dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 97
  1. #1

    Domyślnie wybór rekuperatora

    mam zamiar zakupić w najbliższym czasie reku (instalację już mam) i zastanawiam się co wybrać
    dom o pow. użytkowej 150m2
    myślę o Dospel Economic 120 + sterownik RC 300 (mogę mieć razem za 2800 zł)
    albo Tywent ZWC-2 (2000zł u producenta) ale o tej firmie krążą złe opinie...

    ktoś może uzytkuje któryś z wymienionych reku ? może jakieś doświadczenia ? co innego ewentualnie można kupić za rozsądne pieniądze


  2. #2

    Domyślnie

    podnoszę temat ze względu na czas który mnie goni;

    odpada już raczej Tywent;

    został Dospel Economic 120 + RC300 - posiada ktoś ? jakieś opinie ?
    bo muszę w najbliższym czasie się decydować - cena jest jeszcze atrakcyjniejsza niż była i nie wiem co robić

  3. #3

    Domyślnie

    Mam ten sam problem . Polski czy zagraniczny. Uważaj bo polskie mają zawyżone parametry. I tak do Dospel 300 ma wydajność ponad 650m3 ale przy sprężu 50pa, a na przykład Vallox 130 415 przy sprężu 80pa. Przy sprężu 100 mają już o dziwo to samo .Cena Dospela z automatyką jest prawie taka sama jak Valloxa. Sam nie wiem który wybrać bo w Dospelu podają niższe zużycie prądu i lepszą sprawność tylko czy w to wierzyć???

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uszaty1973
    Mam ten sam problem . Polski czy zagraniczny. Uważaj bo polskie mają zawyżone parametry. I tak do Dospel 300 ma wydajność ponad 650m3 ale przy sprężu 50pa, a na przykład Vallox 130 415 przy sprężu 80pa. Przy sprężu 100 mają już o dziwo to samo .Cena Dospela z automatyką jest prawie taka sama jak Valloxa. Sam nie wiem który wybrać bo w Dospelu podają niższe zużycie prądu i lepszą sprawność tylko czy w to wierzyć???
    Cena może i podobna, ale sprawność nie, przeciwprądowy około 10% lepszy.
    Może jakiś forumowicz użytkuje Dospela?
    Czekamy na ocenę.

  5. #5

    Domyślnie

    Już użytkuje Dospela Economic 120 (na razie od tygodnia). Baaardzo mi się podoba - wykonanie solidne ( w przeciwieństwie do pierwszych ich wersji), dobry sterownik mocą (płynny !!! , nie stopniowy). Zobaczymy jak spisze się w dłuższym okresie czasu. Póki co kończę GWC i tablicę z czujkami wszystkich temperatur - lubię wiedzieć jak "realnie" pracuje maszyneria.

  6. #6

    Domyślnie

    kret
    Czy możesz napisać coś więcej, np jaka kubatura domu,jaki dom parter czy piętro, jakie GWC rura czy żwir itd, sam posiadam żwirowca dwa złoża (dzień -noc) aktualnie poszukuję rekuperatora.

  7. #7

    Domyślnie

    Dom z poddaszem użytkowym o powierzchni ogrzewanej/wentylowanej 150m2, kubatura 386 m3 - reku w tej chwili pracuje na 35% mocy. GWC będzie rurowy - 45m na głębokości 1,8-2,2 m;

  8. #8

    Domyślnie

    kret
    Czy skończyłeś już tablicę z czujkami?
    Nie mogę się doczekać na wyniki twojego dospelka

  9. #9

    Domyślnie

    jeszcze nie - ale pracuję nad nią
    trzeba będzie trochę poczekać bo jako cel nadrzędny postawiłem sobie sceny oświetleniowe i inne duperele, tablicę reku dokończę w wolnej chwili

  10. #10
    gregmena
    Guest
    gregmena

    Domyślnie

    a ile taki rekuoperator kosztuje, i czy taka inwestycja się zwraca??? jeśi tyak to kiedy??

  11. #11

    Domyślnie

    Od samego początku jego działania się zwraca, przedewszyskim na zdrowiu domowników.

  12. #12

    Domyślnie

    Od samego początku jego działania się zwraca, przedewszyskim na zdrowiu domowników
    A w zasadzie to jedynie na zdrowiu. Właśnie instaluję takie urządzenie i ni jak nie wychodzą mi oszczędności. Co zaoszczędzi to wentylatorki pobiorą.

  13. #13

    Domyślnie

    Uszaty1973
    A jakiej firmy zakładasz?

  14. #14

    Domyślnie

    Patos
    Dospel Economic 300

  15. #15

    Domyślnie

    Wczoraj oglądałem 120, kazałem go sobie podłączyć i tak jak byłem zdecydowany, tak teraz się zastanawiam nad jego zakupem.

  16. #16

    Domyślnie

    A jeśli można wiedzieć, co w "120" jest nie tak ???

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kret
    A jeśli można wiedzieć, co w "120" jest nie tak ???
    Tyrystorowy regulator obrotów.
    Silniki przez nie buczą

  18. #18

    Domyślnie

    kret
    Czy możesz powiedzieć jaka jest moc wentylatorów, bo na 120 w sklepie była naklejka 2 X 158W, a w folderze Dospela jest 2 X 72W

  19. #19

    Domyślnie

    nie patrz na stronę Dospela - tam wszystkie dane są z wersji starszej, juz nie produkowanej;
    faktyczna moc jest 2*150W

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał kret
    ...Póki co kończę GWC i tablicę z czujkami wszystkich temperatur - lubię wiedzieć jak "realnie" pracuje maszyneria.
    Opisz pokrótce jak to "zorganizowałeś", na jakich czujnikach, przewodowo czy nie, gdzie umieściłeś czujniki?

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony