dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie kaloryfer wpuszczany w podłogę

    byliśmy u znajomych, którzy mają w salonie kaloryfer w podłodze tuz przy dużych oknach (nieotwieranych). Tym sposobem ciepło mają już od poziomu podłogi (choć i tak ucieka do góry, ale ma dłuższą drogę), wygląda to estetycznie. Ponieważ taki kaloryfer trzeba zaplanować już na poziomie fundamentów proszę o wasze uwagi na ten temat. Argumenty za i przeciw. Może ktoś z Was przerabiał ten temat?

  2. #2

    Domyślnie

    Odpada kocioł kondensacyjny, bo to są grzejniki głównie konwekcyjne, a zatem powinny być zasilane wodą o odpowiedniej temperaturze. Parametry wody dla kondensata nie bardzo pasują do tych grzejników, chociaż nic się nie stanie.
    Druga istotna kwestia to cena - są pioruńsko drogie. Do grzejnika dochodzi jeszcze obudowa i izolacja. Całość wychodzi drogo.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    krzysztoph się grubo myli w swoich tezach.
    Przy takim stawianiu sprawy do kondensatow nie nadają się żadne grzejniki, gdyż niemal wszystkie obecnie sprzedawane grzejniki to grzejniki konwektorowe.
    Zbilansowanie potrzeb grzewczych w niższych temperaturach to kwestia z jednej strony czasu grzania z drugiej zaś wielkości grzejników.
    Wszyscy producenci dążą do jak największej konwekcji w swoich produktach, właśnie ze względu na tendencję do obniżania temperatury nośnika.

    wejdź na stronę: www.regulus.com.pl
    Regulus Canal-system+i sprawdż ceny.

  4. #4

    Domyślnie

    Swoje wiem, typowe grzejniki płytowe to nie wyłącznie konwekcja, to chyba przyznasz, natomiast te kanałowe to wyłącznie blaszki nieprawdaż?

    Co do ceny to chyba się zgodzisz?

    Jeżeli chodzi o moc grzejników to rzecz jasna, że przy zakupie grzejników wg projektu, który określa ich moce należy uwzględnić parametry wody zasilającej i powrotu.

    Trzeba patrzeć trzeźwo na sprawę a nie tylko wskazać stronę i pisać o grubym błędzie. Nie lubie przesadyzmu.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Grzejniki kanałowe istnieją jednak w przyrodzie, mimo Twoich Krzysztoph obiekcji
    I co z tego że "blaszki" ?
    W niskiej temperaturze czynnika (kondensaty)wszystkie grzejniki oddają ciepło przede wszystkim w drodze konwekcji.
    O jakim promieniowaniu cieplnym możemy mówić w temperaturze 50oC ?
    A zresztą kto zabrania grzać wyżej?
    Nie można założyć a priori, iż wszyscy chcą "kondensata".

    Podałem stronę, bo właśnie cena tych akurat "kanałówek" nie jest wcale wygórowana.
    Monika $ Seba sama to zresztą oceni....

  6. #6

    Domyślnie

    Mam u siebie przyjęte takie rozwiązanie. Pod oknem na taras mam wannę kanałową - 3.30 m długą, 0,5 m głęboką - szeroka na 40 cm. Do tego kocioł kondensacyjny. Przy odpowiednim doborze wielkości grzejnika - nie widze kolizji takiego rozwiązania - a ważne dla mnie jest to że w salonie nie mam typowego grzejnika tylko estetyczną kratkę w kolorze drewnianej podłogi. Ponadto taki slup powietrza idący na okno stanowi niezłą kotarę i "izoluje" chłód bijący od tafli szyby. Zresztą - takie jest przeznaczenie tych produktow -właśnie do przeszklonych pomieszczeń. Takie produkty oferuje Vasco jako wanny kanałowe, Brugman jako Interra, również Jaga. Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,
    Przerabiam właśnie ten sam problem. Mam wyjście na taras szer. 4 m. Nie chcę, żeby było zimno kiedy przyjdą duże mrozy. Wymyśliłem sobie takie rozwiązanie: od najbliższego grzejnika znajdującego się w rogu pokoju obok tych drzwi tarasowych rozciągnę w podłodze przez zawór RTL miejscowe ogrzewanie podłogowe. Nie bedzie ono obejmowało całego pomieszczenia, a tylko pas ok. 1 m wzdłuż wyjścia na taras. Ma to za zadanie jedynie wspomagać ogrzewanie tradycyjne. Wykonanie tego jest o wiele tańsze niż kupowanie grzejników podłogowych. Mam nadzieję, że w ten sposób uda mi się stworzyć coś wrodzaju zapory przed zimnym powietrzem. Na noc i tak trzeba będzie spuszczać żaluzję, żeby pokój nie wychładzał się.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Ogrzewanie podłogowe zawsze może wspomagać tradycyjne grzejniki lub też odwrotnie, tradycyjne grzejniki mogą wspomagać ogrzewanie podłogowe jako szybciej działający składnik ogrzewania.

    Rozumiem jednak, że Monika $ Seba chce zastosować grzejniki kanałowe
    zamiast tradydyjnych grzejników.
    I w takim przypadku kombinacja "podłogówki" + "kanałówki" jest możliwa a często wręcz pożądana.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Willie

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.093
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

    Domyślnie

    Monika@Seba - wielkie Dzięki

    dzięki Waszemu postowi kontrolnie złapałem wykonawcę za rękę.....właśnie zasypują fundamenty i oczywiście zapomnieli o dwóch kanałach.!

    wszystkim ufaj i każdego sprawdzaj...
    wyszłoby na odbiorze ale wtedy trzeba by rozgrzebywać, a tak to akurat w Ostatniej Chwili zdążyłem

    pozdrawiam gorąco!!!!!!!

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Willie

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.093
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

    Domyślnie

    Jak wyglądało u Was wykonanie kanałów???

    Chodzi mi zwłaszcza o sposób w jaki zaizolowano pionowe ściany w kanale.

  11. #11

    Domyślnie grzejnik kanałowy

    Myślałem , myślałem o takim rozwiązaniu , ale z pewnychn przyczyn zrezygnowałem ......
    min.. dlatego,że kondensat i konevektor teoretycznie nie powinny się gniewać na siebie - można toto na siłę pogodzić ze sobą , ale to jest trochę tak jak robienie z malucha forda jeździć będzie , ale czy do końca

    druga sprawa to dom parterowy z wyjściem na ogród po kanale grzejnikowym - zawsze się coś wniesie - niema siły

    i trzecia sama zasada konvekcji co za piękny dystrybutor zbierającego się kurzu w kanale niezła fontanna

    dlatego pozostałem jedynie przy podłogówce hey !!

    ale to jest tylko moja prywatna opinia - nie neguję zalet , estetyki
    takiego rozwiązania i jeżeli tylko jest ktoś tym zachwycony - proszę bardzo.....
    BIAŁOŁĘKA UBER ALES - HEY !!!

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Willie

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.093
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

    Domyślnie

    Bardzo ładnie wygląda, ale zgadzam się z problemem chodzenia po kanałach przy wyjściu balkonowym........

    Ja myślałem i myślałem i nic nie wymyśliłem. Taki mam projekt że bez 2 takich Kanałów nie da rady w salonie.... teraz tylko muszę przypilnować żeby zrobili po bożemu.
    I żebym ja to jeszcze wiedział jak To Się Robi!

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Willie
    Bardzo ładnie wygląda, ale zgadzam się z problemem chodzenia po kanałach przy wyjściu balkonowym........

    Ja myślałem i myślałem i nic nie wymyśliłem. Taki mam projekt że bez 2 takich Kanałów nie da rady w salonie.... teraz tylko muszę przypilnować żeby zrobili po bożemu.
    I żebym ja to jeszcze wiedział jak To Się Robi!
    Witam, mam wykonane kanały przy drzwiach tarasowych i witrynie w salonie.

    Kanały na wymiar otworów w murze, głębokość 70 cm (trochę przesadzili), z bloczków fundamentowych, malowane dysperbitem i ocieplone od wewnątrz styropianem. Zgodnie z wymogami z katalogu Jagi (polecam, wielce pouczający )

    Z wnoszeniem brudu z tarasu przesadzacie - przecież wtedy, kiedy ruch jest największy, czyli w porze ciepłej, kanały nie pracują i kratkę zastępuje się szczelną pokrywą, coby się bezproduktywnie nie kurzyło. W sezonie grzewczym ruch jest już mniejszy - a to, co się wniesie, usuwa się odkurzaczem. Więc w czym problem?

    I skąd wynika, że kondensat tylko "na siłę" może współpracować z kanałowymi? Wystarczy dobrać grzejnik do źródła ciepła/temperatury medium grzewczego.

    Pozdrawiam,

    Maciek

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Pokrywy pozasezonowe pełne (zamiana kratki - rusztu- grilla), załatwiają problem brudzenia kanału w trakcie użytkowania drzwi tarasowych.

    W innych przypadkach: hole, przewiązki, salony - kanał należy po prostu okresowo odkurzyć, jak zresztą pozostałą przestrzeń.
    Podesty rolowane zwinąć i rozwinąć może jedną ręką każdy - niespecjalnie się przy tym pocąc.

  15. #15

    Domyślnie

    Instrukcje dotyczące budowy, izolacji itp. wanny a później jej montażu mozna znaleźć poniżej:

    http://www.brugman.pl/pdf/Brugman_interra_katalog.pdf

    Pozdrawiam.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Willie

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.093
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ślimak Maciek
    Kanały na wymiar otworów w murze, głębokość 70 cm (trochę przesadzili), z bloczków fundamentowych, malowane dysperbitem i ocieplone od wewnątrz styropianem. Zgodnie z wymogami z katalogu Jagi (polecam, wielce pouczający )
    Dzięki!
    Ale co to znaczy "na wymiar otworów w murze głebokość 70 cm"?
    W jakim murze?
    W moim projekcie kanały są w salonie jakieś 40 cm od ściany - gdzie tu mur????

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Willie
    Cytat Napisał Ślimak Maciek
    Kanały na wymiar otworów w murze, głębokość 70 cm (trochę przesadzili), z bloczków fundamentowych, malowane dysperbitem i ocieplone od wewnątrz styropianem. Zgodnie z wymogami z katalogu Jagi (polecam, wielce pouczający )
    Dzięki!
    Ale co to znaczy "na wymiar otworów w murze głebokość 70 cm"?
    W jakim murze?
    W moim projekcie kanały są w salonie jakieś 40 cm od ściany - gdzie tu mur????
    Ehm, przepraszam, chyba za szybko pisałem... Oczywiście długość kanałów równa szerokości otworów na okna/drzwi tarasowe, 70 cm to głębokość kanału.

    Pozdrawiam,

    Maciek

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Willie

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.093
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

    Domyślnie

    Teraz rozumiem

    u mnie pplanowane głebokości to ok 50 cm, na razie zostawili szalunek w miejscu do zaizolowania kanałów

    dzięki za info i pozdr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony