dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie zaszczepić grzyby

    kolejny pomysł.
    Kto ma, wie, zaszczepił i zbiera

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    no i nikt nie spotkał się z szczepionkami grzybów jadalnych.


    a sądziłam, że powiecie mi, kiedy należy to zrobic aby zebrać plon

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    My nie musimy szczepić bo na naszej działce grzyby rosną naturalnie ( mamy kawałeczek zagajniczka sosnowego i malutką brzezinkę ) . Właśnie zaczął się sezon grzybny i w efekcie uzbieraliśmy małe " co nieco " na wigilię a i zaliczyliśmy kilka kolacyjek maślakowych . Mmmm ...pyszotka .
    Ale niedawno słyszałam żeby w miejscu gdzie chcemy mieć grzyby rozrzucać końcówki nóżek ( grzybów rzecz jasna ) . Sprawdzę w tym roku i o ewentualnych efektach dam znać .

    Pozdrowionka - Maxtorka

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    rozrzucanie grzybni daje rezultat po paru latach, a taka szczepionka podobno w sezon

    może bedę ją sprzedawać wśród forumowiczow i zrobię super bisnes

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    zbieram bez szczepienia, póki jeszcze mam brzózki...a o szczepieniu nawet nie słyszałam...

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    no i nikt nie spotkał się z szczepionkami grzybów jadalnych.


    a sądziłam, że powiecie mi, kiedy należy to zrobic aby zebrać plon
    Oj spotkałam się. nawet borowiki próbują hodować na sztucznych pożywkach, nie mówiąc o maślakach i podgrzybkach. Spece od tego są w Pozku na AR w Katedrze Warzywnictwa. Ale powiem jedno - gra nie warta świeczki. Są już dobzre dopracowane metody uprawy boczniaka, piestreznicy i innych japońskich grzybków. Jeśli chodzi o własny zbiór to jeśli maciue sporo świerków, brzózek i sosny to wcześniej czy pózniej mogą się pojawić tam grzyby. Poszukajcie pod hasłem mikoryza.[/list]

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    mnie to sie marzą: rydze, borowiki, kozaki itp.


    Taką szczepionke uzyli moi rodzice, podobno jakis zbiór mieli, ale dopytam

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    mnie to sie marzą: rydze, borowiki, kozaki itp.


    Taką szczepionke uzyli moi rodzice, podobno jakis zbiór mieli, ale dopytam
    http://mikoryza.pl/

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie rydze

    Popatrzcie, co nazbieralismy , tyle rydzow jeszcze nigdy razem nie widzialam, a za koszykiem w tle jeszcze masa do zebrania. Rosna tak, ze mozna je kosa ciac.

    Gabriela

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Gabrysiu, gdzie to?
    Ja w okolicach Giżycka znalazłem zaledwie kilka rydzy. Sucho jak pieprz.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Niestety, w Niemczech , dokladnie w Siegen. Taaakie rydze, ze nie wiedzialam gdzie zaczac scinac. A jakie smaczne!!! W Polsce na naszych Mazurach chyba wyginely, nie wiem dlaczego. Mam znajomych, wytrawnych grzybiarzy,( w Lidzbarku ) ktorzy juz od lat takiego zbioru rydzow nie widzieli.
    A ten koszyk nie byl jedynym, drugi kosz byl wielkosci kosza od kartofli.
    Gabriela

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest w tym roku, ale dobre miejsca rydzowe, to lasy Suchej Doliny (za Piwniczną i Kosarzyskami w górę) i okolica Trzech Koron w Pieninach

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Gabrysiu, kilka lat temu w okolicach Giżycka znalazłem w ciągu niecałej godziny 4,5 kg. W tym roku niestety jest zbyt sucho. Z 4 miejsc w których zbieram rydze były tylko w 2. I nietety ponad połowa robaczywych.

  15. #15

    Domyślnie Re: zaszczepić grzyby

    Muszą być jakieś sosny i brzozy, idziesz do lasu, szukasz dużych starych grzybów mogą być robaczywe, niewazne, byleby miały duże kapelusze, w nich są zarodniki, rozrzucasz to po terenie i za 2 lata masz grzyby, sprawdzone na swoim lesie w końcu mieszkam na wsi i coś o tym wiem,

    Natomiast z blaszkowymi to przez grzybnię, czyli to co na końcu ogonka i co nie jest kapeluszem.

    Pozdrawiam

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    grzybnię rozrzucam, kapelusze też. Drzew mam juz sporo, zagajniki brzozowo - świerkowe będą.

    Z ostatnich wiadomości.
    Moi rodzice -którzy zastosowali szczepionkę-, zebrali wczoraj koszyk rydzów i zjedli ze smakiem na kolację

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie na trawniku grzybki zaszczepiły się same....

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Majka, wspaniała wiadomość

    Zaszczepiłam wszystkie swoje iglaki mikoryzą, tą która ma je chronić przed chorobami, a ponieważ szczepionkę grzybów szlachetnych dostałam w tym sklepie jako bonus, więc też ją już zastosowałam

    Zobaczymy na przyszły rok. W każdym razie, w trawie co jakiś czas pojawiają się u nas pieczarki i białe, piaskowe prawdziwki , więc może zaszczepiona grzybnia się przyjmie?

    Mlask!


  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Tomek 1950, w naszej okolicy nie ma juz rydzow, naprawde wyginely. Nie ma tez gasek zoltych i zielonych, ktore kiedy zbieralo sie do pierwszych mrozow i przechowywalo w soli. Pamietam ich smak, cos pysznego. Czy ktos pamieta te grzyby? Czy ktos je jeszcze znajduje?

    Gabriela

  20. #20

    Domyślnie

    Ja co roku zbieram zielone i szare gąski. Mam swoją miejscówkę i to na mazowszu, prawie w Warszawie
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony