dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 97
  1. #21

    Domyślnie

    Polecam Stiebel Eltron, model LWZ-161. Prawdziwe cacko, wentylatory sterowane z niskiego napięcia, cichutkie, mozliwość dopasowania przepływów na każdym biegu. No i jest dostepny bypass sterowany automatyką z pomiarem temperatury powietrza wejściowego i wyjściowego. Opada wkładanie kasety letniej lub stosowanie dwóch czerpni. Wysoka sprawność ok. 90% (wymiennik krzyżowy). Niestety nie jest tani.

    Pozdrawiam

  2. #22

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    A rekuperatory KOSS-a?
    Mam i nie narzekam.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurni
    A rekuperatory KOSS-a?
    Mam i nie narzekam.

    Pozdrawiam

    Ja też mam ochotę, chociaż jeżeli staranność wykonania taka jak podejście własciciela do ortografii i gramatyki na stronie internetowej, to ... mam bardzo mieszane odczucia

    Pozdrawiam,

    Sunao

  5. #25

    Domyślnie

    Też zastanawiam się jakiej firmy rekuperator wybrać? Myślę o naszej rodzimej "Bartosz" z Białegostoku (www.bartosz.com.pl ). Podobno są dobre. Jednak niezbyt tanie - coś około 4800 zł netto.

  6. #26

    Domyślnie

    Czy wymyśliłeś już, jak go umyć?

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Myślę o naszej rodzimej "Bartosz" z Białegostoku
    ja mam Bartosza... od roku...
    trzeba dość często wymieniać filtry....
    umyć tego - tak realnie - to nie wybrażam sobie... rura 2 m, wymagałoby to zdemontowania dużej części instalacji
    ale po to są filtry, żeby nie trzeba było myć...
    pozdrawiam,
    gaga2

  8. #28

    Domyślnie

    gaga2
    Filtry nie zabezpieczą reku. od zabrudzenia.

  9. #29

    Domyślnie WSZYSTKO TYLKO NIE DOSPEL !!!!

    Ludzie tylko nie Dospel. Współpracowałem z nimi ponad trzy lata. Większośc danych ( wydatki, spręże, itd ) wzięte są z sufitu. Tam nie ma nawet żadnej pracowni projektowej ani badawczej. Jedyne działy jake widziałem a byłm tam kilkadziesiąt razy, to " dział kopiowania produktów od konkurencji", "dział poprawiania bubli metoda prób i błędów", "dział przepakowywania towaru z Chin"
    Ostrzegam! Warto zadać im jakieś fachowe pytanie [email protected]
    ciekawe co odpowiedzą ???
    Aha i jeszcze ich hasło do wentylacji z odzyskiem ciepła! "Grzejemy za darmo", tylko czy o grzanie tu chodzi?
    a bodaj byś dom budował !!!

  10. #30

    Domyślnie

    Do Nurni :

    czujki oczywiście przewodowe; umieszczone przy reku (na strychu, nad poddaszem uzytkowym) ok. 0,5 m od wejścia/wyjścia przewodu i trzy dodatkowe, czyli :

    - czujka temperatury pow. pobieranego z zewnątrz
    - czujka temperatury pow. wyciąganego z pomieszczeń
    - czujka temperatury pow. nawiewanego do pomieszczeń
    - czujka temperatury pow. wyciąganego na zewnątrz (do wyrzutni)

    - czujka za przepustnicą - pow z GWC
    - czujka za przepustnicą - pow z czerpni ściennej
    (do sterowania skąd bierzemy powietrze w danym okresie)


    dodatkowa czujka przy wlocie powietrza do salonu (realne powietrze które dostaję do wnętrza domu)

    całość będzie zobrazowana w postaci tablicy z wyświetlaczami informacyjnymi , dodatkowo ma być możliwość wybrania ręcznego skąd ma iść powietrze (GWC, czerpnia) oraz automat. (zależności temp.) , no i jakiś zegar czasowy żeby można było programować pracę reku w cyklu tygodniowym; sterownik obrotów ;
    może jeszcze współpraca zegara z czujką wilgotności pomieszczeń ? i temp. zewnętrznej (przy dużych mrozach wentylujemy bardzo słabo) ?? pomyślę nad tym ... sprawa jest otwarta cały czas...

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sunao
    Ja też mam ochotę, chociaż jeżeli staranność wykonania taka jak podejście własciciela do ortografii i gramatyki na stronie internetowej, to ... mam bardzo mieszane odczucia
    Do jakości wyrobu nie mam zastrzeżeń. W firmie mam ich wentylację już z 10 lat i wszystko OK.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał kret
    Do Nurni :

    czujki oczywiście przewodowe; umieszczone przy reku (na strychu, nad poddaszem uzytkowym) ok. 0,5 m od wejścia/wyjścia przewodu i trzy dodatkowe, czyli :

    - czujka temperatury pow. pobieranego z zewnątrz
    - czujka temperatury pow. wyciąganego z pomieszczeń
    - czujka temperatury pow. nawiewanego do pomieszczeń
    - czujka temperatury pow. wyciąganego na zewnątrz (do wyrzutni)

    - czujka za przepustnicą - pow z GWC
    - czujka za przepustnicą - pow z czerpni ściennej
    (do sterowania skąd bierzemy powietrze w danym okresie)


    dodatkowa czujka przy wlocie powietrza do salonu (realne powietrze które dostaję do wnętrza domu)

    całość będzie zobrazowana w postaci tablicy z wyświetlaczami informacyjnymi , dodatkowo ma być możliwość wybrania ręcznego skąd ma iść powietrze (GWC, czerpnia) oraz automat. (zależności temp.) , no i jakiś zegar czasowy żeby można było programować pracę reku w cyklu tygodniowym; sterownik obrotów ;
    może jeszcze współpraca zegara z czujką wilgotności pomieszczeń ? i temp. zewnętrznej (przy dużych mrozach wentylujemy bardzo słabo) ?? pomyślę nad tym ... sprawa jest otwarta cały czas...
    Dzięki kret
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  13. #33

    Domyślnie

    "ja mam Bartosza... od roku...
    trzeba dość często wymieniać filtry....
    umyć tego - tak realnie - to nie wybrażam sobie... rura 2 m, wymagałoby to zdemontowania dużej części instalacji
    ale po to są filtry, żeby nie trzeba było myć..."


    Tzn. jak często te filtry trzeba wymieniać? Jeśli możesz to napisz również jak głośne są te urządzenia?
    Pozdrowienia

  14. #34

    Domyślnie

    Bartosz to nie rekuperator tylko wymiennik! do tego trzeba zamontować : wentylatory, filtry, oraz jakoś go zamontować np. stojak. I co "wrzucimy" poza wymiennikiem taki dostaniemy rekuperator.
    pozdr
    WP

  15. #35

    Domyślnie

    jeżeli można to wtrącę się niepytany
    mam coś ze 190 mkw/550 kubatury i valloxa digita, generalnie fantastyczne urzadzenie ale:
    1. poskąpiłem na tłumiki i teraz jeżeli zapodam na pełną moc to słychać pewien szum, jak chodzi na co dzień to jak się wsłuchać to też słychać, teraz niespecjalnie mi przeszkadza ale jak będę starym zgrzybiałym dziadkiem w moherowym berecie, któemu wszystko przeszkadza to kto wie
    2. instalacje liczyłem sam, dla łazienek, z których jest pobór zużytego powietrza założyłem 25 st C i dołożyłem jeszcze trochę mocy cieplnej ogrzewania a teraz z nepokojem obserwuję, że jest tam chłodniej jak w całym domu (w domu 21-22, w łazienkach 18-19), wynika z tego, że duży przepływ powietrza powoduje wychładzanie łazienek
    3. trochę zaszalałem z instalacją i dałem dwie czerpnie, pomiar temperatur i automatyczne przepustnice, działać działa ale czy to ma sens obecnie wątpię

    morał

    zakupić reku, który dla wyliczonego przepływu będzie pracował daleko poniżej mocy maksymalnej, założyć tłumiki na wyciągu i nawiewie, nie żałować grzejników w pomieszczeniach gdzie są wyciągi

  16. #36

    Domyślnie

    1. poskąpiłem na tłumiki i teraz jeżeli zapodam na pełną moc to słychać pewien szum, jak chodzi na co dzień to jak się wsłuchać to też słychać, teraz niespecjalnie mi przeszkadza ale jak będę starym zgrzybiałym dziadkiem w moherowym berecie, któemu wszystko przeszkadza to kto wie
    Jak będziesz stary, to poprostu przykręcisz siłę głosu w aparacie słuchowym i będzie OK!
    Pozdrawiam

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Kamil1967

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    588
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    106

    Domyślnie

    A co powiecie o wyrobach Proventu z Opola.
    http://www.pro-vent.com.pl/
    Mają serię reku Mistral. Najmniejszy model akurat pasuje do 150 m2.
    Pozdrawiamy B i S
    "Poszukujemy projektu małego domku"

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil1967
    A co powiecie o wyrobach Proventu z Opola.
    http://www.pro-vent.com.pl/
    Mają serię reku Mistral. Najmniejszy model akurat pasuje do 150 m2.
    Ostrzyłem sobie pazurki na model Mistral 400 - ale niestety dopiero w przyszłym roku będę
    go chyba mógł kupić. Generalnie nie czytałem o nich źle - większość opinii pozytywna lub neutralna.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar m.dworek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    witam w klubie rekuperatorowcow
    ja raczej bede budowal sobie takie cacko sam, chyba ze bedzie gotowe nedrogo
    co mnei ciekawi to nastepujace sprawy:
    1) projekt orurowania- robiliscie sami?- co mozecie powiedziec ta ten temat
    jestem inzynierem, tematem reku interesuje sie jako hobby zrobilem sobie program w excelu do obliczania reku i liczenia Dp
    wychodza mi calkiem ciekawe wyniki- np ze najwiecej zyskuje dzialajac ze sprawnoscia reku na poziomie 40 %, jesli chce polepszyc sprawnosc to kosztem Dp- czyli rozna koszty energii elektrycznej na wentylator- oczywiscie wszystko zalezy od konfiguracji, geometrii itd- ale ciekawe sa te wyniki
    do tego dochodzi zgranie calej cantralki z orurowaniem- poniewaz ono generuje rowniez Dp (spadek cisnienia)

    mam bardzo fajne poradniki w pdf o HVAC czy jakos tak (okolo 1000 stron - czego to nie ma na emule )

    2. sprawa czysczenia kanalow, lub rodzaje, ceny filtrow- wszystkie zagadnienia nt. konserwacji

    3. myslac o reku ciagle mysle o tym w ten sposob, ze chcialbym miec instalacje tylko w niektorych pomieszczeniach i podzielone na strefe nocna- sypialnie u gory i strefe dzienna - salon- kuchnia
    te strefy mozna by przelaczac, co pociagaloby (za pewna cene) redukcje kosztow eksloatacyjnych o jakies 50 %

    co myslicie o tym ?

  20. #40

    Domyślnie

    Mam od roku Mistral 400 z ProVent. Zmieniam filtry co 3 miesiące, teraz jesienią myłem wymiennik - wszystko banalne i szybkie do przeprowadzenia. Chodzi cichutko, tylko na 3 biegu coś słychać.
    Ogólnie jestem zadowolony.

    W całej instalacji koszt reku był poniżej 40%, reszta to rury, czerpnie, anemostaty i robocizna.
    Damian

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony