dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie "Buduj dom z PSB".

    Czy ktoś budował domek w systemie PSB?? Proszę o info czy warto.

  2. #2

    Domyślnie

    Dużo zależy na jaką firmę się trafi. PSB zrzesza dużą liczbę niezależnych firm dlatego obsługa klienta, ceny itd. mogą się znacznie różnić nawet w stosunkowo blisko położonych firmach zrzeszonych w PSB.

    Jeśli chodzi o ceny, to można dostać spore upusty, ale trzeba być czujnym i sprawdzać także u konkurencji. Najlepszą metodą na uzyskanie upustów jest znaleźienie niższej ceny u konkurencji i powiadomienie o tym przedstawiciela PSB. Wtedy stawiasz sprawę jasno, albo PSB obniżą Ci cenę jeszcze bardziej niż konkurencja, albo dany materiał kupujesz u konkurencji. Takie podejście działa.

    Pozdrawiam

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    sprawdziłam u mnie wyszło dużo drożej...więc sorry

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar m.dworek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario_pab
    Dużo zależy na jaką firmę się trafi. PSB zrzesza dużą liczbę niezależnych firm dlatego obsługa klienta, ceny itd. mogą się znacznie różnić nawet w stosunkowo blisko położonych firmach zrzeszonych w PSB.

    Jeśli chodzi o ceny, to można dostać spore upusty, ale trzeba być czujnym i sprawdzać także u konkurencji. Najlepszą metodą na uzyskanie upustów jest znaleźienie niższej ceny u konkurencji i powiadomienie o tym przedstawiciela PSB. Wtedy stawiasz sprawę jasno, albo PSB obniżą Ci cenę jeszcze bardziej niż konkurencja, albo dany materiał kupujesz u konkurencji. Takie podejście działa.

    Pozdrawiam
    pwoli
    czy aby u niehc nie trzeba podpisac lojalki ze caly material kupujemy u nich?
    jesli tak to co ty potem mozesz...
    ja bym sie bal wchodzic w taki biznes

  5. #5

    Domyślnie Nie trzeba, równie dobrze możesz wziąć od nich samą ekipę,

    Cytat Napisał m.dworek
    Cytat Napisał mario_pab
    Dużo zależy na jaką firmę się trafi. PSB zrzesza dużą liczbę niezależnych firm dlatego obsługa klienta, ceny itd. mogą się znacznie różnić nawet w stosunkowo blisko położonych firmach zrzeszonych w PSB.

    Jeśli chodzi o ceny, to można dostać spore upusty, ale trzeba być czujnym i sprawdzać także u konkurencji. Najlepszą metodą na uzyskanie upustów jest znaleźienie niższej ceny u konkurencji i powiadomienie o tym przedstawiciela PSB. Wtedy stawiasz sprawę jasno, albo PSB obniżą Ci cenę jeszcze bardziej niż konkurencja, albo dany materiał kupujesz u konkurencji. Takie podejście działa.

    Pozdrawiam
    pwoli
    czy aby u niehc nie trzeba podpisac lojalki ze caly material kupujemy u nich?
    jesli tak to co ty potem mozesz...
    ja bym sie bal wchodzic w taki biznes

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Ja też nie skorzystałam z usług psb.
    Mają najwyższe ceny w mojej okolicy. Gdy podałam im oferte cenową konkurencji, wcale nie spuścili cenę. Nawet zbytnio nie starali sie, żeby mnie zatrzymać. Teraz się cieszę, że u nich się nie zaopatruję!

  7. #7

    Domyślnie

    Możesz podpisać lojalkę ale z zastrzeżeniem że jeżeli konkurencja da Ci taniej to muszą Ci obniżyć cenę Albo kupić materiał u konkurencji a ekipę wziąc stamtąd.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bajbus
    Możesz podpisać lojalkę ale z zastrzeżeniem że jeżeli konkurencja da Ci taniej to muszą Ci obniżyć cenę Albo kupić materiał u konkurencji a ekipę wziąc stamtąd.
    Nic takiego mi nie proponowano!!!
    A ekip też swoich nie mają, tylko polecają ( pewnie swoich znajomych)
    Ale może u Ciebie jest inaczej????

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Przed rozpoczęciem budowy przeanalizowałem i zrobiłem wyceny w wielu hurtowniach. PSB wyszły bardzo nieciekawie i nic od nich nie brałem.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    A ja brałam. Po negocjacjach wychodziło dużo taniej. Dużo zależy od sprzedawcy i jego chęci. A najlepiej na temat upustów rozmaWIAĆ Z szefem.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Trochę martwią mnie Wasze wypowiedzi, bo chcę korzystać z ich usług.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal9
    Przed rozpoczęciem budowy przeanalizowałem i zrobiłem wyceny w wielu hurtowniach. PSB wyszły bardzo nieciekawie i nic od nich nie brałem.
    Rafał, a gdzie wyszło najkorzystniej?

    D.

  13. #13

    Domyślnie budowanie z psb

    Witam,
    Ja kupuję w PSB.
    Większość rzeczy.
    Sprawdziliśmy w kilku hurtowniach (bodajże 5) w okolicy.
    W PSB wiele rzeczy udało nam się kupić najtaniej.
    Wszystko negocjujemy z szefem od razu bezpośrednio.
    Są fachowi, mili, punktualni i słowni.
    Udało nam się wynegocjować najniższą cenę na okna i dach (a mamy wyceny - też negocjowane z 3 niby najtańszych innych firm).
    Czego nie kupujemy w psb, bo mają znacznie drożej: stal, piasek, ziemia i beton.
    Transport jest bezpłtany - dzisiaj zamawiamy, jutro materiał jest na budowie.
    Podpisaliśmy papier - ale jest to lojalka ze strony psb, że coś tam NAM gwarantują.
    Aha, to psb jest w Markach pod Warszawą i nazywa się Ireko.

    Pozdrawiam
    Grzesio
    Pozdrawiam
    Grzegorz

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.dworek
    Cytat Napisał mario_pab
    Dużo zależy na jaką firmę się trafi. PSB zrzesza dużą liczbę niezależnych firm dlatego obsługa klienta, ceny itd. mogą się znacznie różnić nawet w stosunkowo blisko położonych firmach zrzeszonych w PSB.

    Jeśli chodzi o ceny, to można dostać spore upusty, ale trzeba być czujnym i sprawdzać także u konkurencji. Najlepszą metodą na uzyskanie upustów jest znaleźienie niższej ceny u konkurencji i powiadomienie o tym przedstawiciela PSB. Wtedy stawiasz sprawę jasno, albo PSB obniżą Ci cenę jeszcze bardziej niż konkurencja, albo dany materiał kupujesz u konkurencji. Takie podejście działa.

    Pozdrawiam
    pwoli
    czy aby u niehc nie trzeba podpisac lojalki ze caly material kupujemy u nich?
    jesli tak to co ty potem mozesz...
    ja bym sie bal wchodzic w taki biznes
    Nie spotkałem się z taką lojalką więc raczej czegoś takiego nie ma.
    Ale gdyby wymyślili taki wynalazek to faktycznie byłaby straszna kicha.

    Pozdrawiam

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    są drodzy niestety......

  16. #16

    Domyślnie PSB

    a tak wogóle to co daje zapisanie się do tego programu? Jak byłam w Piasecznie (ul. Okulickiego) to pani tam pracująca powiedziała że jest to tylko dodatkowa papierologia i nic tak naprawdę nie daje. Więc jak to naprawdę jest. W internecie piszą, że np. jak się u nich kupi towar za jakąś tam kwotę to są np. rabaty na sprzęt agd w awansie i inne takie.


    czekam na opinie.


    pozdrawiam,

    iwona
    Stosowny - C101L

    nasz dom: www.asiaiwona.ao.pl - na razie tylko wirtualny

  17. #17

    Domyślnie Re: PSB

    Cytat Napisał iwona_b
    a tak wogóle to co daje zapisanie się do tego programu? Jak byłam w Piasecznie (ul. Okulickiego) to pani tam pracująca powiedziała że jest to tylko dodatkowa papierologia i nic tak naprawdę nie daje. Więc jak to naprawdę jest. W internecie piszą, że np. jak się u nich kupi towar za jakąś tam kwotę to są np. rabaty na sprzęt agd w awansie i inne takie.


    czekam na opinie.


    pozdrawiam,

    iwona
    Nie spotkałem się z jakimś specjalnym zapisywaniem się w składach budowlanych PSB. Może jednak w niektórych regionach coś takiego występuje, głowy sobie uciąć nie dam. W PSB oczywiście warto kupować, ale pod pewnymi warunkami:
    1. Sprawdzasz ceny również u konkurencji
    2. Negocjujesz upusty
    3. Masz odpowiednio długi termin płatności
    4. Dostawa materiałów na budowę (chyba że możesz transportować we własnym zakresie to wtedy żądaj dodatkowych upustów)
    5. Bezpłatne doradztwo (bądź jednak czujny(a) żeby Ci sprzedawca kitów nie wciskał

    Jak kupujesz w danej firmie dużo materiałów i za dużą kwotę to z reguły uzyskasz niższe ceny i korzystniejsze warunki sprzedaży.

    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie PSB

    Jeśli chodzi o "zapisywanie się" to takie informacje wyczytałam na stronie buduj dom z psb. Ja na pewno nie będę wszystkiego kupowała w jednym składzie bo niektóre rzeczy teściowa załatwi mi dużo taniej (pracuje w hurtowni budowlanej więc ma pewne kontakty...). Więc wynika z tego że nie warto pakować się w taki układ z psb. bo skoro i tak muszę sprawdzać co chwile ceny w innych hurtowniach to po co pakować się w ten program. Po prostu poszukam gdzie taniej i tam kupię.


    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

    Iwona
    Stosowny - C101L

    nasz dom: www.asiaiwona.ao.pl - na razie tylko wirtualny

  19. #19

    Domyślnie

    U mnie PSB jest kompletną porażką. Nie dość, że ceny z kosmosu, to niekompetencja, niekompetencja i jeszcze raz niekompetencja!!! Jak zapytałem ostatnio o piankę poliuretanową w płytach to nie wiedzieli co to takiego! O polistyrenie też nie słyszeli!!

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pablaris

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zgdzam się PSB to porażka, ceny z kosmosu, Panie pracujące w dziale sprzedaży nie znają sie na budowlance, podejście do klienta drążącego temat olewające. Sam kupuję najczęściej w HADEX`sie, ceny przystępne, można negocjować rabaty, szczególnie po dokonaniu rekonesansu po okolicy i sprawdzeniu cen konkurencji. I jeszcze jedna ważna rzecz towar nie zużyty można oddać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony