dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie przegnałem tynkarzy-papraków-zostało 20 ton drobnego piachu


    witam drogich forumowiczów

    przegoniłem właśnie dzisaj ekipę cudownych fachowców-tynkarzy
    spiepszyli mi całe poddasze uzytkowe ( poodparzany , popekany w wielu miejscach tynk , pusty odgłos podczas opukiwania, itp , itd)
    pozostawili mi w zamian syf , kiłe i mogiłę
    to jest własnie pozorna oszczędnośc --wywaliłem po nich zlasowane wapno za ok.200 zł i pozostało mi k. 20 ton piasku tyle , że bardzo drobniutkiego (mułek)
    co z nim zrobić ? koszt wywozu dość spory ...pod polbruk się raczej nie nadaje ... zasypanie i przykrycie ziemią chyba tez nie wchodzi w rachube...najchetniej bym komuś oddał chetnych jednak brak
    co zrobić z taka ilością?
    pozdrawiam Rafał

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Ile tych tynków miało być - 1000 m2 ?
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #3

    Domyślnie

    ok.450 m2
    kazali tyle przywieżć to przywiozłem

  4. #4

    Domyślnie

    Mi też Tynkarze kazali tyle przywieźć. Poza tym ten piasek jest bardzo drogi bo zapłaciłam 700zł za 30 ton. Moge napisać jak skończą ile mi wyszło. Moim zdaniem tak za darmo to go nie oddawaj. Koszt załadunku jest niewielki.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Jaki ten tynk był grubyż,że potrzebowali 30 ton
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    U mnie na tynki wewnętrzne poszła Tarta wiślaka i przyczepka samochodowa kopalniaka.


    Jeśli jeszcze nie koniec budowy, to piach się przyda, więc szkoda oddawać.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  7. #7

    Domyślnie

    a propos ogladałem dziś kilka rodzajów tynków--- te z piachu , wapna i cementu są do dupy ( nie mam na mysli tylko swoich) w porównaniu do tynków gotowych z paczek ...
    widziałem tynki cem-wap maxim sprowadzane z Niemiec zacierane na mokro gładzią wapienną --rewelacja...
    koszt z 3 razy wiekszy od od tych co mam na górze ale całe szczęście cały salon kuchnie wejscie zrobie w ten sposób
    i może w ten sposób pozbede się dołów...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony