dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 224
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 4473
  1. #41

    Domyślnie

    Maria ja też myślę tak samo, chyba, że żona Rydza (albo i Rydzu) zajmuje się na codzień pieczeniem domowych ciast i mięs
    A co do lodówki i jej niespójności stylistycznej to, mim zdaniem, są dwie opcje:
    wydaje mi się, że w kolorze stali (jak to się nazywa: inox czy inaczej nie piszę bo chyba teraz już jest kilka możliwości tego typu wykończenia) pasowałaby do tego stylu.
    Drugie rozwiązanie: nieduża lodówka do zabudowy (sama chłodziarka)
    A na większe zapasy druga biała lodówko-zamrażarka w spiżarni.
    Rydzu pomyśl też o półkach w spiżarni jak je zagospodarowac, bo moim zdaniem spiżarnia z kuchnią tworzą całość i jak masz wszystko rozrysowane to wiesz ile masz miejsca i jak je wykorzystasz.
    A co do zlewu, to mała komórka jest według mnie do bani, bo wszystko się rozchlapuje i właściwie lepiej płukać i odcedzać w dużej- piszę to z własnego doświadczenia, teraz jak tylko przypłynie gotówka zamienię zlew 1,5 komorowy 60 cn na jedną dużą komorę.
    Pozdrawiam

  2. #42
    Guest

    Domyślnie

    wojtku
    ta zasada nie zmieniła się,ale pojawiły się zupełnie inne układy kuchni,które wcześniej nie były stosowane (kombajny-wyspy itp.) ,stąd nie zawsze jest stosowana.To chyba oczywiste

    Rydzu - rzuciłam okiem wczoraj na Twój projekt i nie pomyślałam,że nie możesz zmienić kolejności lodówki i piekarnika ze względu na kominek.Dlatego niech pozostanie tak,jak jest.Zmywarka powinna się spokojnie otwierać,bo masz tam chyba listwę maskującą.Mam 45 i od jakiegoś czasu prawie jej nie używam,bo mi nie domywa (45 whirpool,najlepszy model 4 lata temu).Jeśli wstawiam naczynia luźno,jest ok,ale z kolei wtedy niewiele się zmieści .

  3. #43

    Domyślnie

    Zasade ktora podaje 2112wojtek stosuje sie juz od polowy lat osiemdziesiatych,nawet przy kuchniach 30 m/2 lub wiecej nie wspominajac o malych.

  4. #44
    Guest

    Domyślnie

    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...projekt+kuchni

    cały wątek na ten temat i wszyscy są zgodni co do prawidłowej kolejności,w tym 2 architektów

  5. #45

    Domyślnie

    Bardzo dobrze to opisal 2112wojtek ,nic dodac nic ujac.

    Tak samo stawia sie wszystkie nowe domy za oceanem.Wszystkie sa projektowane przez architektow.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin
    Zmywarka powinna się spokojnie otwierać,bo masz tam chyba listwę maskującą.Mam 45 i od jakiegoś czasu prawie jej nie używam,bo mi nie domywa (45 whirpool,najlepszy model 4 lata temu).Jeśli wstawiam naczynia luźno,jest ok,ale z kolei wtedy niewiele się zmieści .
    Listwy nie dojrzałam - mój błąd. Jeżeli jest to faktycznie spokojnie. Ale nadal pozostanie problem z wkładaniem talerzy do szafki obok.
    Jeżeli chodzi o zmywarkę 45, to od kilku lat używam zwykłą zmywarkę Amica (tylko z tych lepszych modeli) i nie mam problemu. Na forum już pisano o niedomywających 60 tkach. To chyba nie ma nic do rzeczy. A do mycia w zlewie nie wrócę za żadne skarby!!!

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Co do zlewu w narozniku kuchni stanowczo zaprzeczam jakoby był niewygodny.
    Mam takie rozwiązanie w domu i jest to bardzo wygodne z tym że nie jest to standardowy narożnik tylko taki jakby w drugą stronę. Nie wiem jak to nazwać jakby włozyć w naroznik "trójkąt ".
    A zlew jednokomorowy żeby był wygodny musi być duży.
    Wszystko też zależy ile czsu spedzamy w kuchni i jak "skomplikowane "potrawy gotujemy.

    Paty,

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin
    wojtku
    ta zasada nie zmieniła się,ale pojawiły się zupełnie inne układy kuchni,które wcześniej nie były stosowane (kombajny-wyspy itp.) ,stąd nie zawsze jest stosowana.To chyba oczywiste
    heheee jestes niezawodna w demagogicznym stawianiu na swoim. Niech Ci bedzie .Wczoraj rozmawialem z moim ulubionym a dawno niewidzianym, starym profesorem od "zasad" i w zazartej dyskusji rzucilem w zartach , ze jest taka osobka w Polsce, ktora kwestionuje Jego wiedze i osiagniecia calej niemieckiej ergonomii /pan psor jest Niemcem/.Powiedzial tylko ze stoickim spokojem: "badz czujny, licho nie spi"
    Rydzu kuchnia bedzie ekstra - ergonomia czasem tez jest wzgledna jak gusta
    pozwodzenia

  9. #49
    Guest

    Domyślnie

    to dziwne Wojtku,bo ja pisałam dzisiaj,nie wczoraj.
    Co do zasad ergonomii - jasne jak słońce i dziecinnie oczywiste,że jedna pochodzi od drugiej.
    Dla kogoś,kto gotuje,a nie opiera się na prasie czy teorii z książek jasne jest,że wygodnie mieć przy przygotowywaniu potraw lodówkę blisko zlewu,bowiem wyjmuje się najpierw produkty,potem je myje,obiera itp. a na końcu gotuje.Mam właśnie projektować dla berlińskiej firmy - jeśli okaże się,że będą kwestionować moje projekty ze względu na złą ergonomię,podsunę Twoją kandydaturę
    p.s. w swoim watku wkleiłam setki kuchni różnych firm - można podpatrzeć co nieco zapraszam do obejrzenia i wklejania kolejnych realizacji.

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin
    to dziwne Wojtku,bo ja pisałam dzisiaj,nie wczoraj.
    Mimi Sloneczko ja wspominalem belfrowi o naszym caloksztalcie znajomosci

    Cytat Napisał mimilapin
    Mam właśnie projektować dla berlińskiej firmy - jeśli okaże się,że będą kwestionować moje projekty ze względu na złą ergonomię,podsunę Twoją kandydaturę
    Jestm wzruszony, dziekuje za pamiec , ale ja sie nie zajmuje ukladaniem klockow.Ale moze male spotkanie "Gesicht-Gesicht", dla wymiany pogladow, juz na miejscu w Berlinie, z Brandenburga mam zaledwie zabi skok.Daj znac na piriva,umowimy sie, poznam Cie z ciekawymi ludzmi z tej branzy, niektorzy robia np. dla Zuhause, mozna sie sporo od nich nauczyc.
    pozdrawiam
    PS a o tej ergonomi to znowu nieuwaznie mnie przeczytalas i zinterpretowalas sobie na odwrot ,zeby tylko na pewno bylo po Twojemu

  11. #51
    Guest

    Domyślnie

    Wojtuś
    prosiłam Cię serdecznie na priva,byś odpowiadał w danych wątkach na temat,który interesuje autora wątku,zamiast komentować moje wypowiedzi Może od teraz się troszke poprawisz?
    To nie dotyczy wątku Rydza,a jego żona i on sam odpowiedzą sobie najlepiej,co jest dla nich wygodne i ergonomiczne i ocenią zasadność reguł.
    Ale skoro piszesz do mnie Słoneczko - na pewno się spotkamy w tym Berlinie

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie Re: Nasza kuchnia (projekt) - mile widziane uwagi

    [quote="RYDZU"]Zbliżamy się do etapu zamawiania mebli do kuchni. Wykombinowaliśmy sobie samodzielnie projekt
    i chiałbym byście spojżeli na niego krytycznym okiem - może coś planujemy zrobić nie tak
    jak należy.

    1. zrezygnowalabym z szafki nad biała lodówką
    2.szafki gornej koło okna nie robilabym naroznej tylko zwykła, bo narozna bedzie dziwnie wygladala z boku no i ladniejszy i czytelniejszy bedzie uklad kuchni jesli szafka bedzie taka sama jak inne gorne
    3. nie wiem co to jest takie cos co od strony zlewozmywaka jest puste a od strony salonu ma szybke?
    4. barek, cos mi sie on nie widzi...eleganckie w formie szafki i taki troche przasny ceglasty barek...
    chyba nad tym barkiem trzeba jeszcze popracowac...moze niech ona nad tymi szafkami tak nie wisi, moze go jakos skonsolidowac? moze zamiast cegiel inny material, moze tez drewno?
    nie wiem jaki zamierzacie nadac styl w salonie...jesli chodzi o układ funkcjonalny to moim zdaniem jak najbardziej jest w pozradku.
    z piekarnika bedzie mozna odstawic pieczyste na szafki pod barkiem, blatu roboczego tez wcale nie jest tak malo.
    tylko kolo zmywarki dajcie zaslepke na 3 cm zeby sie drzwi wygodnie otwieraly.

  13. #53

    Domyślnie

    ja tak zupelnie w innej kwestii: z piekarnikiem i kominkiem tam gdzie planujesz, w spiżarni obawiam się będzie ciepło a wiadomo, lepiej zeby bylo zimno. nie wiem co chcesz trzymac w tej spiżarni, ale jezeli worek ziemniaków i inne jablka, to słabo... nie wiem czy planujesz dystrybucję ciepłego powietrza..
    a może by ten kominek gdzieś....no przenieśc.... ale o tym miało nie być tylko o kuchni..

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rosomaki
    ja tak zupelnie w innej kwestii: z piekarnikiem i kominkiem tam gdzie planujesz, w spiżarni obawiam się będzie ciepło ?
    Z piekarnikiem nie ma problemu, poniewaz piekarniki do zabudowy maja swoje chlodzenie i gorace powietrze z obudowy wyrzucane jest na zewnatrz/do kuchni/ a i szafka jest izolatorem.
    Kominek - jezeli to kaseta , zamontowana zgodnie ze sztuka, to tylna sciana musi byc zaizolowana a przewod kominowy na króćcu ma z reguly temp. nie wieksza niz 80st. wiec tez nie ma ma obaw.

  15. #55

    Domyślnie

    Z zupełnie innej beczki. Moim zdaniem nie wszystkie prace kuchenne wykonuje sie na stojąco. W kuchni przydaje się niski stolik i taboret. Może zamiast jednej szuflady zrobisz wyciągany blat? No i miejsce na stołek przydołoby się przewidzieć. Ale to oczywiście sami zdecydujecie...
    Kaśka

  16. #56

    Domyślnie

    Nie czytałem dokładnie poprzednich postów,także jeśli powtarzam po kimś-przepraszam.
    Poważnym problemem może być ciepło wydzielane z piekarnika,mikrofali czy lodówki w spiżarni.Czyli tam,gdzie temperatura powinna być niska.

  17. #57

    Domyślnie

    Rosomaki o tym pisał, odpowiedział mu Wojtek
    Przyznam, że podsuwając pomysł wstawienia lodówko-zamrażarki nie wzięłam pod uwagę, że to urządzenie też daje trochę ciepła- ale szczerze mówiąc, nie wiem czy aż tyle, by był to problem, bo znam parę osób, które mają takie rozwiązanie: lodówka w spiżarni, ciekawe jak to się sprawdza,
    tak sobie teoretyzuję, trochę poza głównym tematem, bo zawsze marzyła mi się spiżarnia, ale nie mam (może na razie ). Rydzu - zazdoszczę tego pomieszcenia

  18. #58

    Domyślnie

    Lodówka może wydzielać bardzo dużo ciepła.Chcesz ogrzać kuchnię?Otwórz lodówkę

  19. #59

    Domyślnie

    wiecie,ja tez chciaam poddac moja kuchnie ocenie, ale za nic nie umiem wkleic zdjec, tzn renderow???

    "czy moze ktos mnie pomozyc???" - jak to mawia moja 3letnia siostrzenica???

  20. #60

    Domyślnie moja kuchnia- prosze o opinie:)



    wstawiam rendery z mojej kuchni , ciekawe czy beda dzialaly

    wszelkie uwagi mile widziane, zwlaszcza co zrobic na scianie z oknem, bo nie chce szafek a troche lyso to wyglada, czy jest sensownie pod wzgledem organizacyjnym , no i czy bardzo Wam sie nie podoba??

    pozdrawiam
    Pola

Strona 3 z 224

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony