dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 86
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1701
  1. #61

    Domyślnie

    nie poglądowy, a budowlany. i rzeczywiście z założenia powinien służyć zdobyciu pozwolenia na budowę.
    projektów wykonawczych do domków się nie robi z reguły, chyba, że to bardzo skomplikowane domy. a wykonawca rzeczywiście za to bierze kasę, żeby umieć czytać rysunki i wiedzieć, jak się podstawowe rzeczy wykonuje. a to, że dobrzy wykonawcy od jakiegoś czasu są w irlandii - w niczym nie tłumaczy tych, co zostali.
    ostatnio pracowałem przy budowie projektu (katalogowego zresztą) w którym kierownik budowy na spółkę z cieślami nie mogli pojąć, że krawężnice są nachylone pod innym kątem niż połać (prosta geometria - wystarczy złożyć kartkę papieru i zmierzyć, żeby załapać, o co chodzi. a cieśle podobno doświadczeni). a kto winien? no jasne chyba, błąd architekta...
    żeby było jeszcze weselej, architekt podał również kąt nachylenia krawężnic, trzeba było tylko obrócić stronę...

    tak, że z ferowaniem wyroków o błędach w projektach też trzeba uważać...

  2. #62
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    to, że budowlany to wiadomo, a określenie poglądowy miało odzwierciedlić lakoniczność tego projektu i niestety braku istotnych elementów i kilku błędów, które ja sam znalazłem (np. w wymiarach i opisach) , które potem trzeba rozwiązywać na własną rękę. Świadczy o tym to, że praktycznie każdy inwestor w tym projekcie pewne elementy buduje inaczej. Może nie znasz tego projektu, ale ci co go mieli w ręce wiedzą o co chodzi. Dom raczej nie jest skomplikowany, ale ma dosyć rzadką kostrukcję stropu opartego na podciągach i zew. kominy. Dlatego nawet doświadczeni budowlańcy domów jednorodzinnych mogą mieć wątpliwości co do wykonania, a tym bardziej z betonu komórkowego, gdzie bardzo trudno zamaskować wszelkie niedociągnięcia, a takich domów nie buduje się za wiele.
    Co do ferowania wyroków, to ja przedstawiłem tylko moje spostrzeżenia, ale z tego co krąży po necie o pracowni Archipelag, to raczej potwierdza moją opinię.

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    veech'u

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Nie widze powodów by koniecznie stawac po stronie Archipelagu z wyjatkiem takiego ze sie ma z nim powiazania
    Projekt ma wiele błedów - to potwierdzam (błedy wymiarów wielu miejscach nie ułatwieją realizacji)
    brak rysunków i potrzebnych przekrojów pozwala na dowolnosc realizacji i przy okazji pobładzenie a tak byc nie powinno.
    Projekt powinien wskazywac jednoznacznie zaproponowane rozwiazania architektoniczne.
    A juz zasłanianie logiem wszystkich wymiarów na srodku kazdej strony projektu jest karygodne i nie usprawiedliwia tu ewentualna mozliwosc otrzymania stron bez czerwonego nadruku. Mozna oznakowanie projektu rozwiazac inaczej i nie denerwowac ludzi.
    Mój brat miał projekt innego domu z Archipelagu i niestety borykał sie dokładnie z tymi samymi problemami. To słabosc ich projektów nad która nie chca popracowac. To naganne
    pozdrawiam
    veech

  4. #64

    Domyślnie

    nawet nie zamierzam stawać po ich stronie. przeciwnie wręcz - chcę budować dom wg ich projektu (o tym gdzie indziej), więc śledzę wszystkie relacje o ich domkach i staram się przygotować na ewentualnie niespodzianki.

    ale że zawodowo siedzę "po drugiej stronie barykady" - wiem również, że (szczególnie przy projektach typowych) często najłatwiej jest zwalić na "błąd w projekcie" - bo projektanta pod ręką nie ma i nie ma jak się bronić.

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    veech'u

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Ja wybrałem projekt Roberta Wójciaka gdyz urzekł mnie kształt zewnetrzny i funkcjonalny układ zaprojektowanych wnętrz. O proprawe projektu mozna poprosic architekta adaptujacego ale z uporem twierdze ze tak byc nie powinno.
    pozdrawiam
    veech

  6. #66
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    No to jeżeli zdecudujesz się na budowę domu z Archipelagu to przekonasz się, że projekty, a przynajmniej te rzadziej budowane są "papierowe" i realizacja według projektu jest kłopotliwa. Projekty się bardzo podobają, ale jak przychodzi do realizacji to większość rezygnuje ?? Ja na początku z każdym problemem dzwoniłem do Archipelagu i owszem dostawałem odpowiedzi, ale przeważnie typu " to budowlańcy tego nie wiedzą ?", to jest projekt budowlany, a nie wykonawczy itp. Kontaktował się ze mną dziennikarz , który do nowej stronki www.wybieramydom.pl chciał przedstawić realizację Nastki, niestety nie ma takiej (może moja będzie pierwsza ?). Natomiast ze strony Archipelagu żadnego zainteresowania, a już o tym żeby ktoś zadzwonił i zapytał czy jakieś problemy, albo jak idzie budowa na podstawie ich projektu to nie ma co marzyć. A przecież skoro tak ładny projekt się tak rzadko sprzedaje to wypadałoby się zainteresować jakie tego są przyczyny i co zrobić żeby było inaczej, a już o poprawie błędów czy braków to nie ma mowy

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    veech'u

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    ale nie jest az tak zle zeby nie mozna było zbudowac pieknego domu i cieszyc sie jego budowa
    i oto jego parter

    i z innej strony


    i jutro rano w planie zalewanie stropu
    pozdrawiam
    veech

  8. #68
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie nowe zdjęcia

    zmobilizowałeś mnie do wstawienia nowych zdjęc, a dawno już tego nie robiłem
    Widok parteru po zalaniu stropu od strony salonu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	od strony salonu.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	313035
    Widok parteru z przodu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	od przodu.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	55,2 KB
ID:	313036
    No i widok z boku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bok od południa.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	64,7 KB
ID:	313037
    A dzisiaj zaczęli murować ścianki kolankowe i szczytowe
    I jest znowu mały problem, czy robić wieniec wkoło na ścianach kolankowych i szczytowych tak jak jest w projekcie (chociaż nikt nie wie jak wylać beton po skosie), czy tylko na ścianach kolankowych, ktoś robi wieniec wkoło, czy wszyscy zrezygnowali ?
    Ostatnio edytowane przez leszek2307 ; 14-04-2015 o 12:12

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    veech'u

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    W temacie wienców to jestem zdania ze zawsze lepiej wiecej niz mniej
    U mnie wieniec jest i na poziomie 0 in na poziomie stropu i na sciankach kolankowych i po skosie chyba tez
    Jesli jest w projekcie to mój majster chyba wie jak to zrobic .
    My zaczynamy scianki kolanakowe od poniedziałku wiec spytam jak to ma wygladac zaraz po niedzieli. Wience sa bardzo wazne gdyz spinaja budynek i uniemozliwiaja nierówne osiadanie budynku a tym samym jego ewentualne pekanie.
    Wieniec nalezy robic i basta

    BTW Ładny budynek Leszek i jakis znajomy kształt

    pozdrawiam
    veech

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    veech'u

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    A jeszcze jedna sprawa,
    Leszek u nas wyszło 20 m3 betonu na strop czyli 6,5 m3 wiecej niz u Ciebie Nurtuje mnie pytanie dlaczego ??
    Masz schody wylewane i wieniec na poziomie stropu czy nie ???
    pozdrawiam
    veech

  11. #71
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie re

    Wg kosztorysu Archipelagu powinno wyjść 9,2 m, a ja zrezygnowałem ze stropu w garażu i miałem nadzieję, że wyjdzie trochę mniej
    Niestety, rzeczywistość okazała się inna. Podciąg nad wejściem i garażem pożarł sporo. Pomiędzy podciągiem, a miejscem nad wejściem stworzyła się dziura, ale częściowo zamurowaliśmy ją Ytongiem, to może trochę zaoszdzędziło. Też chyba projektant tego nie przewidział, a tam podciągo- wieniec miałby około70 cm szerokości. Schody będę robił drewniane, a wieniec jest na poziomie stropu ( ? ), widać to na zdjęciach, wszędzie jest od środka warstwa zaprawy na ok. 4 cm i z zew, obmurowane bloczkami Ytonga wysokimi na 28 cm. Po po zalaniu daje to grubość stropu Teriva na 24 cm, a sam wieniec ma 28 cm. Na zdjęciach nie widać, ale nad salonem jest nadciąg i wystaje jakieś 20 cm, wrzucę jeszcze takie zdjęcie żeby było widać. Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to pytaj śmiało, "deptasz mi po piętach"

  12. #72
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    Jeszcze jedno !! W projekcie jest dosyć poważne niedopatrzenie, bo płatwie są tak wysoko, żeby ominąć wieniec na ścianach szczytowych, ale przeoczono, że na tej wysokości jest okno w szczycie i wieniec i tak trzeba przerwać. Dlatego ja robię po wielu naradach wieniec około 40 cm nad drzwiami i oknami, żeby płatwie się mogły na nim opierać, a na jętkach szło zrobić podłogę.

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    veech'u

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    To wiele wyjasnia odnosnie ilosci betonu
    Dzisiaj mam sie spotkac na budowie z kierownikiem wyjasnie kwestie ukosnego wienca
    pozdrawiam
    veech

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    veech'u

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    I juz wiem
    wieniec po ukosie tez bedzie robiony. Tak zarządził moj kierownik
    Majster nie jest zachwycony nawet wiecej jest zły jak osa
    ale kierownik ma dobra siłe przebicia i chciał, nie chciał majster zabrał sie za robote. Jak zaczna szalowac to wstawie zdjecia
    A co u Ciebie Leszek ??
    veech

  15. #75
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    U mnie było podobnie . Kierownik się nie zgodził na pominięcie wieńca i wczoraj zalali jedną ścianę szczytową i kolankową, a dzisiaj może resztę jak pogoda pozwoli . Ciągle leje i to jest poważny problem. wieniec zrobiliśmy na 14 wrstwie Ytonga, czyli 2.8 m + 25 cm wieniec co daje 3,05 m. Na takiej wysokości będą płatwie. No i tak można zrobić okno szczytowe, a nie jak w projekcie w połowie okna biegnie wieniec i mimo mojego zapytania w Archipelagu 4 dni temu do dzisiaj żadnej odpowiedzi.

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    veech'u

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Moge potwierdzic zgodnosc co do centymetra 3,05 ale od obecnej posadzki bo od zera na poddaszu bedzie mniej o 14cm.
    Pozdrawiam
    veech

  17. #77
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    A dlaczego 14 jak w projekcie podłoga na piętrze ma 8 cm ? robisz grubszą ?

  18. #78
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    veech'u

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Tak - podłogówka 5 cm styropian + 7 cm wylewka + 2 podkład i panel
    Masz jakies nowe zdjecia ?
    Pozdrawiam
    veech

  19. #79
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie Nowe zdjęcia

    No wreszcie mogę się pochwalić dachem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	no wreszcie konstrukcja dachu.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	59,8 KB
ID:	313039
    no i wreszcie dachówka romańska grafitowa piękna nieprawdaż
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	no i wreszcie dachówka.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	38,7 KB
ID:	313038
    Ostatnio edytowane przez leszek2307 ; 14-04-2015 o 12:15

  20. #80
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    veech'u

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    NO NO NO to sie kolega uwinał tutaj wiezba a tu juz od razu dach
    Niezle, niezle brawo

    Mysmy tez nie zasypili gruszek w popiele i chociaz do konca dachu jeszcze daleko to mozemy pochwalic sie chociaz wiezba
    a ze to moj ulubiony moment budowy to bede sie napawał nim jeszcze do przyszlego tygodnia
    a tak wyglada nasza nastka od frontu



    i z polnocnego boku



    gdzie widac komin nad ktorym nasz majster spedzil bardzo duzo czasu

    od strony poludniowej gdzie nasz wykusz , jadalnia opala sie w zachodnich promieniach slanca



    i na koniec strona zachodnia gdzie jest juz gotowa nasza duma
    PERGOLKA


    szkoda ze tak wiele osob z niej rezygnuje. Zal by mi było nie miec takiej ładnej konstrukcji drewnianej po ktorej moga sie wspinac pnacza i gdzie mozna sie ukryc przed letnim upalem
    pozdrawiam
    veech

Strona 4 z 86

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony