dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21

    Domyślnie

    Witam
    Mam dwa pytania do Alicjanki: Piszesz, że w odczuciu twoich stóp masz chłodną podłogę (chciałaś ciepłą) i 22 st C w mieszkaniu. Z tego wynika że aby mieć ciepłą podłoge (dla stóp) musiałabyś zwiększyć temperaturę zasilania (z 35 na trochę wyżej). Zatem czy wtedy w mieszkaniu powstałaby sauna i jak by się wtedy spało - robiłaś takie próby? Mówiąc inaczej czy da się zrobić tak aby wilk był syty i owca cała? Generalnie masz dość ciekawe doświadczenie. Jeśli chodzi o przegrzane stopy to chodzenie po rozpalonych węglach nie jest ani najzdrowsze ani przyjemne.

    Drugie pytanie: Jak masz ocieplone ściany (czym, jaka grubość, rodzaj muru itp.). Mam zamiar ocieplać w przyszłym roku więc zbieram doświadczenia.

    PS. Śmiech to zdrowie więc śmiej siię jak najczęściej. Hej.
    pzdr

  2. #22

    Domyślnie

    Bobiczek! Ja też mam zamiar grzać podłogówkę na powrocie z grzejników. Dlaczego uważasz, że jest to niemożliwe?. Jakie są z tym problemy?

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Octavian,

    Nie robiłam prób z podnoszeniem temperatury podłogi bo nawet mąż by mi nie pozwolił (oszczędza gaz ). Natomiast logika mówi, że jeśli obecnie mając w moim odczuciu chłodną podłogę (czyli musi mieć nie więcej niż 30 stopni) mam taką temperaturę w pomieszczeniu, to podniesienie temperatury 90cio metrowego grzejnika choćby o 1 stopień musi wpłynąć na temp. pomieszczeń. A żebym czuła ciepłą podłogę, musiałaby mieć ponad 36 stopni. Czyli ze 28 w powietrzu? Zresztą takie próby wybijał mi z głowy instalator, któremu się skarżyłam na zbyt chłodną podłogę. Niewątpliwie zachodzi tu zależność między wielkością podłogówki w m.kw. a ciepłem podłogi.

    Jeśli chodzi o moje ściany to są one zrobione z 24cm betonu komórkowego + 12cm styropianu. Strop na konstrukcji drewnianej (nie mam wylewanego) ma ocieplenie 20cm wełną (15cm w jednym kierunku + 5cm w poprzek dla uniknięcia mostków).

    Pozdrawiam,
    Alicja

  4. #24

    Domyślnie

    Do Alicjanki: Dzięki za szybką odpowiedź dotyczącą ocieplenia. Trochę tylko szkoda, że masz chłodną podłogę i jak wynika z twoich informacji niewiele da się zrobić przez kręcenie temperaturą.
    PS sam chciałem założyć podłogówkę ale biorąc pod uwagę fakt że budynek nie jest najnowszy oraz jego konstukcję (piwnica, parter, piętro) musiałbym nieźle kuć (150 m2) albo podwyższać podłogę o jakieś 10 cm - stwierdziłem że się nie opłaca.
    Hej
    pzdr

  5. #25
    Guest

    Domyślnie

    Do OCTAVIAN: Ja mam podobny dylemat-bedzie problem z instalacją podłogówki.Jakie Ty zastosowałeś ogrzewanie??i ile płacisz??

  6. #26

    Domyślnie

    Do Anonimowy: Ja mam konwektory - wymuszają obieg i . Zainstalowałem je ze względu na łatwą sterowalność (mają bardzo małą pojemność wodną) i faktycznie robią się chłodne lub gorące po kilku minutach. Jeśli chodzi o opłaty to jest to mój pierwzy sezon grzania (pierwsze 2,5 miesiąca) więc może nie być miarodajne, poza tym mam dom kompletnie nieocieplony i znaczą część okien do wymiany. Przez te 2,5 miesiąca (15.09-02.12)napaliłem gazu za 838 PLN (faktura). Spróbowałem jednak zastosowć efekt podłogówki wykorzystując kondygnację parter - piętro więc dałem "większe" konwektory na parter a mniejsze na piętro - trochę więc grzeje mi podłogę na piętrze od dołu (też jest nieocieplona).
    pzdr

  7. #27

    Domyślnie

    Co z kurzem przy grzaniu podłogowym - jestem alergikiem?
    Czy ktoś odważył się na podłogowe pod parkiet - jak się spisuje?
    Bartt

  8. #28

    Domyślnie

    jak nie sprzatasz to przy podłogówce robią sie taki koty kurzowe
    / kulki kurzu/ , jednak, nie ma tu konwekcji jak przy grzejnikach / zwłaszcza konwektorach / i kurz nie unosi sie w powietrzu, raczej właśnie zbiera się na dole.
    Właśnie alergikom zaleca się co podłogowe, no i łatwo taka powierzchnię utrzymac w czystości.
    Kleje stosowac należy tylko z dopuszczeniem na ogrzewanie podłogowe, musza wytzrymać stałą temperaturę 50 o.

  9. #29

    Domyślnie

    A jakie ogrzewanie warto zastosować w wiatrołapie (ok. 2,5 m2)? Nie mam tam miejsca na grzejnik i zastanawiam się nad podłogową matą elektryczną. Ale martwi mnie trochę koszt takiego grzania no bo w sumie sporo ciepła szłoby chyba na zewnątrz. A zatem mata el. czy szukać za wszelką cenę miejsca na grzejnik?

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ckwadrat - jeżeli masz gdzieś indziej podłogówkę wodną, to pociągnij ją i tam. Jeżeli nie masz, to zostaje grzejnik lub elektryczne - promiennik (gdzieś na Forum to opisują w ostatnim czasie) lub mata. Ja daję podłogówkę. Drzwi możesz dać ocieplone, co zmniejsza straty ciepła, choć koszt drzwi wyższy.

  11. #31

    Domyślnie

    Dzięki. Widzę, że chyba będę musiał poszukać p.w. ocieplonych drzwi (nie wiedziałem, że takowe w ogóle są). Jak mata będzie wyłączona nie zamrozi mi chociaż butów czy ubrań...

  12. #32

    Domyślnie

    Przeczytałem wszystkie wypowiedzi Foruwiczów z zapartym tchem.
    Do głowy przychodzi mi tylko jedno rozwiązanie - złoty środek umiaru czyli:
    - pomieszczenie pobytu dziennego - ogrzewanie mieszane np. kuchnia i jadalnia(otwarte na salon) ogrz. podłogowe, salon grzejnikowe;zysk: duży zakres regulacji, mniejsza bezwładność, ciepła podłoga, możliwość zainstalowania podłogi z drewna w salonie.
    - łazienka ogrz. podłogowe + grzejnik elektryczny; zysk: ciepła podłoga, suszenie ręczników, szybkie dogrzanie.
    - sypialnia grzejniki; zysk: bardzo duża regulacja cieplna, ekonomiczniejsze, po co ciepła podłoga jak po niej nie chodzę?
    - do tego dogrzewanie kominkiem. UWAGA! ciepłe powietrze doprowadzić do wszystkich pokoi( i łazienki).
    I co Wy na to?

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    TomaszB. Ostrożnie z doprowadzeniem ciepłego powietrza do łazienek. Możesz sobie zrobić fajną dystrybucję "zapachów" łazienkowych po całym domu

  14. #34
    Guest

    Domyślnie

    Obalcie proszę następujący mit bo się z żoną nie mogę dogadać i potrzebuję argumentów:

    'Ogrzewanie podłogowe powoduje reumatyzm'

    Chodzi o podłogówkę w kuchni, żona obawia się dlugotrwałe stanie na ciepłej podłodze wywoła ww. kłopoty zdrowotne (z przekrwienia nóg). Prawda to czy fałsz ?

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Zabierz żonę tam gdzie jest podłogówka.

    Podłoga przy prawidłowo ustawionym ogrzewaniu ma temperatura około 20 st.C Tego sie nie czuje - podłoga nie jest ciepła, tylko nie jest zimna. Przy podłodze (stopy) masz najcieplej (20-22 st.C). Im wyżej tym chłodniej - na wysokości głowy może już być 18-20 st.C)

    Zobacz np.: http://www.legalett.com.pl/dane_techniczne.htm

    Dlaczego miałoby to byc niezdrowe ?


    Jasiu

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    Jasiu, dlatego (ewentualnie) niezdrowe, że być może argument o tym, że rozkład temperatury przy podłogówce jest zgodny z fizjologią człowieka nie jest do końca prawdziwy. Ewolucyjnie człowiek z naszego regionu świata wcale nie jest przystosowany do takich warunków, tzn. ciepłego podłoża i malejącej potem temperatury. I to być może będzie powodować wspomniane wyżej schorzenia nóg. Ot, tak się tylko zastanawiam!

    To ja, #3.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Nigdzie nie spotkałem się z takim twierdzeniem, popartym jakimikolwiek argumentami, ani teoretycznymi ani statystycznymi.

    Sądze, że jeśli byłaby taka zależność (ogrzewanie podłogowe = reumatyzm) to gdzieś w sieci byłby o tym artykuł.

    Podłogówka ma kilka wad (ograniczony rodzaj posadzek, powierzchni, bezwład, problem przy awarii, rozsychanie się mebli, szybsze wysychanie), ale reumatyzm i kurz zdają się być nieprawdziwe.

    Oczywiście decyduje jeszcze tzw.: subiektywne odczucie komfortu. Mam teścia, dla którego wszystko co zostało wymyślone po śmierci Franciszka Józefa jest do kitu, a jedynie zdrowe są domy z półmetrowymi scianami z cegły i piecami kaflowymi. I może ma racje, ale kto dzisiaj tak buduje ?
    Jasiu

  18. #38

    Domyślnie

    Autorytatywnie mogę stwierdzić i poprzeć to swoim wykształceniem zawodowym - podłogówka na pewno nie generuje schorzeń reumatologicznych - wręcz przeciwnie brak wrażenia zimnej podłogi poprawia komfort osób ze schorzeniam stawów. Bartek

  19. #39
    Guest

    Domyślnie

    To już jest bardziej konkretny argument, Bartt. Ale poszperam jeszcze w necie żeby nabrać 100% pewności, że te kilka godzin dziennie poruszania się po ciepłej podłodze rzeczywiście niczym nie grozi.

    #3

  20. #40
    Guest

    Domyślnie

    Rozumowanie jest takie: ciepła podłoga powoduje zwiększone ukrwienie kończyn dolnych a to z kolei ma byc przyczyną tworzenia się żylaków.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony