dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Chcę zacząć w przyszłym roku budowę domku drewnianego. Znalazłam firmę Danmar , która robi tanie domki w stanie surowym zamkniętym. Widziałam już też taki domek, ale chciałabym poznć opinię kogoś kto ma taki domek i mnieszka w nim już przynajmniej od roku. Na tle innych firm oferta Danmaru wyglada super, ale czy za tym sie coś nie kryje?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    On 2002-11-12 22:43, Anonymous wrote:
    Chcę zacząć w przyszłym roku budowę domku drewnianego. Znalazłam firmę Danmar , która robi tanie domki w stanie surowym zamkniętym. Widziałam już też taki domek, ale chciałabym poznć opinię kogoś kto ma taki domek i mnieszka w nim już przynajmniej od roku. Na tle innych firm oferta Danmaru wyglada super, ale czy za tym sie coś nie kryje?
    Ja też sie do nich przymierzam, tym bardziej że kupuję działeczkę w pobliżu. Szukałam info na Forum- znalazłam osobę (sorki, nie pamietam nicka) która tam była i widziała. Tartak super, czysto, schludnie, ludzie mili itp superlatywy. Domek modelowy który stoi jest OK (nie widziałam, przekazuje opinię).
    Ja prowadziłam już z nimi pierwsze rozmowy. I tak to co Ci dają za twoje pieniądze to (cyt):Nasze domy wykonujemy jako stan surowy zamknięty, czyli nie wykonujemy ocieplenia z wykończeniem od wewnątrz (okna i drzwi w cenie domu letniskowego, bez cen okien-dla domów całorocznych). Ocieplamy jedynie podłogę parteru wełną mineralną (5cm -letniskowe, 15cm - całoroczne).
    Cena domu całorocznego = cena podstawowa + 10% + cena okien dla domu całorocznego( w ofercie firmy okna drewniane z szybą zespoloną w cenie 600-650zł/m2).
    Podatek Vat - 7% (dla domu w systemie całorocznym), 22% (dla domu w systemie letniskowym), 7% (sprzedaż elemantów drewnianych).
    W przypadku trudności ze znalezieniem firmy wykonującej wykończenia polecamy nasze firmy podwykonawcze.
    Przybliżony koszt materiału na ocieplenie domu wełną mineralną oraz wykończenie płytami gipsowo - kartonowymi to ok. 10 % wartości domu (bez robocizny).

    Cena zawiera:
    -stan zewnętrznie zamknięty ( bez ocieplenia ścian i wykończeń w środku )
    -konstrukcja ścian z belek 5 x 10 cm (w wersji całorocznej 5x15)
    -elewacja z desek 2 x 13,5cm na pióro i wpust
    -ocieplenie podłogi 5cm wełny mineralnej (w wersji całorocznej 15cm)
    -sufitopodłoga + schody policzkowe - gdy dom z poddaszem
    -dach kryty onduliną
    -konserwacja konstrukcji – fobos i boramon
    -drzwi wejściowe i balkonowe (gdy dom z balkonem)
    -okna drewniane pojedyncze nieoszklone
    -montaż
    -transport do 50 km

    Dodatkowe koszty to :
    -wersja całoroczna +10%+okna
    -malowanie ok.1.300zł,
    -deska elewacyjna o gr.3,4cm łączona na zamek 3.000-3500zł
    -komin 3.000zł,
    -ścianki działowe (oprócz standardowej oddzielającej łazienkę od kuchni) - 300-400 zł,
    -okna z drewna klejone oszklone z szybą zespoloną 600-650 zł/m2,
    -dodatkowy taras 80zł
    Będę śledzić ten wątek-może się rozwinie.
    Pozdrawiam
    Ewusia

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: ewusia dnia 2002-11-14 12:16 ]</font>

  3. #3

    Domyślnie

    Do wypowiedzi Ewusi dodam jeszcze odpowiedź na temat domu DANMAR IX mini jaką otrzymałem od firmy. Sądzę, że należy pytać o konkretny dom, gdyż mogą być w różnej konfiguracji podstawowej. Pytałem o okna z szybami antywłamaniowymi, odpowiedzieli, że gdyby mi nie odpowiadały ich okna to można z nich zrezygować i cena domu zostanie pomniejszona o te okna.

    cyt.:

    DANMAR IX " Dworek Polski - mini"

    Cena podstawowa : 64.000,00 zł netto
    Elewacja : deska elewacyjna gr.34mm + wykończenia z bali okrągłych
    Rzut : 9,0 x 6,0 m

    CENA ZAWIERA :
    montaż stanu zewnętrznie zamkniętego – ściany z krawędziaków 5x15cm + folia wiatroizolacyjna + deska elewacyjna 34mm ,
    dach deskowany kryty papą (w opcji dach kryty gontem bitumicznym lub trzciną),
    okna drewniane o wym. 120x115 szklone szybą zespolona z drzewa klejonego (w opcji okna o innych wymiarach i najwyższym standardzie),
    drzwi zewnętrzne wymiar 90 / 205 (pełne lub przeszklone),
    sufitopodłoga na całej powierzchni (belki stropowe + deski ,
    schody policzkowe ze spocznikiem (w opcji inne schody),
    konserwacja i malowanie na dowolny kolor elewacji zewnętrznej farbą TIKKURILA ,
    konserwacja konstrukcji szkieletowej ( Boramon lub Adolit ) metodą zanurzeniową,
    konstrukcja ścianek działowych usytuowanych wg propozycji inwestora bez drzwi wewnętrznych,
    standardowa wysokość pomieszczeń to 2,5m (w opcji inne wysokości).

    Do inwestora należy :
    przygotowanie podłoża; płyta betonowa wg. wytycznych firmy Danmar i normy danego kraju,
    ocieplenie ścian i połaci dachowej z wykończeniem,
    montaż instalacji elektrycznej,
    montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej,
    wykończenie i ocieplenie ścian wewnętrznych domu,
    w opcji na zlecenie wykonuje firma " DANMAR " lub firmy podwykonawcze,
    pomoc 2 osób na czas montażu.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Ja widziałam strusiarnię zrobioną z dwóch domków bodajże Danmar IV. Fajnie się prezentuje. Te domki zostały całkowicie przerobione np. taras, który łaczy oba budynki mają na pierwszym pietrze. Te budynki to jeszcze stan surowy zamkniety, tyle, że strusie już mieszkają na parterze (bez fundaentu)jednego z nich. Na razie właściciele zadowoleni. Co bedzie dalej - bedę obserwować na bieżąco.
    Aha ciekawi mnie różnica między drewnem impregnowanym wannowo (?) a tym w komorze (pod cisnieniem) i jak to wpływa na jakość tego pierwszego.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Ja pytałam o mały domek pt Danmar II (z użytkowym poddaszem za około 24000zł). Myślałam o dobudowaniu tarasu zadaszonego z boku- w końcu cała życie na działeczce toczy się na powietrzu. A tak to żadna pogoda nam nie straszna.
    Pozdrawiam

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Wracając do tematu to zajrzyj do wątku "domy z bali" str 18. Pod koniec jest parę uwag a`propo.
    Miłego weekendu...

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Zajrzyjcie sobie na stronę tej firmy: http://www.danmardomy.pl Maja tam zdjęcia, projekty no i ceny - przegladałem wiele stron z budownictwem drewnianym i wiekszość chce rozmawiać o cenach przy wybraniu konkretnego projektu, podpisywaniu umowy i takie tam.... A tu prosze można poogladać i policzyć. Wiadomo że dojdą extrasy, ale podstawę ceny juz się zna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony