dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1

    Domyślnie DZIAŁKA- jak długo szukaliście odpowiedniej działki

    jak długo szukaliście odpowiedniej działki i w jaki sposób ostatecznie ją znaleźliście, a przy okazji czy jesteście zadowoleni teraz z tamtego wyboru?

    pozdrawiam
    peez
    peez,

    już mieszkam w domku ale wciąż tyle do zrobienia

  2. #2

    Domyślnie

    Niecały rok ale nie jakoś intensywnie -i znalazła się sama z przetargu w Urzedzie Miasta-miała byc idealna a okazało sie ze wyszła cenowo jak normalne działki w tych rejonach a była z licytacji no i miało byc uzbrojenie w ganicy a teraz musze ciagnac wodociąg 65 m.Jedyne co to miejsce super przy lasku ostatnia działka na rogu ulic i blisku do centrum a zarazem daleko od blokowisk.pozdro

  3. #3

    Domyślnie DZIAŁKA- jak długo szukaliście odpowiedniej działki

    Tak na dobrą sprawę to jak już powiedziałem mojej drugiej połowie o pomyśle budowy domu, to może jakiś miesiąc. Jak już wybraliśmy działkę to jeździliśmy jeszcze i rozgladaliśmy się chcąc utwierdzić się w przekonaniu, czy dobrze zrobiliśmy. Ale wszystko czas nam pokaże. Myślimy, że bardzo dobrze zrobiliśmy.
    Pozdrawiam
    TadekL

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Ponad pół roku już szukamy i ciągle nic. A szukamy intensywnie. Może wymagania zbyt duże?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał K74
    Ponad pół roku już szukamy i ciągle nic. A szukamy intensywnie. Może wymagania zbyt duże?
    K74
    Jak co to podaj parametry, które by Cię zadowalały. Może ktoś Wam pomoże trochę w tym szukaniu .
    Pozdrawiam
    TadekL

  6. #6

    Domyślnie Re: DZIAŁKA- jak długo szukaliście odpowiedniej działki

    Cytat Napisał peez
    jak długo szukaliście odpowiedniej działki i w jaki sposób ostatecznie ją znaleźliście, a przy okazji czy jesteście zadowoleni teraz z tamtego wyboru?

    pozdrawiam
    peez
    Przez około trzy lata szukałem czytając ogłoszenia i pytając przy okazjach.
    Potem przez dwa kolejne lata bardziej intensywnie podając ogłoszenia w lokalnej gazecie. W końcu zadzwonił do mnie chętny do sprzedaży.

    Jestem zadowolony najbardziej co do lokalizacji działki.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    My kupiliśmy działkę z przetargu gminy. Wcześniej planowaliśmy kupić jakiś stary dom do remontu, jednak gdy się okazało, że w tej miejscowości, w której spędzamy wakacje, mieszka moja babcia i budują się moi rodzice; jest działka na sprzedaż po atrakcyjnej cenie(wyszło niecałe 3 zł za m2 - nieuzbrojona) i gdy rodzice mojej połówki też zapragnęli nagle mieszkać na wsi kupiliśmy ją bez zastanowiena i stawiamy bliźniaka.
    Pozdrawiam

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: DZIAŁKA- jak długo szukaliście odpowiedniej działki

    Cytat Napisał peez
    jak długo szukaliście odpowiedniej działki i w jaki sposób ostatecznie ją znaleźliście, a przy okazji czy jesteście zadowoleni teraz z tamtego wyboru?
    Szukaliśmy dwa dni( tak naprawdę, to tydzień, ale chodziło o dwie soboty), zadowoleni póki co jesteśmy bardzo.
    Jak szukaliśmy? Ano jeździliśmy po interesujacym nas terenie i dzwoniliśmy pod wszelkie "nasłupowe" ogłoszenia w temacie działek, pytając też, co sprzedajacy mają jeszcze do zaoferowania oprócz działki przy której jest ogłoszenie. Któryś kolejny spytał, co nas interesuje, po wysłuchaniu odpowiedzi stwierdził, że ma coś takiego, może nam pokazać. Umówiliśmy się na ulicy, zawiózł, pokazał, spodobało się...

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #9

    Domyślnie Re: DZIAŁKA- jak długo szukaliście odpowiedniej działki

    Cytat Napisał peez
    jak długo szukaliście odpowiedniej działki i w jaki sposób ostatecznie ją znaleźliście, a przy okazji czy jesteście zadowoleni teraz z tamtego wyboru?

    pozdrawiam
    peez
    Przez mniej więcej rok, jak to się ładnie mówi, monitorowałem rynek . Skupiliśmy się na 3 lokalizacjach: Zagłębie, Tychy i Bielsko-B.
    Przeglądałem internet (Gratka, strony agencji nieruchomości i takie ich wspólne serwisy jak SON na Śląsku) i gazety (Wyborcza, Jarmark, Oferta i miesięcznik wspomnianego SON-u).
    Efekt: wykonałem może z 15-20 telefonów o informacje o działkach - jedna pani przy okazji opowiedziała mi historię rodziny i sąsiadów - z tych telefonów "urodziły się" 3 wizyty terenowe i ostatnia była tą co nam pasowała w relacji cena/jakość. Wizyty terenowe rozpoczęliśmy po tym jak "kupka" w banku przekroczyła realną granicę pt. "coś sensownego można za to kupić". 2 miesiące od tego momentu szukałem bardziej aktywnie.

    Czy jesteśmy zadowoleni? Mogłoby być lepiej, ale wiele działek, szczególnie w Zagłębiu i Tychach jest daleko poza naszymi możliwościami finansowymi - jest tam drogo. Pewnie za rok będę mógł wrócić to tego postu i powiedzieć tak/nie.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AGNIESZKA31

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    586
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    A ja przez całe życie uwielbiałam przesiadywać w Maliniaku i nawet mi do głowy nie przyszło,ze tu bedzie mój dom.I dostałam Maliniak od Rodziców. I tu jest moje miejsce na ziemi,znam plusy i minusy mojej górki,znam od dziecka wrednego sąsiada zza miedzy.Duzo pracy przede mna ale nigdzie na świecie nie chciałabym miec swojego domu- tylko tu.No i oczywiście działka kosztowała mnie tyle ile wizyta u notariusza czyli 350zł.
    marzenia dobre są -bo są

  11. #11

    Domyślnie

    Okoła tygodnia przeglądania ofert w gazetach i rozmowy telefoniczne. 2 dni oglądania i decyzja.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja szukałem działki około pół roku. Na początku ustaliłem sobie kryteria i zacząłem poszukiwania - gazety, rozpytywałem znajomych, czytałem rozklejane (nieraz w dziwnych miejscach ogłoszenia). I znalazłem - mało tego, że działkę to jeszcze z domem, który obecnie rozbudowuję i rempntuję, jednak jak na razie uważam, że dokonałem śiwetnego wyboru!

  13. #13

    Domyślnie

    Szukanie: ok 2 tygodnie.
    Znalezienie - przez anons w gazecie ogłoszeniowej.
    Podjęcie decyzji oraz negocjacje cenowe - łącznie ok. 30 minut.
    Tak, jestesmy zadowoleni

  14. #14

    Domyślnie

    Szukanie: ok 2 tygodnie.
    Znalezienie - przez anons w gazecie ogłoszeniowej.
    Podjęcie decyzji oraz negocjacje cenowe - łącznie ok. 30 minut.
    Tak, jestesmy zadowoleni
    ale Wam fajnie, ja już tracę nadzieję, a na widok ogłoszeń robi mi się niedobrze, to co pokazywali mi z agencji to takie "miny" że odchodzi mi już ochota na jakiekolwiek wizje lokalne, no coż ale jakie jest wyjście, trzeba dalej

    pozdrawiam
    peez,

    już mieszkam w domku ale wciąż tyle do zrobienia

  15. #15

    Domyślnie

    Peez nie martw sie nie jestes sam
    Rok poszukiwan w okolicach Babic - interesujace dzialki 2 krotnie przekraczaly budzet a pozostale zbyt duzo wad.

    Po 2 latach przerwy na nazbieranie kasy szukamy juz 6-ty miesiac w okolicach Nadarzyna /k Warszawy. W interesujacych nas okolicach ciekawe dzialki dawno sprzedane i zostaja takie z rowem melioracyjnym przy dzialce i widokiem na fabryczke.

    Jak sie juz jakas lokalizacja spodoba to po pogrzebaniu w urzedach wychodzi ze stanowisko archeologiczne, brak mediow czy woda 30 cm pod powierzchnia. Wydawaloby sie ze za ok 100 tys mozna znalezc fajna dzialke 1500 m (do 30 km od Wa-wy z wzglednym dojazdem) ale nie jest to takie proste. Jak ktos moze wydac 300 tys. na dzialke to pewnie mu latwiej .

    pozdrawiam
    Tomek

  16. #16

    Domyślnie

    A ja z żonką szukałem działki dokładnie tydzień i dzisiaj spisujemy umowę. Działeczkę znalazł mój tata jadąc rowerem i popytał okolicznych gospodarzy czy są na sprzedaż (były). Dziwnym trafem inne ceny były dla mojego taty a inne dlamnie ale się dogadaliśmy i wszystko jest ok.

    Tak nawiasem to wcześniej oglądałem dwie inne działeczki i na nich zawsze coś było nie tak to dojazd do działki szutrem ok. 1300 m to tory kolejowe ok. 200 m od działki.Na tej nic jeszcze nie znalazłem ale jak to będzie to czas pokaże.

  17. #17

    Domyślnie

    miesiac i nadal szukamy w rejonie 20km od aglomeracji slaskiej czyt:granic maista np Bedzin. Ceny chorendalne! a jak cos jest w przystepnej kwocie to juz pas startowy dla awionetki albo dobre miejsce na trening 200m przez plotki - przyczym biegaczy moze byc tylko 2 bo dziala szeroka na 18m (( tragedia! Kiedy np: w miejscowosciach rekracyjny lub nad morzem dzialka w postaci kwadratu rzedu 50a kosztuje 25 tys - zladewie.

    ale jestesmy twardzi i szukamy dalej hahah
    pozdrawiam
    zender

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Ostatnie miesiące oszczędzania w Kasie Mieszkaniowej poświęciliśmy na szukanie działki. Powoli, bez pośpiechu, dzwoniliśmy, jeździliśmy a działkę kupiliśmy z głupia frant, przypadkiem w miejscu, którego nawet pod uwagę nie braliśmy. Teraz jesteśmy zadowoleni, ba nawet zachwyceni. Od głównej trasy 900 m, a rano koguta można usłyszeć, bażant wyląduje a po drzewach przechadzają się rzekotki (chyba przez takie "ż") .
    A to wszystko 20 km od centrum Warszawy.
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  19. #19

    Domyślnie

    Nam tydzień czasu zajęło podjęcie decyzji o budowie domu, kupnie działki. Następne 3 dni szukaliśmy działki, narazie jesteśmy z niej zadowoleni, ale jeszcze nie zaczeliśmy sie budować

  20. #20

    Domyślnie roczek

    Dalismy sobie czasu rok.....

    i się zmieściliśm

    stok o nachyleniu południowym - 1368 mkw w otulinie parku narodowego

    cena - killlllerrrrrrrrrrrr

    ale cala reszta super git
    Pięknie będzie w Puszczykowie ...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony