dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 9
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 169
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Pstryczki będą i basta! Coś przecież musi teraz tym wyciągiem trocin w warsztacie sterować, nie będę go ręcznie uruchamiał włożeniem rury w gniazdko przed włączeniem krajzegi ;/
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #82

    Domyślnie

    Witam. Będę sam wykonywał instalację OCw domu parterowym bez piwnicy, oczywiście przed tynkami, jednak boję się, że tynkarze mogą mi uszkodzić rurki leżące na posadzce ( pewnie będą po nich chodzić, zawadzać o nie itd.). Czy można najpierw zamontować rurki i gniazda tylko w ścianach a po wykonaniu tynków dołożyć rurki biegnące na posadzce???

  3. #83
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Artekpyrlandia

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Kod pocztowy
    62-080
    Posty
    22

    Domyślnie

    Poznań - dobry monter, jak można to dajcie namiary na dobrego fachowca.

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Feniks2012 Zobacz post
    . Czy można najpierw zamontować rurki i gniazda tylko w ścianach a po wykonaniu tynków dołożyć rurki biegnące na posadzce???
    Moim zdaniem nie ma sensu, taki montaż może być bardzo kłopotliwy miejscami (np. prosta rurka między osadzonym w ścianie kolankiem a pionem w ścianie naprzeciwko - jak ją zamontujesz?). Rury od OC są dość wytrzymałe, możesz je zawsze dodatkowo zabezpieczyć deskami szalunkowymi, ewentualnie możesz też całość instalacji wykonać po tynkach. Podkucia pod gniazdka nie są straszne, a przynajmniej masz wtedy pewność, że zlicujesz gniazdko z wierzchem gotowego już tynku naokoło.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #85
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Artekpyrlandia

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Kod pocztowy
    62-080
    Posty
    22

    Domyślnie

    Rozumiem że głównie można zasięgnąć informacji jak zrobić samemu instalację bo chyba nasi poznańscy monterzy tu nie prześladują.

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Wiesz... tytuł wątku brzmi "samodzielny montaż odkurzacza centralnego". Nie chciałbym być złośliwy, ale pierwsze słowo tytułu jest kluczowe
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #87
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aspilusa

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nakło nad Notecią
    Kod pocztowy
    89-100
    Posty
    26

    Domyślnie

    Wpisz w google i po sprawie , jest pełno.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Moim zdaniem nie ma sensu, taki montaż może być bardzo kłopotliwy miejscami (np. prosta rurka między osadzonym w ścianie kolankiem a pionem w ścianie naprzeciwko - jak ją zamontujesz?). Rury od OC są dość wytrzymałe, możesz je zawsze dodatkowo zabezpieczyć deskami szalunkowymi, ewentualnie możesz też całość instalacji wykonać po tynkach. Podkucia pod gniazdka nie są straszne, a przynajmniej masz wtedy pewność, że zlicujesz gniazdko z wierzchem gotowego już tynku naokoło.
    boję się, że po tynkach cementowo-wapiennych późniejsze zatynkowanie podejść do gniazd będzie się odróżniało od tynków położonych przed instalacją OC. spróbuję więc jakoś zabezpieczyć te rurki

  9. #89
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Zostaw sobie trochę tynku (suchego, nierozrobionego) i poproś tynkarzy, żeby Ci pokazali, jak taki tynk się zaciera, to się da zrobić tak, żeby nie było różnicy, choć faktem jest, że jest to trudniejsze, niż przy gładkiej gipsowej ścianie.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  10. #90
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Panowie, powrócę jeszcze do tej głośnej szufelki. Zainstalowałem sobie na telefonie pierwszą z brzegu darmową aplikację do pomiaru poziomu hałasu, apka twierdzi, że w odległości metra od szufelki poziom hałasu wynosi 82dB. Czy mogę prosić posiadaczy różnych modeli szufelek (w tym i tej "zwykłej") o wykonanie podobnych pomiarów u siebie? Chciałbym się przekonać po pierwsze, czy ta moja szufelka hałasuje jakoś nienormalnie głośno (bo jednostkę centralną mam dużą, nie przeczę), czy też jest to dla niej standard, po drugie - jaki poziom hałasu produkują inne szufelki.

    Niemal taki sam hałas (81dB) według apki generuje mój pracujący odkurzacz OC, też w odległości metra od niego. Producent twierdzi, że hałas powinien wynosić 61dB, czyli być dziesięciokrotnie mniejszy!!! U mnie wydech jest póki co nigdzie nie podłączony, odkurzacz dmucha sobie na garaż, czy wyprowadzenie wydechu na zewnątrz aż tak całość wyciszy?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #91
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Zielinski

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    21-417
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Panowie, powrócę jeszcze do tej głośnej szufelki. Zainstalowałem sobie na telefonie pierwszą z brzegu darmową aplikację do pomiaru poziomu hałasu, apka twierdzi, że w odległości metra od szufelki poziom hałasu wynosi 82dB. Czy mogę prosić posiadaczy różnych modeli szufelek (w tym i tej "zwykłej") o wykonanie podobnych pomiarów u siebie? Chciałbym się przekonać po pierwsze, czy ta moja szufelka hałasuje jakoś nienormalnie głośno (bo jednostkę centralną mam dużą, nie przeczę), czy też jest to dla niej standard, po drugie - jaki poziom hałasu produkują inne szufelki.

    Niemal taki sam hałas (81dB) według apki generuje mój pracujący odkurzacz OC, też w odległości metra od niego. Producent twierdzi, że hałas powinien wynosić 61dB, czyli być dziesięciokrotnie mniejszy!!! U mnie wydech jest póki co nigdzie nie podłączony, odkurzacz dmucha sobie na garaż, czy wyprowadzenie wydechu na zewnątrz aż tak całość wyciszy?
    Wyprowadzenie na zewnątrz oczywiście powinno wyciszyć jednostkę, jak tylko będę montował jakąś szufelkę to postaram ci się zmierzyć te wartości.

  12. #92
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Artekpyrlandia

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Kod pocztowy
    62-080
    Posty
    22

    Domyślnie

    A czy mój hydraulik da radę takiego hide a hose zainstalować? Hm

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Loel

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-705
    Posty
    37

    Domyślnie

    Oj Pyrusku znowu bez eha.

    Ps. Jak nie jest obłąkany i ma chęci to da radę .

  14. #94
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    HieronimDWed

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-687
    Posty
    21

    Domyślnie samodzielny montaż odkurzacza centralnego

    PeJot po głębszej zadumie, wystukał/a cichutko co następuje:
    : Wiem Ale chodziło mi tu o kwestię położenia, bo tę czynno¶ć IMHO mogę zrobic sam oszczędzaj±c co¶ ok 20PLN na m2 takie sa podobno ceny ułożenia, chyba, że się myle
    Arek

    ----------------------------------------
    pily tasmowe, tasma do pily, tnijtanio, producent pil tasmowych

  15. #95
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Witam.
    Planuję niedługo układać instalację OC w płycie fundamentowej. Grubość płyty to 23 cm betonu, będzie od góry zatarta na gładko, więc dojdzie max. 1 cm glazury = 24cm. Pod betonem będzie XPS, w którym w bruzdach pociągnę wodę, niektóre kable elektryczne i ...rurki OC, ale czy to jest na nie dobre miejsce, tzn. czy różnica wysokości między posadzką a rurkami 25 cm nie będzie w czymś przeszkadzała? Na zdrowy rozsądek nie, ale... po prostu nie wiem. A pytam, bo widziałem gdzieś w necie, że wykonawcy podwieszają rurki OC pod górne zbrojenie płyty, czyli zdecydowanie wyżej.
    Na jakiej wysokości od posadzki zwyczajowo umieszcza się gniazda OC? Podobnie, jak gniazdka elektryczne?
    Ile miejsca do obsługi bieżącej potrzebuje jednostka? Czy może stać w narożniku (w kącie) garażu czy raczej przy ścianie z dostępem do niej również z boków?

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Nie podwieszaj instalacji pod zbrojenie. Przy zalewania płyty może łatwo dojść do uszczelnienia instalacji pod wpływem uderzenia betonu. Rób tak jak piszesz. To bardzo dobre rozwiązanie.

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Średniej wielkości jednostka potrzebuje do ok. 60 cm w poziomie razem z rurami. Pamiętaj że ponad połowa odkurzaczy ma króciec ssący po lewej a wyrzut po prawej. Gniazda załóż na tej samej h co elektryczne ze względów estetycznych.

  18. #98
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Czy jednostka, sama w sobie, ma osobne gniazdo do podłączenia rury ssącej 9m? Czy tylko jedno wejście zbiorcze, do którego podłączamy instalację, która idzie pod posadzkę, ze wszystkimi gniazdami/szufelkami?

  19. #99
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Większość niema. Ale problem rozwiążesz gniazdem gospodarczym na rurze dolotowej..

  20. #100
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał jewrioszka Zobacz post
    Większość niema. Ale problem rozwiążesz gniazdem gospodarczym na rurze dolotowej..
    O to mi chodziło. Czyli w garażu, gdzie będzie stał odkurzacz i gdzie wychodzi na wprost potrzeba założenia drugiego gniazda na parterze, nie trzeba puszczać pionu z płyty podłogowej, tylko po prosto wciąć się do rury dolotowej, która już jest nad posadzką. Chyba dobrze rozumuję? To gniazdo w garażu będzie używane dużo rzadziej, niż w salonie, ale jednak (garaż, samochód). Zresztą, za parę dni narysuję mój projekt OC, to wrzucę na Forum.

Strona 5 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony