dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 604 z 627
Pokaż wyniki od 12.061 do 12.080 z 12535
  1. #12061
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może coś w tym kierunku:

  2. #12062
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    który konkretnie masz na mysli projekt?

  3. #12063

    Domyślnie

    A co jest takiego drogiego w tych domach? Najprostsze domy jakie można wymyślić. Nie dajmy sie zwariować... Okno narożne podnosi cene...No proszę Was, to jedyny element arch tego domu

    200m musi kosztować.Kolega kamil nie chce przepłacać, szuka małego domu i wstepnie spodobały mu sie 2 domy, 200 i 160metrowy. i dobrze. Z tych dwóch pietrowy to gniot. Połowa pokoi pod skosami dachu - to jest idiotyczne rozwiązanie uprzykrzające życie.

    Inna sprawa - Kolega mówi, że pompa jest droga w zakupie. Ta sama cena co dobry piec na ekogroszek z kominem. 20 tys jak nic trzeba wydać I tu i tu, a odpada noszenie kilku ton opału. Dla mnie nie ma tutaj porównania.

    Parterówka dosyć fajna. Ocieplić zgodnie z normą na rok 2021 i grzać pompą gdy nie ma gazu. 100 tys z okładem pójdzie na dach. ale zaoszczędzisz na stropie i zmarnowanej powierzchni pod skosami.

  4. #12064
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar avekamil
    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Malcanów
    Kod pocztowy
    05-462
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dziękuje za szybkie i rzeczowe odpowiedzi:

    @Kemotxb, @ciężkiprzypadek: Dzięki za sugestie co do garażu - właśnie przeglądam projekty bez niego. Ale boję się, że będę żałował, że nie wybudowałem go w bryle. Chociaż aspekt ekonomiczny bardzo do mnie przemawia.

    @Kemotxb: Obawiam się trochę tej "nowej technologi" - jeżeli chodzi o pompę ciepła - jedni mówią, że działa jak złoto, inni ,że odbije mi się to czkawką.

    @ciężkiprzypadek: Nie wiedziałem, że są takie "gotowe" modułowe garaże w sprzedaży. Nawet fajnie wyglądają. Jak wygląda sprawa z pozwoleniem na postawienie takiego garażu?

    @jajmar: To są projekty które mi się "podobają" - po jednym z każdej kategorii. 10m2 kuchni to chyba rozsądne minimum - dla mnie ważne, żeby była dobrze zaplanowana.

    @Elfir: Chyba popełniam błąd początkującego inwestora - szukam domu który jest dla mnie za duży. Obecnie mieszkam w bloku w mieszkaniu, które ma 45m2 - to zdecydowanie za mało dla 3 osobowej rodziny. Ciężko jest mi określić się ile dokładnie metrów potrzebuję - ale wiem jakie pomieszczenia muszą się znaleźć w moim nowym domu. W projekcie który mi podesłałaś brakuje gabinetu, chciałbym też, aby pokój córki odseparować trochę od pokoju rodziców - chcielibyśmy mieć odrobinę prywatności, której teraz brakuje. Jeżeli zrezygnowalibyśmy z garażu to nie chciałbym, aby dom wyglądem przypominał naleśnik W Twoim projekcie bardzo podoba mi się kuchnia na wyspie - ale okap do takiej kuchni to koszt pewnie kilku tys. zł

    @pandzik: Dzięki za komentarz, ale faktycznie popłynąłem z metrażem Mówisz, że w piętrowym budynku skosy rujnują wszystko? A gdyby podnieść ścianę kolankową? Pytam się ponieważ patrząc się na kosztorysy budowy domów - teoretycznie taniej wychodzi budowa domu piętrowego niż parterowego o tej samej powierzchni. Czy w ogóle nie zwracać uwagi jaki koszta podają na takich stronach jak murator lub archon?

  5. #12065
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zacznij od kilku wycen na bramy garażowe. Ten garaż wyjdzie drożej niż salon. Do tego to koszt odizolowania od reszty domu (od tego co pod ziemia, przez strop po przestrzeń nad) albo koszty ogrzewania.
    Nie patrz na kosztorysy, bo są od czapy. No, może jakoś się sprawdzą do stanu SSO (chociaż teraz ceny tak szaleją, ze bym się nie zakladał, czy 20% zapas będzie wystarczający) Jak przyjdzie Ci prowadzić rekuperację w piętrowym, to zobaczysz ile droższe i bardziej skomplikowane to będzie. Schody kosztują, ocieplenie połaci jest dużo droższe niż stropu, okna połaciowe kosztują. Duże przeszklenia kosztują. Okno narożne to komplikacja konstrukcji (kosztuje). Okna nawet mniej - ale to mocny kandydat do sporego mostku i skraplania się pary wodnej. Skomplikowana bryła domu i dachu kosztuje.
    Ogrzewanie temat rzeka przewalony w każdą stronę wielokrotnie. Najtańsze w instalacji a najdroższe w używaniu są kable. Najdroższa w montażu a najtańsza w używaniu jest gruntowa pompa ciepła z odwiertami pionowymi. I pomiędzy inne rozwiązania. Co wyjdzie najtaniej w perspektywie X lat zależy od energooszczędności domu. A wyliczenie jeszcze bardziej się komplikują, jak zechcesz uwzględnić koszty serwisu, przeglądów, napraw i przewidywaną żywotność urządzeń czy droższych komponentów systemu.

  6. #12066

    Domyślnie

    @ciężkiprzypadek: Nie wiedziałem, że są takie "gotowe" modułowe garaże w sprzedaży. Nawet fajnie wyglądają. Jak wygląda sprawa z pozwoleniem na postawienie takiego garażu?

    Możesz postawić w każdej chwili do 35m2 na zgłoszenie.

    Przy wyborze projektu pamiętaj, że dom parterowy ma jedną ważną zaletę, jest wygodniejszy.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  7. #12067
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z jednej strony chciałbyś ekonomicznie a z drugiej dajesz projekt 5 pokoi + 3 łazienki i dwustanowiskowy garaż w bryle dla 3-osobowej rodziny. Naprawdę potrzebny wam aż taki wielki dom?
    Może określ mniej-więcej jaki masz budżet to będzie łatwiej coś zaproponować.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  8. #12068
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar avekamil
    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Malcanów
    Kod pocztowy
    05-462
    Posty
    7

    Domyślnie

    @Kaizen: Dzięki za poradę, garaż w bryle to moja fanaberia - mam w bloku i fajnie wsiada się do ciepłego auta - ale sprawę rozwiązuje zaproponowany garaż wolnostojący. Po kiego grzyba są te kosztorysy jak nie ma co się nimi sugerować? Co do ogrzewania to sąsiad który się teraz buduje postawił na powietrzną pompę ciepła + kominek. Muszę o tym poczytać.

    @ciężkiprzypadek: Dzięki, w poniedziałek zadzwonię do kilku firm i wybadam co i jak

    @Nurek_: Propozycje które przedstawiłem to były domy które mi się podobały i spełniały nasze założenia c odo funkcjinalności (oprócz pralni w projekcie ARIEL). Nie mam określonego budżetu. Będę brał kredyt na budowę domu, ale chcę wydać jak najmniej - chce go w miarę szybko spłacić - nie uśmiecha mi się do końca życia mieć kredyt na karku Nie chce mieć złotych klamek w domu, marmurów i designerskich mebli - ma być prosto, ładnie i ekonomicznie. 2 pokoje, gabinet + salon wystarczą w zupełności
    Ostatnio edytowane przez avekamil ; 03-05-2019 o 22:47 Powód: mały dopisek :)

  9. #12069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wersja z gabinetem i kominkiem

  10. #12070
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    majowy

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    Hawana

  11. #12071
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał avekamil Zobacz post
    @Nurek_: Propozycje które przedstawiłem to były domy które mi się podobały i spełniały nasze założenia c odo funkcjinalności (oprócz pralni w projekcie ARIEL). Nie mam określonego budżetu. Będę brał kredyt na budowę domu, ale chcę wydać jak najmniej - chce go w miarę szybko spłacić - nie uśmiecha mi się do końca życia mieć kredyt na karku Nie chce mieć złotych klamek w domu, marmurów i designerskich mebli - ma być prosto, ładnie i ekonomicznie. 2 pokoje, gabinet + salon wystarczą w zupełności
    Tylko, że dla jednego ekonomicznie to 300 tyś a dla drugiego 600. A to już zupełnie inne domy są. Te propozycje które wstawiłeś to do zamieszkania koszt 600-700 tyś, jak dla mnie ekonomicznie to nie jest...
    Tak naprawdę to wszystko rozbija się o kasę, nikt nie neguje że duży garaż w bryle domu to funkcjonalnie najlepsze rozwiązanie tylko że kosztuje ładnych kilkadziesiąt tysięcy przy budowie i kilka stówek rocznie na ogrzewanie. Fajna jest prywatna łazienka przy sypialni, dodatkowy pokój dla gości, może też z łazienką - tylko że każda łazienka to dodatkowe 20-30 tyś w budżecie. Ogrzewanie gruntową PC jest bezkonkurencyjne pod względem rachunków i wygody - pytanie czy jesteś w stanie za nie dać 50-60 tyś. I tak dalej, i tak dalej.... Trzeba sobie dobrze przemyśleć co tak naprawdę chcemy a z czego jesteśmy w stanie/musimy zrezygnować. I określenie budżetu w tym bardzo pomaga...

    Jak ma być ekonomicznie to zerknij na to co ja buduję. Sytuację mam podobną rodzina 2+1, jak na razie cenowo jest OK.

    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  12. #12072
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wydłużanie nie powinno być problemem

  13. #12073
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar avekamil
    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Malcanów
    Kod pocztowy
    05-462
    Posty
    7

    Domyślnie

    @Elfir: Nie przemawia do mnie ten "naleśnik" - po przeanalizowaniu tego co mi napisaliście skłaniam się do budowy domu bez garażu. Nie stać mnie na takie luksusy

    @Nurek_: Dzięki za propozycje Twojego projektu - przyznam się, że już wcześniej znalazłem go w linku z Twojej stopki. Podoba mi się układ pomieszczeń. Czy możesz mi powiedzieć coś więcej na temat technologi na jaką się zdecydowałeś?
    - Martwi mnie "pralnia" w kotłowni - rozumiem, że przy powietrznej pompie ciepła nie będzie problemu z zachowaniem czystości w pomieszczeniu?
    - Okno w kotłowni to są drzwi balkonowe?
    - Czy nie martwi Cię brak prysznica w drugiej łazience? - Jak dziecko podrośnie to będzie wojna o to kto akurat się kąpie
    - Brak dodatkowych okien na ścianie wschodniej w pokoju 2 i 3 jest wymuszony - czy to Twój wybór przy projektowaniu?
    - Czy robiłeś kalkulację kosztów - ile wyniesie Cię budowa tego domu do stanu pod klucz?
    - Czy na strychu jest uwzględniony składzik na rzeczy sezonowe?

  14. #12074
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a co ma brudzić w Pompie?
    Ja mam pralnię w pom. z kotłem gazowym.

  15. #12075
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar avekamil
    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Malcanów
    Kod pocztowy
    05-462
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dopytuje, by mieć 100% pewność - dzięki za rozwianie wątpliwości.

  16. #12076
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał avekamil Zobacz post
    @Nurek_: Dzięki za propozycje Twojego projektu - przyznam się, że już wcześniej znalazłem go w linku z Twojej stopki. Podoba mi się układ pomieszczeń. Czy możesz mi powiedzieć coś więcej na temat technologi na jaką się zdecydowałeś?
    Buduję na standardowych fundamentach, z betonu komórkowego, zdecydowałem się na wiązary i strop drewniany, dach kryty blachą

    Cytat Napisał avekamil Zobacz post
    @Nurek_:
    - Martwi mnie "pralnia" w kotłowni - rozumiem, że przy powietrznej pompie ciepła nie będzie problemu z zachowaniem czystości w pomieszczeniu?
    Pompa ciepła jest absolutnie czysta.

    Cytat Napisał avekamil Zobacz post
    @Nurek_:
    - Okno w kotłowni to są drzwi balkonowe?
    Tak, ja zastosowałem balkonowe. Chcieliśmy z pralni wyjście prosto na ogród, żeby można ewentualnie pranie rozwiesić. Można też dać zwykłe wejściowe, ale wtedy będziesz miał ciemno i będzie drożej.

    Cytat Napisał avekamil Zobacz post
    @Nurek_:
    - Czy nie martwi Cię brak prysznica w drugiej łazience? - Jak dziecko podrośnie to będzie wojna o to kto akurat się kąpie
    Nie, przemyśleliśmy sprawę i będzie ok. Mam syna więc nie spędza pół dnia w łazience . Jakby coś można zrobić prysznic kosztem spiżarki.

    Cytat Napisał avekamil Zobacz post
    @Nurek_:
    - Brak dodatkowych okien na ścianie wschodniej w pokoju 2 i 3 jest wymuszony - czy to Twój wybór przy projektowaniu?
    Tak było w projekcie na którym się wzorowaliśmy, mi akurat pasowało.

    Cytat Napisał avekamil Zobacz post
    @Nurek_:
    - Czy robiłeś kalkulację kosztów - ile wyniesie Cię budowa tego domu do stanu pod klucz?
    Na obecną chwilę wydałem na samą budowę ok. 175 tyś. W tym jest wiadomo budynek + dach, trzyszybowe okna z roletami (chociaż bez żadnych drogich drzwi przesuwnych), ocieplenie grafitowym styropianem 20 zaciągnięte klejem, elektryka, tynki wewnętrzne oraz kupiony styropian na podłogi. Została hydraulika (szacuję ok 5 tyś), podłogówka + PC (37 tys), ocieplenie stropu + sufity podwieszane (jakieś 15-20 tyś) i tynk na elewacji . Czyli tak ok 250 tyś stan developerski. Do tego ok 20 tys to były przyłącza i różne koszty administracyjne. Do tego dojdzie wykończeniówka i ogarniecie terenu wokół domu, jakiś taras itp. Myślę że do zamieszkania wyjdzie pod 400 tyś.

    Cytat Napisał avekamil Zobacz post
    @Nurek_:
    - Czy na strychu jest uwzględniony składzik na rzeczy sezonowe?
    Tak, wiązary są z miejscem na stryszek.
    Ostatnio edytowane przez Nurek_ ; 05-05-2019 o 16:50
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  17. #12077
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    majowy

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    A jakie usytuowanie tego domu byłoby wg was najkorzystniejsze?

  18. #12078

    Domyślnie

    Projekt jest zaplanowany z wejściem od wschodu, salonem i jadalnią od południa i sypialniami od zachodu. Osobiście nie znoszę sypialni od zachodu, bo jest w nich bardzo gorąco latem, więc wolałabym wybrać odbicie lustrzane i wybrać wejście od zachodu, a sypialnie od wschodu - lubię się budzić w jasnym pomieszczeniu. Ale wtedy okno na zachód ma kuchnia i to też potrafi nieźle dać w kość, jeśli piecze się ciasto w lipcowe wieczory - sauna gratis.

  19. #12079
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja nie znoszę jak mi rano słońce wali

    Ja proponowałam aby ten dom postawić na sztorc, prostopadle kalenicą do drogi i z wejściem od północy. Wówczas pokoje maja światło południowe i zimą pokoje dzieci są najdłużej doświetlone światłem naturalnym.

  20. #12080
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    majowy

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    no i chyba ta opcja wydaje się być dla mnie korzystniejsza (z wejściem od północy). Dziękuje za opinie

Strona 604 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony