dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Temat: Wiata

  1. #1

    Domyślnie

    Chciałbym postawić na działce wiatę 3x5 na drzewo do kominka i ewentualnie narzędzia ogrodowe. Czy muszę mieć projekt i pozwolenie na budowę? Czy można to zaliczyć do małej architektury ogrodowej?

    _________________
    Pozdrawiam Mariusz

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Zachar dnia 2002-11-20 09:15 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    Możnaby spróbować, ale nazwałabym to wtedy altanką...

  3. #3

    Domyślnie

    Wystarczy zgłoszenie do urzędu.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Dokładnie jak powyzej.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki! Czy mogę postawić ją tuż przy płocie? Są jakieś ograniczenia wysokości lub rozmiarów? Rozumiem, że nie może mieć fundamentów ...
    Pozdrawiam Mariusz

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Wiele zalezy od Twojego sasiada. Bo jesli sie uprzec to taki magazyn tez mozna zakwalifikowac do obiektu stalego, nie koniecznie musi posiadac fundamenty i byc trwale zwiazany z gruntem. Wystarczy ze w jednym miejscu stoi dluzej niz 6 miesiecy - juz nie jest obiektem tymczasowym. Powiedz sasiadowi jakie masz zamierzenie i zadnego odprowadzania wod opadowych na jego teren.

  7. #7

    Domyślnie

    coś mi się zdaje , że od takiej wiaty płaci się podatek od nieruchomości- to tak przy okazji, bo nie o to pytano
    DJ

  8. #8

    Domyślnie

    Ja bym zgłosiła do urzędu i poczekała na uprawomocnienie. A nuż sąsiad przegapi sprawę i nie będzie protestował ?

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi -z tym podatkiem to nie pomyślałem. Ciekawe jednak od kiedy mamy małą architekturę ogrodową a kiedy już budowlę podlegającąwszystkim przepisom o budowaniu.
    Pozdrawiam Mariusz

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Podatek od budowli placisz od wartosci a nie od powierzchni. Bodajze 0,2% wartosci. A wartosc Ty deklarujesz. To sa grosze.

  11. #11

    Domyślnie

    wiata w rozumieniu przepisów dot. podatku od nieruchomości jest budynkiem - nie budowlą ( za budynek rozumie się obiekt budowlany umocowany w ziemi lub na ziemi, posiadający ściany lub słupy albo filary oraz pokrycie dachowe). Podatek płaci się od powierzchni - nie od wartości.
    DJ

  12. #12

    Domyślnie

    na temat wiat chyba był program "sprawa dla reportera" kiedyś - że urzędy same nie wiedzą jak mają je traktować - dotyczyło to chyba cegielni (cegielnie pod wiatami suszą cegły)...coś tam było takiego

    pozdrowka
    snow

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    On 2002-11-27 11:46, Snowdwarf wrote:
    na temat wiat chyba był program "sprawa dla reportera" kiedyś - że urzędy same nie wiedzą jak mają je traktować - dotyczyło to chyba cegielni (cegielnie pod wiatami suszą cegły)...coś tam było takiego

    pozdrowka
    snow
    Tak, ale tam chodziło podatek gruntowy jakie płacą podmioty gospodarcze. A to już jest chyba inna bajka .....
    _________________


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Wowka dnia 2002-11-27 11:53 ]</font>

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Ale wiata nie musi byc trwale zwiazana z gruntem.
    Danajot nie zgadzam sie z Toba, poniewaz np od reklamy (ktora posiada wlasny fundament) placisz od wartosci. Od placykow, ogrodzen (zwiazanych z gruntem i majacych fundamenty) placisz od wartosci a nie od powierzchni.

  15. #15

    Domyślnie

    A czy my tez musimy zgłaszać do urzędu postawienie jakiejs
    "szopy-schowka" na czas budowy domu?
    Będzie "to" miało sciany, dach, drzwi na kłodkę.

  16. #16

    Domyślnie

    wydaje mi się że wszystkie prace budowlane wymagają PRZYNAJMNIEJ zgłoszenia do UM - np. wymiana okien czy drzwi w domu...postawienie wiaty wydaje mi się też...
    pozdrowka
    snow

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Kazde wydane pozwolenie na budowe czy zmianan sposobu zagospodarowania obiektu jest przez urzad zglaszane do referatu wymiaru podatku danej gminy. A obowiazek zgloszenia przez wlascieciela do ww. referatu na druku ktory sie otrzymuje z gminy jest do 14 dni od daty zakonczenia robot.

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-11-27 12:12, pitbull wrote:
    Ale wiata nie musi byc trwale zwiazana z gruntem.
    Danajot nie zgadzam sie z Toba, poniewaz np od reklamy (ktora posiada wlasny fundament) placisz od wartosci. Od placykow, ogrodzen (zwiazanych z gruntem i majacych fundamenty) placisz od wartosci a nie od powierzchni.
    Pitbull - przecież nie napisałam, że musi być trwale związana z gruntem, a co do reklamy, placyków i ogrodzeń - czy one są zadaszone ?
    Nie musimy się ze sobą zgadzać , wymieniamy poglądy i dzielimy się swoją wiedzą
    pozdrawiam DJ

  19. #19

    Domyślnie

    coś mnie nie zalogowało

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Moga byz zadaszone i co wtedy?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony