dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Co wam PRZYBYŁO na budowie?

    Był smutny wątek o tym co tam komu zniknęło z budowy. Proponuję dla odmiany wymiane informacji
    o tym co komu przybyło w niewyjasnionych okolicznościahch w trakcie budowy.

    U nas zaczęło się od wielkiej kupy starej papy którą ktoś podrzucił jeszcze w trakcie rozbiórki
    staregoo domu.
    A w trakcie samej budowy:
    - porządne skórzane ocieplone buty robocze - nie zniszczone, tylko rozmiar dziwaczny - chyba 49 lub 50
    Jak włożyjem na swoja stopę (44) to poczyłem sie tak jak w dzieciństwie gdy przymierzałem buty taty
    - 2 czajniki elektryczne (działające)
    - pas narzędziowy (stary)
    - trochę ubrań
    - chyba 3 komplety opon (ale tu bardziej moich garażowców podejrzewam niz budowlańców)

    A jak u was?

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  2. #2

    Domyślnie

    Ja narazie jestem na etapie scian funadamentowych, a juz mi przybylo

    mlotek - bardzo fajny, duzy mocny - to chyba po geodecie - trza mu bedzie przy okazji oddac, o ile to faktycznie jego, bo murarzy to ona na pewno nie jest.


    No i przybylo mi jeszcze przed rozpoczeciem budowy kilka kosci po golonce i butelek po wodce ale to chyba od robotnikow z sasiednich budow - bylam nawet u nich w tej sprawie - grzecznie poprosilam zeby nie rzucali do mnie smieci. Oni oczywiscie sie wyparli ale od tej pory nic wicej z tego typu asortymentu mi nie przybylo
    2 polowa Wojty'ego
    mojaFOTOSFERA-mój BLOG

  3. #3

    Domyślnie

    Dopiero zaszalowane ławy i prawie ułożone zbrojone.
    Ekipa "na chwilę" oddaliła się na inną budowę ale ponoć zaraz wróci i
    będą zalewać beton.
    A nam przybyło :
    - małżonkowi siwych włosów
    - mnie katalogów z płytkami,meblami itp.
    - śmieci (nieustannie coś nowego wykopujemy )
    - zajęć (umysłowych - gdzie i co ,za ile i dlaczego tak drogo ?,
    medytacyjnych - będzie padać czy nie ?,
    oraz fizycznych - przynieś,wynieś,pozamiataj )

    Pocieszam się że to początki są trudne,potem już pójdzie łatwiej.
    Lato 2005 !

  4. #4

    Domyślnie

    A mi przybyło tak:
    piła ręczna (chyba cieśli)
    koszula w czerwoną kratę (murarza)
    kilka pustych butelek po piwie,
    i dużo ślimaków (nie mam pojęcia skąd przyszły)
    zobaczymy co będzie dalej.

  5. #5

    Domyślnie

    A mi wczoraj przybyła butelka po "nalewce mocnej gorzkiej". Znalazłem ją w krzakach. Nie wiem kiedy ja wypili, bo jestem na budowie codziennie (i zawsze pod koniec ich pracy). Nic od nich nie poczułem, ani nie widziałem aby coś było z nimi nie tak (raz tylko się żegnali z pewnej odległosci - to może wtedy?)

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Lisia rodzina
    potem były łuski po nabojach
    i lisów już nie ma...

    poza tym parę butelek po piwie, jedna po wódce, rękawiczka, jakies stare buty...
    i jakas dziwna skamielina, meteoryta kawałek, czy co?

  7. #7

    Domyślnie

    - młotek murarski
    - młotek gumowy
    - kontener na wodę mineralną + puste butelki (nie mieści się ścierwo do kubła na śmieci - co ja z tym zrobię?!)
    - białe plastykowe krzeselko ogrodowe. Odwrotnie proporcjonalnie do swojego ohydnego wyglądu (ile to Fajrantów było zgaszonych na oparciu i nóżkach to chyba trzeba liczyć na tysiące...) okazało się SUPER użyteczne. Bardzo stabilne - przez rok było wielokrotnie wykorzystywane do "robót wysokościowych". Niesamowicie wytrzymałe. Ostatnio w wyniku karygodnego potraktowania tego mebla straciło jedną nogę i będę musiał je poćwiartować i wyrzucić...

  8. #8

    Domyślnie

    ja mam jak do tej pory

    - bluza od dresu męska
    - miarka + obudowa ( miarkę znalazłam w kuchni , obudowę w łazience więc to chyba nie przypadek że została )
    - czajnik elektryczny z dziurą ( to chyba powód porzucenia )
    - kilka par dziurawych rękawic
    - skarpety
    - drabina
    - "sławojka"
    - stos butelek i puszek po piwie, słoików po pulpetach , itp.

    jak widać moi fachowcy raczej porzucali rzeczy zbędne ..........

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    jeszcze przed ogrodzeniem się:
    - opona od kamaza
    - umywalka
    - 3/4 lustra
    - wózek niemowlęcy na chodzie.

    udalo nam się przekazac te dary w ręce zbieracza.

    w stawie znalazłam
    - okolo 50ciu pustych butelek po różnego rodzaju napitkach
    - wiadro ocynk bez raczki
    - puszki ze stali rosyjskiej

    przybywaja mi ciągle brudne i dziurawe rękawice robocze, a jakos nie mogę doszukać się tych nowych, ktore dopiero co kupilam

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    But lewy męski w kolorze czarnym na tzw "głodzie", czyli z oderwaną podeszwą.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Wszystkie narzędzia pierwszej ekipy ciesielskiej łącznie z okularami "Mistrza". Porzucili po pierwszej wypłacie i nigdy się po nie nie zgłosili. Młotek murarski, siekiera, koszula flanelowa, kielni sztuk 3, rękawice robocze w dużej ilości, puszki po piwie, przecinak, kilka wierteł,

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Ja juz mieszkam, ale podczas budowy troche sie tego poznajdowalo:
    - 2 kielnie
    - poziomica
    - mlotek murarski
    - pila z palakiem
    - przypalony garnek z ryzem
    - dziurawa miska emaliowana
    - beczka metalowa 25 l
    - potluczone kafelki
    - resztki kabli i izolacji (z jednej z okolicznych budow)
    - kilka kilo nadwagi (szczegolnie osobliwe bo czlowiek na dorobku to raczej chudnie)

  13. #13

    Domyślnie

    śmieci, śmieci i jeszcze raz śmieci...

    a wczoraj zauważylismy że w naszym pomieszczeniu gospodarczym jest kilka paczek styropanu

    ciekawe skąd się to się wzięło...????

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Aggi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Middle of... :-)
    Posty
    4.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    skarpety czarne meskie - susza sie na drzewach
    zaluzje
    szklo
    fiu, fiu, fiu, fiufiuuu ( a to jest pogwizdywanie z Kill Bill'a )

  15. #15

    Domyślnie

    3m poziomica

    doświadczenia
    odcisków
    lat
    i ...... długów

  16. #16

    Domyślnie

    No tak przede wszystkim to śmieci, pety, brudne skarpetki, buty do połowy zjedzone przez psa a z rzeczy troche bardziej miłych to kaseta magnetofonowa "Tede", maski przeciwpyłowe i chyba tyle.
    Ach ci robotnicy

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał myciek
    - młotek murarski
    - młotek gumowy
    - kontener na wodę mineralną + puste butelki (nie mieści się ścierwo do kubła na śmieci - co ja z tym zrobię?!)
    - białe plastykowe krzeselko ogrodowe. Odwrotnie proporcjonalnie do swojego ohydnego wyglądu (ile to Fajrantów było zgaszonych na oparciu i nóżkach to chyba trzeba liczyć na tysiące...) okazało się SUPER użyteczne. Bardzo stabilne - przez rok było wielokrotnie wykorzystywane do "robót wysokościowych". Niesamowicie wytrzymałe. Ostatnio w wyniku karygodnego potraktowania tego mebla straciło jedną nogę i będę musiał je poćwiartować i wyrzucić...
    Kontener na butelki jest bardzo przydatny w fazie wykończeniówki.
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  18. #18

    Domyślnie

    U moich szpachlarzy i malarzy widziałem jak służy jako mini drabinka. Nawet jak mają zajęte obie ręce, to przestawiają jedną noga w drugie miejsce i myk z powrotem na górę. Strasznie mi sie to spodobało i od tej pory sam chętnie korzystałem z tego rozwiązania.
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  19. #19

    Domyślnie

    Hehe,
    - głowa misia, jarzeniówka, butelka po Frugo

    A tak poważnie, budowa jeszcze sie nie zaczęła, a jak dotąd:
    - miałem "przyjemność" wywieźć kilkanaście worków cudzych śmieci
    - w odległości ok. 10-15m od ogrodzenia leżał klosz od lampy (chyba kuchennej). Ktoś go musiał elegancko rzucić przez ogrodzenie, bo się nie stłukł.
    - pewnego dnia ktoś podrzucił nam starą wycieraczkę. O dziwo 2 dni później zniknęła w tajemniczych okolicznościach
    - ostatnio tuż przy ogrodzeniu znalazłem kilka brył "obcego" gruzu - widać ktoś uznał że ja zaczynam budowę, to mi się może przydać

    I jeszcze jedno... Jako że działka "z odzysku" (kiedyś stał tam dom i... już nie stoi), obecnie zdobywam tężyznę fizyczną na skuwaniu kilofem starej podłogi na gruncie. Nie wyobrażacie sobie czego ludzie potrafili kiedyś używać do zbrojenia takiej wylewki. W skutym betonie znalazłem:
    - 1 kompletny rower (dziecinny), nawet ułożył się w miarę płasko
    - kilka kół i błotników (od innych rowerów)
    - sprasowane (a raczej udeptane) metalowe wiadra
    - jakieś garnki (nie udeptane)
    - podkowa (ta zostaje na szczęście)

    Aha, żałuję ale garnka, słoika czy innych naczyń wypełnionych złotem lub innymi dobrodziejstwami nie stwierdzono

    Pozdrawiam
    Brzuzens

  20. #20

    Domyślnie

    Pozostała szeroka 2m poziomnica, którą wykorzystuję, a poza częścią akcesoriów, o których inni pisali i nie chcę się powtarzać dodam że pozostał po wykonawcy kontener metalowy, w którym ekipa mieszkała w trakcie budowy. Na szczęście szczęśliwie się go pozbyłem.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony