dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 84
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurni

    Cytat Napisał Whisper
    Mam speca od Maluszka, proponowana cena też nie jest mała (ok. 22 brutto) ale wiem, że on potrafi to zrobić tak, żeby działało, poza tym będę negocjował.
    Czyżby pan J.G.?
    Też go brałem po uwagę ale cena mnie odstraszyła. Poza tym miałem zastrzeżenia do sposobu połączenia obu systemów. Nie dopuszczałem wymuszonego DGP. Po wielu rozmowach z ludźmi z branży i wypowiedzach na forum zrobiłem oba systemy niezależnie a DGP grawitacyjnie. Alternatywnym rozwiązaniem (ale za późno na nie wpadłem) jest płytowy wymiennik ciepła z tyłu kominka przez który przepływa powietrze z GWC do rekuperatora. Wymiennik to może za mocne słowo ale coś w tym stylu. O ile dobrze pamiętam to takie rozwiązanie ma Januszek.
    Jak ode mnie to na pewno J.G

    Nurni - a dlaczego masz zastrzeżenia do sposobu połączenia obu stystemów? U mnie się to wszystko pięknie sprawdza

  2. #42

    Domyślnie

    Maluszek A jak tam u Ciebie hałas od reku, bo co niektórzy w tym wątku piszą, że jest i dlatego nie robili wentylacji mechanicznej z centralą wentylacyjną. Czy jest naprawdę aż tak słyszalny i uciążliwy???
    Pozdrawiam
    TadekL

  3. #43

    Domyślnie

    Maluszku a po co Ci zetka do pieca z zamkniętą komorą spalania? Przecież piec pobiera powietrze z zewnątrz. A jak z wentylacją w kotłowni? Podobno musi być niezależnie od typu pieca gazowego (otwarta/zamknięta komora spalania). Czy dzięki czujce gazu można się jej pozbyć?

  4. #44

    Domyślnie

    Whisper Inny gość ale chyba też nawiedzony. Mam taką koncepcję aby zrobić projekt a wykonanie zlecić ekipie od instalacji sanitarnych. Kilka rurek to przy okazji położą. Co do rurek pomarańczowych na GWC to się zgadzam. Do klimy samochodowej pryska się COŚ w sprayu raz na rok i po grzybkach, to pewnie i do reku można prysnąć.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Bo ja wiem czy pryskać? Przecież reku ma na wejściu całkiem niezłe filtry, zdaje się że jeden zgrubny, a drugi taki że co większe atomy sie na nim zahaczają

    A co do wykonania i projektu, to kojarzy mi się koszt robocizny w granicach 1900zł, projekt w cenie, a zrobi to ktoś kto ma doświadczenie. A tak to nie będzie wiadomo kogo ścigać, że coś jest nie tak.
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluszek
    ...
    Nurni - a dlaczego masz zastrzeżenia do sposobu połączenia obu stystemów? U mnie się to wszystko pięknie sprawdza ..
    Wiem Maluszku, bo dzięki Waszek uprzejmości miałem okazję obejrzeć sobie ten system 'na żywca'.
    Jak napisałem jedynym moim zastrzeżeniem jest to, że DGP nie jest grawitacyjne, cena oraz to, że pan J.G. asekurował się, że czasami nie można zbilansować obu strumieni w komorze mieszającej. A ja, niestety, lubię rozwiązania jak najprostrze.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Cytat Napisał TadekL
    Maluszek A jak tam u Ciebie hałas od reku, bo co niektórzy w tym wątku piszą, że jest i dlatego nie robili wentylacji mechanicznej z centralą wentylacyjną. Czy jest naprawdę aż tak słyszalny i uciążliwy???
    Pozdrawiam
    TadekL
    Tadku - nasz reku jest bardzo cichutki i tak naprawdę szum powietrza słychać jedynie bardzo późno w nocy jak już jest bardzo cicho. Nasz reku jest zainstalowany w pomieszczeniu gospodarczym na parterze zaraz przy salonie i jego pracy w ogóle nie słychać - zresztą taki warunek postawiłam przy instalacji (początkowo reku miał być na poddaszu ze względu na hałas ale pan Jarek, który nam to zakładał odradzał takie rozwiązanie ze względu na potrzebę ocieplania reku podczas zimy).


    Cytat Napisał yacq
    Maluszku a po co Ci zetka do pieca z zamkniętą komorą spalania? Przecież piec pobiera powietrze z zewnątrz. A jak z wentylacją w kotłowni? Podobno musi być niezależnie od typu pieca gazowego (otwarta/zamknięta komora spalania). Czy dzięki czujce gazu można się jej pozbyć?
    yacq - zetka jest po to aby umożliwić ulotnienie się gazu ziemnego (w razie nieszczelności instalacji gazowej) z pomieszczenia (w przypadku gazu płynnego powinien być otwór na poziomie podgłogi, żeby ten gaz mógł wyciec na zewnątrz a w przypadku oleju opałowego powinna być kratka ściekowa w podłodze). Czujka jest dodatkowo.

  8. #48

    Domyślnie

    UWAGA !!!
    Bakterie w GWC to nie są żarty. Psikanie co jakiś czas nie gwarantuje niczego. Rury Awadukt firmy Rehau gwarantują przynajmniej, że duża firma bierze na siebie część odpowiedzialności. Rozwiązanie jest drogie ale w przeciwnym wypadku lepiej nie robić wymiennika gruntowego wcale. Legionella może być śmiertelna.
    Nigdy nie sprzedalbym klientowi GWC ze zwyklych rur PCV!

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał heatron
    UWAGA !!!
    Bakterie w GWC to nie są żarty. Psikanie co jakiś czas nie gwarantuje niczego. Rury Awadukt firmy Rehau gwarantują przynajmniej, że duża firma bierze na siebie część odpowiedzialności. Rozwiązanie jest drogie ale w przeciwnym wypadku lepiej nie robić wymiennika gruntowego wcale. Legionella może być śmiertelna.
    Nigdy nie sprzedalbym klientowi GWC ze zwyklych rur PCV!
    A ile sprzedałeś GWC opartych na tych rurach?
    Jak pytałem przedstawiecieli Rehau, pod koniec ubiegłego roku, o te rury to powiedzieli mi, że na zamówienie mi sprowadzą bo jeszcze do tej nie sprzedali ani jednego metra

    Legionella może być śmiertelna.
    No to powinniśmy niedługo zaobserwować straszną śmiertelność u naszych sąsiadów Niemców.

    Rury Awadukt firmy Rehau gwarantują przynajmniej, że duża firma bierze na siebie część odpowiedzialności.
    A przez ile lat to gwarantują? I gdzie można zobaczyć opracowania dotyczące długoletnich badań nad zachowaniem się tych rur w GWC?

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał heatron
    UWAGA !!!
    Bakterie w GWC to nie są żarty. Psikanie co jakiś czas nie gwarantuje niczego. Rury Awadukt firmy Rehau gwarantują przynajmniej, że duża firma bierze na siebie część odpowiedzialności. Rozwiązanie jest drogie ale w przeciwnym wypadku lepiej nie robić wymiennika gruntowego wcale. Legionella może być śmiertelna.
    Nigdy nie sprzedalbym klientowi GWC ze zwyklych rur PCV!
    Jak widzę handlujesz tymi rurami, więc na pewno jesteś w temacie na bieżąco. Śledzisz literaturę fachową, doniesienia prasowe itd.

    Czy możesz przytoczyć choćby jeden przypadek, kiedy rurowy GWC ze zwykłych rur spowodował problemy ze zdropwiem? Taki do zweryfikowania, udokumentowany.
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  11. #51

    Domyślnie

    i jeszcze jedno...
    jeżeli wentylację zaplanuje się w odpowiednim momencie - najlepiej przed rozpoczęciem budowy (to samo dotyczy pozostalych instalacji) - to można zrezygnować ze wszystkich kominów i przewodów wentylacyjnych. Oczywiście poza dymowymi kominka. Nawet komin kotla z zamkniętą komorą spalania można wystawić przez ścianę zewnętrzną. Oszczędności na kominach, nawiewnikach w oknach itp mogą pokryć prawie calkowicie wydatki poniesione na went.+reku.

    Odbiory kominiarskie są, jak piszecie, czasami dziwacznie utrudnione przez osoby bez odwagi technicznej (bo przepisy nie są jednoznaczne) ale...to inwestor (lub wykonawca instalacji, budynku) zatrudnia kominiarza. Wystarczy wybrać światlego.

    A po wtóre...warto szukać tańszych firm...

  12. #52

    Domyślnie

    Legionella w naszych warunkach klimatycznych się nie rozwija natomiast co do rur Rehau wiem z zaprzyjaźnionej dużej firmy zajmującej się wentylacją mechaniczną że w ubiegłym roku sprzedali dwa zestawy rur REHAU

  13. #53

    Domyślnie

    [quote="nurni"][quote="heatron"]
    A ile sprzedałeś GWC opartych na tych rurach?
    Jak pytałem przedstawiecieli Rehau, pod koniec ubiegłego roku, o te rury to powiedzieli mi, że na zamówienie mi sprowadzą bo jeszcze do tej nie sprzedali ani jednego metra
    Rehau nie trzyma tego na magazynie. Sprowadza na zamówienie. Sprzedalem już kilka i montuję także w swoim domu. Na email mogę przeslać fotki.

    No to powinniśmy niedługo zaobserwować straszną śmiertelność u naszych sąsiadów Niemców.
    Napewno nie jest to zjawisko powszechne ale możliwe (!!!). Rzadko występuje kondensat w wymienniku ale jak już to bakteriom to pasuje.

    Dodam jeszcze, że popularna rura kanalizacyjna z PCV ma wspólczynnik przewodzenia ciepla 6 razy mniejszy niż Awadukt Rehau. Wymienik powinien być 6 razy dluższy. Warto ?


    Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał WITEK P.
    Legionella w naszych warunkach klimatycznych się nie rozwija natomiast co do rur Rehau wiem z zaprzyjaźnionej dużej firmy zajmującej się wentylacją mechaniczną że w ubiegłym roku sprzedali dwa zestawy rur REHAU
    Niestety ona się może rozwijać w warunkach klimatycznych panujących w rurach GWC.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Jeszcze raz piszę - przykład. Jeden UDOKUMENTOWANY przypadek.
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    No to kilka danych technicznych dla rur o średnicy 200 mm:
    REHAU:
    gr. ścianki 7 mm
    cena brutto za 1 mb - 104 zł (sztanga 6m)

    WAVIN (przykładowo):
    gr. ścianki 3,2 mm
    cena brutto za 1 mb. - 30 zł (sztanga 5m)

    Wybór należy do inwestora
    Dzwoniłem do firmy REHAU i sprzedali kilka takich instalacji (chyba już te rury są w sprzedaży 1,5 roku) oraz pan nie był w stanie udzialić mi informacji jak długo rury mają swoje działanie antybakteryjne.

    pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  17. #57

    Domyślnie

    Ta dyskusja idzie w dziwnym kierunku.
    Ja nikogo nie namawiam na zakup GWC w systemie Rehau jeżeli go na to nie stać lub nie jest przekonany, że to dziala.

    Natomiast porównanie cen rury Rehau i rury kanalizacyjnej Wawin jest calkowitą pomylką. Rura Rehau ma przewodzić cieplo (wsp. przewodzenia ok. 0,3 W/mK) a rurą Wawina (trójwarstwową, z warstwą spienionego PVC) ma plynąć...ściek (wsp. przenikania ok. 0,05 W/mk) !!!. Oznacza to, że rury Wawina musi być 6 (!!!) razy więcej aby uzyskać ten sam odzysk/stratę ciepla. Wziąć wtedy trzeba jeszcze pod uwagę moc wentylatora, który to pociągnie. Totalna bzdura.

    Dodatkowa sprawa to szczelność - rury Rehau mają system kielichowy z tzw. cliclingiem (Safety-Lock), gdzie uszczelka nie ma szans się zawinąć.

    Rozważać można, wg mnie, tylko czy robić GWC czy nie. Ale jeżeli tak to tylko z Awadukt-a. Uproszczeniu mogą ulec elementy naziemne - czerpnie, sudzienka. Na tym można zaoszczędzić.

    Dla zainteresowanych prześlę folderek na email.

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał heatron
    ...Ja nikogo nie namawiam na zakup GWC w systemie Rehau jeżeli go na to nie stać lub nie jest przekonany, że to dziala.

    ......Ale jeżeli tak to tylko z Awadukt-a. ....
    Dla zainteresowanych prześlę folderek na email.
    Czyżby ?

    PS.
    Proponowałbym ogłaszać się w dziale OGŁOSZENIA DROBNE.
    Heatron - czy mamy przyjemność z dystrybutorem firmy REHAU firmą MR - jeśli dobrze pamiętam?
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  19. #59

    Domyślnie

    NIE !

    ...i nie jestem żadnym dystrybutorem. Zajmuję się instalacjami i staram się dzielić wiedzą na ile potrafię. Nie rozumiem tylko dlaczego argumenty wywolują takie emocje. Jak ktoś nie chce albo nie może to niech nie kupuje. Nie można mieć pretensji do firmy Rehau, że wymyślili i sprzedają produkt, który nie jest dla każdego tak jak nie można mieć pretensji do mnie za to, że opisalem pomysl z rurą PCV jako zly. W swoim domu mam Awadukt Rehau i uważam to za dobre rozwiązanie.

    P.S.
    Wydaje mi się, że pojawiający się na tym forum "zawodowcy" wnoszą sporo pomyslów, rozwiązań i oszczędności. Sam z tego korzystam.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Produkt firmy XXX jest najlepszy. Jest co prawda droższy, ale akurat na tym oszczędzać nie można. Działa dwa i trzy dziesiąte raza lepiej niż zwykły produkt. Nie zawiera chloru. Skuteczność działania może się zwiększyć lub zmniejszyć. W produktach konkurencji mogą gniazdować myszy, możliwa jest również zwiększona podatność na hemoroidy.

    Heatron, nikt do Ciebie na pewno nie ma pretensji że zabrałeś głos. Ja chciałem tylko zamiast - nie bierz tego do siebie - marketingowego bełkotu, usłyszeć jakieś fakty.
    Nie rozumiem tylko dlaczego argumenty wywolują takie emocje.
    Nie argumenty, tylko sypanie informacjami z reklamówek. O argumenty cały czas proszę. Przykład. Daj przykład tego, że gdzieś się komuś zalęgła legionella, albo że w wyniku działania GWC ze zwykłych rurek teściowa złamała nogę, albo radio się popsuło. Coś co można sprawdzić. Jeśli nie mogę tego sprawdzić, to będzie tak jak ze "zwykłym proszkiem" - szkoda przepłacać....
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony