dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 224
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 4473
  1. #21

    Domyślnie

    Rzeczywiście przy wersji nr 1 aby wejść do kuchni trzeba przejść przez cały salon. Ale czy w wersji nr 2 nie ma za mało miejsca do pracy? Sama nie wiem. To chyba zależy od prowadzonego trybu życia, od tego czy lubisz gotować i czy gotujesz dużo i często. Decyzja warta głębokiego zastanowienia.Pzdr

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Olkalybowa
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    12.569
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    136

    Domyślnie

    Nie znam dokładnych wymiarów jakie wyjdą przy wersji nr2.
    Ja w wynajmowanym obecnie mieszkaniu mam do dyspozycji 2 blaty dł.86cm, szer.64cm, zlew dwukomorowy dł.79cm, kuchenkę.Dobrze mi sie pracuje, nie narzekam.
    Pozdrawiam.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krecik73
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    Warszewo
    Posty
    131

    Domyślnie

    W wersji 2 po lewej stronie stać będzie lodówka (60 cm), szafka 80 i szafka trójkątna 30 cm. Natomiast po drugiej stronie będzie od góry: zmywarka 60 cm, zlew jednokomorowy 45 cm, szafka 60, narożna 90, piekarnik i płyta 60 cm i na sam koniec cargo 20 cm. Tak by to wyglądało.

  4. #24

    Domyślnie

    Nie znam dalszego rozkładu mieszkania, ale sądzę, że za lewą ścianą kuchni jest juz salon (?) Na waszym miejscu skróciłabym troszkę ta ścianę, jakieś 30cm. Ułatwi to przejście.
    Nie zastanawialiście się nad wersją "przelotową", tzn. jeden i drugi otwór wejściowy na równi ze sobą. Aby zasłonić kuchnię od przedpokoju można zrobić przesuwane drzwi całe przeszklone matowanym szkłem lub z przeżroczystej płyty plastikowej, żeby doświetlić przedpokój.
    Sprzęty w kuchni ustawiasz w 2 liniach wg uznania-biegania nie będzie bo mały metraż.

  5. #25

    Domyślnie Nasza kuchnia (projekt) - mile widziane uwagi

    Zbliżamy się do etapu zamawiania mebli do kuchni. Wykombinowaliśmy sobie samodzielnie projekt
    i chiałbym byście spojżeli na niego krytycznym okiem - może coś planujemy zrobić nie tak
    jak należy.

    Na początek plan sytuacyjny:

    Pomieszczenie kuchni ma 3,25m (ściana północna - górna) x 2,7m (pod oknem).
    Od strony blatu kuchnia jest otwarta na jadalnię.
    (Kolorami się nie przejmujcie za bardzo bo projekt powstał w programie do tego nie przeznaczonym )
    Kominek też dopiero w trakcie projektowania, więc proszę bez uwag

    No i same meble:


    Po lewej samodzielny słupek z zabudowanym piekarnikiem i mokrofalówką
    Za nim wejście do spiżarni - drzwi do niej będa przesuwane - chowane w części ściany za lodówką.
    Na ścianie północnej kolejno:
    - lodówka wolnostojąca (te do zabudowy są niestety zbyt małe jak na nasze potrzeby)
    - szafka 80 - 2 głębokie szuflady + górna szuflada płytka
    - szafka z kuchenką (układ szuflad jak wcześniej)

    i dalej:


    Za kuchenką szafka narożna - planujemy z "Magic cornerem" (jak starczy kasy )
    I przechodzimy na ścianę podokienną:
    - szafka 45
    - szafka 60 - zlewozmywakowa

    i znowu się kończy widoczność



    za szafką zlewozmywakową zmywarka 45 cm.
    potem szafka narożna: wykombinowaliśmy, że od strony kuchni jej górna część będzie otwarta by spokojnie
    wstawić tam talerze. A od strony jadalni będą drzwiczki przeszklone. Zawsze będzie można sięgnąć
    po talerze. Szafka pod spodem (w narożniku) też będzie otwierana od jadalni - to takie miejsce na
    obrusy itp duperele.
    No i pod blatem szafka 80 cm ale płytsza (40 cm) zakończona stojakiem na "flaszeczki".
    Górny blat szer ok 40 cm wysunięty bardziej na jadalnię.

    No i to chyba wszystko.
    Pooglądajcie i piszcie co o tym sądzicie.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Rydzu dla mnie Ok . Cały układ pod oknem i przy wyciągu bardzo dobry. Jedno mnie tylko niepokoi lecz myślę że takie rozwiązanie to konieczność wynikająca z kształtu kuchni i spiżarni. Z piekarnika w kolumnie dość dużaodległość do najbiższego blatu. Wiesz gorące naczynia : :

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Zauważyłam to samo co Wiciornastek czyli zbyt dalekie usytuowanie piekarnika od blatów. Może zastanowicie się nad przeniesieniem piekarnika w miejsce lodówki a lodówkę w miejsce piekarnika. Powinno to nawet lepiej wyglądać. Reszta ok.

  8. #28

    Domyślnie

    moze troszke za malo blatu roboczego , ale to taka moja schiza, bo jestem rozwinieta kulinarnie, poza tym bardzo oki uklad...

  9. #29

    Domyślnie

    Moim zdaniem OK. może rzeczywiście zamienić lodówkę z piekarnikiem o ile się da
    Radość tworzenia

  10. #30

    Domyślnie

    ciąg roboczo- kuchenny ok z jedną uwagą taką jak wyżej .może dało by się zamienić miejscami lodówkę z piekarnikiem

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Dla mnie za mało blatu roboczego.
    Na pewno będziecie mieli zmywarkę , więc po co taki duży zlew. Zastanówcie się nad przeniesieniem zlewu w naroznik ( duzo blatu oświetlonego naturalnym swiatłem z okna). Sama mam prawie identyczny układ kuchni i też planowałam zlew pod oknem i cieszę się ze mąż się na to nie zgodził.

    Paty.

  12. #32

    Domyślnie

    Zlew w narożniku to nie jest dobry pomysł, jest mało wygodny.
    Radość tworzenia

  13. #33

    Domyślnie

    Ogólnie w porządku
    Moja uwaga: w tym ustawieniu ciężko będzie otwierać zmywarkę w rogu. Może odwrócić zlewozmywak z lewego na prawy i zamienić zmywarkę z szafką pod zlewem miejscami.

  14. #34

    Domyślnie

    Fajna kuchnia
    Zlew nie jest w narożniku i myślę, że będzie wygodny. Ale też się zastanawiałam jak to będzie z otwieraniem zmywarki. Rydzu, sprawdź to, żebyś się nie zablokował, bo będziesz miał dużo zmywania
    dana

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar redrum
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Bardzo extra - kilka naprawdę świetnych pomysłów.Jeśli możesz to dołącz szkic pomieszczenia(salunu chyba) z którym łączy się kuchnia .Tak mi się pomysł spodobał że myślę o podobnym rozwiązaniu u mnie tylko musiał bym drzwi z przedpokoju zamurować .
    pozdr ol
    przestrzegam przed tynkarzem Pawłowicz Zenon!!!!!!

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    kolejnośc powinna być tak:
    lodówka
    blat
    zlew
    blat
    kuchenka
    blat
    macie na tyle miejsca,że spokojnie można by ten ergonomiczny układ zastosować :
    w miejsce piekarnika - lodówka
    potem przy ścianie szafka np. 30 lub 40,zlew (mniejszy od tego),blat,kuchenka,pod oknem tylko blat bez sprzętów

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin
    kolejnośc powinna być tak:
    lodówka
    blat
    zlew
    blat
    kuchenka
    blat
    macie na tyle miejsca,że spokojnie można by ten ergonomiczny układ zastosować
    Od tej teorii niemal 10 lat temu odeszli nawet trudnoreformowalni Niemcy. Ktorys z kolegow architektow wspominal juz na Forum , ze obowiazuje teraz/jako bardziej ergonomiczna/ zasada 3 krokow tzn. jesli lodowka, kuchenka, zlew wyznaczaja trojkat o bokach nie dluzszych niz 2 m to jest spoko.Wszystko co ponad, to zbytek.Ty zas ,droga mimi ,preferujesz stachanowski porzadek dla ludzkosci kałmuckiej o sredniej wzrostu ok.160cm , co jest od lat nieaktualne/nie znaczy niewygodne i zeby od razu lamalo kregoslup/.A wiec "nie powinno" tylko "moze tez byc". Byl na ten temat nawet artykul w pismie pt. Murator z ubieglego roku /chyba?/.Swoja droga fajna gazetka godzi pogodnych teoretykow ,wertujacych z reguly jedynie kolorowe pisma i katalogi, z ponurymi praktykami , pozbawionymi huraoptymizmu
    pozdrawiam

  18. #38

    Domyślnie

    hej,

    mi się bardzo podoba ten Wasz układ
    jedynie zmiejszyłabym też zlewozmywak na taki z jedną komorą dużą
    (mam od niedawna zmywarkę i bardzo rzadko coś mam w zlewie,
    a jeśli już to tylko w 1 komorze, a druga stoi pusta)

    ps. w jakim programie narysowana jest ta kuchnia ?

    pozdrawam

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bosia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daria
    Ogólnie w porządku
    Moja uwaga: w tym ustawieniu ciężko będzie otwierać zmywarkę w rogu. Może odwrócić zlewozmywak z lewego na prawy i zamienić zmywarkę z szafką pod zlewem miejscami.
    Podpisuje sie obiema rekami. Przy tym usytuowaniu zmywarki nie dasz rady przetransportowac naczyn na te polki (dostepne tez od strony pokoju.)
    Po prostu otwarta zmywarka bedzie ci blokowac dostep do ww.A jesli myslisz,ze to nie problem postawic naczynia najpierw na blacie a potem dopiero na polki, albo biegac z nimi dookola, to powiem ci z autopsji, ze po pewnym czasie (zaleznym osobniczo) ma sie dosc. Ale ja nie mialam wyjscia, a Ty jeszcze masz
    Zamienilabym tez miejscami lodowke z piekarnikiem jak juz sugerowano, bedzie ergonomiczniej i stylistycznie bardziej jednorodnie, skoro lodowka w "sosie wlasnym" a nie do zabudowy. Pozdrawiam!

  20. #40

    Domyślnie

    A ja nie zamieniałabym lodówki z piekarnikiem, bo chyba częściej wyjmujemy coś z lodówki niż z piekarnika. Dobrze więc mieć blat tuż obok lodówki, żeby móc odstawiać od razu każdą rzecz....
    Maria

Strona 2 z 224

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony