dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 115 z 115
Pokaż wyniki od 2.281 do 2.290 z 2290
  1. #2281

    Domyślnie

    Skąd wiesz, gdzie będzie stała mikrofalówka (szafka, czy na blacie)? Słyszałeś o mikrofalówkach do zabudowy? Ekspres bez problemów dosunie.

  2. #2282
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    Skąd wiesz, gdzie będzie stała mikrofalówka (szafka, czy na blacie)? Słyszałeś o mikrofalówkach do zabudowy? Ekspres bez problemów dosunie.
    I jak podłączysz do gniazdka mikrofalówkę do zabudowy, jeśli gniazdko będzie za nią? Nie rozumiem, co próbujesz wykazać...

  3. #2283

    Domyślnie

    1. Po co cytujesz ostatnią wiadomość?
    2. Na ogół kuchenki mają głębokość 32-35 cm. Szafka ma 40 cm. ≥5 cm nie starczy na gniazdo i wtyczkę? To gdzie umieściłeś gniazdo do zasilania piekarnika?

  4. #2284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    2. Na ogół kuchenki mają głębokość 32-35 cm. Szafka ma 40 cm. ≥5 cm nie starczy na gniazdo i wtyczkę? To gdzie umieściłeś gniazdo do zasilania piekarnika?
    Przy kuchence mikrofalowej nie sprawdzałem, ale raczej będzie za ciasno. Za piekarnikiem zrobiłem, i potem gniazdko zdemontowałem i puszkę zaślepiłem, bo się nie mieścił. Ale nawet jak się zmieści, to jest to zły pomysł. Dostęp do wtyczki jest potrzebny. Mi swego czasu zepsuł się piekarnik Amica. Wyrzucał błąd "error sd card". Jednak wystarczyło wyłączyć mu zasilanie na chwilę i wracał na jakiś czas do normy (ten błąd nie wyskakiwał gdy piekarnik pracował - tylko w czasie czuwania i nie dawał się włączyć). Szukanie, który bezpiecznik (nawet, jak zgodnie ze sztuką jest osobny na piekarnik) przerasta możliwości większości domowników (pewnie nie tylko u mnie). Za to wyciągnąć i włożyć wtyczkę już każdy przedszkolak powinien umieć.
    Więc do każdego sprzętu gniazdo powinno być łatwo dostępne nie tylko na okoliczność zagrożenia zdrowia czy życia (dla różnicówki nie będzie powodem do zadziałania, jak padnie termostat w piekarniku i będzie grzał bez przerwy aż coś się zapali) ale też przydatne może być w innych sytuacjach.

  5. #2285

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Nie będzie poprawnie. Jakakolwiek przerwa żyły N z jakiejkolwiek przyczyny zaskutkuje spaleniem/zniszczeniem odbiorników 1-fazowych zasilanych z tego przewodu.
    Są na to jakieś przepisy? Jeden z fachowców chciał mi podłączyć 3 urządzenia jednym przewodem trójfazowym a jak zażądałem trzech oddzielnych przewodów to się obraził twierdząc ze" tak się nie robi".

    Cytat Napisał 1500-2900 Zobacz post
    Chcesz doprowadzić nowe obwody do rozdzielnicy, więc muszą być 3 żyłowe. Natomiast do rozdzielnicy dochodzą 2 żyły L i N lub PEN. Musisz wiedzieć jaki jest układ sieci zasilającej, bo od tego zależy co można zrobić z przewodem ochronnym PE. Jeżeli jest układ sieci TN-C, to masz żyłę L i PEN. Wówczas wykonujesz w rozdzielnicy rozdział PEN na N i PE, czyli łączysz nowe obwody 3 żyłowe z L, N, PE. Natomiast, gdy jest układ sieci TT, a do rozdzielnicy dochodzą 2 żyły, czyli L i N, to nie wolno podłączać przewodu ochronnego pod N w rozdzielnicy, oraz nie wolno wykonywać tzw. zerowania w gniazdach, ponieważ może być to niebezpieczne że względu na ochronę przeciwporażeniową. Nie mając tej wiedzy skontaktuj się z elektrykiem, który ogarnie temat.
    U mnie w takiej sytuacji elektryk zrobił puszkę w kuchni i PE "podłączył" do rury zimnej wody a do rozdzielni idą tylko L i N.

  6. #2286

    Domyślnie

    Są na to jakieś przepisy?
    Jest zdrowy rozsądek i doświadczenie elektryka w tym względzie
    U mnie w takiej sytuacji elektryk zrobił puszkę w kuchni i PE "podłączył" do rury zimnej wody a do rozdzielni idą tylko L i N.
    Naprawdę? A przyłącze wodne do budynku pewnie plastikowe
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  7. #2287

    Domyślnie

    Instalacja wodna jest na szczęście tak stara jak elektryczna wiec czysta stal

    Co ciekawe rezystancja wyszła niesamowicie niska.
    Ostatnio edytowane przez marvinetal ; 13-12-2023 o 14:47

  8. #2288

    Domyślnie

    Dał papier? Teraz tylko zgłosić jego instalację...

  9. #2289
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    Dał papier? Teraz tylko zgłosić jego instalację...
    Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
    § 184. [Uziomy instalacji elektrycznej]
    (..)
    2. Dopuszcza się wykorzystywanie jako uziomy instalacji elektrycznej metalowych przewodów sieci wodociągowej, pod warunkiem zachowania wymagań Polskiej Normy dotyczącej uziemień i przewodów ochronnych oraz uzyskania zgody jednostki eksploatującej tę sieć.
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

  10. #2290
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    To gdzie umieściłeś gniazdo do zasilania piekarnika?
    Każda kuchnia jest inna, u mnie jest np. za szafką obok piekarnika, dostępne po wysunięciu szuflady.

Strona 115 z 115

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony