dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 13
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 242
  1. #61

    Domyślnie

    Wymiękłam, po prostu wymiękłam po tych wszystkich postach

    Ale to pocieszające, że budujących czekają - oprócz użerania się - również chwile radości....

    Już się nie mogę doczekać
    Już w domku!!!

  2. #62

    Domyślnie teksty

    Lafcadio,
    Moim zdaniem za tekst :
    "Panie, jak bym wiedział że mam robić tak jak się umawialiśmy to bym w ogóle do tej roboty nie przyszedł ... "
    jesteś totalny "the besciak"

  3. #63

    Domyślnie

    Wybór ekipy, jeżdzimy z Żoną po okolicy. Modyfikacja projektu: rezygnacja z wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną z odzyskiem ciepła:

    ja: Tutaj nie będzie komina, a z tych dwóch budujemy tylko spalinowe.
    murarz: jak to?
    ja: tłumaczę cierpliwie ...
    murarz: nie panie, tak się nie buduje, postawimy kominy i se pan je zatka

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    No to może tekst nie budowlańca, ale pani w hurtowni budowlanej:
    Whisper: jest może styropian FS15 20cm frezowany?
    Pani: nie, najgrubszy mamy 12cm. Ale po co Panu więcej, przecież powyżej 12cm już nie ma różnicy w ociepleniu.

    Nie chciało mi się jej tłumaczyć praw fizyki...
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  5. #65

    Domyślnie

    A ja pamietam taki tekst "szefa" ekipy od przebudowy mojej chałupy (zwiazany z imieniem mojego projektanta oraz z b. meczaca dla panow budowlancow koniecznoscia wykonywania prac zgodnie z projektem):
    (ja mowie budowlancowi, ze pan Jacek (projektant) kategorycznie przykazal, ze ma byc tak i tak, a nie inaczej, a pan Irek (wykonawca) na to) - cytuje:

    "E tam panie, jakichs Jackow bedziesz pan sluchal; Irka pan sluchaj, to robota od razu pojdzie do przodu..."


    Inny tekst tego samego pana (przy filozoficznej rozmowie o konfliktach miedzy inwestorem a wykonawca): "Panie, kazdy swoje pedzi"

    Jedno z ulubionych powiedzen tego pana, kiedy to pobowal uwiarygodnic swoje teorie na temat sztuki budowlanej: "No przeciez mowie panu, ze tak..."

    A to poczatek wypowiedzi powtarzany przez 90 % sprzedawcow, probujacych wmowic klientowi, ze - zaleznie od portfela i wymagan klienta - albo tani towar sprzedawany przez dana hurtownie czy sklad budowlany wcale nie jest gowniany i jest tak naprawde niewiele gorszy, niz ten drogi (gdzie niby niepotrzebnie przeplacamy za popularna marke towaru), albo tez odwrotnie: budujesz pan raz w zyciu, wiec mozesz pan oszczedzic na .... (i tu zaleznie od branzy nastepuja rozne wyliczanki, np. na kostce brukowej, na ogrodzeniu, na tym i owym, ale na... (tu takze rozne odpowiedzi) nie mozna oszczedzac (np. na pokryciu dachu, na fundamencie, na elewacji, na wiezbie, na scianach itd itp), dlatego lepiej np. wziac blachodachowke Lindab-a niz jakis mniej markowy ale za to sporo tanszy krajowy produkt... Aha - ten magiczny aczkolwiek pozostawiajacy sprzedawcy szerokie pole manewru w kwestii kierowania psychologia klienta tekst to: "POWIEM TAK..."

  6. #66

    Domyślnie

    Na moje uwgi dotyczące dokładności murarz odpowiada
    "panie muruję tak jak sobie,a pan niezadowolony"
    to ja mówię to rób pan tak jak dla mnie - odp.
    "to znaczy jak"

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Zaszłyszany tekst inwestora do majstrów:
    Wody, piachu nie żałować, a cement do Żyda.

  8. #68
    Guest

    Domyślnie

    Dzwonię do cieśli który robił mi dach.
    -Czy robi Pan tarasy?
    -Panie jak trzeba to nawet na pogrzebie w orkiestrze grałem.
    Nie kłamał taras wyszedł piękny.

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Casting na murarza:
    Ja: A gdzie już Pan budował:
    Majster: A ten dom... (tu mówi gdzie)
    Idę pod wskazany adres i pytam jak ocenia majstra - Panie w zasadzie źle nie jest ale ścian prostych też nie mam.

    Ten sam majster na pytanie o spisanie umowy odpowiedział: "Panie - ja jestem majster starej daty i mi trzeba wierzyć na słowo..."

  10. #70
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    parkieciarz dzisiaj rano:

    Panie, po co panu lakier drozszy niz ta podloga pod nim?

    mial facet racje ))

  11. #71

    Domyślnie

    magik od gładzi:
    i coś pan kupił (szry gips)-wiesz pan jak to się ciężko zaciera-i kto to tera będzie robił?
    Ten sam: Panie - wiertarka sie popsuła...(w jego łapach nawet młotek sie psuł).
    Inne (mechanik): Panie, bez młota to nie robota (to mi się naj podoba)

  12. #72

    Domyślnie

    .... moj ciesla zapytany o tolerancje bledu wiezby dachowej powiedzial ze jak blad miesci sie w granicy osmiu konskich pazurow to jest ok... co by to nie znaczylo wolalbym uniknac kontaktu z konskimi pazurami...

  13. #73
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    stander

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Powiedzenia mojego majstra":

    Ja to wiem, pani to jest jak moja córka, wszystko by chciała wiedzieć...

    Wy to za dużo czytacie...



    A właściciel firmy budowlanej o wyższości styropianu nad wełną":

    Bo przez styropian to pani woda wyjdzie, a wełna to ją wciągnie.

    I trudne pytania majstra:
    - Pani Kasiu, niech mi pani powie, na ile ja mam te otwory na drzwi zostawić, na 200, na 212 czy na 216?

    Jeden pan z ekipy dekarzy, która przyjechała z daleka:
    Ja tu wcale nie chciał być. Ja bym już chciał jechać, bo mam fucha.
    SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO DOMU!

  14. #74
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    damianr

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    słuchajcie - no normalnie będziecie mieli mnie za złego człowieka ale muszę
    wczoraj (niedziela) byliśmy z żona na budowie ocenić postęp robót... w piątek też byliśmy i mówiliśmy, że termin sie skończy w sobote i prądu już w poniedziałek nie będzie i co mają zrobić żeby maksymalnie wykorzystać zaistniałe warunki (wstawić jedne drzwi wejściowe i wylać 3 stopnie schodów, pozostałe roboty można robić bez prądu )- nadmienie, że mimo złości o niewyrobieniu się w terminie (w sumie mamy obsuw 2 do 3 miechów) zachowujemy nerwy na wodzy.
    wg ekipy to jeszcze ze 2 no może 3 tygodnie z doświadczenia widzimy że i 5 tygodni może być dla nich za mało, a na 10.09 miało być wszystko zrobione.
    Panowie budują od kwietnia i z naszej strony żadnych przestojów - jeszcze miesiąc temu mówili że mają czas...
    owy tekst dzień po terminie i w połowie roboty, bez żadnych postępów od piątku...
    PANIE BO TO SZCZYT BESZCZELNOŚCI ŻEBY MY W NIEDZIELE ROBILI...
    ja w myślach: k....a wystarczyło tylko pracować w tygodniu normalnie a nie sprawdzać pogode - bo przez ostatni miesiąc to jest za gorąco do roboty
    Żona; panie bezczelnością jest to że termin miną wczoraj a wy w polu z robotą
    pracownik ; I CO SIĘ PANI DENERWUJE [/b]

    NO I JAK Z TAKIM ROZMAWIAĆ


    uzupełnię, że tekst padał w niedziele po godzinie 12 przy kawie... bez śladu jakiejkolwiek roboty

  15. #75
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianr
    NO I JAK Z TAKIM ROZMAWIAĆ
    Naliczyć karę za niewykonaie prac w terminie...

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    damianr

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Cytat Napisał damianr
    NO I JAK Z TAKIM ROZMAWIAĆ
    Naliczyć karę za niewykonaie prac w terminie...

    wiesz co
    ok nalicze ale to nie zmienia faktu że jest jak jest
    zastanawiałęm sie ...bo przecież umowa wygasła robota nieskończona i nie rozliczona
    ale brać nowych, którzy na dokończenie chcą tyle co za całą robote i słuchanie co poprzednicy sp...li to już mi sie flaki przekrecaja
    a do tego czas - dobrych ekip nie znajdziej tak od zaraz i tak musze czekac i nie mam gwarancji jakości...
    bedę potrzebowac ekipy na docieplenie wraz z tynkami zew i już wiem że czasowo jest to problem - polecasz kogoś???

  17. #77

    Domyślnie

    dobry wątek. dorzucę tutaj swojego więźbiarza (gość około 70 lat, nick - dziadek - także dla nieznajomych ) dobijał mnie tekstem, który już ktoś wymienił: przyjdzie kit i będzie git.
    ale najlepsze było to, że przy każdym zagajeniu o kaskę z uporem maniaka powtarzał mi: panie, w naszym fachu nie ma strachu !!!
    ja umieralem ze strachu a potem, po zakończeniu więźby, dogadałem się jak starzy czekiści. było git.
    Look, if you had one shot, one opportunity to seize everything you ever wanted....one moment....
    Would you capture it or just let it slip?
    by EM

  18. #78

    Domyślnie

    "Panie ja tam jestem wzrokowcem - ja tych krzaczków tutaj nie bede czytał""

    Komentarz mojego elektryka, kiedy oddałem mu plan instalacji i pokazałem legendę

  19. #79

    Domyślnie

    Mnie urzekł fachowy dialog z konkluzją:

    Ty nie chcij wszystkiego wiedzieć, bo zgupniesz!

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Pomocnik dekarzy o ich pracy:
    Panie, oni dokładnie wiedzą jak mają robić - jakieś kursa albo szkoły kończyli.

    No to mamy wykształconych robotników - tak tzymać!
    Świetlana przyszłość przed naszym krajem!

Strona 4 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony