dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 85

Temat: S-F

  1. #41

    Domyślnie

    Jakoś mało czasu mam ostatnio ale jutro postaram się wysłać link lub ściągniętą stronę z opowiadaniami -pozdrawiam (Blade 2 jest niezły to fakt)

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    bylem wczoraj na LotR 2 Towers - dla mnie totalny odjazd, za tydzień idę jeszcze raz
    Zupelnie nie rozumiem malkontentów narzekających na zbyt duże nagromadzenie efektów specjalnych - niby jak mieli zrealizować dajmy na to Drzewców albo Golluma ?! Sceny batalistyczne - miodzio, realizatorom Ogniem i Mieczem a szczególnie Wiedzimina kazalbym oglądać LotR 2T przynajmniej raz dziennie, może wyciągneliby z tego jakies wnioski.....

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A czy ktoś z was czytał "Kosmiczni bracia" i "Proxima" ?

    Autora nie pamiętam - hardcorowa wersja technical SF z lat 50. Resztki wrednych kapitalistów, ze zniewolonymi murzynami wyruszyła na Proxime, aby tam dalej wyzyskiwać. Na szczęście komunistyczne władze ziemi wysłały za nimi statek (technologicznie duużo bardziej zaawansowany - w końcu ideowi nakowcy pracuję lepiej) aby im "pomóc" (bratnia dłoń ?). Trzy grubaśne tomy z rysunkami i dokładnymi opisami statków, silników itp...

    Lubie stare SF - niesamowite jak rzeczywistość po 20-30 latach wyprzedza wyobraźnie.

    Z komiksów mój ulubiony to Szninkiel.

    I muszę się pochwalić, że mam wszystkie numery Fantastyki
    Ale od kilku lat już ich nie czytam - brak czasu


  4. #44

    Domyślnie

    Hejjj fani SF
    ja też uwielbiam SF Strugackich, Franka Drake, Karl Sagan ci dwaj ostatni to z czarnej serii fantastyki naukowej którą oboje z mężem uwielbiamy, Ann McCafrey (chyba dobrze napisałam nazwisko) Pieśń Kryształu, Killasandra lux książki polecam serię Diuny (może oglądaliście nowy film Diuna był na HBO z rok temu ale nagrałam i kaseta już jest zjechana od ciągłego oglądania), z filów Obcy, Matrix (nie mogę się doczekać drugiej części ale premiera na moje urodziny 15 maja) Wechikół czasu Orsona Wellsa choś kasiążka lepsza i dalsza część dopisana przez kogoś (nie pamiętam autora). Polecam film "Cube" dziwny trudno go zaliczyć do jakiejś tematyki.
    Z komiksów Szninkiel na pierwszym miejscu, Thorgal, oraz może was rozśmieszy ale Kajko i Kokosz i Tytus najlepsze polskie PRL owskie komiksy.
    Oczywiście z autorów Tolkien i Sapkowski z Wiedźminem na czele są nieporównywalni.

    A tak dla wszystkich pasjonatów komiksem i dobrą książką SF polecam katalog który się znajduje w miesięczniku Nowa Fantastyka dobre książki i dobre ceny a dostawa zamówień już na drugi dzień - sama zamawiałam i zamierzam zamawiać.
    Z tego katalogu polecam Philipiuka - "Kroniki Jakuba Wędrowycza"

  5. #45

    Domyślnie

    Nie zaglądałem tu z braku czasu już .... no długo ale pozdrawiam wszystkich i dzięki za pliki (Koci). Jak by ktoś jeszcze coś miał byłbym wdzięczny. U mnie teraz ruszają prace, więc zajrzę tu pewnie znowu za .... ale jak by co piszcie na priv.
    Acha może w końcu się zmobilizuje i wyślę te opowiadania które obiecałem.
    Pozdrawiam Mariusz

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    On 2003-02-25 13:38, emems wrote:
    Hejjj fani SF
    ja też uwielbiam SF Strugackich, Franka Drake, Karl Sagan ci dwaj ostatni to z czarnej serii fantastyki naukowej którą oboje z mężem uwielbiamy, Ann McCafrey (chyba dobrze napisałam nazwisko) Pieśń Kryształu, Killasandra lux książki polecam serię Diuny (może oglądaliście nowy film Diuna był na HBO z rok temu ale nagrałam i kaseta już jest zjechana od ciągłego oglądania), z filów Obcy, Matrix (nie mogę się doczekać drugiej części ale premiera na moje urodziny 15 maja) Wechikół czasu Orsona Wellsa choś kasiążka lepsza i dalsza część dopisana przez kogoś (nie pamiętam autora). Polecam film "Cube" dziwny trudno go zaliczyć do jakiejś tematyki.
    Z komiksów Szninkiel na pierwszym miejscu, Thorgal, oraz może was rozśmieszy ale Kajko i Kokosz i Tytus najlepsze polskie PRL owskie komiksy.
    Oczywiście z autorów Tolkien i Sapkowski z Wiedźminem na czele są nieporównywalni.

    A tak dla wszystkich pasjonatów komiksem i dobrą książką SF polecam katalog który się znajduje w miesięczniku Nowa Fantastyka dobre książki i dobre ceny a dostawa zamówień już na drugi dzień - sama zamawiałam i zamierzam zamawiać.
    Z tego katalogu polecam Philipiuka - "Kroniki Jakuba Wędrowycza"
    Dopisuje się również do tej kolekcji :Wehikuł czasu -książka zdecydowanie lepsza ,Pieśń kryształu czytałam będąc nastolatką ale co nieco pamietam .Jeśli o fantasy to rzadko czytuję ,ale Tolkien -owszem,Sapkowski-niezbyt .Film "Diuna" dość fajny ale jak dla mnie za mało akcji .

  7. #47

    Domyślnie

    A może ktoś ma Pieśń Kryształu w digitalu?

  8. #48

    Domyślnie

    agnes ale czy "Diunę" oglądałaś ta z 2000 roku czy tą starą z Kyle McLaclanem i Stingiem ?? Polecam tą z 2000 jest nieporównywalna ze starą

    A może widzieliście "Solaris" Lema - Mnie powaliło, a jeszcze przy dobrym winie to całkiem - polecam.

  9. #49

    Domyślnie

    On 2003-04-03 14:12, Zachar wrote:
    A może ktoś ma Pieśń Kryształu w digitalu?
    Zachar o co chodzi z tym digitalem bo niekumam (rabeet, rabeet)?

  10. #50

    Domyślnie

    Chodzi o taką formę którą można przesłać siecią .. np *.doc.
    Solaris czeka na swoją kolej.
    Pozdrawiam.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    No to macie jeszcze jednego zwolennika s-f, niestety na czytanie nie mam czasu zostają mi tylko filmy
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  12. #52

    Domyślnie

    A widzieliście "Solaris" w wersji Andrieja Tarkowskiego - z siedemdziesiątych lat?
    To był taki czad, tak pięknie oddawał nastrój ksiażki, że szczerze mówiac, nie chce mi się nawet wybierać na amerykańską wersję ( nawet dla Clooneya ), bo boję się rozczarować...to są rzeczy z gatunku metafizycznych.
    Jeśli zaś chodzi o książki - ostatnio zaczęłam "Mistrza Pieśni" O.S. Carda. Jak zwykle, nie można nic zarzucić, a jakie smakowite pomysły..skąd ten człowiek to bierze?
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  13. #53

    Domyślnie

    Emems, nie zgadzam sie z tobą co do oceny ekranizacji Diuny. Moim zdaniem zdecydowanie lepsza była wersja D.Lincha (ze Stingiem). Bardziej odpowiadająca moim wyobrażeniom o poszczególnych postaciach (zwłaszcza w porównaniu do pozostałych częsci książek Herberta o Diunie).
    A w ogóle to powieści sf to moje hobby, cieszę sie że taki temat znalazł się na forum.

  14. #54

    Domyślnie

    jolana fajnie że piszesz o Diunie wiesz co dla mnie najlepszym filmem były by te dwa filmy w jednym. To fakt, że film Lyncha oddaje bardziej treść książki ale za to technicznie lepiej zrobiony jest nowy. Lyncha był dla mnie za krótki, ale też jest dobry. Pozdrawiam. Może ktoś wpadnie na pomysł i połączy te dwa filmy

  15. #55

    Domyślnie

    A co powiecie o "Achai" A. Ziemiańskiego? Jak dla mnie bomba. I można powiedzieć przy okazji dobre bo polskie.

  16. #56

    Domyślnie

    dla mnie nr 1 to Tolkien, dalej Zelazny, Harrison, cyber punk i fantasy choć to zupełnie róźne gatunki, a czy ktoś pamięta drukowaną w fantastyce w odcinkach powieść "Formy chaosu" i "Broń chaosu" oraz opowiadanie Martina "piaseczniki" , albo wspaniałe short stories polskich autorów drukowane naście lat temu w fantastyce, no i grafiki np. Wojtka Siudmaka
    pzdr
    tomek

  17. #57

    Domyślnie

    Przez dwa czy trzy miesiące po odkryciu miesięcznika Science Fiction zafascynowany byłem po raz kolejny polska fantastyką jak w latach 80-tych. Ale albo poziom m-ka sie obniżył, albo mi sie przejadło.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Zachar - czy jeszcze jesteś zainteresowany 'Pieśnią kryształu'? Daj znać

  19. #59

    Domyślnie

    Jak najbardziej jestem zainteresowany dalej Pieśnią Kryształu! Jak by ktoś miał coś jeszcze byłbym wdzięczny.
    Pozdrawiam Mariusz

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Zachar - wysłałam

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony