dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 33
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 641
  1. #41

    Domyślnie

    A nawiązując do pierwszego postu:
    Uważam że powinno zakazac się produkcji samochodów, które moga przekraczać 60km/h. Ileż mniej osób by wtedy ginęło.
    A w takim jednym kraju to już raz zakazali produkcji i handlu alkoholem
    Serdecznie pozdrawiam
    Paweł Adamski

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Idac tym tokiem rozumowania to ten biedaczek zle umaszczony jest juz kundlem i o takim wlasnie mowiles
    czy tak?

  3. #43

    Domyślnie

    błąd w toku rozumowania. Jest psem rasowym mającym wade dyskwalifikujacą, która nie dopuszcza do dalszej hodowli. taką wadą może być również zbytnia agresywność, skoro przy tym temacie jesteśmy.
    Nie jest biedaczkiem, broń Bóg. Częstokroć takie psy trafiają za obnizoną cenę do osób, które w nosie mają wystawy i hodowlę. To są zasady stosowane nie tylko w hodowli psów - także kotów, krów, swiń, królików itp, itp.
    Co więcej, ponieważ tak naprawde niewielu hodowców spisuje adnotację, wielu właścicieli (mając juz papierek rodowodu) o konieczności wykluczenia z hodowli dowiaduje się dopiero na ringu.

    Kundlem bedzie dopiero następne pokolenia, po takim psie.
    Jak już pisałem, metryka jest dowodem rasowosci psa.
    Serdecznie pozdrawiam
    Paweł Adamski

  4. #44
    Guest

    Domyślnie

    To , ze 95% hodujacych amstafy za oceanem jest marginesem spolecznym , nie zgodze sie. Wiekszosc tych ludzi z tzw. marginesu spolecznego ma pity . Rasa moze podobna , ale nie taka sama. I u takich ludzi przewaznie sa to psy agresywne , bez rodowodu i niewiadomego pochodzenia , rozmnazane byle jak i byle gdzie . Szkoda mi tych psow , bo sa to naprawde fajne psy , tylko trafiaja na zlych ludzi i przewaznie bardzo zle koncza.
    Czesto ogladam na Animal Planet jak Animal Control w New York i Miami interweniuje , widac kto ma te psy i w jakich zyja warunkach.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzyraf
    taką wadą może być również zbytnia agresywność, skoro przy tym temacie jesteśmy.
    o właśnie i nie dostanie statusu reproduktora i niby wszystko O.K , ale kupi go domorosły "chodowca", który i tak pokryje im sukę sąsiada.

    Poniżej moje dwa pity, młodziutka suczka od soboty będzie miała właścicielkę 17-letnią, poprosiłem o rozmowę z jej mamą i uświadomiłem jakim niebezpieczeństwem jest jej niewłaściwe wychowanie. Matka potwierdziła iż będzie w 100% odpowiedzialna za sunię
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  6. #46

    Domyślnie

    mdzelewscy, stąd właśnie konieczność nadzoru i rejestracji każdego psa oraz planpwej hodowli. Zawsze bedzie wiadomo, gdzie taki pies trafi. Tu juz do naszych kochanych władców nalezy rozwiązanie problemu - chociażby nakaz kastracji takich które nie osiągaja statusu reproduktora/suki hodowlanej. Ale prosciej jest po prostu zakazać hodowli. Możliwości nadzoru jest wiele.
    Ja wiem że to rewolucja i raczej nierealne, ale to droga by pies nie był postrzegany jako morderca.
    Swoją drogą, dlaczego, mimo wielu pogryzień, kundle, ON, jamniki nie sa postrzegane jako psy niebezpieczne?
    Co do odpowiedzialności - oczywiście że matka 17 latki będzie w 100% odpowiedzialna za psa. Dziecko nie ma mozliwości. Pytanie jest inne - czy ona potrafi być odpowiedzialna za takiego psa i czy wie jak takiego psa wychować?
    Serdecznie pozdrawiam
    Paweł Adamski

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    jeszcze taka ciekawostwa przyjechłą gościu w BMW i dresach i chciał kupić sunię, spodobala mu się bardzo, ale jego koleszka też w dresach zajrzał do pyska i stwierdził iż nie ma czarnego podniebienia i nie będzie "groźna" i odjechali sobie
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  8. #48

    Domyślnie

    Na to brak jakiejkolwiek odpowiedzi niestety. Dla urozmaicenia dodam , że na mojej wsi pewna mocno wyedukowana pannica po kupieniu prawie-sznaucera olbrzyma stwierdziła ze nie tną ogona bo pies bedzie bardziej agresywny i lepiej stróżuje Maja psa maxymalnie tchórzliwego i z tego agresywnego. Bomba.
    Niestety głupoty ludzkiej sie nie wyeliminuje. Ale tu też dochodzimy do regularnych hodowli. Wielu hodowców na rozne sposoby odmawia sprzedaży psa niewłaściwym osobnikom - którzy kupują rasę z powodu mody, bo sie podoba itp. Sztuczki - wysoka cena, nie mamy juz na sprzedaż wsród moich znajomych to częsty wybieg.
    Serdecznei pozdrawiam
    Paweł Adamski

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzyraf
    ...Swoją drogą, dlaczego, mimo wielu pogryzień, kundle, ON, jamniki nie sa postrzegane jako psy niebezpieczne?...
    Nie no, wkładanie do tego wątku jamników jest śmieszne do kwadratu. Tylko rekordzista amstaf potrafi zacisnąć szczęki z siłą 3000 kg! On jak ugryzie to po prostu miażdży (Owczarek potrafi tylko do 500 kg - kolosalna różnica). Ja naprawdę nie rozumiem, po co komu takie narzędzie w domu. To tak jakby mieć prasę hydrauliczną... Czy nawet najlepszy producent takiej prasy i rejestracja jej właściciela zapobiegłyby wypadkom, jeśli byłaby ona dostępna dla domowników, ich gości i chodziłoby się z nią na spacer? A na dodatek włączałaby się w nieprzewidzianych momentach..

  10. #50

    Domyślnie

    Wiecie co? Idę do swego małego Amstaff'ka bo pojękuje i czytać mi się bredni już nie chce.

  11. #51

    Domyślnie

    A, badania psychlogiczne przechodziłem bo mam do czynienia z bronią i to wcale nie pod postacią psa.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał YEYO
    A, badania psychlogiczne przechodziłem bo mam do czynienia z bronią i to wcale nie pod postacią psa.
    Aha, jasne, lepiej mieć na takiego...



    ...w zanadrzu drugą broń.

  13. #53

    Domyślnie

    ckwadrat chyba jednak troche przesadzasz z tymi psami.Kazdy pies moze byc mordercą bez wzgledu na rase.U mnie na klatce jest owczarek niemiecki przed ktorym wszyscy uciekaja bo jest strasznie agresywny do tego gryzie swoich wlascicieli.W innej klatce kolejny owczarek,ktorego juz uspili bo oni sami w domu juz przejsc kolo niego nie mogli.Winę za zachowanie psa w duzej mierze ponoszą własciele,co wychowają to mają więc nie ma co tak rozpierduchy robić wokół psów rasy Amstaff.
    Teraz moda jest na to,zeby mówić,ze ta rasa to psy mordercy a z tego co pamiętam to jak była moda na inne rasy ,to wtedy o innych rasach mówiło sie ,ze to mordercy.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26
    ckwadrat chyba jednak troche przesadzasz z tymi psami.Kazdy pies moze byc mordercą....
    Może i na pewno nie każdy. A Amstaf został wyhodowany specjalnie do zabijania..

  15. #55

    Domyślnie

    Kazdy moze byc psem mordercą ,roznica jest tylko taka,ze skutki ataku jamnika beda inne niz kaukaza lub innego psa ,ale to co nimi bedzie kierowało do ataku jest to samo.Jak pogryzie mnie ratlerek to pewnie nawet sladu nie bedzie a przeciez mógł byc niesamowicie agresywny,ale za bardzo nic zrobic nie moze no ,ale jak pogryzie mnie amstaf albo inny byczek to wtedy bedzie afera.Nie wierze w to,ze pies jezeli jest zdrowy psychicznie i normalnie wychowywany bez wzbudzania agresji zeby kogos zaatakował.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26
    Kazdy moze byc psem mordercą ,roznica jest tylko taka,ze skutki ataku jamnika beda inne niz kaukaza lub innego psa... ...no ,ale jak pogryzie mnie amstaf albo inny byczek to wtedy bedzie afera.
    No właśnie chodzi o skutki. Nie teoretyzujemy przecież o podłożu samej agresji, tylko o tym, do czego może ona doprowadzić w wykonaniu konkretnej rasy. A jej skutki w wykonaniu amstafa są zabójcze, bo ma ku temu po prostu warunki, jak żaden inny pies. To nawet jeśli nie wychowany, to przecież wyhodowany zabijaka

    Cytat Napisał aha26
    ...Nie wierze w to,ze pies jezeli jest zdrowy psychicznie i normalnie wychowywany bez wzbudzania agresji zeby kogos zaatakował.
    No niestety fakty są inne, więc to nie kwestia wiary.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał ckwadrat
    Cytat Napisał aha26
    ckwadrat chyba jednak troche przesadzasz z tymi psami.Kazdy pies moze byc mordercą....
    Może i na pewno nie każdy. A Amstaf został wyhodowany specjalnie do zabijania..
    Jasne każdy żołnierz też. Pozabijać wszystkich żołnierzy !! A to Fakt zmień lekturę i zacznij myśleć samodzielnie.

  18. #58

    Domyślnie

    I jeszcze jedno przeczytaj wpis w ramce "Krótka szyja" z fotki którą umieściłeś. To są jeszcze inni zabójcy ? Tosh to siok ! Wszędzie mordercy ! Jedno jest raczej pewne ty takiemu psu raczej nie dasz rady no chyba, że zostaniesz ministrem wetrynarii.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał YEYO
    Cytat Napisał ckwadrat
    ...A Amstaf został wyhodowany specjalnie do zabijania..
    Jasne każdy żołnierz też. Pozabijać wszystkich żołnierzy !!
    W "Universal Soldier", "Universal Soldier 2" i tym podobnych filmach. Zmień repertuar i zacznij myśleć samodzielnie.

    Cytat Napisał YEYO
    A to Fakt zmień lekturę i zacznij myśleć samodzielnie.
    A Fakt, co widać po datach, jest ilustracją tego, co ja wcześniej tutaj pisałem, a nie odwrotnie.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26
    ...Nie wierze w to,ze pies jezeli jest zdrowy psychicznie i normalnie wychowywany bez wzbudzania agresji zeby kogos zaatakował.
    No niestety fakty są inne, więc to nie kwestia wiary.[/quote]



    A skąd wiesz,ze akurat dany pies ,ktory jest agresywny i atakuje wszystkich włącznie ze swiom włascicielem nie był psem u którego wzbudzano agresje.Przecież nikt tak naprawde się do tego nie przyzna.Niektóre psy sa też bite przez niby swoich kochanych włascicieli i wtedy atakują a tego też przecież nie sprawdzisz.Nigdy nie wiadomo jak było naprawde czy to aby do konca jest wina psa.

Strona 3 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony