwi kolorem ciemno niebieskim.
    czy okna naroże są dużo droższe od zwykłych?

    co o tym rozłożeniu sądzicie?
    wg mnie sypialnia, łazienka są trochę za małe, gabinet też mógłby być trochę większy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-dom-w-rabatkach__parter - modifikacja - forum muratora - modyfikacja 5 -pom techniczne n.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	56,0 KB
ID:	419278
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  6. #11946
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    telewizji nie oglądacie?

  7. #11947

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    telewizji nie oglądacie?
    w zasadzie nie . wiem, wiem, też widziałam ten brak tv w domu
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  8. #11948
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja też nie mam TV, ale w takim razie kanapę chyba lepiej ustawić przodem do ogrodu?

  9. #11949

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja też nie mam TV, ale w takim razie kanapę chyba lepiej ustawić przodem do ogrodu?
    wiesz, sama kanapa może będzie i narożna [z obecnej jestesmy zadowoleni] a może będą 2 naprzeciwko siebie... kto wie jeszcze. pewnie za trochę muszę rzeczywiście spojrzeć na ustawność pomieszczen żeby i ten aspekt mieć w miarę przemyślany. Pewnie kuchnia będize sporym wyzwaniem.

    a TV może można umieścić na tej ściance pomiędzy kuchnią i jadanią. ot wiszący tv z jakaś magiczną półką chowającą sprzet okołotelewizyjny.

    coś takiego?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-dom-w-rabatkach__parter - modifikacja - forum muratora - modyfikacja 5 -pom techniczne n.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	56,3 KB
ID:	419295

    tutaj jeszcze wpasowanie powyższego projektu w działkę. wiadomo, paint wiec róg salonu niby wychodzi poza obrys, ale myślę że w praktyce się zmieści.
    widać że mogę spokojnie kuchnię i sypialnię wyciągnąć. Kuchnię bym wyciągneła o jakieś pół do 1 metra, a sypialnię o 1m. ma to sens?
    ogólnie to jeszcze dużo terenu do zabudowy zostaje. no i pytanie czy może pójść w parterowy dom jednak?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka  rzut baza - duza rozdzielczosc - projekt wlasny w dzialce.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	419298
    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 26-09-2018 o 11:08
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  10. #11950
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    nicol21
    Wydłuż ściankę z TV tak, aby zasłoniła korytarzyk do części nocnej, bo na razie masz widok z kanapy na drzwi łazienki.
    Co do wielkości pokoi sypialnych i łazienki, to nie są wcale za małe. Moim zdaniem w sam raz, a i garderoba też od biedy pomieści sporo rzeczy.

    Skoro masz kuchnię niemal połączona z jadalnią, to zamiast stołu kuchennego można wstawić rząd szafek (czyli więcej blatów) aż do wyjścia na taras. W tej opcji można by też wyrzucić szafki spod ściany spiżarkowej i wejście do tego pomieszczenia zrobić z kuchni.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 26-09-2018 o 10:51
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  11. #11951

    Domyślnie

    moniss dzięki. absolutna racja z tą ścianką/widokiem na korytarz.
    co do kuchni to też myślałam o blacie pod oknem jeśli wyciągnę pomieszczenie i ze zrobionym przejściem do jadalni. wejście do spiżarki zostawiłambym tam gdzie jest bo w nowym domu chce miec lodówkę wolnostojącą, i pewnie zmywarkę trochę podniesioną więc w słupku, do tego piekarnik więc sporo tej zabudowy wysokiej się robi. No ale jest czas na prezmyślnia i jestem bardzo wdzięczna za uwagi wszelakie!

    na chwilę obcną sypialnia i kuchnia jeszcze w starych rozmiarach.
    no i uswiadomiło mi się że jeśli byśmy mieszkani na parterze to jest mi potrzebne pomiesszczenie na pralkę, suszarkę i deskę do prasowania... a w tej wersji tego nie ma.


    a co myślicie o wejściu do gabinetu z wiatrołapu? chodzi mi o to żeby ściana w salonie była jednolita bez drzwi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt- parter - modifikacja - forum muratora - modyfikacja 6 -pom techniczne na poddaszu.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	58,9 KB
ID:	419301
    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 26-09-2018 o 12:38
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  12. #11952

    Domyślnie

    Trochę powiększyłam część północną i dodałam pralnio-suszarnio-deskę do prasowania . Dodatkowo wysunełam sypialnie, dodałam okno narożne, oraz wysunełam kuchnię. W sumie teraz kuchnia wydaje mi się spora, ok 14m2 - czy aby nie za duża? czy może powinnam ją skrócić o pol metra i z 14m2 wyszłoby ok 12 co i tak jest spore, zwłaszcza że nie planuję stołu w kuchni.

    i chyba b.wazne pytanie - czy z takim planowaniem pomieszczen, bryła domu może wyjść sensowna?
    czy dach wyjdzie jakiś sensowny?
    pewnie chcielibyśmy dodać drzwi na klatkę schodową - jeśli mieszkalibyśmy głównie na dole to wtedy można ograniczyć grzanie góry. Obecnie jesteśmy 2+1 więc ilość pokoi jest ok. Jeśli będzie 2+2 to wtedy dzieci spałyby u góry. Wtedy poddasze użytkowe nie musi być aż tak duże jak parter [spore straty jeśli max wysokość do rynny to 3,5m] ale 2 pokoje dla dzieci, 3ci jako mini-silownia, lazienka i jakas garderoba pewnie by spokojnie się zmieściły, no i trochę przestrzeni na typowy strych.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt- parter - modifikacja - forum muratora - modyfikacja 8 -pom techniczne na poddaszu.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	16,5 KB
ID:	419353
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  13. #11953
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten dom ma teraz skomplikowaną bryłę (12 narożników). Powierzchnia też spora. Pomyśl jak będzie wyglądał dach, ile powstanie ścian nośnych. I docelowo - ile to będzie kosztować.
    Stół w kuchni - ja polecam, mimo stołu w jadalni.

  14. #11954

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicol21 Zobacz post
    czy dach wyjdzie jakiś sensowny?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt- parter - modifikacja - forum muratora - modyfikacja 8 -pom techniczne na poddaszu.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	16,5 KB
ID:	419353
    J/W
    Ostatnio edytowane przez Wiktor1111 ; 27-09-2018 o 16:49

  15. #11955

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ten dom ma teraz skomplikowaną bryłę (12 narożników). Powierzchnia też spora. Pomyśl jak będzie wyglądał dach, ile powstanie ścian nośnych. I docelowo - ile to będzie kosztować.
    Stół w kuchni - ja polecam, mimo stołu w jadalni.
    no właśnie nad tym zaczełam się sama zastanawiać. ehhh chyba nie można mieć wszystkiego . a czy taka bryła nadawałaby się na dach płaski czy też za skomplikowana?

    co do kuchni to chciałabym chyba miec więcej wysokiej zabudowy niż tylko piekarnik i lodówka. Tak żeby talerze tez mieć na wysokości blatu, a nie jak obecnie że trzeba się po nie schylać.

    no nic, trzeba teraz myśleć o kompromisie :/
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  16. #11956

    Domyślnie

    Dzięki, rysunek dość mały i ciemny, ale na tyle na ile widze nie wygląda to zbyt dobrze. Chyba że zrobilibysmy dużo podcieni, a tego chyba nie chce ze względu na straty światła w pomieszczeniach.
    a więc kompromisy.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  17. #11957
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na dach płaski to możesz sobie kombinowac do woli.

  18. #11958

    Domyślnie

    Na płaski pozwolenia nie dostaniemy [warunki zabudowy okreslaja kont] także trzeba coś innego wymyśleć.

    kolejna wersja gdzie kuchnia jest przesunięta do wysokości sypialni. powstaje wtedy małe pomieszczenie przy spiżarce. ok, można zrobić toaletę, ale raczej nie aż salon kibelkowy kolejny schowek to chyba będzie przesada. z kolei jeśli bym przeniosłą pralnię na środek to można powiększyć łazienkę i trochę garderobę.
    na rysynku różowym kolorem zrobiłam obrys dachu oraz jego środek, w zamyśle dwuspadowy, z takim "językiem" nad jadalnią i salonem, wcięty nad gabinetem. nad wejściem mógłby wystawać tworząc trochę okapu, ale wiadomo że praktyczność średnia biorąc jego wysokość tam gdzie są drzwi.
    Plusem takiego dachu wydaje się być możliwość zrobienia poziomego okna od południa w pokoju nad kuchnia.

    czy taki dach ma sens?

    muszę opanowac powiększenie rozdzielczości żeby lepiej było widać co i jak.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt- parter - modifikacja - forum muratora - modyfikacja 10 - rozdz.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	18,1 KB
ID:	419442
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt- parter - modifikacja - forum muratora - modyfikacja 10.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	18,0 KB
ID:	419441  
    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 28-09-2018 o 16:00
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  19. #11959
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    robią ci się spore straty na komunikacji.

  20. #11960

    Domyślnie

    rozrysowałam sobie 2 fasady - wejściową/zachodnią oraz południową. zachodnia chyba nic specjalnego. Południowa - czy myślicie że takie wysokie zakonczenie/rozpoczęcie dachu będzie szpeciło budynek?

    zdj te w nie szarej ramce są wieksze, ale i nie tak duże jakbym chciała. jaka jest optymalna rozdzielczość jaką powinnam ustawiać w paincie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt- parter - modifikacja - forum muratora - modyfikacja 10 - fasada wejsciowa.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	11,8 KB
ID:	419476Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt- parter - modifikacja - forum muratora - modyfikacja 10 - fasada wschodnia do poprawki.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	16,7 KB
ID:	419477
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt- parter - modifikacja - forum muratora - modyfikacja 10 - fasada wejsciowa.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	5,9 KB
ID:	419474   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt- parter - modifikacja - forum muratora - modyfikacja 10 - fasada wschodnia do poprawki.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	8,4 KB
ID:	419475  
    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 28-09-2018 o 21:17
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

Strona 598 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony