dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 86
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1701
  1. #221
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    veech'u

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Powiem tak .... MIESZKAMY W NOWYM DOMKU
    veech

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał veech'u
    Powiem tak .... MIESZKAMY W NOWYM DOMKU
    A ja powiem tak : WIELKIE GRATULACJE VEECH'U !!!!!!!

  3. #223

    Domyślnie Nastka kto buduje w okolicach Opola, Wrocławia ?

    Jesteśmy z mężem zainteresowani zakupem projektu Nastka Archipelagu, czy ktoś buduje w pobliżu Opola lub Wrocławia ? Chętnie zobaczylibyśmy gotowy domek, pozdrawiamy

  4. #224
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    Gratulacje Veech'u, nie ma jak to na swoim, pięknie jest .

    U mnie kominek hula na całego, bo nie mam jeszcze gazu.
    Ja teraz skończyłem ogrodzenie z przodu, ale zdjęcia w późniejszym czasie bo na razie nie mam neta
    Z tego domu już się nie da zrezygnować

  5. #225
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    veech'u

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Dzieki
    Jest Suuuuper . Pomimo braku jeszcze wielu rzeczy - (naprawde potrzebnych jak szafy , drzwi wewnetrze, polki itp itd) to nie ma nawet porownania z mieszkaniem w bloku. Extra hiper super.To jest zajefajne uczucie i czlowiek jest dumny z siebie i zadowolony z zycia. Jakby nie patrzec dwa lata (liczac papierologie) na najwyzszych obrotach. A dom to tez nie jest miejsce dla leniuchow. caly czas jest cos do zrobienia. 90 gniazd zamontowanych, 30 wlocznikow ok wiercimy pod karnisze i polki, skonczyles i masz chwile to wyczysc kominek. Tu niezastopiony jest odkurzacz centralny z separatorem. Gdybym mial wybierac popiol z kominka szczotka i szufelka to zaraz by mnie nerw wzial ze caly musze sie ubabrac a tak wlaczam i wysysam Zona sedzila kilka dni na czyszczeniu okien - orka na ugorze. Sprzatania nawet nie ma co wspominac. Jak sie zacznie z jednej strony domu to z drugiej trzeba zaczynac od nowa. Wiem jednak ze ten kurz budowlany jeszcze bedzie sie utrzymywal jakis czas a potem juz bedzie lepiej.
    W nagrode po caly dniu wytezonej pracy - 20 minut spokoju przy jedzeniu kolacji .
    U mnie w kominku pali moj syn. Tak mu sie podoba ze zostal naczelnym palaczem - ale czyszczenie to juz zostawia mnie

    Wszystkim ktorzy jeszcze decyduja sie na system ogrzewania polecam pompe ciepla. Moja kosztowala drogo (szwedzka i z pionowymi kolektorami) ale rekompensuje koszt komfortem posiadania ciepla i nieprzejmowania sie wogole skad sie ono bierze i ile kosztuje. Po prostu jest cieplo. Teraz mozna kupic caly system polskiej konstrukcji z tanszym kolektorem poziomym za naprawde przyzwoite pieniadze i naprawde super jakosci.
    Oczywiscie jesli ktos ma dostep do gazu ziemnego to niech sobie nie zawraca glowy tylko montuje piec kondensacyjny i podlogowke i tez bedzie mial oki i naklad inwestycyjny mniejszy.Jednakze gdy sie jest "skazanym" na gaz z butli czy olej to juz zdecydowanie polecam zastanowienie sie nad pompa ciepla - to jest super i warto zaoszczedzic na innych rzeczach a zrobic system ogrzewania przy ktorym nie trzeba angazowac zadnych wysilkow. Podlogowka sprawuje sie dobrze i rowniez tworzy mila atmosfere. Nie jest duszno nawet jak jest za cieplo. Nie ma goracych kaloryferow w pokojach z zakurzonymi zeberkami i nawet usiasc na niej jest przyjemnie.
    Przestrzen jest powalajaca dla rodziny, ktora w ostatnich 8 latach mieszkala w 37m2 teraz mamy same pokoje okoj do spania, pokoj do jedzenia, pokoj do gotwania pokoj do czytania (lub na razie na podelka) pokoj do prasowania (goscinny w ktorym obecnie stoi tylko deska ) pokoj do siedzenia a nawet jest pokoj na kosmetyki (to pralnia na poddaszu polaczona z lazienka a jeszcze nie zaadaptowana na saune ) Wczesniej byly dwa pokoje: pokoj syna i pokoj do wszystkiego. Ale sie rozpisalem uffff
    Pozdrawiam nastkowiczow i zycze wszystkim szybkiej przeprowadzki.
    veech

  6. #226
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie Witam w grudniu !!

    Nastąpiła nowa ERA, mam internet w domu z blueconnecta,. Miał być tylko zasięg GPRS i dlatego długo się wachałem, ale w końcu zaryzykowaliśmy i jest nawet czasami HSDPA. Muszę szybko kończyć bo dzieci już się biją i zaraz mnie zlinczują jak im nie oddam modemu, ale najważniejsze jestem już , jakby coś to śledzę co się dzieje, chociaż ostatnio to niewiele wpisów. Chyba wszyscy zasnęli snem zimowym, albo grzeją się przed kominkiem.
    U nas roszkoszujemy się wjeżdżaniem do garażu bez wysiadania z samochodu , też uczucie którego nie można zaznać w bloku , zwłaszcza jak na dworze zawierucha, albo chlapa po deszczu

    Z tego domu już się nie da zrezygnować

  7. #227
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    veech'u

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Jak sie czlowiek przeprowadzi do domu to zycie nabiera barw
    np niebo niebanalny kolor o 7 rano i płonie jak kominek




    pozdrawiam
    veech

  8. #228
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie re

    Witam
    Jakoś mi się nie chce wierzyć, że to niebo nad twoją Nastką, ale nad takim domem to może się zdarzyć jak dobry fotograf, albo grafik.

    Odnośnie tych myszy, co piszesz na swoim linku to mogę ci powiedzieć, że jak zaczeło się zimno to u mnie też ich było parę, bo cisna się z pola jak diabli.
    Znalazły sobie takie wejście, przy nadprożu w garażu koło murłaty nie miałem jeszcze wykończone i potem po krokwi wchodziły przez warstwę styropianu pomiędzy garażem a górną łazienką do domu , ale raz zadziałał alarm w garażu i wyczaiłem ścieżkę. Oprócz tego chyba wchodzą przez poddasze. tam mam tylo folię i pod dachówki se włążą. Potem jakoś przez wełnę i są na poddaszu. Co do łapania to muszę ci powiedzieć, że ten ser to tylko w bajkach myszy lubią ha, ha. Tak naprawdę to najlepsza jest kiełbaska i to jeszcze sucha, żeby się nie psuła i żeby twarda była, - sprawdzone - jakieś 10 szt. na dwie łapki. Polecam
    Odnośnie trutki to ja mam psa i trochę się boje, a dodatkowo jak się nażrą i potem gdzieś zdechnie to chyba mocno śmierdzi jak nie znajdziesz. U mnie jedna zamieszkała se w szafce i najadła się plastiku i zdechła (tak myślę że od tego ?). Przez kilka dni był taki smród i nie wiedzieliśmy dlaczego ?, dopiero jak po węchu ją znaleźliśmy to się wyjaśniło.
    Powodzenia na nowej przynęcie !!
    Z tego domu już się nie da zrezygnować

  9. #229
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    veech'u

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Sprobuje i z kielbaska - zobaczymy jak sie beda lapac . Ja jeszcze slyszalem, ze na Nutelle dobrze jest sprobowac - serio .
    Trutke rozkladam tylko na strychu a tam nasz psiur nie ma dostepu.

    Odnosnie zdjec to tego dnia bylo takie niebo ze takich zdjec nad puszcza zrobilem wiecej



    tego samego dnia ale juz wieczorem z okien w pracy mozna bylo zobaczyc cos takiego


    i


    teraz niestety jest stalowo ale widok na brzozy nadal koi nerwy
    pozdrawiam
    veech

  10. #230
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie Święta, Święta

    ZDROWYCH I POGODNYCH śWIĄT BOŻEGO NARODZENIA DLA WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH NASZE FORUM
    Z tego domu już się nie da zrezygnować

  11. #231
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GallAnonim

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    0

    Domyślnie

    Serdecznie witamy wszystkich Nastkowiczow ! Tych co juz wybudowali,tych co wlasnie buduja i tych co beda budowac(to niestety my)!
    Od dwoch tygodni jestesmy szczesliwymi posiadaczymi projektu Nastka i to na razie tyle...w chwili obecnej jestesmy na etapie walki o papierki,wszyscy to na pewno znacie,mozna dostac depresji i ryczec...Ale jestesmy zdeterminowani i nie poddamy sie!Latem kupilismy dzialke,szukalismy jej ponad rok i w koncu sie udalo,teraz naturalnie te ch.....rne papiery!Obecnie czekamy na decyzje o warunkach zabudowy i pozniej jeszcze pozwolenie na budowe.Z rzeczy technicznych to mamy miec do konca stycznia podlaczony prad,dzialka juz jest na nowo wytyczona(wznowione granice),w najblizszym czasie chcemy ogrodzic dzialke,wywiercic studnie,poniewaz na wode i kanalize od miasta nie mamy szans,takze czeka nas jeszcze do tego budowa przydomowej oczyszczalni sciekow(biologicznej).I dobrze!Przynajmniej spokoj z miastem! Moi droczy !! Mamy na razie jedno wazne pytanie,chodzi o budowe,jak budowac?Czy metoda gospodarcza czy inna???


    Problem polega na tym ze moja zona od lutego bedzie juz na miejscu,tzn w kraju,natomiast ja niestety nadal bede przebywal za granica,kurcze ktos przeciez musi dalej zarabiac pieniazki na rodzinke ...no i budowe! Czyli budowa naszej Nastki w zasadzie spada na moja zone! A ona po prostu sie tego boi,co zreszta doskonale rozumiem.Z lektury na forum widze ze w zasadzie wszyscy buduja sys.gospodarczym,tylko RobertU postawil kanadyjczyka.
    Tymczasem u nas w Miedzyrzeczu jest przypadkiem glowna siedziba Firmy Praefa,ktora buduje domy z elementow gotowych(keramzytu),czyli prefabrykowanych!Do niedawna Praefa budowala tylko dla niemiec i skandynawii ale w ostatnim czasie z uwagi na szal cen na materialy i robocizne zaczela bym konkurencyjna rowniez w polsce!!! Poszlismy tam z projektem i zamowilismy kosztorys stanu surowego otwartego,trzeba tylko wylac samemu fundament,reszte w kilka dni robi Praefa! I wlasnie o to chodzi mojej zonie!
    Ja bylem strasznie sceptyczny,glownie z uwagi na koszta,uwazalem ze mimo szoku cen w ostatnich dwoch latach nadal oferta taka bedzie dla nas po prostu duzo za droga! Sluchajcie ,ten kosztorys przyszedl kilka dni temu i musze przyznac ze jestesmy zaskoczeni! Pozytywnie!! Tak mysle.
    Koszt stanu surowego otwartego domu Nastka przez firme Praefa wynioslby dokladnie 105 675,53 PLN Netto !!! +-5% Co wy wszyscy na to ???!!!
    Czas realizacji tydzien! Wolne terminy kwiecien-czerwiec.Wszystko wliczone :
    produkcja,transport,montaz ! Prosimy was o opinie,poniewaz nie mamy pojecia ile nie liczac fundamentow kosztowaloby na dzien dzisiejszy wybudowanie systemem gospodarczym !?? Serdecznie pozdrawiamy raz jeszcze i czekamy na odpowiedzi !! Tomek i Agnieszka
    Pozdrawiam ! GallAnonim

  12. #232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    veech'u

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Ja bym w to wchodzil w ciemno
    Najwiecej wart jest tutaj swiety spokoj . Im krocej trwa budowa tym lepiej. Jak trwa dlugo to bardzo wiele rzeczy moze sie wydazyc. Poza tym naczelna zasada inwestora jest Niczego nie zmieniac i robic zgodnie z projektem a ta forma zapewni wam ze wszystko bedzie zgodnie z projektem i zaden madry majster nie doradzi wam "zyczliwe" jakiejs "korzystnej zmiany"
    Gdyby teraz budowal to nawet bym sie nie zawahal i budowal z elementow gotowych a keramzyt rewelacja. Jedzcie z tym i do przodu )
    pozdrawiam
    veech

  13. #233
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GallAnonim

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    0

    Domyślnie

    czesc veech´u ! dzieki za odpowiedz ! czyli uwazasz ze ta cena podana przez Praefe nie jest wygorowana ?? powiedz mi prosze jeszcze , czy te problemy ktore nastkowicze tutaj na forum sygnalizowali w przypadku bydowy z Praefa nie beda sprawiac problemow ?? mam na mysli tutaj te bledy konstrukcyjne w projekcie itd. ! Strasznie mi sie podoba Twoj wykusz !!! Korci mnie aby i u nas taki sobie zrobic ! Ale moja Agniesia ma z tym problem bo chce scianke dzialowa miedzy pokojem a kuchnia,coz sie zobaczy kto wygra...
    A tak w ogole ze zmian jakie chcemy wprowadzic to sa to zmiany w zasadzie
    kosmetycznej natury:
    - okno w garazu od strony wejscia takie samo jak te z drugiej strony,
    - rezygnujemy ze stropu w dalszej czesci salonu !
    - rezygnujemy z kominka od strony zewnetrznej
    - chcemy zamknac dach przy kominie (tak jak u ciebie jest veech´u) bo
    orginalnie wyglada jakby dach byl nie skonczony czyli okropnie i do tego
    bedzie sie woda lala podczas deszczu na sciane
    - zastanawiamy sie nad likwidacja tych bocznych drzwi w salonie ???
    dobra , na razie starczy bo sie rozgadalem, pozdrawiam wszystkich papa
    Pozdrawiam ! GallAnonim

  14. #234
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GallAnonim

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał veech'u
    Brawo brawo
    pieknie to wszystko wyglada i postepy bardzo szybkie. Zazdrosze ocieplenia poddasza bo juz pokoiki wygladaja jak gotowe do zamieszkania.
    Nie pamietam czy ty tez obnizales jetki tak by byly na poziomie sufitu dla poddasza i tak by strych byl uzytkowy ?
    Ja obiecuje sobie wiele po tym strychu i zamierzam go przeznaczyc na pracownie )
    jak rozwiazales posiom garazu ? pokaz na zdjeciu
    kotlownia juz gotowa ? Nasza dopiero za miesiac bedzie ready
    Pozdrawiam
    veech`u...powiedz o co chodzi z tymi jetkami bo nam tez strasznie na tym strychu zalezy ! a niestety na tyle sie nie znamy i w ogole nie wiemy w czym jest problem ???
    Pozdrawiam ! GallAnonim

  15. #235
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    veech'u

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał GallAnonim
    veech`u...powiedz o co chodzi z tymi jetkami bo nam tez strasznie na tym strychu zalezy ! a niestety na tyle sie nie znamy i w ogole nie wiemy w czym jest problem ???
    Jetki trzeba zamowic dłuzsze o ok 120cm (wyliczyc) i umiescic nizej. Maja stanowic oparcie dla pokrycia podlogi na strychu i punkt zaczepienia wieszakow do zabudowy poddasza. To co jest wprojekcie to sa kurze grzedy Trzeba je tez usztywnic.
    pozdr
    veech

  16. #236
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    veech'u

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał GallAnonim
    czesc veech´u ! dzieki za odpowiedz ! czyli uwazasz ze ta cena podana przez Praefe nie jest wygorowana ?? powiedz mi prosze jeszcze , czy te problemy ktore nastkowicze tutaj na forum sygnalizowali w przypadku bydowy z Praefa nie beda sprawiac problemow ?? mam na mysli tutaj te bledy konstrukcyjne w projekcie itd. ! Strasznie mi sie podoba Twoj wykusz !!! Korci mnie aby i u nas taki sobie zrobic ! Ale moja Agniesia ma z tym problem bo chce scianke dzialowa miedzy pokojem a kuchnia,coz sie zobaczy kto wygra...
    A tak w ogole ze zmian jakie chcemy wprowadzic to sa to zmiany w zasadzie
    kosmetycznej natury:
    - okno w garazu od strony wejscia takie samo jak te z drugiej strony,
    - rezygnujemy ze stropu w dalszej czesci salonu !
    - rezygnujemy z kominka od strony zewnetrznej
    - chcemy zamknac dach przy kominie (tak jak u ciebie jest veech´u) bo
    orginalnie wyglada jakby dach byl nie skonczony czyli okropnie i do tego
    bedzie sie woda lala podczas deszczu na sciane
    - zastanawiamy sie nad likwidacja tych bocznych drzwi w salonie ???
    dobra , na razie starczy bo sie rozgadalem, pozdrawiam wszystkich papa
    nie znam odpowiedzi na pytanie czy to drogo. Ja bym sie zdecydowal na to rozwiazanie. Nalezy tez uwzglednic to ze ten system daje dodatkowe oszczednosci np na elektryce bo powinno by juz wszystko uwzglednione w płytach. Nie wiem tez o jakich bledach konstrukcyjnych wspominacie ?(nie przypominam sobie zeby takie byly )
    Radze uwazac z takimi ruchami jak rezygnacja ze stropu. jak rozumiem ma to na celu podwyzszenie pomieszczenia. Zaburza sie bilans cieplny i czesto w takim pomieszczeniu jest zimno na dole acieplo tam gdzie nie ma domownikow;(
    My jestesmy bardzo zadowoleni zarowno z otwartej kuchni jak i z wykusza. To prawda jestesmy zwolennikami otwartych kuchni a wszelkie argumenty za zamknietymi sa dla nas nieistotne. Mamy mozliwosc rozmawiania z goscmi siedzacymi w jadalni i dzieki temu polaczeniu z salonem i jadalnia jest to naprawde duze i funkcjonalne pomieszczenie. a wykusz to najlepszy pomysl na jaki wpadlismy na etapie projektowym. Nie ujmujac nic pozostalym nastkowiczom uwazam ze bez tego wykusza to mielibysmy salon a'la tramwaj a tak na ostatniej wigilii wnaszej jadalni przy stole siedzialo wygodnie 10 osób przy stole ktory ma 2,6m i krzesło nie wystawalo poza barek.
    pozdr
    veech

  17. #237
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trabi-wrc
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał GallAnonim
    veech`u...powiedz o co chodzi z tymi jetkami bo nam tez strasznie na tym strychu zalezy ! a niestety na tyle sie nie znamy i w ogole nie wiemy w czym jest problem ???
    Odpowiem za veech'a - u nas (czyli tych, którzy kupili niedawno projekt) ten problem nie istnieje, bo nareszcie ktoś zmienił więźbę i jętki są na poziomie stropu jak Pan Bóg przykazał.

    Napisz proszę, czy ta cena zawiera wykonanie stropów? A co z podciągami?

    Wygląda ciekawie, szczególnie, jeśli miałoby to być np w kwietniu.

    Będę teraz myślał intensywnie nad tym, a jeśli się zdecydujemy, to możnaby poćwiczyć trochę cenę.

    Pozdrav
    Ten, co mu dom w głowie kiełkuje.

    Dzienniki trabantowe
    Komentatornia

  18. #238
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GallAnonim

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    0

    Domyślnie

    czesc trabi-wrc !!! dzieki za odpowiedz...chcesz przez to powiedziec ze w projekcie ktory wy kupiliscie jest to z tymi jetkami juz poprawione ?? my kupilismy nasz projekt przed swietami a przyszedl 29 grudnia czyli mam nadzieje ze to u nas tez jest poprawione..kosztorys przygotowany przez praefe obejmuje rowniez stropy,naturalnie i do tego tez sciany dzialowe jak rowniez i poddasze.Nie wiem za bardzo co to sa padciagi ?? ale domyslam sie ze to sa te sciany na poddaszu? Otoz poddasze jest oczywiscie tez wliczone w cene kosztorysu razem ze scianami dzialowymi na gorze !
    Wiesz co trabi-wrc najlepiej bedzie jak przedstawie w skrocie caly kosztorys :

    Dom Nastka L :

    Parter z dostawa netto : 45040,36 PLN w tym :

    15,0 cm sciany zewnetrzne : 153,50 m2
    17,5 cm sciany wewnetrzne : 51,65 m2
    10,0 cm sciany wewnetrzne dzialowe : 30,54 m2
    Belki nadprozowe : 20,87 mb
    Slupy 2 szt. 6,26 mb
    Puszki i rurki elektr. : 45 szt. wszystko gotowe w scianach !!!


    Strop z dostawa netto : 19302,47 PLN w tym :

    16,0 cm plyty stropowe,pelne z betonu C20/25 : 66,83 m2
    20,0 cm plyty stropowe,pelne z betonu C20/25 : 25,60 m2

    Poddasze z dostawa netto : 23508,25 PLN w tym :

    15,0 cm sciany zewnetrzne szczytowe : 60,83 m2
    15,0 cm sciany zewnetrzne kolankowe : 21,80 m2
    12,0 cm sciany wewnetrzne dzialowe : 41,58 m2
    10,0 cm sciany wewnetrzne dzialowe : 29,81 m2
    Puszki i rurki elektr. : 35 szt. wszystko gotowe w scianach !!!!

    Montaz , netto : 17824,45 PLN ! w tym :

    Montaz : sciany , belki , stropy : 509,27 mb.
    Z zalaniem wienca,zaszpachlowaniem spoin i wykonczeniem powierzchni pod
    tapetowanie.Montaz z wykwalifikowana grupa montazowa Firmy Praefa, w
    tym dojazd ekipy,zakwaterowanie,dzwig 40t,materialy montazowe i masy szpachlowe,specjalistyczne wyposazenie !!!

    Razem z dostawa i montazem netto : 105675,53 PLN

    Specyfikacja :
    Elementy keramzytowe w technologii Praefa maja idealnie gladkie powierzchnie.Sa od razu przystosowane do polozenia tapet (lub nawet do malowania po ewent. dokonaniu cienkiej przecierki gopsowej).Kladzenie
    tynkow wewnetrznych jest zbedne !!

    W elementach w technologii Praefa umiejscowione sa rurki i puszki elektryczne oraz wszelkie otwory i bruzdy na instalacje grzewcza , wodna
    i kanalizacyjna !

    I co wy wszyscy na to ?????

    Bo my sie w zasadzie juz nawet nie zastanawiamy i za kilka dni chcemy podpisac umowe z Praefa.Veech`u ma tutaj racje,mysle ze nie ma sie co zastanawiac.

    Pozdrawiamy
    Pozdrawiam ! GallAnonim

  19. #239
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trabi-wrc
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Witaj Anonimie,

    podciąg to element konstrukcyjny (w Nastce widać go przy stropie przed drzwimi wejściowymi, w garażu i w salonie) i wykonuje się go z żelbetu.
    Być może praefa ma takie elementy prefabrykowane.

    Zrozumiałem z tego co napisałeś, że Twoja Nastka będzie miała garaż po lewej stronie od wejścia, czyli lustrzane odbicie naszej.

    Napisz proszę jakie ściany zostały zaoferowane LB10 czy LB15.

    Ciekawe co by nam zaoferowali bo z Międzyrzecza jest ok 250 km.

    Zaczynam kolejne przemyślenia

    Pozdrav
    Ten, co mu dom w głowie kiełkuje.

    Dzienniki trabantowe
    Komentatornia

  20. #240
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GallAnonim

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    0

    Domyślnie

    czesc trabi-wrc !

    jesli chodzi o sciany to w kosztorysie stoi tak :

    15,0 cm sciany zewnetrzne z LC 16/18 D 1,6(R`w=50dB)(odpornosc ogniowa 120min.-klasa odp.poz.B).Zbrojenie ze wzgledu na transport siatka Q131 w srodku grubosci , nadproza zbrojone wedlug obliczen(w nadprozach stosowane wymagane statycznie klasy betonu konstrukcyjnego). uff , kurcze ale to wszystko skomplikowane...

    17,5 cm sciany wewnetrzne z LC 16/18 D 1,6...reszta tak samo jak wyzej...
    10,0 cm sciany wew.dzialowe z LC 12/13...

    mam nadzieje ze pomoglem...a to co zaproponowali jest ok??
    pozdrawiam
    Pozdrawiam ! GallAnonim

Strona 12 z 86

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony