dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 61
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.691

    Domyślnie

    Masz sposób, dasz innym radę, okradli cię i wyciągnąłeś wnioski - napisz

  2. #2

    Domyślnie

    Mnie co prawda nie okradziono, ale za to wandale zniszczyli mi instalację elektryczną (była już częściowo pod tynkiem, część wyrwali z tynku, a to co wystawało pocięli na drobne kawałeczki i poukładali w wiązki, wpadłby Wam taki pomysł do głowy )
    Na kradzieże na budowach chyba nie ma rady, szczególnie jeśli ktoś nie dysponuje dużą gotówką.
    Budując bliźniaka myślałam także o bezpieczeństwie domu w przyszłości, mamy zamiar umawiać się z sąsiadem kto kiedy wyjeżdża, aby dom nie zostawał bez opieki. Na złodzieja najlepszy jest dobry sąsiad!

  3. #3

    Domyślnie

    Nas na szczęście nikt jeszcze nie okradł. Być może dlatego, że żyję w bardzo dobrych stosunkach z sąsiadami wokół mojej budowy i dodatkowo buduję się w środku istniejącego już osiedla!!!
    To dobiero wygoda. Nawe nie mam jeszcze ogrodzenia.
    Mam nadzieję, że tak będzie dalej, ale wiem, że mogą to być nadzieje płonne - złodzieje pojawią się pewnie gdy będę robić wykończenia. na razie nie za bardzo jest co kraść - bo co złodziejom po kilku cegłach czy pustakach, cement też jest tani - co innego gdy zaczniemy robić okablowanie... Myślę jednak, że najlepszym sposobem na złodzieja jest i zawsze będzie przyjazny dla nas sąsiad!!! Nic go nie zastąpi.
    pozdrowienia
    Agnicha

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Agnicha1704 dnia 2002-01-14 14:51 ]</font>

  4. #4

    Domyślnie

    Czasem też warto zostawić światło na noc w budynku. Kiedyś zapomnieliśmy zgasić, i sąsiedzi nam powiedzieli rano "a myśmy myśleli, że już się wprowadziliście?" Może inni też tak pomyślą...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Jak zacznę wykańczać dom to zaproponuję znajomemu (szukał mieszkania do wynajęcia), żeby sobie zamieszkał za darmochę. Ja bym też mógł zamieszkać na budowie, ale żona ... No i dla dziecka to nie byłoby bezpiecznie.
    Poza tym tak jak Agnicha buduję się wśród ludzi i nic mi nie ginie (od ponad roku mam okna dachowe, a drzwi 0). Może dlatego, że sąsiad pracuje w Policji?

  6. #6

    Domyślnie

    Ja się nawet zastanawiam, czy na całe wakacje nie przenieść się do domu. Mam już dom zamknięty i instalacje bez białego montażu, co prawda budowa stanęła z braku kasy, ale na jeden kibelek i kran coś tam wyskrobię. Wstawimy sobie turystyczną kuchenkę, wrzucimy materace na beton i warunki mamy lepsze, niz na polu namiotowym!!!

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Znajomy nie zamyka drzwi. I tak wejdą, więc niech nie zniszczą jeszcze drzwi. W środku nie ma nic co da się wynieść, więc nie ukradną. Mogą tylko z zemsty coś zdewastować.

  8. #8

    Domyślnie

    Mogą wynieść znajomego

  9. #9

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    mam tez spostrzezenia na ten temat. zdarza sie, ze zlodziejami sa robotnicy , ktorzy pracowali na budowie lub przez nich nadani.mam pytanie choc wiem, ze nie da sie odpowiedziec tak latwo (zawsze sie beda zdarzac kradzieze): jaka miec postawe wobec robotnikow, jak ich "zrazic" do pomyslu okradzenia?? nie chce nikogo obrazic, ale niestety zdarzaja sie takie kradzieze.
    na pewno nie stwarzac pozorow bogacywa. choc samo bogactwo rzecz wzgledna-znam przypadek zamorodwania kobiety przez robotnika, bo wydawalo mu sie, ze ma ona nie wiadomo co. w rezultacie wyszedl z komorka i jakims wideo pozbawiajac ja zycia. czy macie jakies spostrzezenia na ten temat??

  11. #11

    Domyślnie

    Frankai napisał, że Jego znajomy nie zamyka drzwi bo i tak wejdą! Na pewno ma rację, też tak myślałem i nie zabijałem otworów na zimę. Ale w listopadzie miałem gości wewnątrz (stan surowy otwarty) i bawili się oknami połaciowymi. Jedno okno uszkodzili (platikową kostkę w ościeżnicy).
    W budynkach sąsiadów co mieli otwory zabezpieczone nic się nie stało. Nie namyślając się długo zabezpieczyliśmy otwory przed nieproszonymi gośćmi.
    Oczywiście, że jak ktoś będzie chciał to i tak wejdzie (nawet jak będą szyby pancerne i super nowoczesne alarmy). Chodzi tylko o to, aby opóźnić czas dostania się do środka i ewentulanie zniechęcić złodzieja!!!!
    Zgodzę się w 100%, że najlepszy stróż to życzliwy sąsiad!!

  12. #12

    Domyślnie

    Staystycznie rzecz ujmując najlepiej zastosować zlepek wszystkich metod. Ja mam teren ażurowo ogrodzony, sąsiedzi mają do mnie telefon i dobrze z nimi żyję, mam owczarka niemieckiego, antywłamaniowe szyby i okucia, alarm połączony z moją komórką, automatyczne halogeny na około domu, automat zapalający losowo światło i ubezpieczenie (dom jest niewielki). Jeszcze mnie nie próbowali nawet okraść (odpukać) a sąsiadów wiele razy. A ha odradzam rolety - ściągają tylko złodziei - było już sporo na ten temat pod chasłem chyba Rolokasety jak ktoś jest ciekaw dlaczego.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Krzysztof - zabijać otwory - jak najbardziej! Jak już jednak masz okna i drzwi, to zostaw je otwarte. Jak przejdą przez płot i nie otworzą drzwi, to Ci je uszkodzą.

  14. #14

    Domyślnie

    Zabijanie otworów złodzieja może nie powstrzymać, ale na pewno pwstrzyma dzieci. Ja buduję się w środku istniejącego już osiedla mieszkaniowego. Złodziei nie spotkałam (na całe szczęście ni cmi nie ukradziono jak do tej pory) natomiast niejednokrotnie "użerałam się z dziećmi biegającymi po naszej budowie" To jest niebezpieczne dla dzieci i szkodliwe dla nas - to one najczęściej coś psują podczas zabawy.
    pozdrowienia
    Agnicha

  15. #15

    Domyślnie

    Agnicha! Tylko pozazdrościć! Ja niestety buduję w mieście, ale trochę na uboczu! (jako ostatnia budowa tuż przy lasku!!). Ginie wszysto co da się sprzedać na skupie złomu!

    Frankai - jakoś nie wyobrażam sobie, aby wstawić okna i drzwi
    i ich nie zamykać! Przecież jak wejdą i zastaną instalacje
    (np. elektryczną i c.o.) to zerwą wszystko ze ścian i podłóg!

    Bogo - podoba mi się idea tego alarmu z powiadomianiem na komórkę. Jeśli możesz to podaj typ alarmu (widziałem na stronach firmę Satel, centrala CA-10 wyglądała dosyć ciekawie).
    Tak przy okazji, to aby ten alarm dzwonił na policję i moją komórkę, to chyba muszę mieć założony telefon na budowie?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Krzysztof - jak je zamkniesz, to stracisz i instalację i będziesz miał wybite okna lub wyważone drzwi. Prawdę mówiąc choć teoria mojego kumpla jest to logiczna i u niego sprawdzona, to ja nie wiem co zrobię na tym etapie.
    Agniecha - dechy mogą powodować, że z 2 budów złodzieje wybiorą nie zabezpieczoną - po co się męczyć. Chociaż inny złodziej może stwierdzić - tam musi coś być i nie będzie mnie widać.

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Przepraszam ale mogę się wyrażać bo złodzieje na budowie działają na mnie jak płachta na byka. Dom mam w stanie surowym i z niego na razie nie ma co kraść (puk,puk). Ale za to kradną z budy. W sumie same gówna; gwoździe, worek cementu, kalosze, miarkę, itp. Jakiś desperat buchnął nawet deskę okapową i dwa pręty zebrowane po 6 m. Straty niewielkie ale wkur....ące bo coś potrzeba a tu okazuje się że zginęło. W związku z tym zbudowałem w budzie pułapki rodem z filmów o Rambo. Takie tam zapadnie z goździami, pręty zaostrzone i czekam aż ktoś wpadnie. Jak się jakiś ch... nadzieje i będzie kulał to wtedy zobaczę kto kradnie. A domek też w środku osiedla, znakomicie oświetlony całą noc i kupa znajomych sąsiadów. A jak wstawię okna i drzwi to założę alarm, bo znajomemu ukradli z zamkniętego domu całą instalację CO; rury,złączki,kaloryfery. Na szczęście jeszcze nie miał pieca. Wolałbym tego uniknąć.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Mario - pomysł z pułapkami na "szczury" jest super. Też tak zrobię.

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Podobno może mnie "nieszczęśnik" oskarżyć o uszkodzenie ciała ale ja będę szczęśliwy, bo już dowiem się kto to. A wtedy to już znajdę inne ciekawe sposoby .....

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Jak się uszkodzi od patrzenia przez płot, to Cię może oskarżyć. Jak będzie na Twojej posesji, to po ch....ę właził? Są warunki na płot z kolcami i szkłem, ale nie ma na posadzkę z kolcami
    Więc nie bój nic.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony