dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63

Temat: Edziecko

  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Edzia, super historia ze zgubą....szkoda, że nikt mnie nie kręcił jak okulary przeciwsłoneczne zgubiłam na wakacjach....
    Ja mam dwóch chłopców Julek 9 lat i Mikołaj osiemnaście miesięcy a na edziecku też często bywam.
    Pozdrawiam
    Jaga

  2. #42

    Domyślnie

    Ja też czytuję namiętnie eDziecko. No, ostatnio trochę mniej, bo planujemy wprowadzkę do swojego domu w czerwcu.
    Mam dwie córeczki (Kasia 4 i pół roku, Gabrysia prawie 2 latka).
    Pozdrawiam

    PS Nie wiedziałam, że tyle mam z eDziecka tu zagląda.

  3. #43

    Domyślnie

    Witam mamy forumowe. Ja jestem dumną mamą 2 latka (prawie) - Michałka. Czytam Dziecko w formie papierowej ale może czas zajrzeć na forum internetowe. W planach budowa domu i drugie dziecko. Moja koleżnaka stwierdziła ze jestem "heroiną" mając takie plany. Chętnie tu zajrzę i wymienię doświadczenia z rodzicami-budowniczymi. Pozdrawiam Ciechanka

  4. #44

    Domyślnie

    I ja dzielę z Wami to dożywotnie hobby . Mam dwójeczkę: córcia lat 7 i synek 1,5 roku (..oraz trzecie w nieśmiałych planach...).
    I ja także zaglądałam kiedyś często na edziecko, ale już mi trochę przeszło (wiadomo, człowiek z czasem krzepnie i radzi sobie bez konsultacji z różnymi problemami). Myślę że i to forum jest poniekąd "przechodnie" - pojawiają się pełni zapału nowi, "zieloni" budowniczy (jak np. Mordka - pozdrawiam! - i ja), a "wybudowani" wyjadacze z wolna znikają, by kontemplować swój nowy dom i oddawać się innym hobby...
    Przy okazji jednak mam pytanie do Mam już mieszkających w swoich nowych domach z dala od miasta: czy zapisujecie (albo przenosicie)dzieci do szkół w nowym miejscu zamieszkania, czy wozicie do większego miasta (bo teoria teorią, a życie życiem)?
    Alicjanka, Majka, inne Mamy Zadomowione - odezwijcie się.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Dopiero teraz tutaj zajrzałam, już odpowiadam.
    Nasze dzieci - Ania 11lat i Michał 7 lat chodzą w dalszym ciągu do szkoły w Krakowie. Codziennie rano zawozimy ich do szkoły, potem idą na obiad do Babci /mieszka naprzeciwko szkoły/, wracają do domu najwcześniej na 17-stą. Ostatnio nawet o 20-stej.
    Wiem, że nie jest to najlepsze dla nich, ale ze szkoły /1km od domu/ nie miałby kto ich odebrać, my długo pracujemy. Szkoła do której chodzą w Krakowie jest mała /po 1 klasie z rocznika/. Za 1,5 roku Ania pójdzie do gimnazjum, będziemy się starali aby trafiła do położonego w pobliżu pracy Tomka.
    Dzieci po szkole chodzą na zajęcia dodatkowe - schola, zuchy, basen.
    Wiem, że część rodziców przepisuje dzieci do szkół wiejskich, które w przeważającej większości są lepsze od miejskich

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Magmi,

    Mam dwoje dzieci Anię w 1 klasie (lat obecnie 8 ) i Gosię lat 5. U nas budowa była tak zaplanowana, żeby wprowadzić się przed wrześniem, bo chciałam, żeby dziecko nie musiało zmieniać szkoły z Pruszkowa na Grodzisk. Zdecydowałam się jednak w międzyczasie dać Anię do szkoły w Podkowie Leśnej, która jest między Pruszkowem a Grodziskiem. Powodem tej decyzji było to, że w Grodzisku w którym mieszkam obecnie są same "molochy", np z siedmioma klasami pierwszymi. Po drugie mimo, że mieszkam w tym mieście łatwiej nam dojechać kolejką spod domu do Podkowy, niż samochodem (którego nie mam) do którejkolwiek z miejscowych szkół. Tak więc zapisałam Anię od września do Podkowy a Gosię do przedszkola w Grodzisku (o 1 przystanek kolejką od naszego obecnego domu). Niestety przeprowadzka omskła się o 2 miesiące, wobec czego przedszkole na nas czekało, ale do szkoły trzeba było dziecko z Pruszkowa wozić. Było to bardzo uciążliwe lokomocyjnie, bo w jedną stronę trzeba było jechać autobusem i kolejką. Musiała wtedy z nami zamieszkać mama, która się tylko tym zajmowała, żeby Anię dowozić i przywozić. Podsumowując ja chciałam dziecku oszczędzić zmieniania szkoły na samym jej początku. Szkołe jednak wybierałam kierując się głównie jej opinią, dojazdem i warunkami (w Podkowie są tylko 2 klasy pierwsze).
    Pozdrawiam,
    Alicja

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2003-03-24 14:53 ]</font>

  7. #47

    Domyślnie

    Hej, ja tez mam dwie pociechy, jedna niedługo kończy pierwszą klasę, druga niedługo kończy 4 lata Młodsza od września pójdzie do przedszkola, dotychczas miała nianię, ale cóż budowa kosztuje. Posyłam ja do sprawdzonego przedszkola mimo że po przeprowadzce będzie dalej. Zastanawiam się natomiast co ze szkołą starszej. Może ktoś ma doświadczenia ze zmianą szkoły w pierwszych latach

  8. #48

    Domyślnie

    Dopiero tu wpadłem.
    Zgłaszam swój, a rzcej nasz akces. Jesteśmy szczęśliwymi rodzicami uroczej, lecz często niesfornej dwójki. 6-cioletniego Adasia i 3-letniej Marysi.
    Pozdrawiam
    Leszek
    PS
    Później więcej opowiem o naszych pociechach. Pa pa

  9. #49

    Domyślnie

    A ja mam dwie córki blizniczki. Maja teraz 13 miesięcy. Irenka jest blondynka o niebieskich oczach, a Majeczka szatynką o piwno zielonych oczach.
    Nie wiecie jak to przyjemnie wychodzić do pracy kiedy obie córki robią mi pa-pa na pozegnanie i biegna żeby mnie pocałować

  10. #50

    Domyślnie

    Przyjemniej wracać.
    Serce podchodzi mi do gardła gdy słyszę: "Tatusiu wróciłeś jak sie cieszę"
    Wychodzić trudniej.

  11. #51

    Domyślnie

    Ja jeszcze tego słyszę, ale pewnie niedługo usłyszę (czas to rzecz względna). Mój Staś ma dopiero dwa miesiące .
    Michał

  12. #52

    Domyślnie

    Ale chodząc na spacery ze Stasiem odczuwasz dumę.

  13. #53

    Domyślnie

    Olbrzymią, tym bardziej, że tak długo wyczekany. A na spacery i tak głównie chodzę na pola. Mieszkam na skraju niewielkiej wsi - w sumie 5 ulic.
    Mifim

  14. #54

    Domyślnie

    Ja też muszę się pochwalić. Jestem dumną mamusią 11 miesięcznej Weroniczki. No i to włąśnie jej pojawienie przyspieszyło naszą decyzję o dudowie domu. Pozdrawiam wszystkich budujących rodziców i ich pociechy.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Uuuuu! jakia fajna dyskusja!!!
    O swoich dzieciach nie będę pisał bo już dorosłe, ale od prawie trzech lat jestem dziadkiem! To jest dopiero przyjemność! Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamy i tatusiów.
    Tomek

  16. #56

    Domyślnie

    Wiem, że nie powinnam ale i tak Wam zazdroszczę.
    U nas miało być najpierw dziecko a potem budowa, ale okazało się, że chyba łatwiej rozpocząc budowę... (buuu)

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał dociak
    Wiem, że nie powinnam ale i tak Wam zazdroszczę.
    U nas miało być najpierw dziecko a potem budowa, ale okazało się, że chyba łatwiej rozpocząc budowę... (buuu)
    Głowa do góry - próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj - co się odwlecze to nie uciecze

  18. #58

    Domyślnie

    Dociak nie martw się będzie dom będa dzieci i cas jakos zleci.
    Pozdrawiam
    Leszek

  19. #59

    Domyślnie

    Dociak, jak zaczniesz budowę i przestaniesz myśleć o innych rzeczach, to powinno być dobrze.

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Dociak - z doświadczen moich znajomych (i własnych): Nowy dom (może być mieszkanie) = nowe meble = nowe dzieci.

    Uszy do góry! I działajcie działajcie!

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony