dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    6 miesiecy.
    czytałem codziennie ogłoszenie na gratka, trader, aaaby...
    Jeździlismy z zona po róznych ciekawych okolicach. Agencje staralismy się omijać i ... wreszcie kupilismy od poleconego, pewnego, solidnego agenta. Nie było łatwo, ale jak już było chcąc wydac 100tyś nie jest łatwo...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  2. #22

    Domyślnie

    Ja szukałam ze 2 lata. Oferty okolicznych agencji znałam na pamięć, większość działek zwiedziłam, każde potencjalnie interesujące ogłoszenie było wydzwonione. Albo za wąska, albo za mała, albo miejsce, albo cena ... Poczta pantoflowa działała. Ale upatrzyliśmy sobie pewną okolicę, cudo, tam mieszkają nasi znajomi, ich działka ma prawie hektar. I zawsze jak tamtędy przejeżdżaliśmy, wzdychaliśmy - ach, gdyby chcieli sprzedać kawałek... Czysty przypadek, akurat nie tyle chcieli, co życie ich zmusiło. Wczoraj byliśmy u notariusza i mamy swoje wymarzone 3 tys. m2. Życie jest piękne
    Pozdrawiam, Ada

  3. #23

    Domyślnie

    Ja szukalam około 4 miesiecy-codziennie czytanie ogloszeń w necie w w autogiełdzie,w weekendy wyjazdy.Całe szczęscie ze zaczęlam jeździć przy wiosennych roztopach bo zrozumiałam dlaczego działki w Kotowicach takie tanie mimo,ze pięknie położone ( woda stała na drodze w poprzek i tubylce zapytani powiedzieli ze tak zawsze jest wiosną" ale Pani,teraz to już plytko,możne jechać"a innego objazu nie ma).Objechałam chyba wszytskie okolice wrocławia,stwietrdziłąm,ze jeśli mi sie spodoba przy roztopach to spodoba sie latem na pewno.Moje kryteria poszukiwań
    -ładna okolicy(do spacerow z psami)
    -dzialka uzbrojona albo media w drodze przynajmniej(wystarczylby prąd i woda)
    - cena nie Wrocławska(czyli ponizej 100/m
    -dojazd asfaltem i jakiś miejski transprot w miarę regularnie w pobliżu


    Juz byłam załamana bo a to ohydnie,a to wodociag 200 metrów,a to cena za wysoka ..i znalazlam i nawet nie bardzo musiałam ze swoich kryteriów rezygnować bo:
    1.Działka we Wrocławiu!!( obrzeża ale nie marzyłam nawet ze znajdę w mieściew ogóle)
    2.prąd,woda,telefon w drodze,gaz kopią;
    3.las,rzeka i pola w pobliżu
    4.dojazd asfaltem ale cicho,autobus niedaleko(raz na godzine ale jest w razie czego)
    5.cena 38 zł/metr!!
    Jedyna wada ze działka wąska bo 18 metrów ale już znalazłam odpowiedni projekt

  4. #24

    Domyślnie

    Nam zajęło to 15 miesięcy. Ale naprwdę jesteśmy zadowoleni.Wjazd to północny -wsch, a część ogrodowa to południowy- zach. I co najważniejsze nasza działeczka graniczy bezpośradnio z działką leśną...Rewlacja.

  5. #25

    Domyślnie

    A ja po 27 latch wracam na "stare śmiecie". 10 lat temu dostałem prawie 12 arową działke od Dziadka, w wybranym przez siebie miejscu (miał tam akurat coś koło 25000m2, więc było w czym wybierać ). Stawiam dom 80m od miejsca w którym sie urodziłem i spedziłem pierwsze lata życia, a 9 km od miejsca w którym obecnie mieszkam. Każdy kto przyjeżdza na działke (od architekta po ludzi przywożacych materiały) sam od siebie mówi, ze jest bardzo ładna i w wyjątkowym miejscu (bo niby w centrum wsi, a jakby na odludziu - jestem w środku ponad dwu hektarowej zalesionej działki, 300m od linii brzegowej j.Miedwie)

  6. #26

    Domyślnie

    KASO1....Fortuna Tibi est, Szczęściarz z Ciebie!
    A Dziadek pewnie patrzy, oczy rzewnie przeciera i dopiero się cieszy

    Mnie również działka spadła jakby z nieba. Wstyd się przyznać,
    ale dorastałam do niej prawie ćwierć wieku. A ona wytrwale,(odlogiem), ale czekała.
    Była rezultatem szperactwa i pasji przyrodniczych Mojej Mamy.

    A jaka teraz słodycz. Dla nas wszystkich!! Móc przycupnąć w otulinie Parku Narodowego...
    cele budzą szacunek

  7. #27

    Domyślnie

    My szukaliśmy pobieżnie przez pażdziernik zeszłego roku i bardzo intensywnie w lutym i marcu. Udało się, kupilismy to co chcieliśmy w wielkości takiej jak chcieliśmy , ale już w cenie lokalnej
    SKOŃCZYŁEM BUDOWĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TERAZ NASTANIE RELAKSU, RELAKSU, RELAKSU CZAS......

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lewek

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Szukaliśmy jakoś tak... niech pomyślę... jesień, zimę i wiosnę a kupiliśmy w czerwcu.
    Jak zobaczyłam działkę i okolicę to od razu wiedziałam, że to właśnie ta.
    Tylko teraz, żeby na niej postawić dom to na razie (mam nadzieję, że na razie) nie ma kasy.
    smutne
    działeczka w Ciężkowie k. Aleksandrowa

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dwa lata szukaliśmy,i udało się całkiem przypadkiem,jesteśmy zadowoleni

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    W tamtym roku rzucaliśmy tylko okiem na niektóre działki. Prawdziwe szukanie zaczęło się jakieś 3 miesiące temu. W końcu znaleźliśmy: obrzeża miasta czyli spokój niemal jak na wsi, media tuż obok, południowy stok z majaczącymi na horyzoncie górami. Dogadaliśmy się z właścicielem co do ceny i czekaliśmy jeszcze na warunki zabudowy(ok.3 tygodni). Lecz gdy przyszło do podpisywania umowy, gość sie rozmyślił co do ceny
    Wczoraj znaleźliśmy fajną działkę poza miastem. Cena jest spora i przyjdzie się zadłużyć, lecz działka jest chyba tego warta uzbrojona,ogrodzona i zagospodarowana; do tego na południowym stoku jednej z mniejszych górek w Beskidach. Trzeba tylko sprawdzić, czy nadaje się do budowy i czy nie jest zadłużona.

  11. #31

    Domyślnie Re: DZIAŁKA- jak długo szukaliście odpowiedniej działki

    Cytat Napisał peez
    jak długo szukaliście odpowiedniej działki i w jaki sposób ostatecznie ją znaleźliście, a przy okazji czy jesteście zadowoleni teraz z tamtego wyboru?

    pozdrawiam
    peez
    My szukaliśmy przez 7 miesięcy. Jeździliśmy po interesującej nas okolicy, pytaliśmy mieszkańców. korzystaliśmy również z ogłoszeń w gazetach.
    Po tym okresie okazało się, że moja znajoma ma do sprzedania 1200m2 . jak pojechaliśmy zobaczyć miejsce, to od razu wiedzieliśmy że to jest to.
    W międzyczasie sprawdziliśmy jeszcze w UM jakie są plany zagospodarowania przestrzennego - ale było wszystko OK.
    Dzisiaj widzę że jest to najpiękniejsza okolica jaka mogliśmy sobie wymarzyć i najlepsza inwestycja jaką do tej pory poczyniliśmy.

    Pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    U nas poszło szybko: jak tylko zdecydowaliśmy się na budowę domu i zaczęliśmy oglądać działki, to już trzecia okazała się być tą właściwą! Oczywiście nie dopuszczaliśmy do siebie tej myśli, no bo jak to: znaleźć odpowiednie miejsce w niecałe 2 tygodnie?!! Nawet znajomi się z nas śmiali...
    Naturalnie najpierw ustaliliśmy, w jakiej okolicy chcemy mieszkać (od razu wykluczyliśmy niektóre rejony) i jakie warunki musi spełniać "kandydatka"...
    Działka była zbyt droga, więc szukaliśmy dalej...i i tak do niej wrócilismy po ponad miesiącu dalszych poszukiwań (i oczywiście: porównywania innych miejsc z "naszą działką" ) i dodatkowych negocjacjach. Kupilismy ją trochę taniej i mimo tego, że okazała sie być dosyć wąska (naszukaliśmy się odpowiedniego projektu) i jeszcze tam nie mieszkamy, jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego wyboru

  13. #33

    Domyślnie działka

    Hm działka, dom to nasze marzenie od kilku lat.
    Szukalismy w 2002 roku, dosyc sporo jeżdziliśmy, ceny niue były za wysokie, ale i kredyty nie były tak atrakcyjne jak dzisiaj! (Na przykład w Łochowie w 2002 roku metr kosztował od 15 do 25 złotych - gdzie nie ma nawet gazu i kanalizacji, a w tym roku ceny od 30 do 50 złotych!!!!!!!!!!)
    Ale wróćmy do tematu: zaczęliśmy szukać w czerwcu 2005. Byliśmy na dwóch działkach, trzecia nam się spodobała tak bardzo, że nie zwracaliśmy uwagi na nic innego. 12 km od centrum. I wyszło tak cena dosyć wysoka daleko do prądu i wody, ale możemy wykopać studnię i kupić agregat. 12 sierpnia podpisaliśmy akt notarialny. Zobaczymy co będzie dalej. Bynajmniej opinię o sprzedającym już sobie wyrobiłam a ja jestem pamiętliwa. Działka nam się bardzo podoba, nasze 1204 m2. A do budowy domu powolutku dojrzewamy.

  14. #34

    Domyślnie

    Ponad pół roku, podaż duża ale jak przyszło do oglądania to trudno wybrać coś dostosowanego do swoich potrzeb i oczekiwań. Pozdrawiam

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    około 6 miesięcy bardzo intensywnie, ale wreszcie kupiliśmy swoje poletko miesiąc temu

  16. #36

    Domyślnie

    Dwa lata, ale bylismy wybredni. Szukalismy w Krakowie i poza miastem. Chcielismy znalezc cos w dobrej lokalizacji, ale nie za drogie. w koncu kupilismy stan surowy otwarty w miescie. I jest pieknie. Ciesze sie, ze nie musze spedzac godzin na analizie ogloszen i negocjacjach z nawiedzonymi wlascicielami. Decyzja o kupnie zostala podjeta w ekspresowym tempie i po 3 tygodniach bylo juz po sprawie.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony