dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Akcesoria dachowe - IVT czy MDM?

    Pytam o akcesoria typu taśma pod gąsiory i inne różnego rodzaje taśmy pod dachówki.
    Wyceny z materiałów IVT są znacznie droższe od MDM.
    Podobno różnica w jakości jest też znaczna.

    Czy ktoś może się podzielić doświadczeniami w tym temacie?
    Czy faktycznie opłaca się płacić dużo więcej?

  2. #2

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pasco

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    915
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Zależy: jeżeli robisz drogi dach to zazwyczaj kupujesz drogie dodatki, jeżeli robisz tanie - kupujesz tańsze dodatki. Z drugiej strony, czasami akcesoria mogą okazać się ważniejsze od samej dachówki, bo przecież to od nich w dużym stopniu zależy np. uszczelnienie.
    U mnie będzie IVT do Braasa Cisar. Chociaż to może nie jest drogie pokrycie, to jednak zdecydowałem się na lepsze (czyt. droższe, bo nie wiem na 100% czy są lepsze) akcesoria. W każdym razie podobno IVT to czołówka.

  4. #4

    Domyślnie

    Doświadczeń jeszcze nie mam, ale na nasz dach wybraliśmy IVT. Nie patrz tylko na ceny - weź do ręki i porównaj. Perforowana taśma ołowiana kontra syntetyczna włóknina z marginesami z blachy - która jest trwalsza?..

    Pozdrawiam,

    Maciek

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Na pierwszy rzut oka i dotknięcie ręką to faktycznie IVT wydaje się trwalsze.
    Ale zastanawiam się czy w praktyce, czyli po iluś tam latach ta różnica dostrzeżona organoleptycznie przełoży się na funkcjonowanie dachu.

    Bo jeżeli nie - to po co przepłacać.

  6. #6

    Domyślnie

    Są też niektóre akcesoria dachowe z MDM lepsze od tych z IVT i vice versa. Taśma kalenicowa z IVT może wydawać się lepsza, ale w praktyce nie widzę sensu przepłacania.

  7. #7

    Domyślnie

    Podciagam stary wątek, bo mam pytanie:
    Czy warto szukać oszczędności na akcesoriach dachowych do dachówki cementowej?

    Akcesoria IVT mam wycenione na prawie 5 tys. zł, same spinki do dachówek to ponad 1 tys. zł. Czy są jakieś tańsze odpowiedniki, które mozecie polecić?

  8. #8

    Domyślnie

    1 tyś za spinki do dachówki cementowej to mi wychodzi ok.5000 szt! to jest na ok.15000 szt dachówek
    A mdm czy IVT - wybrałem mdm i HPI i Klobera każda z tych firm ma coś swojego bardzo dobrego i w niczym nie ustępują IVT a w wielu przypadkach są znacznie lepsze i co ważne logistycznie żadnych problemów zwłaszcza mdm

  9. #9

    Domyślnie

    Nawiążę do tego starego tematu, bo też dostałem wycenę na akcesoria MDM.

    Co sądzicie o tej wycenie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MDM.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	69,9 KB
ID:	442727

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    jak mi to wrzucisz na maila to jutro Ci to moge ogarnac czy to ok czy nie
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #11

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Na ten adres?
    [email protected]
    Zaraz wyślę.
    tak
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony