dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie projekt LMP32 pracownia LIPIŃSCY

    Witam- buduję dom firmy z Wrocławia LMP32, z Hebla zamiast styropianu+beton =THERMOMUR. Mam stan surowy zamknięty.Na mojej stronie www są fotki z budowy i plan domu.Chętnie wymienię doświadczenia- Tad

    PS-najlepiej oglądać stronę www w IE




    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Tad dnia 2003-01-02 08:44 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    A może ktoś w ostatnim czasie zakończył, rozpoczął lub ma zamiar budować wg tego projektu?

  3. #3

    Domyślnie

    ja też buduję ale LMP 36 , dopiero rozpoczynam też z betonu komórkowego , czy miałes jakies niespodzianki związane z projektem?

  4. #4

    Domyślnie

    Dokumentacja jest niedopracowana, jest parę błędów . W opisie instalacji c.o. na piętrze jest wzmianka o położeniu instalacji podpodłogowo, a na rys. przekrojowych, na które patrzysz przede wszystkim nic takiego nie ma, niedopracowane są wentylacje-w jednym miejscu widać 4 szt kanałów wentylacyjnych,w innym tylko 2.Nie przewidziano kanału wlotu powietrza dla kominka. Więźba zaprojektowana oszczędnie, zbyt małe długości krokwii i murłat, co daje małe zadaszenia nad oknami i dookoła domu. Pomyśl czy nie chcesz tych wielkości zwiększyć, a to wiąże się z zakupem dłuższej więźby i zmiany ilości i rozłożenia dachówek na dachu. Słabo rozwiązana sprawa cokołu na murze przy ziemi. Generalnie trzeba zwrócić uwagę na fundament, który pod technologię z betonu komórkowego jest grubszy niż w thermomurze. Sorry, że tak chaotycznie. Powodzenia Tad

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony