dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 624 z 627
Pokaż wyniki od 12.461 do 12.480 z 12535
  1. #12461
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie Projekt małego(70-85m2), prostego i taniego w budowie domu

    Cześć wszystkim.

    Zasiadamy do budowy kolejnego domu.

    Planujemy zmieścić się w 70-85 m2 z 2-3 sypialniami + salonem z kuchnią + łazienką + pomieszczeniem technicznym.

    Najważniejszym jest kryterium kosztów budowy. Preferowana murowana, tradycyjna. Instalacje maksymalnie bezobsługowe. Brak prac własnych (jeśli budżet pozwoli). Dach dwuspadowy, CO = PC PW,

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-irysowka-WRN1512

    Ktoś budował podobne małe domki 70m2?
    Podzielicie się doświadczeniem?
    Może ktoś skomentuje założenia projektowe?

    Do stanu deweloperskiego 400 tys. da radę? Wykończenie ok. 100k. Start 2024.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  2. #12462
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    A co z działką?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #12463
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    W sensie kosztu? czy jej warunków?

    Kosztu działki nie liczę nie zapadła jeszcze decyzja gdzie. Ma być blisko jeziora i obok lasu.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  4. #12464

    Domyślnie

    400/70 = 5700zl/m2. Wg mnie się zmieścisz. Proste ściany wiązar, na dachu blacha. Zależy też od rejonu.

    Inna będzie cena instalacji pod Warszawą a inna na Podlasiu, mówię orobociznie, skoro ma być system zlecony

  5. #12465
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Warunków, w portfel Ci nie zaglądam

    Zarzuć sytuację, napisz coś o stylu życia, do czego te pokoje mają być i czy na pewno obok siebie, ze wspólną łazienką. Zastanów się, czy nie lepiej pójść w domek skandynawski - wejście od razu do przestrzeni dziennej, a pokoje np po lewej i prawej stronie, z własnymi miniłazienkami. Nie ma komunikacji.
    Pracownia MIDI Piotr Karaś sporo tego miała na swoich stronach, teraz widzę wymiotło te projekty, ale mogę narysować z pamięci odręcznie (potem, teraz nie mam czasu).
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #12466
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Dom dla samotnej osoby +60, pracoholika.
    Dom będzie służyć do spania po job i regenracji baterii w niedzielę.
    Sypialnia dla właściciela + pokój/dwa dla gości z dziećmi.
    Obsługą wszystkich instalacji będą zajmował się ja, więc wolę by było to najlepiej dostępne via web i minimum obsługi.
    Planuję 1-2x klimatyzator, ogrzewanie mała PC, mała rekuperacja
    Konstrukcja taka jak piszesz.
    Kujawy.

    Co do układu - staram się zagęścić kuchnię, łazienkę i PG by maksymalnie uprościć instalacje.
    Dzięki za sugestię - popatrzę.
    Będę wdzięczny jak wrzucisz - choćby w paincie
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 31-01-2023 o 13:44
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  7. #12467
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Na szybko w przerwie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	463556
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #12468
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Na szybko w przerwie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	463556
    Ktoś widzi ten wklejony obrazek? Coś się chyba popsuło.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #12469
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Dom dla samotnej osoby +60, pracoholika.
    Dom będzie służyć do spania po job i regenracji baterii w niedzielę.
    Sypialnia dla właściciela + pokój/dwa dla gości z dziećmi.
    Obsługą wszystkich instalacji będą zajmował się ja, więc wolę by było to najlepiej dostępne via web i minimum obsługi.
    Planuję 1-2x klimatyzator, ogrzewanie mała PC, mała rekuperacja
    Konstrukcja taka jak piszesz.
    Kujawy.

    Co do układu - staram się zagęścić kuchnię, łazienkę i PG by maksymalnie uprościć instalacje.
    Dzięki za sugestię - popatrzę.
    Będę wdzięczny jak wrzucisz - choćby w paincie
    Wrzuciłem, nie wiem czy widać (ja mogę kliknąć).

    Klimę to chyba najlepiej kanałową, nowoczesny domek spokojnie da radę ogrzać taką jednostką i latem wychłodzić. Do tego elektryka w podłodze jako uzupełnienie i PC do CWU.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #12470
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Dzięki Ratpaw. Ciekawe, ale raczej sprawdzi się taki układ w większym domu niż 70 m2
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  11. #12471
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Wrzuciłem, nie wiem czy widać (ja mogę kliknąć).

    Klimę to chyba najlepiej kanałową, nowoczesny domek spokojnie da radę ogrzać taką jednostką i latem wychłodzić. Do tego elektryka w podłodze jako uzupełnienie i PC do CWU.
    Cena kanałowej nie zaczyna się od 30-40k? Myślałem o pgrzewaniu płaszczyznowym. Klima jest mniej kpmfortowa...
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  12. #12472
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Cena kanałowej nie zaczyna się od 30-40k? Myślałem o pgrzewaniu płaszczyznowym. Klima jest mniej kpmfortowa...
    Właśnie rozpracowuję temat dla małego domku. Sama jednostka wysokiej klasy dla takiego domku (a nawet za mocna) to koszt ponizej 10 tys brutto.

    Ogrzewanie płaszczyznowe to też elektryczna podłogówka w postaci np mat i folii. Do szybkiego podgrzania w sam raz, a się sprawdza jako uzupełnienie klimy kanałowej, która też jest szybka i komfortowa (split nie jest). Nie daje to jednak grzania CWU.

    Mała PC typu PW plus wodna podłogówka da pełen komfort i możliwość podgrzania CWU w zbiorniku. Da też bufor cieplny. Nie da chłodzenia.

    Przy nie więcej niż 25 W/m2 masz obciążenie 70*25=1750 W, typowo pewnie poniżej 1000 W. Ogrzewanie ścienne wodne to tutaj niepotrzebna komplikacja. W sumie nawet na kanałową klimę to za dużo (te najlepsze startują od 800W mocy grzewczej).

    70 m2 i trzy pokoje? Klitki wyjdą. Już lepiej urządzić salon tak, żeby w nim móc spać i zrobić dodatkowo max dwa małe pokoje.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #12473

    Domyślnie

    RatPaw...
    3 pokoje to juz rzeźba. Autor jako glówne kryterium wskazal cenę, więc 2 lazienki to komplikacja i koszty. Choc zaproponowany przez Ciebie uklad dsje w zamian prywatnosc i komfort w przypadku wiekszej ilosci gosci.
    Nie bierz tego jako krytykę, ale zauwazyles ze proba pogodzenia wody z ogniem daje wieksza powierzchnie niz zakladane 70m2?

    Sativium
    Ja przerabialem tę kwestie z podobnymi zalozeniami roboczymi. (dom na emeryture)
    Dylematy w kwestii miejsca do spania dla gosci sie skonczyly, kiedy przyjalem, ze bedzie dla nich miejsce do spania na strychu. To nie sa domownicy tylko goscie. Wpadna jak po ogień, dzis sa jutro ich nie ma. Dom to nie hotel dla przyjezdnych.
    Gdybym do tematu podchodzil drugi raz zrobilbym podobnie.
    Gdyby znalazlbym zduna w okolicy a nie "gwiazdy po lekturze youtuba", to zamiast rozkminiac zrodla ogrzewania zbudowalbym dom wokól paleniska. Wg mnie rozwiazaloby to problem ogrzewania i CWU. Dla tej powierzchni i przy centralnym ukladzie zrodla ciepla wyeliminowaloby to praktycznie koszt instalacji DGP. Zostalaby tylko fizyka.
    Zadnych klim itp pozeraczy pradu. Problem naslonecznienia latem zalatwia wysuniety okap.
    Taka tam inspiracja starym wiejskim budownictwem w nowej odslonie.



    pozdrawiam

    PS. Ewentualne argumenty o kotlowni w domu, o podeszlym wieku i spadku sprawnosci , o ekologii etc... są delikatnie mowiac przerosniete. Wg mnie oczywiscie.
    Twierdzę, ze nieopacznie w pogonii za eko wrzucono drewno opalowe do paliw stalych na rowni z mialem, flotem i węglem. Bez zadnej refleksji, tylko i wylacznie kierujac sie kryterium latwosci puszczenia przez komin butelek, kaloszy etc.
    Ostatnio edytowane przez Tompas ; 01-02-2023 o 05:32

  14. #12474
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pytanie czy te pokoje gościnne są tylko do przekimania od czasu do czasu czy mają też zapewniać jakąś dozę prywatności i będą używane często.
    Bo jeśli to ta pierwsza opcja to poszedłbym w układ salon, sypialnia, łazienka, PG na paterze. Otwarta przestrzeń nad salonem a resztę wykorzystać na antresolę z miejscem do spania dla gości
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  15. #12475
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    @Tompas
    Jak centralny piec załatwia sprawę CWU?

    No właśnie, kwestia przyzwyczajeń i progu bólu. Z doświadczeń moich znajomych codzienne palenie w czymkolwiek jest uciążliwe, drewno trzeba załatwić, poukładać, potem nosić, a dom ma być dla:
    Dom dla samotnej osoby +60, pracoholika.
    Dom będzie służyć do spania po job i regenracji baterii w niedzielę.
    Jak dla mnie to właśnie wyklucza kominek, piec, kocioł stałopaliwowy itp.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #12476
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Właśnie rozpracowuję temat dla małego domku. Sama jednostka wysokiej klasy dla takiego domku (a nawet za mocna) to koszt ponizej 10 tys brutto.
    Cena spoko.

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ogrzewanie płaszczyznowe to też elektryczna podłogówka w postaci np mat i folii. Do szybkiego podgrzania w sam raz, a się sprawdza jako uzupełnienie klimy kanałowej, która też jest szybka i komfortowa (split nie jest). Nie daje to jednak grzania CWU.
    Nakłady pewnie niższe niż przy podłogówce wodnej. Coś do przemyślenia.

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    70 m2 i trzy pokoje? Klitki wyjdą. Już lepiej urządzić salon tak, żeby w nim móc spać i zrobić dodatkowo max dwa małe pokoje.
    Podawałem 70-85 m2. Będę wiercił w brzuchu, by pozostać przy dwóch sypialniach - wtedy 70-75m2 powinno być ok.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  17. #12477
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tompas Zobacz post
    Ja przerabialem tę kwestie z podobnymi zalozeniami roboczymi. (dom na emeryture)
    Dylematy w kwestii miejsca do spania dla gosci sie skonczyly, kiedy przyjalem, ze bedzie dla nich miejsce do spania na strychu. To nie sa domownicy tylko goscie. Wpadna jak po ogień, dzis sa jutro ich nie ma. Dom to nie hotel dla przyjezdnych.
    Gdybym do tematu podchodzil drugi raz zrobilbym podobnie.
    Chcę pozostać przy parterze i braku schodów. Jeden pokój sypialnia, drugi pracownia + salon. Kolejny pokój mógłby robić tylko za pokój zabawek dla wnuków. Bez sensu. 90% czasu i tak będą stać puste.

    Cytat Napisał Tompas Zobacz post
    Gdyby znalazlbym zduna w okolicy a nie "gwiazdy po lekturze youtuba", to zamiast rozkminiac zrodla ogrzewania zbudowalbym dom wokól paleniska. Wg mnie rozwiazaloby to problem ogrzewania i CWU. Dla tej powierzchni i przy centralnym ukladzie zrodla ciepla wyeliminowaloby to praktycznie koszt instalacji DGP. Zostalaby tylko fizyka.
    Zadnych klim itp pozeraczy pradu. Problem naslonecznienia latem zalatwia wysuniety okap.
    Taka tam inspiracja starym wiejskim budownictwem w nowej odslonie.
    Prawdziwego zduna to chyba strasznie ciężko już dorwać. Może nawet bym miał dojście, ale to z daleka musiałbym ściągać.
    Pomysł fajny, ale nie dla kobiety. Nie spałbym spokojnie
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  18. #12478
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Pytanie czy te pokoje gościnne są tylko do przekimania od czasu do czasu czy mają też zapewniać jakąś dozę prywatności i będą używane często.
    Bo jeśli to ta pierwsza opcja to poszedłbym w układ salon, sypialnia, łazienka, PG na paterze. Otwarta przestrzeń nad salonem a resztę wykorzystać na antresolę z miejscem do spania dla gości
    Schody odpadają na 100% Zresztą koszty trzeba trzymać w ryzach. Planuję za to sufit 3m
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  19. #12479
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Zerknij na mój dziennik, tzn to co wklejałem na początku bo później ze względu na brak możliwości dodawania zdjęć z niego zrezygnowałem. Własnie wykańczam 70m2, salon z kuchnią, dwa pokoiki po jakieś 10,5m2, łazienka ok 4m2, pomieszczenie gospodarcze niecałe 4m2. Robiłem projekt indywidualny wzorowany na gotowym z netu. Jak coś pisz na priv to Ci wyślę jakieś rzuty.

  20. #12480
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Schody odpadają na 100% Zresztą koszty trzeba trzymać w ryzach. Planuję za to sufit 3m
    No właśnie ja na połowie domu mam nawet 4m

Strona 624 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony