dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Przeanalizowałem wiele materiałow, z których mogę budować dom i wreszcie trafiłem na bloczki OPTIROC, które nie wymagają budowania ścian wielowarstwowych. Dotyczy to także ścian fundamentowych! Po negocjacjach z dealerem wynegocjowałem cenę taką, że m2 wyniesie mnie około 91 zł bez kosztów dowozu od producenta - około 170 km. Właściwie już wrysowaliśmy z projektantem ten materiał do projektu i mam zamiar dokończyć tranzakcji zakupu jeszcze w tym roku z dostawą na wiosnę. Proszę o radę, czy słusznie robię. Co myślicie na temat stropów całkowicie z płyt styropianowych z f-my Sukiennik, bo mam chęć je zastosować, ale nie mam zdania. Mam za to jeszcze czas i proszę o radę i w tej kwestii.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Ja miałem 11.34 za bloczek, co wychodzi mniej więcej tyle co Ty, ale z transportem, bo było blisko (ok 10km). Wybudowałem ściane 1-warstwową. Zamieszkam tam za jakiś czas i wtedy bede mógł powiedzieć, czy jest ciepły. Jeżeli bedziesz sie trzymał instrukcji murowania (zaprawa ciepłochronna lub zwykła z pustka powietrzna pośrodku) to ściana powinna byc ciepła. Materiał jest w miare lekki, dobrze się tnie, oddycha i nie nasiąkia oraz tłumi dźwięk.
    A jak wybudujesz, to sie podziel doświadczeniami.
    R.

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj
    Nie wiem jak jest w przypadku ściany jednowarstwowej Ja mam OPTIROC 24 cm i 12 styropianu i jest OK. Jedyne na co trzeba uważać to nadproża systemowe Zawsze muszą być napisami do dołu.
    Jak już wybudujesz to będą narzekać tynkarze OPTIROC nie chłonie wody i tynki schną całymi dniami znacznie opóźniając pracę.

  4. #4

    Domyślnie

    ja wolę bloczki keramzytonowe z Mszczonowa - są ok. 45% tańsze.

  5. #5

    Domyślnie

    Podobnie jak Iwan zdecydowałem się na dwuwarstwową ścianę.

    Jeszcze jestem w trakcie budowy, ale pierwsze pozytywne wrażenie o Optirocu pozostaje.

    Jedyny kłopot - z murarzami: trzeba im zwrócić uwagę, że bloczki się tnie najlepiej szlifierką (a nie łupie młotkiem jak bloczki betonowe) i korzysta ze skrzynki murarskiej (a nie kielni). To ostatnie nie tylko jest warunkiem koniecznym utrzymania parametrów cieplnych, ale także zmniejsza koszty: zużycie zaprawy było dla mnie zaskakująco małe!


  6. #6

    Domyślnie

    Ja zbudowałem jednowarstwową z optiroca 36.5, mieszkam już drugi rok. Może to jest moje subiektywne wrażenie ale czuję się w tym domu dużo lepiej niż w innych docieplanych styropianem. Jak miałbym budować jeszcze raz to na pewno wybrałbym keramzyt. Moim zdaniem nie ma innego materiału który by mu dorównał.

  7. #7

    Domyślnie

    a co powiedzielibyście na ścianę 3-warstwową? Czy ktoś z Was słyszał o takiej? Proszę o rady bo nikt jakoś nie może mi odpowiedzieć. Pozdrowienia w ten piękny dzień.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony