dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad zakupem działki. Działka ta położona jest na zakręcie przyszłej osiedlowej uliczki, a co za tym idzie, dwa jej boki przylegają do niej. Działka ma wymiary ok. 22x39 m, uliczka jest od południa (krótszy bok) i wschodu (dłuższy).

    Jakie znacie wady a jakie zalety takiego położenia? Czy są jakieś na tyle niekorzystne "pułapki" takiego położenia, żeby dać sobie spokój z tą działką?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja jestem włascicielką działki narożnej 20x37 .dłuższy bok od strony południowej a krótszy od zachodu. Trudno nam było wybrać typowy projekt domu poniewaz ograniczała nas powierzchnia zabudowy ,Od jednej i od drugiej ulicy należało odsunąc sie o 7 m od sasiada 4 . Szerokość budynku nie mogła być większa niż 9 m doszły do tego jeszcze narzucone przez zapis w planie spadki kalenic no i musielismy zamówic projekt indywidualny .Takie usytuowanie domu uniemożliwia też zagospodarowanie pozostałej części działki mam na mysli ogród.

  3. #3

    Domyślnie

    Działka narożna to p.w. mniejsza przytulność - zamiast jednego, dwa boki otwarte są na ruch z zewnątrz. Przy dużym natężeniu ruchu może być to uciążliwe - już nie wystarczy zamknąć okna z jednej strony, trzeba to robić z 2. Ruch pieszy też moze być wkurzający - każdy zachodzący za róg na pewno odruchowo zerknie i na posesję. Jest też możliwość wejścia na taką działkę (złodzieje) z 2 zamiast z jednej strony, więc trzeba się zabezpieczać na 2 fronty...

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Plusem jest to że już od tej strony nie powstanie żaden budynek ,czyli odległość od najbliższych zabudowań się zwiększa.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Jescze jedno pytanie: czy nie ma póżniej jakichś "cudów" z opłatami gdy przyjdzie się układać drogę, chodniki, instalacje - to znaczy: czy nie będę musiał płacić za to "od metra bieżącego płotu" przy ulicy? Są jakieś przepisy tego dotyczące? Czas na decyzję mam - do piątku...

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pik33 dnia 2002-10-20 14:59 ]</font>

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Jeszcze sprawa ogrodzenia ,które w przypadku wykonania z klinkieru może się okazać drogie ,chyba że za zakrętem drogi da się zwykłą siatkę.

  7. #7

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo, to do obowiązków właścicieli działki nalezy też odśnieżanie chodnika znajdującego się przy jej granicy

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Mam działkę narożną 800m2, prawie kwadratową. Nie miałam żadnych kłopotów z wyborem projektu domu.Większość "kształtów" miściła się w dozwolonym obszarze (po 4 metry od drogi i od sąsiadów).Wprowadzamy się dopiero w przyszłym roku, ale jak patrzymy jak dookoła na tych malutkich dzialkach powstają ogromne domy, to wiemy, że dobrze wybraliśmy!Z dwóch stron nikt nam nic nie wybuduje. Wolę zapłacić więcej za ogrodzenie, niekoniecznie z klinkieru, niż mieć za siatką z trzech stron ściany domów.
    Napewno trzeba dbać o chodniki wzdłuż ogrodzenia, ale pod warunkiem, że są.
    Podsumowując:
    jeżeli działka jest przy drodze osiedlowej, ma sensowne linie zabudowy i wogóle Ci się podoba, to brać.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    To chyba wezmę.. fakt - domek będzie mały, chyba coś na bazie D06.. więc jak nas obudują wielkimi domiskami, to tylko z dwóch stron...

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Widziałam działkę narożną właśnie w takim osiedlu i właściciel musiał sobie postawić na rogu działki betonową sciankę -ekran, bo miał ciągle wjazdy w róg działki.
    Poza tym samochody, spacerowicze z psami, jednym słowem ruch ma z dwóch stron. W tm momencie intymnosć jest mocno zagrożona, bo jakbyś domu nie postawił, to zawsze jest otwarty dla ludności i hałasu.
    Osobiście wolałabym tego uniknąć. Wolę dom sąsiada i jego działkę niż być w klinie ulicy.
    Pozdrawiam

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie

    Mam narożna ok. 880 m2. Bok południe i wschód. Uważam, że korzystnie jest to że mozna wybrac wiecej rozwiązań. Wjazd mozna zrobić albo od południa albo od wschodu. Odległość od sąsiadów wystarczajacxa by nie zaglądać sobie w okna. Dużo ciekawsze mozliwości zagospodarowania terenu. O minusach powiedzieli już moi poprzednicy, niestety są one prawdziwe. Ale nikt nie wymienił korzyści w czasie budowy. Dojazd sprzetu budowlanego z dwóch stron !!

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Opal: pewnie dlatego działka na mapce ma ścięty róg.

    Droga jest, a raczej ma być, w przyszłości, wewnątrzosiedlowa, i jest to nowe osiedle na podmiejskiej wsi - wielkiego ruchu nie przewiduję.

  13. #13

    Domyślnie

    Wszystko zależy od ceny. Jesli korzystna - to brać.
    B

  14. #14

    Domyślnie

    My mamy również działkę narożną-kwadrat, dwa rogi ścięte, gdzie planowane są wjazdy. Moim zdaniem, im mniej bezpośrednich sąsiadów, tym lepiej. Minusem jest na pewno kurz od drogi i konieczność wykonania solidnego ogrodzenia z dwóch stron. Wydaje mi się jednak, że taka narożna (czytaj lepiej widoczna) działka jest mniej kusząca dla złodzieja, niż np zaszyta w gęstej zabudowie.

  15. #15

    Domyślnie

    A pomyśl jeszcze jakim plusem jest mniejsza ilość sąsiadów, bo nigdy nie wiadomo kto się sprowadzi... I nie trzeba się dzielić np. malowaniem płotu - fakt, że trzeba wtedy to robić samemu, ale zawsze lepiej o tym wiedzieć od początku, niż umawiać się z niesłownym sąsiadem...

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ja tam wolałbym jednego sąsiada niż setki przechodniów, no chyba że działka duża i można sobie ją dobrze zażywopłocić od jednej strony bez utraty powierzchni i słońca. Ja widzę jednak więcej minusów (mieszkam u teściów, których działka jest też na rogu):
    - odśnieżanie,
    - odnawianie (budowa) ogrodzenia,
    - ruch na ulicy z dwóch stron,
    - przechodnie z dwóch stron,
    - odsuwanie się do lini zabudowy z dwóch stron.
    Plus jeden:
    - można robić wjazd i wejście ze strony, która bardziej pasuje.

  17. #17

    Domyślnie

    Fakt, Frankai ma rację z tymi minusami. Nie pomyślałam wcześniej, a faktycznie zasuwam z tym śniegiem w zimie, z liśćmi na jesieni, z brudnym piachem na wiosnę... teraz u rodziców tylko 20 mb, a mój sąsiad, który ma narożną ponad 50 mb...
    B

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Kochani Forumowicze
    Czy Wy aby nie przesadzacie z tym odśnieżaniem chodników wokół działek ???
    Przecież ustawa o drogach publicznych określa, że to jest sprawa zarządcy/właściciela drogi !!!
    Czy te chodniki które w pocie czoła odśnieżacie są Wasze ???
    Czy nie płacicie podatków do gminy ???
    Pozdrowionka

  19. #19

    Domyślnie

    Jeśli działka jest na podmiejskiej wsi (tak piszesz) to chodniki do odśnieżania najwcześniej za 30 lat. Droga pewnie gruntowa, ewentualnie lekko utwardzona - może się sporo kurzyć.
    Trzeba tylko rozsądnie wybrać projekt i zagospodarować działkę - latem może być gorąco na tarasie od zachodu. Istotne też jest sąsiedztwo. Miłych przemyśleń.

  20. #20

    Domyślnie

    Ups. Dopiero teraz zwróciłam uwagę na daty poprzednich (prócz ostatniej )wypowiedzi...No to już po przemyśleniach. I co?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony