dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Witam !
    Słyszałem że zamiast trzciny można posadzić wierzbę chyba krzewiastą salix viminalis czy jakoś tak. w ciągu trzech lat osiąga 8 m wysokości i 1 m2 liści oddaje 150 litrów wody w ciągu doby. Co o tym sądzicie.
    Pozdrawiam Kolumb

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    WINSTON (zapomniałem hasło dostępu tak dawno tu nie byłem)
    Nie rozumiem MIKI dlaczego potrzebujesz pozwolenie na budowę i operat wodno-prawny? Jeżeli POS prxerabia do 5m sześć. na dobę, wystarczy tylko zgłoszenie(pod warunkiem, że miałaś zgłoszoną chęć budowy POS we wniosku o WZIZT). I ta Twoja oczyszczalnia - skąd taka cena. Moja będzie na wiosnę (4-6 osób),3 komorowa z rozsączeniem w grunt na działce 20*40 ze studnią wierconą- kompletna oczyszczalnia od momentu zakupu w firmie i zleceniu jej montażu tej samej firmie kosztuje 5500 zł. Projekt i inne dokumenty dotyczące oczyszczalni dostałem GRATIS!!!(w Warszawie!!!)
    Pozdrawiam.

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-12-30 09:21, JANK wrote:
    A może ktoś wie, jak można zalegalizować już wybudowaną oczyszczalnię ścieków ?

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-12-30 09:21, JANK wrote:
    A może ktoś wie, jak można zalegalizować już wybudowaną oczyszczalnię ścieków ?

  5. #25

    Domyślnie

    WINSTON czy możesz zdradzić jakiej firmy będzie ta oczyszczalnia ?

  6. #26

    Domyślnie

    WINSTON też zamarzł

  7. #27

    Domyślnie

    Też planuję oczyszczalnię trzcinową, tfu korzeniowo-glebową. Za projekt zapłaciłem 2000, za wykonanie firma chce 10000. Da się toto wykonać samemu? Jak się do tego zabrać. Aha, no i jak z tą wierzbą zamiast trzciny?

  8. #28

    Domyślnie

    Ja zamowilem w firmie przydomowa oczyszczalnie sciekow z rozprowadzeniem do gruntu.
    Musialem zrobic tylko 1 rzecz. Wystapic do gminy o warunki zabudowy (musialy byc do pozwolenia na budowe). Dzialka 5500 mkw.
    Reszte robi firma.
    Cena: 5.000,00 PLN (dla 4 osob)
    W cenie:
    - Wszystkie papiery (musze tylko odebrac pozwolenie na budowe), w tym projekt,
    - zbiornik 2000 l
    - system rozsaczkowania (3 tory po 12,5 metra)
    - materialy (geowloknina, kamienie, itp).
    - uruchomienie
    - odbior


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: tcic dnia 2003-01-13 14:49 ]</font>

  9. #29

    Domyślnie

    Dyletant, trzcinowa oczyszczalnia wydaje się być prosta do wykonania, niestety u siebie nie możemy jej zrobić - 1100 m2 działka. Przyniosę na jutro jakieś adresy.
    Przydomowej oczyszczalni ścieków też nie, bo dodatkowo mamy wysokie wody grudntowe.

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    Hej. Nie zamarzłem , ale byłem na służbie(wiecie forudomowicze , Wy budujecie , a ja strzegę granic RP).
    Oczyszczalnia warszawskiej firmy WID-BUD.

  11. #31
    Guest

    Domyślnie

    Wyżej to ja Wacław Jarząbek - trener drugiej klasy(WINSTON)
    pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    O hydrobotanicznych oczyszczalniach możecie przeczytać pod adresem http://www.zb.eco.pl/bzb/22, mam też adres firmy (wydaje się być droga), która wykonuje takie oczyszczalnie http://www.idealnagmina.org.pl/oczyszczalnie. W jednym z ubiegłorocznych? numerów FOCUSA też była rozrysowana trzcinowa oczyszczalnia ścieków.

  13. #33

    Domyślnie

    Przepraszam, ale dopiero po wydrukowaniu sprawdziłam aktywność adresów i u mnie, ten drugi adres nie działa. Na swoich wydrukach (dość starych bo z lutego 2002) nie mam innych kontaków a tylko adres pomysłodawcy, konstrukora. Jeśli ktoś byłby zainteresowany:
    Włodzimierz Ławacz
    Dziekanów Leśny
    ul. Miła 13
    05-095 Łomianki

  14. #34
    Guest

    Domyślnie

    mam pytanie - po co potrzebna jest makulatura w filtrze korzeniowo - glebowym , no i jak jest z zapachami , jak daleko
    musi to być oddalone od okien lub budynku ?
    Uważam że taka oczyszczalnia jest całkiem całkiem , mając ją
    "oficjalnie" można pogonić ludzi z mpo wraz z ich rachunkami
    za ścieki i wykorzystać je do podlewania ogrodu /chyba - nie? /

  15. #35

    Domyślnie

    Do anonimowego: o tym wszystkim mówi aprobata techniczna oczyszczalni.

  16. #36

    Domyślnie

    Jesli dobrze zrozumialem najnowsze zmiany prawa budowlanego, juz od lipca bedzie mozna budowac taka oczyszczalnie bez koniecznosci uzgodnien i pozwolen. Jedynie zgloszenie.

  17. #37

    Domyślnie

    Witeq, mozesz mi podac jakis namiar na to nowe prawo budowlane dotyczace oczyszczalni sciekow? Z gory wielkie dzieki!!

  18. #38

    Domyślnie

    Byłem właśnie w swojej gminie i mi powiedzieli, że należy poczekać, ma wejść nowe prawo budowlane tylko nie wie kiedy /może na wiosnę/, które będzie wymagać tylko zgłoszenia przydomowej oczyszczalni ścieków do eksploatacji.

  19. #39

    Domyślnie

    Przepraszam - nie do eksploatacji tylko do budowy .

  20. #40

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Mam prosbe - potrzebuje obiektywnej porady co do mozliwosci zastosowania oczyszczalni z rozsaczkowaniem. Grunt mam chyba bardzo dobry - piasek i sucho. Problem jest inny; okolo 8 m od przyszlych nitek rosnie ponad 120 letnia sosna.
    Bedzie przed samym wejsciem do domu (pod galezia wejscie nad ganek).
    I moja Zona zabije mnie (w najoptymistyczniejszej wersji ), jezeli doprowadze do tego, ze ona padnie.

    Co Wy na to ?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony