dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    Miej więcej wiem co robi, ale jak dokładnie działa to już nie. Może wy wiecie?
    Tyle wiem:
    Powoduje, że na początku cyklu pracy woda krąży tylko w małym obiegu tj. między sprzęgłem a piecem, dopiero potem krąży w całym obiegu, ale jak to się przełącza to nie mam pojęcia.

  2. #2

    Domyślnie

    Sprzegło hydrauliczne to nic innego jak dgyby baniak z 4 króćcami dwoma podłącza sie do kotła i obieg wymusza za pomoca pompy natomiast do kolejnych 2 podłacza się instalacje z grzejnikami i obieg wymusza pompą

  3. #3

    Domyślnie

    A w środku jest wymiennik ciepła? Czyli obwody są tak naprawdę odseparowane od siebie?

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    nie, nie ma wymiennika. to cos w rodzaju transformatora, porownujac do elektrycznosci. dzieki temu obieg kotla jest niezalezny od obiegu grzejnikow. np. zmiany przeplywu spowodowane dzialaniem termostatow nie wplywaja na przeplyw przez kociol. niektore kotly wymagaja zabezpieczen - np. min. przeplyw, min temp. to prosty uklad ktory spelnia te wymagania.

  5. #5

    Domyślnie

    To jak jest energia przekazywana z obwodu do obwodu? Musi być wymiennik ciepła. Może macie gdzieś stronkę z przekrojem tego ustrojstwa?

  6. #6

    Domyślnie

    sprzęgło to rura o srednicy stosownej do mocy kotła / predkość w sprzęgle 0,1-0,2 m/s/, stosowane w celu hydraulicznego odsprzężenia obwodu kotła i instalacji , zapewniające minimalny strumień i temperature powrotu dla kotła.
    Cyli najwazniejsza jego rola to zabezpieczenie kotła / najczęściej przy żeliwnych / Pompę obwodu kotła dobiera się wiekszą od wydajności instalacji /
    Poza tym dobrze się instalacjia odpowietrza i zanieczyszczenia łatwo opadaja w dół

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony