dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zonia

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    5

    Domyślnie mieszkanie 87m w starym wieżowcu

    Witam wszystkich i zachęcam do wymiany doświadczeń związanych z remontem, przebudową itp. mieszkania w starym wieżowcu.

    Powiem wprost- szukam inspiracji, jestem od niedawna właścicielką mieszkania w dość sędziwym wieżowcu w Poznaniu. Mieszkanie jest spore - 87 m, 3 pokoje. Niestety w stosunku do pokoi jest bardzo mała łazienka, ubikacja osobno... pomysłów mam dużo, ale może ktoś z Was zmierzył się już z remontem i przebudową takiego mieszkania..
    zamieszczajcie zdjęcia, Wasze rozwiązania i pomysły.. ja się nieco pogubiłam..

    Szczególnie, że naoglądałam się już rozwiązań w znanych tytułach...ale wszystkie z nich są nie na moją kieszeń... wierzę, że można zrobić coś taniej, z pomysłem

  2. #2

    Domyślnie

    a myślałaś o poprzestawianiu ścian, zburzeniu i poprzestawianiu? jeśli mała łazienka to może da się zrobić jakiś manewr żeby ją powiększyć ale do tego potrzebny jest przynajmniej rzut mieszkania z wymiarami,pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    to może wrzuć rzuty tego mieszkania, pokaż jak ono wygląda a my pomyslimy co w nim można zmienić...

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zonia

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    Byłoby super gdybyscie mi pomogli. Spróbuję w następnym poście wrzucić plan mieszkania. Proszę o cierpliwość

    Jeśli chodzi o ściany, to z pewnością trzeba będzie coś wywalić. Tylko nie mam orientaji jak określić, która nośna itp. I czy będę potrzebowała jakieś ekstra pozwolenia?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    bedziesz potrzebowała zgody spółdzielni. Ścian nosnych nie pozwolą zburzyć, ani podziurawić, ale na wymianę np. okien i drzwi nie beda sie krzywić

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zonia

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    Okna już wymieniłam... a teraz szukam natchnienia na resztę. Może nawet spółdzielni odda mi parę złotych za te okna - zobaczymy.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    bedziesz potrzebowała zgody spółdzielni. Ścian nosnych nie pozwolą zburzyć, ani podziurawić,
    Pozwolą. Wszystko zależy od tego jak wielkie zmiany Zonia będzie chciała wprowadzić, na którym piętrze jest mieszkanie i ile pięter ma jeszcze nad sobą a także w jakiej technologii robiony jest budynek. Generalnie z wywaleniem niewielkiej dziury problemów być nie powinno. Będzie jednak niezbędne zamontowanie belki, która zniesie naprężenia i da dodatkowe oparcie ścianie, w któej wykujesz otwór.

    Krótko mówiąc - jeśli chcesz cokolwiek zrobić ze ścianą nośną będzie Ci potrzebny inżynier budowlanki, który to zaprojektuje i weryfikator, który zmiany zaakceptuje. Z gotowymi podpisanymi rysunkami wybierasz się do wydziału architektury i składasz na piśmie prośbę o wyrażenie zgody na zmiany. Na odpowiedź mają o ile się nie mylę 6 tygodni. Jeśli w tym terminie nie zgłoszą zastrzeżeń to oznacza to automatyczną zgodę. A wtedy możesz już kuć i modlić się, żeby ekipa zrobiła Ci to zgodnie ze wskazówkami, bo inaczej sąsiad Ci wpadnie bez zaproszenia na kawę. Przez sufit.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zonia

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    Przepraszam Was, że tak się ociągam z wstawieniem planu mieszkania, ale wystąpiły małe problemy techniczne ze znalezieniem skanera postaram się to zrobić jak najszybciej, bo bardzo zależy mi na Waszej pomocy.

    Z tymi ścianami może być mały problem, ponieważ tato, który poniekąd zajmuje się budowlanką stwierdził, że każda wygląda na nośną, tak są grube. Powieszenie jednego obrazka gdziekolwiek, to istna sztuka. Te betonowe ściany poddają się jedynie porządnym wiertarką, i to też z trudem. O możliwości wbicia choć jednego gwoździa już zapomniałam

    Wieżowiec jest stary, ma 24 lata. Mieszkam na 4 piętrze, nade mną kolejne 12 pięter....

  9. #9

    Domyślnie Re: mieszkanie 87m w starym wieżowcu

    Cytat Napisał zonia
    Witam wszystkich i zachęcam do wymiany doświadczeń związanych z remontem, przebudową itp. mieszkania w starym wieżowcu.

    Powiem wprost- szukam inspiracji, jestem od niedawna właścicielką mieszkania w dość sędziwym wieżowcu w Poznaniu. Mieszkanie jest spore - 87 m, 3 pokoje. Niestety w stosunku do pokoi jest bardzo mała łazienka, ubikacja osobno...
    Też kupiłem mieszkanie w bloku tyle ze niskim, o prawie identycznej wielkosci (na Naramowicach). Pierwsze co zrobiliśmy to zburzyliśmy ściany dzielące klaustrofobiczna ubikacje od łazienki i korytarza i utworzyliśmy jedna dużą łazienkę. Z tejże łazienki jest wyjście na korytarz i drugie do garderoby (które kiedys była pokojem przylegającym do łazienki). Z tak powstałej garderoby wybiliśmy dziurę w ścianie do sąsiedniego pokoju, który teraz jest sypialnią. Super się sprawdza!

    Cóż jeszcze mogę polecić? Wymienilismy drzwi wejściowe na nowe i szczelne. Wymieniliśmy kaloryfery na płytowe. Aha i wszystkie drzwi wewnętrzne wyrzuciliśmy i wymieniliśmy niektóre na szerokie i drewniane. W salonie i kuchni pozbyliśmy się drzwi wogóle.

    Nie ruszalismy ścian nośnych a jedynie działowe i zgłosiliśmy to tylko do spółdzielni.

    Pozdrawiam i życzę udanej przebudowy,
    Szymon

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zonia

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    fajne rozwiązanie z tą garderobą i połączeniem kibelka z łazienką!
    Tych z pewnością nie da mi się połączyć, bowiem są w osobnych korytarzach, daleko od siebie.
    Mało tego, kibelek znajduje się przy samej kuchni..

  11. #11

    Domyślnie

    W tak dużych mieszkaniach w starej technologii korytarze zajmują sporo powierzchni. Pomysl o otwartych przestrzeniach kuchni i poki celem zwiekszenia powierzchni (optycznie).
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  12. #12
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    SzymonT - popieram wywalanie drzwi, sam mialem w malutkim przedpokoju cztery pary drzwi (wejsciowe, lazienka, pokoj, kuchnia), zostawilem tylko wejsciowe i lazienkowe, reszta poszla pod noz...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony