dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie taras owalny - wykonanie

    mam zamiar samodzielnie wykonać taras (z tyłu budynku, "na gruncie) lecz nie mam pomysłu jak zaszalować "owalny" kształt schodków (taras coś jak w manueli z Archipelagu)
    Ktoś ma jakiś pomysł ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Pamiętam że jak kiedyś mój tato robił półokrągłe schody to szalował płytą taką dyktą i wyginał i podpierał kołeczkami
    I wyszło całkiem fajnie

  3. #3

    Domyślnie

    Ja szalowałem cienką blachą. Podparłem ją z zewnątrz wbitymi w ziemię kołkami.

  4. #4

    Domyślnie Re: taras owalny - wykonanie

    mozna jeszez deski ponacinać co jakis kawałek ( to jak czesto sa naciecia juz zalezy od promienia jaki chcesz uzyskac ) na mnieje wiecej 70 % grubosci deski, naciecia ida "na zewnatrz" a gładka deska do betonu.
    nie jest to moze ekstra pomysł ale da sie tak zrobic bo sąsiad robił własnie w ten sposób, i wyszło nawet równo

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie dokłądnie dzisiaj jest robiony owalny element tarasu i majster Kazio bedzie robił szalunek z dykty.

  6. #6

    Domyślnie

    ok

    już się doinformowałem
    robię także z dykty

  7. #7

    Domyślnie

    Nacinanie deski sosnowej to stary sprawdzony sposób przy niezbyt małych średnicach. Deska ma być oczywiście mokra (namoczona).

  8. #8

    Domyślnie

    Ty sie jeszcze zastanów. Owszem ładnie to wygląda, ale Manuelowcy wiedzą coś na ten temat. Koszt ich obłozenia też jest potem zdrowy
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    Ty sie jeszcze zastanów. Owszem ładnie to wygląda, ale Manuelowcy wiedzą coś na ten temat. Koszt ich obłozenia też jest potem zdrowy
    domyślam się ...
    ale to tak jak z dachem - kultura wyglądu bierze górę nad ekonomicznym myśleniem - to żona zmieniła koncepcję z prostokątnej na owalną

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony