dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1

    Domyślnie Nasz wymarzony domek w przepięknym miejscu

    "....Stoi na stacji lokomotywa,
    Ciężka, ogromna i pot z niej spływa -
    Tłusta oliwa.
    Stoi i sapie, dyszy i dmucha,
    żar z rozgrzanego jej brzucha bucha:

    Puff, jak gorąco!
    Uff, jak gorąco!
    Puff, jak gorąco!
    Uff, jak gorąco!

    Już ledwo sapie, już ledwo zipie,
    A jeszcze palacz węgiel w nią sypie..." J.Brzechwa "Lokomotywa"

    Teraz pewnie ja tak będę sapał i dyszał ale podjęliśmy z żoną i dziećmi decyzję -> ruszamy z budową własnego domu.
    Pozdrawiam Tomek
    Dziennik budowy 53°4633'N 14°4657'E
    GG 101006

  2. #2

    Domyślnie

    Zleciłem dziś projekt architektowi oraz badania gruntu geotechnikowi oraz produkcję mapki geodezyjnej do celów projektowych. Wcześniej już uzyskałem warunki techniczne od gazowni, elektrowni, wodaciągów, kanalizacji itp.
    Pozdrawiam Tomek
    Dziennik budowy 53°4633'N 14°4657'E
    GG 101006

  3. #3

    Domyślnie

    Wywiercone dziurki na działce przez geotechnika, a i geodeta zrobił cyfrową mapkę do celów projektowych. No i ENEA dała znać o sobie i skasowała połowę opłaty przyłączeniowej. No i dostaliśmy pierwszą wersję projektu naszego domku od Pani architekt. Z żonką debatujemy
    Pozdrawiam Tomek
    Dziennik budowy 53°4633'N 14°4657'E
    GG 101006

  4. #4

    Domyślnie

    Postępów to może i nie ma ale już wiemy że będziemy mieszkać na ul. Miętowej 20
    Pozdrawiam Tomek
    Dziennik budowy 53°4633'N 14°4657'E
    GG 101006

  5. #5

    Domyślnie

    Kontrola zarośniętego pola wykazała iż TPSA wzięła się do roboty i studzienki zrobione. Więc telefon już nie będzie stanowił problemu.

    Architektowi zatwierdziliśmy plan koncepcyjny więc teraz się oblicza i robi dokładny projekt.
    Pozdrawiam Tomek
    Dziennik budowy 53°4633'N 14°4657'E
    GG 101006

  6. #6

    Domyślnie

    Prace powoli acz posuwają się do przodu.

    Dziś byłem w Gminie i sprawdziłem że zmiany w PZT są takie jak były uzgodnione więc już teraz powinno być przynajmniej w tym temacie z górki. Jednocześnie sprawdziłem i TPSA w studzienki już kable wsadziła . Jeśli chodzi o projekt to kolejne uwagi do architekta poszły zaczynam się też umawiać z projektantem ogrzewania zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Pozdrawiam Tomek
    Dziennik budowy 53°4633'N 14°4657'E
    GG 101006

  7. #7

    Domyślnie

    22.12.2005 Pojechałem na spotkanie w Gminie odnośnie planu zagospodarowania terenu. Wizyta była czysto kurtuazyjna gdyż zakładałem że będę sam i że nic ciekawego się tam nie wydarzy. 11.01.2006 mija termin zgłaszania wniosków i na koniec stycznia komisja powinna zatwierdzić zmiany. Zobaczymy co z tego będzie

    Z nudów zabrałem się za dobór materiałów, okien, drzwi bo później na to zawsze będzie brakowało czasu. Oczywiście każdą wolną chwilę poświęcam na dokształcanie związane z każdym etapem prac - oczywiście forum jest tutaj olbrzymią skarbnicą wiedzy.

    Mam już także rozwiązaną sprawę oświetlenia i systemu alarmowego - to jest moje oczko w głowie wiec poświęciłem temu tematowi skromne dwa miesiące
    Pozdrawiam Tomek
    Dziennik budowy 53°4633'N 14°4657'E
    GG 101006

  8. #8

    Domyślnie

    Sukces

    Żona zaangażowała się w budowę.
    Wczoraj z wielkim zacięciem studiowała forum by się doszukać na jakiej wysokości powinien być blat w kuchni. Decyzja była potrzebna do zaplanowania posadowienia okna w kuchni.
    Co to się działo czytanie postów; latanie z miarką po naszej kuchni; ustawianie deski do krojenia na Muratorach by było wyżej (wiedziałem że Muratorki są przydatne) -> no i jest decyzja 90 cm.

    Ach te nasze kochane żony.
    Pozdrawiam Tomek
    Dziennik budowy 53°4633'N 14°4657'E
    GG 101006

  9. #9

    Domyślnie

    No cóż - wesoło każdego dnia być nie może.
    Dziś dzwoniłem do gminy i okazało się że na posiedzenie lutowe zmiana w planie nie wejdzie.

    Okazało się że potrzeba jeszcze jednego podpisu, a co za tym idzie (posiedzenia komisji odbywają się raz w miesiącu) więc może w marcu się uda.

    Jednak sprawy powoli acz do przodu się toczą więc dziś byłem na rozmowach z potencjalnym kierownikiem budowy - miła pogawędka zakończyła się nie do końca miła ceną . No cóż zobaczymy .... mam jeszcze na tapecie 3 potencjalnych, którzy zostali zakwalifikowani do castingu wiec zobaczymy jaki będzie tego finał.
    Pozdrawiam Tomek
    Dziennik budowy 53°4633'N 14°4657'E
    GG 101006

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomadyna
    Wywiercone dziurki na działce przez geotechnika, a i geodeta zrobił cyfrową mapkę do celów projektowych. No i ENEA dała znać o sobie i skasowała połowę opłaty przyłączeniowej. No i dostaliśmy pierwszą wersję projektu naszego domku od Pani architekt. Z żonką debatujemy
    Witaj Tomadyna.Napisz proszę ile kosztuje sprawdzenie gruntu przez geologa.Dziękuje i pozdrawiam.

  11. #11

    Domyślnie

    Dziś 13.02.2005 - poważny dzień , a my dostaliśmy od naszego architekta PROJEKT NASZEGO DOMU .
    Pozdrawiam Tomek
    Dziennik budowy 53°4633'N 14°4657'E
    GG 101006

  12. #12

    Domyślnie

    A co tam się pochwalę:

    1) Spotkania z 2 kierownikami za mną
    2) W piątek i w poniedziałek kolejne 2 (i na tym zakończę ten casting)
    3) Jutro spotkanie z pierwszą ekipą
    4) W poniedziałek spotkanie z kolejnymi dwoma ekipami
    5) We wtorek jadę zawieźć do wyceny instalację ogrzewania
    6) Dziś projektant instalacji dostał "kilka" błędów do poprawienia
    7) Jutro umówiony też jestem na telefon z potencjalnym wykonawcą przyłączy
    Pozdrawiam Tomek
    Dziennik budowy 53°4633'N 14°4657'E
    GG 101006

  13. #13

    Domyślnie

    Dziś zakończyłem casting na kierownika budowy.

    Wybrałem pierwszego który przystąpił do castingu

    Polecony przez Peterz-a - prowadzi jego budowę.

    Ja go oceniłem tak:
    "Miło nawet mógłbym pomyśleć że za bardzo. Twierdzi że pełne zaangażowanie, pełna dostępność, twierdzi że zaangażowany i że poziom i pion musi być. od początku do końca. Płatność w 4 ratach. Pozytywnie nastawiony do wybranej przeze mnie technologii, ma pomysły"
    Pozdrawiam Tomek
    Dziennik budowy 53°4633'N 14°4657'E
    GG 101006

  14. #14

    Domyślnie

    Dziś jestem po rozmowie z Wójtem

    No cóż.

    Trzeba być jednak dobrej myśli - zawsze mogło być gorzej.

    Właśnie odmówiłem wszystkie rezerwacje firm i ludzi. - budowy nie będzie.
    Pozdrawiam Tomek
    Dziennik budowy 53°4633'N 14°4657'E
    GG 101006

  15. #15

    Domyślnie



    Ogłaszam, iż dnia 29.06.2006 roku w 10 rocznicę naszego ślubu o godz. ca. 11.40 na XXXIV Radzie Gminy Dobra Szczecińska zatwierdziła zmianę w planie zagospodarowania terenu umożliwiając nam tym samym budowę naszego wymarzonego domu na naszej przepięknej działeczce. Lepszego prezentu nie mogliśmy się spodziewać.

    Oczywiście natychmiast poinformowałem naszą Panią architekt Dagmarę, mimo, iż świeżo po urodzeniu dziecka zobowiązała się dopilnować załatwienia papierów.
    Pozdrawiam Tomek
    Dziennik budowy 53°4633'N 14°4657'E
    GG 101006

  16. #16

    Domyślnie


    Jak to bywa w naszym kochanym kraju – wszystko zdarzyć się może .

    Właśnie w wczoraj byliśmy znów na posiedzeniu Rady gminy – gdyż odwołano podjętą wcześniej uchwałę dotyczącą naszego terenu

    …………..……………..

    Na szczęście zaraz podjęto kolejną przyjmującą zmiany z drobnymi poprawkami.

    Ciekawe co nas jeszcze czeka w tym zakresie ????????
    Pozdrawiam Tomek
    Dziennik budowy 53°4633'N 14°4657'E
    GG 101006

  17. #17

    Domyślnie

    Klamka zapadła.
    Próbujemy ruszyć jeszcze w tym roku.

    Dziś Gosia złożyła w Gminie wniosek o wyrys i wypis z właśnie uprawomocniającego się planu .

    Kierownik budowy zaklepany - mam nadzieję że da się we znaki ekipom
    Wieczorem spotkanie z wybraną ekipą już na przyszłym placu budowy.

    Umówiłem się także na spotkanie z Expanderem - zobaczymy co będą w stanie zaproponować ciekawego w sprawie kredytu.
    Pozdrawiam Tomek
    Dziennik budowy 53°4633'N 14°4657'E
    GG 101006

  18. #18

    Domyślnie

    Dokumentacja gotowa do złożenia o pozwolenie na budowę.

    Jednak nie ma jeszcze wypisu i wyrysu - nie wiem co oni tam robią całe 30 dni by napisać jedno pismo ??

    Mamy olbrzymi problem ze znalezieniem ekipy budowlanej. Materiały podskoczyły tak że aż się boję pomyśleć ile będzie to wszystko kosztowało ?

    To czekanie mnie wykończy - nic nie można robić bo brakuje papierka.
    Pozdrawiam Tomek
    Dziennik budowy 53°4633'N 14°4657'E
    GG 101006

  19. #19

    Domyślnie

    Wczoraj tzn. 11.09.2006 odebrałem wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania terenu i oczywiście przygotowany z wnioskiem poleciałem do Starostwa w Policach złożyć wniosek o wyłączenie terenu z produkcji rolnej .

    Dziś Gosia także pojechała do naszego projektanta przyłączy by podmienił oficjalnie dokumenty by były zgodne z nowo wydanymi warunkami podłączenia kanalizy.

    Więc już tylko czekamy na odrolnienie i chyba można składać o pozwolenie na budowę
    Pozdrawiam Tomek
    Dziennik budowy 53°4633'N 14°4657'E
    GG 101006

  20. #20

    Domyślnie

    Dziś byłem w Starostwie w Policach - to co tam się dzieje to masakra podpierająca się o parapet pani odwrócona do mnie du...... informuje mnie że oni są tak zaj........ robota że głowa boli i że ona zupełnie nie rozumie o co mi chodzi że się dopytuję o moją sprawę którą złożyłem w kancelarii 11.09.2006
    Później się ludzie dziwią że ktoś bierze karabin maszynowy i strzela na ślepo.

    Naprzeciw wejścia do pokoju pani która ma ogólnie swoją prace głęboko w du….. wisi duży plakat informujący, iż urzędnik powinien rzetelnie i wyczerpująco informować petenta o załatwianej sprawie.

    Więc wygląda na to że dopiero w poniedziałek odbiorę odrolnienie mojej działki – gdyż wszystko wskazuje że jest to niemożliwie skomplikowana sprawa pociągająca za sobą strasznie długą procedurę administracyjną wymagającą zaangażowania wielu zapracowanych urzędników.
    Pozdrawiam Tomek
    Dziennik budowy 53°4633'N 14°4657'E
    GG 101006

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony