dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 86
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1701
  1. #1021
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cebulka
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Dzielnica
    Fordon
    Posty
    115

    Domyślnie

    Leszek i Ewa a dlaczego zdecydowaliście się na kaloryfery i podłogówkę jeśli to nie tajemnica ? Ja się zastanawiam nad podłogówką na całości, tylko się trochę obawiam że nie zda to egzaminu. Szczerze powiedziawszy to skłania mnie do tego przykład kolegi, który ma podłogówkę na całości i bardzo sobie chwali. A napiszesz mi jeszcze o tych sekcajch w kuchni i salonie please ?

  2. #1022

    Domyślnie

    Cebulka ... no coś Ty żadna tajemnica
    Ja byłam skłonna wszędzie położyć ogrzewanie podłogowe ale trochę za namową hydraulika w sypialniach montujemy kaloryfery ponieważ jak sie nagrzeją rurki w ogrzewaniu podłogowym cieżko wytracić temperaturę a spać jest lepiej w chłodniejszym pomieszczeniu. Kaloryfer można przekrecić a podłogówki już nie. Może będę tego żałować ale trudno ... już jest zrobione Ja też słyszałąm od ludzi którzy maja ogrzewanie podłogowe że teraz rozłożyliby je w całym domu.
    A w salonie i kuchni nie ma podziału na sekcje które grzeją mocniej lub mniej. Tego sie nie da poprostu jedną rurką "oblecieć" i dlatego podzielone jest na części, a zakończenia tych rurek podłączone do jednej szafki . Na dole taką szafkę , mamy pod schodami a na górze w łazience na ścianie od korytarza.
    LEKA
    *****

  3. #1023
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    cebulka ja nie wiem dlaczego ty nie czytasz forum ? Przecież ja jako Założyciel od samego początku nie ukrywam, że mam podłogówkę w całym domu i wszystko da się zrobić, dolną szafkę też chyba widać, a może nawet górną bo dużo tych zdjęć podłogówki wstawiłem. Salon z kuchnią i korytarzem podzielony jest na 3 sekcje. Pierwsza kuchenna sekcja kończy się jakby na linii ściany między pokojami na górze i tam też jest zrobiona dylatacja ze względu na wielkość pomieszczenia w całości. Reszta salonu i korytarz podzielona jest na dwie sekcje. Każdą można regulować zaworami w szafce, a na górze dodatkowo mam sterowanie z każdego pokoju. Trochę to może dla laika skoplikowane i żona do dzisiaj nie wie co gdzie i jak , ale od tego jestem JA.

    Leszek i Ewa coś was ten hydraulik zbajerował - jak to podłogówki nie można przykręcić:

    1 można przymknąć na zaworach dopływ, odpływ,
    2 można zrobić normalną regulację na termostat,
    3 jak masz podłogę dobrze przewodzącą to ciepło z cieniutkiej rurki dużo szybciej się rozejdzie po wylewce niż to w kaloryferze.
    4 ciepło z podłogówki ma max. 29 st i nie jest tak odczuwalne jak z buchjącego kaloryfera.
    5 dużo zdrowsze pomieszczenie do spania z podłogówką, ponieważ nie unosi się kurz i wszystko co fruwa (alergeny roztocza itp) co porzy ogrzewaniu konwekcyjnym krąży jak głupie bo inaczej słabo grzeje znaczy się
    Czytać forum
    Z tego domu już się nie da zrezygnować

  4. #1024

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszek2307 Zobacz post
    ...pomysł, żeby usunąć swój wpis to już zakrawa na bohaterstwo .
    Jakie tam bohaterstwo... Jak powszechnie wiadomo Leszek2307 na tym wątku jest prawie niczym Ojciec Dyrektor (prawie robi różnicę), to i szczególne traktowanie mu się należy. Co by nie mówić - jest tu od początku i poza nim i Faridą (rzecz jasna)- cała nas reszta która się tu udziela bazuje na Ich doświadczeniach. Fajnie że chce się Wam jeszcze klikać po tym jak mieszkacie już w swoich domkach. Przecież moglibyście jak inni którzy się przewinęli przez to forum dawno już o nim zapomnieć. Może to Wasze budowanie ma w sobie pasję albo co innego. Nieważne. Fakt faktem bądźcie tu jak najdłużej

  5. #1025

    Domyślnie

    Leszek ... wiesz co ... wstyd jak beret .. ja tego nie wiedziałam tylko sobie w tej kobiecej głowie ułozyłam że nie da sie za nic na świecie regulować temperatury w pomieszczeniach przy podłogówce
    LEKA
    *****

  6. #1026
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cebulka
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Dzielnica
    Fordon
    Posty
    115

    Domyślnie

    Leszek2307 czytam forum a jakże. Wiem że masz podłogówkę. Chodziło mi bardziej o to co skłoniło Leszka i Ewę do połączenia podłogówki z kaloryferami - teraz już wiem dziękuję za odpowiedź Rozumiem Leszek2307 że ty jesteś w 100% zadowolony ze swojego rozwiązania czy jednak byś coś zmienił ?

  7. #1027
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    Kurde widzę, że wszyscy, no może prawie wszyscy czuwają przy komputerach

    Jedyne co sobie zawaliłem, to w ostatniej chwili zdecydowałem się na te osobne regulatory do każdego pokoju na górze (ze względu na koszty) i tak jakoś wyszło, że położyli tylko dwie żyły do sterownika. Sterowniki mają diodę która informuje o działaniu w danej chwili, ale muszą być 3 żyły. Brak tej informacji czy podłogówka w danej chwili grzeje, czy już nie jest trochę uciążliwa, a koszt 3 żyły znikomy. Teraz już trudno doprowadzić, no chyba że zdecyduję się na sterowniki bezprzewodowe, o ile takie już są
    Co do kaloryferów, to myślę, że to takie przywiązanie do tradycji, która tak długo funkcjonowała, no bo poza możliwością suszenia na kaloryferze, teraz już nie widzę innych plusów, a przeżyło się trochę życia z nimi
    Z tego domu już się nie da zrezygnować

  8. #1028

    Domyślnie

    OJ tam przyzwyczajenia .... moje dziecko starsze lubi sobie plecki podgrzać przy kaloryferze ...
    ja muszę chyba bardziej słuchać tych fachowców bo potem głupoty pisze
    LEKA
    *****

  9. #1029
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ewa i Jakub

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    PODBESKIDZIE
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Witamy ponownie po tak długiej przerwie, trochę czasu minęło po rocznym załatwieniu zezwolenia na budowę w końcu udało się nam zacząć, co prawda było to już w kwietniu ale z uwagi na inne problemy nie mieliśmy możliwości informować Was na bieżąco z toczącej się walki na budowie wiem że to już pewnie nudne ciągle oglądać budującą się NASTKĘ, ale dzięki temu my jako jeszcze budujący się bierzemy z tego forum wiele pomysłów które przedstawiliście, za co dziękujemy Zainteresowanych zapraszamy na dziennik budowy, co prawda nie ma tam wiele opisów ale zdjęć się trochę znajdzie np.piwniczka na wino -jak dobrze pamiętam to pomysł "faridy", myślę że z czasem dojdę do wprawy przelewania myśli na komputer pozdrawiamy
    =w naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nielogiczne działanie

    http://forum.muratordom.pl/blog.php?...ik-ewa-i-jakub

  10. #1030
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    Bardzo fajnie, że ponownie pojawiliście się i to z takim dorobkiem - gratulacje

    Ja korzystając z kolejnego słonecznego weekendu (zamiast odpoczywać, zap... przy Nasteczce, ale taka gorączka pogodowa wszystko tłumaczy) dokończyłem (hmm, chyba skłamałem, gdzie tam koniec ?) ostatnią południową ścianę.
    Jakoś nikt do tej pory nie dopytywał, gdzie ona jest ? czyżby Nastkowicze nie byli ciekawi.
    I w końcu po ciągłym omijaniu tej strony domu mogę ją okazać w pełnej karsie





    Dla osłody fajne akcęty lata




    No i na koniec wisteria już jednym koniuszkiem wspięła się nad trejaż
    Z tego domu już się nie da zrezygnować

  11. #1031
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    norbit

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    0

    Domyślnie

    witam ponownie czy moze mi ktos odpowiedziec ile kosztowal strop gestozebrowy

  12. #1032
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ewa i Jakub

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    PODBESKIDZIE
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    witam
    zakupiony dzisiaj 5200 zL
    =w naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nielogiczne działanie

    http://forum.muratordom.pl/blog.php?...ik-ewa-i-jakub

  13. #1033
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    Lato w pełni, dzisiaj najcieplejszy dzień w tym roku .

    Nie można zmarnować takiej okazji żeby czegoś nie zrobić przy Nastce.
    Przyszła pora na impregnajcę kominów . Nie była to prosta robota, kominy nie są małe, a i sprzęt do prac na wysokości się przydał.




    a na osłodę następne kwiaty się rozbijają





    Szkoda, że reszta Nastkowiczy się obija, pewnie się urlopują
    Z tego domu już się nie da zrezygnować

  14. #1034
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie Nastka

    No i stało się

    Na stronie Archpelagu można zobaczyć realizację Nastki.
    http://www.archipelag.pl/aktualnosci...chipelagu.html


    Nawet podobna
    Z tego domu już się nie da zrezygnować

  15. #1035
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ewa i Jakub

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    PODBESKIDZIE
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    gratulacje Leszku, poprzeczkę zawiesiłeś wysoko, ale mamy nadzieję że kiedyś tez będziemy mogli się pochwalić zakończeniem i być może i takimi efektami jak u Ciebie
    był wątek poświęcony pupilkom więc i my dokładamy takiego pupilka
    =w naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nielogiczne działanie

    http://forum.muratordom.pl/blog.php?...ik-ewa-i-jakub

  16. #1036
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    Witam

    Dzięki za słowa pochwały i uzananie, ale nie wątpię, że wszystkim Nastkowiczom uda się zakończyć budowę i osiągnąć efekty satysfakcjonujące dla siebie.
    Najtrudniejsze jest jednak jak się okazuje, żeby wytrwać na forum i po osiągnięciu pewnego etapu nie udawać, że już nas to nie interesuje . Od momentu jak zacząłem prowadzić ten wątek i z trudnością udało mi się wyszukać 3 osoby (włącznie ze mną), które budowały Nastkę powstało ich już kilkanaście, a może i dzieścia, a swoje finalne efekty pokazały tylko 2 osoby (włacznie ze mną ). I to jest konkluzja tego wątku , Przed rozpoczęciem budowy ludzie chcą wszystko wiedzieć od tych, którzy wybudowali, ale jak już osiągną etap w którym można pomieszkiwać chęć do dzielenia się z innymi przemija bezpowrotnie, a szkoda .

    Pupilek wspaniały, psy górą
    Z tego domu już się nie da zrezygnować

  17. #1037

  18. #1038
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bartolook
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    okolice Bielska-Białej
    Posty
    47

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo - rad jest tu wiele, więc pozwolę sobie skorzystać . Mam nadzieję, że i z moich ktoś również inni skorzystają. Niestety póki co cudna Nastka pozostaje w sferze planów, zobaczymy jednak co życie przyniesie, przewrotne przeciez bywa, więc może Nastka będzie szybciej niż się spodziewamy ....? Będę dzielić się dośiwadczeniem i zdjęciami, jak tylko będzie okazja ). Pozdrawiam gorąco .

  19. #1039
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bartolook
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    okolice Bielska-Białej
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał farida Zobacz post
    Witamy i my
    Oby ta Twoja droga miala jak najmniej wyboi,ostrych zakretow i czerwonych swiatel! Czytaj, Tu chyba jest juz wszystko! choc moze nie? Napisz,moze cos zmieniliscie,dodaliscie?chetnie posluchamy .

    I Wam zyczymy szybkiego zamieszkania.
    Dziękuję bardzo - rad jest tu wiele, więc pozwolę sobie skorzystać . Mam nadzieję, że i z moich ktoś również inni skorzystają. Niestety póki co cudna Nastka pozostaje w sferze planów, zobaczymy jednak co życie przyniesie, przewrotne przeciez bywa, więc może Nastka będzie szybciej niż się spodziewamy ....? Będę dzielić się dośiwadczeniem i zdjęciami, jak tylko będzie okazja ). Pozdrawiam gorąco .

  20. #1040
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bartolook
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    okolice Bielska-Białej
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał cebulka Zobacz post
    Witaj bartolook Napisz w jakiej części kraju będziesz budować ten dom. Ja też dopiero zaczynam.
    Witaj Cebulka
    Będę budować na śląsku, niestety od ostatniego mojego postu sie trochę pozmieniało i z Nasteczką będziemy stratować później niż sobie planowaliśmy . Ma to i dobre strony - więcej czasu na przygotowanie się .A tak z innej beczki - ja też wygrałam Nastkę w konkursie Archipelagu Pozdrawiam gorąco .

Strona 52 z 86

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony