dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie

    Czy ktoś stosował lub zna opinie o systemie alarmowym bezprzewodowym oparty o czujki infradźwiękowe. Jakie są negatywne strony stosowania takiego systemu oprócz tego że nie można otwierać okna przy włączonym systemie. Na pewno nie trzeba wcześniej rozpinać całej pajęczyny kabli. Proszę o opinie.

  2. #2

    Domyślnie

    Czy nikt nie spotkał się z takim alarmem.
    Proszę o odpowiedź.

    Pozdrawiam
    Daro

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    przy budowie nowego domu nie ma co się zastanawiać na tym czy wybrać bezprzewodowy czy przewodowy. Połozenie kabla do czujek na tym etapie to prawie żaden koszt. Same czujki są tańsze i bardziej niezawodne, odpada wymiana baterii itd.
    Bezprzewodowy system alarmowy ma jedynie sens w wykonczonym budynku, w którym kucie jest b. kłopotliwe lub zupełnie nierealne...

  4. #4

    Domyślnie

    Czujki bezprzewodowe to gadżet - chyba, że bardzo profesjonalne, tj.z odpowiednio bezpiecznie zrealizowaną metoda komunikacji z centralką. Inaczej można toto łatwo zneutralizować. Kupowanie zestawów np. z hipermarketu to wyrzucanie pieniędzy.

  5. #5

    Domyślnie

    No i jeszcze ja bym się obawiał wpływu tych infradźwięków na nasze zdrowie. Gdzieś pamiętam, że psy maja o wiele niższą dolną granicę słyszalności niż ludzie - jeśli tak, to dla psa byłaby to udręka.

  6. #6

    Domyślnie

    Dobrzykowice - napisz coś o sposobie rozprowadzenia kabelków do alarmu u siebie - jeśli masz to już za sobą. Jakie przewody położyć i gdzie? NIe chcę na razie kupować całego systemu, póki co chciałbym położyć tylko to co pokryje tynk. Na pewno będę robił instalację alarmową sam, więc porady "zwróć się do specjalisty" nie mają dla mnie wielkiej wartości.

  7. #7

    Domyślnie

    Dołączam się do pytania: jakie kable kłaść przed tynkami do alarmu i gdzie, to znaczy dokąd doprowadzić: do góry okna, dołu, boku???

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    kabel kładzie się zwykły 3 parowy coś jak do telefonu. Troche grubszy do zasilania i koguta. Co do rozmieszczenia czujek to najlepiej wstepnie zdecydować sie na jakiegoś producenta i od niego uzyskac niezbedne informacje i dane techniczne dot. czujek (ich zasięg, czułość itd) i na tej podstawie zaprojektować rozmieszczenie czujek w pomieszczeniach. Prawdopodobnie sam producent na podstawie projektu moze wstępnie zasugerować miejsca w których powinny sie one znaleźć.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    aha dobrze jest dom podzielić na tzw strefy, które mozna bedzie odzielnie aktywować np. parter i poddasze wówczas bedzie można na noc uzbroić parter. Zakładam ze sypialnie są na poddaszu i domownicy nie lunatykują. W takiej sytuacji oprócz centralki(też należy się zastanowic nad miejscem dla niej i baterii !)dobrze mieć mozliwość aktywacji i dezaktywacji alarmu np z sypialni

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Moj elektryk kiedyś układał kable do alarmu pod nadzorem jakiegoś speca od alarmów. Od tego czasu przestrzega następujących zasad:
    - kabel 6-cio żyłowy (na zapas, zawsze jest mozliwość podmiany wadliwej żyły) - cienki - nie pamiętam przekroju
    - po ustaleniu miejsca centralki, doprowadził wszystkie kable do tego miejsca.
    - dał jeden kabel nad każde okno i drzwi balkonowe
    - dał jeden kabel dodatkowo do każdego pomieszczenia (jeżeli kształt pomieszczenia "pogibany", to tyle kabli, żeby czujki "pokrywały cały obszar" - ale tak mu kazał ten spec od alarmów)
    - wyprowadzenie kablem do syreny na zewnątrz
    - kabelek (chyba wiecej zył - nie pamiętam) do programatora

    Kazałem dodatkowo położyć do centralki:
    - kilka kabli antenowych do ewentualnych kamer w przyszłości (wprawdzie na razie nie planuję - ale kto wie co mi odbije w przyszłości )
    - przewód komputerowy do ewentualnego połączenia z telefonem, komputerem itp

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: am dnia 2002-11-19 13:27 ]</font>

  11. #11

    Domyślnie

    Miałem kiedyś taki alarm. Kupiłem na swoje nieszczeście w jednym z marketów (ok.500zł)- opakowany ładnie, wygląd solidny, ale włączał się nawet jak ktoś trzasnął drzwiami 2 piętra wyżej, a regulacja tego "cacka" na niewiele się zdała.
    Udało mi sie toto oddać i zwrócili mi kasę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony