dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wioska

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    Moi Drodzy,
    W wielu dziennikach powtarza się, że zastanawiacie się nad technologią / materiałami już po uzyskaniu pozwolenia na budowę.
    Jak to jest możliwe?
    Ja mam w projekcie ściany 3-warstwowe i podobno tylko tak będę musiała budować. A wolałabym BK, bo tańszy.
    pozdro,
    Kuka



  2. #2

    Domyślnie

    Nigdzie w pozwoleniu na budowę nie jest napisane, że masz koniecznie budować z określonych materiałów i technologii.
    Zmiana np. ściany z trójwarstwowej na jednowarstwową odbywa się zazwyczaj po konsultacjach z kierownikiem budowy i/lub (jeśli jest) inspektorem nadzoru. Pociąga to za sobą oczywiście też inne zmiany (np. w konstrukcji wieńca), ale jeśli kierownik ma odpowiednią praktykę, to nie powinno stanowić żadnego problemu.
    U mnie mam zmienioną konstrukcję więźby. Nową zaproponował wykonawca (!), zaaprobowali kierownik i inspektor. Mimo grubszych przekrojów krokwi zaoszczędziłem 2 m3 drewna...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wioska

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    tez mi sie tak wydawało, że wystarczy opinia kierownika budowy, ale popatrz co mi odpowiedziała Pani Iwona w nurcie "Projekty":

    "Zmiana materiałów na konstrukcję ścian jest możliwa (zgodnie z opisem pkt1 str.3 dokumentacji), pod warunkiem, że nie zmienia wyglądu elewacji. Jednak jej wprowadzenie wymaga formalnego wpisu przez autora adaptacji projektu gotowego, który określi konkretne parametry nowego materiału.
    Natomiast na zmianę pokrycia dachowego należy uzyskać zgodę autora."




  4. #4

    Domyślnie

    Nie chcę siać anarchii, ale autor swoje a inwestor swoje. W projekcie miałem dachówkę i zastąpiłem ją blachodachówką. Ściany miałem z maksa a zrobiłem z gazobetonu, strop miałem fert lub akerman a zrobiłem terivę. Nie mam pół ściany nośnej, zastąpiłem to solidnym, przeliczonym podciągiem. Jak myślisz informowałem o tym projektanta czy autora projektu. Wybacz.

    Tak na marginesie to mój projekt jest tak amatorski i ma tyle błędów, że to ja mógłbym oskarżyć autora o amatorstwo i fakt, że wciska ludziom badziew. Tak to jest jak się kupuje projekt na telefon i do tego nie umie się go czytać.

    Pozdrawiam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Mój projektant spytał się mnie w jakiej technologii chcę wznosić ściany konstrukcyjne. Widząc moje wahanie powiedział "jakoś z tego wybrniemy" i do projektu dołączył dodatkowe strony z których wynika, że mogłem budować ściany 1, 2 lub 3 warstwowe. Po prostu pozostawił tę kwestię do mojego późniejszego wyboru.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wioska

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    Jedyne co mi spędza sen z oczu to nowe prawo budowlane i nowe procedury odbioru budynku przez gminę. Cholera wie jak w praktyce to będzie wyglądało. Może wyjść, że taniej wprowadzić oficjalne zmiany do projektu niz potem płacić kary.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony