dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    milek3

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Instaluje okna na poddaszu....ktore sa lepsze? Velux czy Fakro?
    Prosze o podpowiedzi!

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiście tylko VELUX.
    Sam mam zamontowane 3 szt. doskonale przemyślany system wentylacji, można by mieć zastrzeżenia, co do jakości drewna (sęki), ale za to blacharka, to cudo. Życzę tylko dobrej ekipy do montażu, moja uczyła się na moich oknach a i tak 0 przecieków.
    Kupiłem M08 V21.Uwaga jedyna wada to cena! Ale oczywiście jakość idzie w parze z ceną.
    Pozdrawiam Piotr

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Zwroc uwage jakie sa roznice w budowie. Jest inny sposob zamykania. Velux ma listwe zamykajaca okno u gory okna wiec jesli okno chcesz wysokos w polaci zamontowac to masz problem z otwieraniem. Fakro natomiast ma klamki u dolu ramiaka, wiec wysoko okno mozesz montowac.
    Wedlu mnie to jest to samo, jakosc obywdu okien jest zadowalajaca ale bardziej rozreklamowane i drozszy jest Velux.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Kupuj 140cm. Jezeli jednak chcesz 78x118 to Ci moge odsprzedac. Sobie zamontuje te 140.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Acha zapomnialem dodac, ze Velux z szyba k=1,1 - tez uwazam ze lepsze. Tak samo doradzal mi wykonawca dachu.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Sluchajnie, uwazajcie na wspolczynniki U okien, bo to jest wspolczynnik samej szyby a nie calego okna, ktory niestety jest znacznie gorszy.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja kupiłem FAKRO 78x118 (k=1,1). Bardzo ładne i wyglądają na solidne.
    Argumenty za:
    - dostałem upust 18%!
    - gwarancja 10 lat!
    - klamka u dołu (żona nie jest najwyższa, więc dla niej extra!)

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Znaczy sie "wszystko dla Ciebie kochanie". Popatrz jak ja o Tobie mysle.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Pitbull please !!!
    Twoje wypowiedzi techniczne są super, ale ten szum ...

    Krzysztof - a nie wydaje Ci się, że 118 to zbyt mało. Moja żonka jak wyjrzała, to stwierdziła, że mało widzi i zgadzam się z nią. Napisz co myślisz, może innych uchronimy od błędu.

  10. #10

    Domyślnie

    Bo właściwie te okna nie są do wyglądania, tylko do doświetlenia, wszystko jeszcze zależy od spadku dachu...

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Alanta - w właśnie że nie tylko. Przez okna można też popatrzeć, a poza tym miło jak słoneczko spojrzy na nas większym oczkiem. Co prawda może jak wykończy się poddasze, to efekt będzie lepszy, ale na razie wygląda to trochę na otwór strzelniczy. Jakby ktoś chciał je odkupić za pół ceny, to bym odsprzedał i kupił większe.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam serdecznie.

    Co do klamki umieszczonej w Velux-ach na górze czasami jest to zaletą. U mnie okno 140cm. schodzi dość nisko ze skosem i żeby otworzyc takie Fakro to musiałbym chyba chodzic "na czworaka". A tak mam dokładnie tuz nad głową. Zona nienajwyższa, ale jak wyciągnie rękę to dosiegnie, a przy okazji małe dzieci nie będa same otwierać
    No i sie oknem w głowę nie uderzę, co mi sie w Fakro zdarzało

    Sebastian.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Im so sorry za ten szum... Frankai, mam nadzieje ze nikogo nie urazilem.
    Obiecuje sie poprawic, ale nature mam dosc zwodnicza i pogodnie radosna i to jest tego wynik.
    Zadnych zlych intencji.
    Zwroccie uwage ze to czy okno jest nisko czy wysoko i jak sie je otwiera zalezy od wysokosci scianki kolankowej. A zatem czym lepiej sie okno otwiera typu Velux tym nizsza scianka kolankowa, co za tym idzie mniejsza mozliwosc wykorzystania skosu dachu. Osobiscie preferuje scianki kolankowe minimum 100 cm, do scianki o wysokosci 150 cm mozna juz normalnie podejsc bez udawania Quasimoda, w zwiazku z tym przy sciankach kolankowych powyzej 130 cm polecam sposob otwierania okien typu Fakro

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DJ

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    3

    Domyślnie

    Popieram pittbulla
    Niska ścianka kolankowa Velux, wysoka Fakro.
    Ale można jeszcze spóbować ROTO, klamka u dołu, ale oś obrotu u góry okna.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    DJ - z Roto wchodzimy w wyższe ceny.

  16. #16

    Domyślnie

    witam
    Ja zamontowalem w swoim domq 6 okien firmy fakro i moge je polecic wszystkim poniewaz jestem z nich bardzo zadowolony zero laczen tzn nie ma polaczen drewna w futrynie i na samym oknie a widzialem to natomiast w velux'ie uszczelki sa bardzo szczelne u gory okan znajduje sie tez kratka wentylacyjna z zamontowana moskitiera na owady

    polecam


  17. #17

    Domyślnie

    A nie wieje Ci przez ta kratke? Bo moj sasiad troszeczke narzeka na takie kratki...

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Ale kratka wentylacyjna ma pelna regulacje przymykania, tak ze nie wieje.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    W Veluxie (przynajmniej moim) też jest wentylacja. Jak działa dowiem się jak zamieszkam

  20. #20

    Domyślnie

    Frankai - duże okno ładniejsze i bardziej doświetli Ci poddasze, ale też większy wydatek i większe straty ciepła. Jeśli chodzi o wyglądanie przez okno, to chyba faktycznie nie do tego są one przeznaczone, dlatego tym się nie przejmuję!

    Darek - kratka nie jest problemem, bo jest ona zamykana (możesz wentylować lub nie!)

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony