dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 17
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 338
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Wypad na narty to zajęcie, które nie koliduje z naszą budową a wręcz przeciwnie relaks na nartach pozwoli nam nabrać sił przed kolejnym sezonem budowlanym i trochę odpocząć od myślenia o budowie. Czy na Forum są jacyś entuzjaści białego szleństwa.
    Pozdrawiam Wszystkich Ewa

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Oj są, są Tylko czasu i kasy mają mało. Ale zawsze staramy się trochę pojeździć /Tomek z dziećmi na ilość dni, ja na jakość/.
    Tomek, Ania i Michał spędzają na nartach około 3 tygodni w roku w Karkonoszach/ urywamy ze szkoły/, ja tydzień na różnych stokach w Alpach / związane jest to z moją pracą/.

  3. #3

    Domyślnie

    Myślę, że jest nas więcej!! Ja i moja żonka również szusujemy - głównie po stokach polskich i czeskich Karkonoszy!! Nie możemy się już doczekać warunków odpowiednich do rozpoczęcia sezonu tej zimy!! W sobotę trochę popadało w górach (sam widziałem - okolice Karpacza), ale przy tej temperaturze wszystko już zginęło. Trzmam kciuki za zimę - niech będzie mroźna i śnieżna!! Do zobaczenia na stoku

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Majeczko z nieba a właściwie z Alp mi spadłaś. Od jakiegoś czasu niestety obserwuję u siebie lęk przestrzeni.W tym roku znajomi namawiają nas na wypad sylwestrowy w Alpy co bardzo mnie kręci z jednej strony a z drugiej strony boję się,że będzie to pobyt pełen stresów związanych z moim lękiem.Powiedz mi tak obiektywnie czy mam tam szansę pojeździć bezstresowo.
    pozdrawiam Ewa

  5. #5

    Domyślnie

    Jest nas więcej.
    Edzia: w kolejce to moze się zakręcić czasem w głowie ale na stoku alpy to jest ABSOLUTNA REWELACJA. Jedyna wada: że taki wyjazd to prawie pokrycie dachu.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Tzn.,że trzeba skorzystać propozycji wyjazdu w Alpy w tym sezonie, bo w przyszłym tych kuszących przeliczników będzie więcej, meble do kuchni ,podłogi.Póki stan jest jaki jest to mniej pokus.A tak weekendowo korzystam ze stoków beskidzkich. Najczęściej z wyciągu krzesełkowego, bo podczas wjazdu można trochę odpocząć.Trochę zraziłam się do orczyków, bo korzystający z nich snowbordziści bardzo "wyślizgują" trasę i trudno się utrzymać szczególnie jeżeli partnerem na orczyku jest młodsze /mniejsze/ dziecko.
    pozdrawiam narciarzy Edzia

  7. #7

    Domyślnie

    To jest najgorsze w polskich górach. Pod tym wzgledem niedoścignione sa Dolomity. Nie mówiąc o fantastycznych krajobrazach i pogodzie, to wyciagi są tylko krzesełkowe. Dzieci do 8 lat gratis. Jak podchodzisz z dzieckiem wyciagowy zwalnia wyciąg, wyskakuje z budy, wsadza dziecko na wyciag i macha reką!!! Czujesz cos takiego w Polszcze???

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ja też mam lęk wysokości. Objawia się tym, że np. nie mogę podchodzić pod stromą górę, ale za to z kazdej zjeżdzam .
    Widok z niektórych gondolek jest.... , ja wtedy oglądam szczyty. Trasy w Alpach są szerokie i b. dobrze przygotowane. Jeżeli któraś posiada muldy, to oznacza, że stworzyli je specjalnie w pocie czoła. W Austrii z większych ośrodków polecam Wam Zillertall /w Zell am Z. jest ciąg wyciągów i tras bez "przepaści",obok macie Mayrhofen i lodowiec Tux /tam jest wysoko!/. Również narty w Karyntii nie powodują lęków, dużo tras jako przecinki w lesie. Byłam w różnych miejscach, jak macie pytania to w miarę mozliwości chętnie odpowiem.
    I wcale taki wyjazd nie kosztuje "pokrycia dachu"

  9. #9

    Domyślnie

    O to chetnie poznam sposób tańszy. Za 3 osoby: mieszkanie w apartamencie, bez zorganizowanych posiłków, tydzień, skipass + dojazd własnym autem: 4 kzl. Niewazne czy to Austria czy Włochy. Tyle samo zapłaciłem robotnikom za wykonanie pokrycia.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Zazdroszczę Wam wszystkim. Póki co narty pooglądam w małym mieszkanku za firanką. Mąż się zbiesił i powiedział, że w przyszłym roku czeka nas budowa, wydatki itp. i nici z wyjazdu w Alpy. No i dzieciaczki muszą podrosnąć, a ja mam przerwę już od 1,5 roku - z powodu ciąży, teraz budowa... (w perspektywie).
    Ach, chiałoby się poszusować gdzieś na gładkim stoku alpejskim...
    Chyba dopiero w sezonie 2003/4...
    A może ktoś buduje i nie rezygnuje z takich przyjemności?
    Pozdrawiam,
    Gaga2

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Gaga ze mną to jest tak jak zasiadam do planu finansowego to wtedy narzucam sobie reżim wydatkowy, czyli rezygnujemy z tego i owego. Ale jak trochę wydatki budowlane ucichną to ulegam szalonym pokusom jak np. zawsze marzyłam o spędzeniu Sylwestra w górach na nartach ale nie było z kim pojechać znajomi to antynarciarze a samym to nie bardzo. W tym roku spotkaliśmy bardzo dawnych znajomych i padła propozycja Sylwestra na alpejskich szlakach i zdecydowaliśmy się na to szaleństwo. A poza tym znając swojego męża nie odpuści sobie sobotnich wypadów na narty w pobliskie Bieskidy.
    pozdrawiam Ewa

  12. #12

    Domyślnie

    Ja też jestem miłosniczką białego puchu i wyjazd w Alpy jest moim na razie niespełnionym marzeniem. Ale może kiedyś...gdy dom już będzie stał...Na razie marzę o wyjeździe chociażby i do Zieleńca.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Zielenic bardzo miło wspominam, byliśmy tam kiedyś w Wielkim Tygodniu /przypadał wówczas na początku kwietania/ było super, przed Zieleńcem wiosna, na stokach Zieleńca śnieg -- do czwartku ludzi zero a jak zaczęli zjeżdażać się goście świąteczni to my wyjechaliśmy. Ale było super.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Za oknem śnieżek przyjemnie sypie czy mamy już plany na narciarskie wypady ?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Zdecydowanie tak. Tylko czy po świętach będzie śnieg w Beskidach? ja jadę tak czy siak w góry, a ewentualne narty to dodatkowa przyjemność No i moje starsze dziecko będzie stawiać pierwsze kroki na nartach. Czy ktoś wie jak uczyć 3,5 latka tej trudnej sztuki?
    Pozdrawiam,
    Gaga2

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Hm, u nas pada, ale w Szklarskiej nie bardzo, a jedziemy tam z dziećmi na całe 10 dni. Pożyjemy - zobaczymy. Pozdr. Majka

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Gaga2 przerabiłam to dwa razy ale jakieś 10 lat temu. Starsza bardzo szybko opanowała tę sztukę, młodsza miała większe opory.Musisz uzbroić się w cierpliwość.
    A po świętach wybieram się na nowo odkrywać stoki w Brennej.
    pozdrawiam Ewa

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-12-18 11:30 ]</font>

  18. #18

    Domyślnie

    Pozdrawiam wszystkich narciarzy! My wyjeżdzamy juz w sobote do Ustronia i mam nadzieje na snieg.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Edzia, ja też jadę po świętach do Brennej. Do zobaczenia na stokach...
    Obstawiasz Centrum czy "Wegierski" (Kotarz)???
    Pozdrawiam
    Gaga2

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Gaga fajnie byłoby się spotkać gdzieś np. na Kotarzu. To co znak rozpznawczy ostatni egzemplarz Muratora w widocznym miejscu
    Pozdrawiam Ewa

Strona 1 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony