dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 33
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 655
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    a czy to nie będzie siedlisko myszy i szczurów?
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  2. #62
    Guest

    Domyślnie Ziemianka?

    Żeby było formalnie to do wielkości 10 m kw może być bez planu tylko powiadomienie urzędu. Na każde 1000 m kw działki mogą być dwie takie budowle. Czyli śmietnik i ziemianka na każdej. Wykonać ziemiankę można w technologi dachu odwróconego. Było też w muratorze tylko na razie nie mogę znaleźć. Jestem w trakcie przeglądania (szukam czegoś innego), jak trafię to dam znać w którym numerze. Jestem też zainteresowany. Czytam z chęcią opisy już zrealizowanych obiektów.
    RomanP

  3. #63

    Domyślnie

    Witajcie Ziemiankowicze
    w numerze styczniowym, albo lutowym ładnego domu jest artykuł na interesujący nas temat.
    pozdr.
    gal

  4. #64

  5. #65
    julia
    Guest
    julia

    Domyślnie

    Cytat Napisał magi
    a czy to nie będzie siedlisko myszy i szczurów?
    Myślę, że nie...u siebie, może kiedyś taką zrobię np. na przechowywanie wina i innych pysznych nalewek

  6. #66
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jgawron

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    7

    Domyślnie nieszczelne szambo po poprzednim wlascicielu

    Witam
    Kupilem piekny Dom, ktorego wlasnie koncze wykanczac. Podczas wizyty szambiarki okazalo sie ze szambo jest prawdopodobnie nieszczelne, gdyz ci sami panowie obslugiwali ten dom wczesniej i po czestotliwosci wywnioskowali, fakt ten moze miec miejsce.
    Jakie moga byc konsekwencje tej sytuacji i czy mozna jakos na poprzednim wlascicielu wyegzekwowac uszczelnienie szamba na jego koszt, jako wada ukryta.

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Jak znam życie to dla poprzedniego gospodarza nie była to wada ukryta lecz skrzętnie ukrywana zaleta

    Najpierw musisz stwierdzić czy wogóle to szambo ma dno.....
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  8. #68

    Domyślnie

    albo jakieś lewe ujście w ciemnym kącie... - "rozsączenie"

  9. #69
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jgawron

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawek :)
    albo jakieś lewe ujście w ciemnym kącie... - "rozsączenie"
    Wlasnie tak jest

  10. #70
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jgawron

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Jak znam życie to dla poprzedniego gospodarza nie była to wada ukryta lecz skrzętnie ukrywana zaleta

    Najpierw musisz stwierdzić czy wogóle to szambo ma dno.....
    Jest rozsaczenie, natomiast pozostaje pytanie czy sie ktos do mnie za to nie doczepi, no i czy jest to bezpieczne zwazywszy ze czerpie wode z ziemi (z 32 metrów)

  11. #71

    Domyślnie

    Moim zdaniem jest to po pierwsze - ryzykowne ze wzgledow zdrowotnych,
    więc moim zdaniem od razu bym szambo uszczelnil (znaczy zlecil wyspecjalizowanej ekipie - UWAGA na śmiertelne przypadki uduszenia podczas prac w szambie - te gazy są duszące!!! = konieczne osobiste srodki ochrony - maski, etc),
    albo zamontowal w jego miejsce gotowy plastikowy zbiornik, ktory z natury swojej jest o wiele szczelniejszy od kombinacji kręgów.
    Alternatywnie, jeśli dzialka jest pochyla, a studnia w najwyższym jej punkcie - pokusilbym sie o oczyszczalnie sciekow z rozsączkowaniem. Najgorsze, co możesz zrobic, to czekać na wyrok sądu, bo nie wydaje mi sie, aby poprzedni wlasciciel chcial sam z siebie zaplacic.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgawron
    Jest rozsaczenie, natomiast pozostaje pytanie czy sie ktos do mnie za to nie doczepi, no i czy jest to bezpieczne zwazywszy ze czerpie wode z ziemi (z 32 metrów)
    Czyli jesteś samowystarczalny w tym obiegu zamkniętym ))))

    A tak na serio to tragiczna jest ta oszczędność poprzedniego właściciela.... facet swoim działaniem szkodził zdrowiu swojej rodziny i swemu własnemu.

    Moim zdaniem nie jest istotne czy się ktoś doczepi (prawdopodobnie za jakiś czas tak - coraz częstsza jest praktyka spradzania rachunków za wywożenie zawartości szamba). Najważniejsze jest jednak w tym przypadku zdrowie.

    Sądzę,że w wypadku wykrycia przez Urząd tej zamierzonej nieszczelności to Ty byłbyś ukarany mandatem (grzywną) i zobowiązany do przywrócenia prawidłowego funkcjonowania szamba.
    Ty z kolei mógłbys po otrzymaniu mandatu i nakazu wystąpić do sądu z pozwem przeciwko poprzedniemu włascicielowi o pokrycie wynikłych z tego tytułu Twoich strat.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Cytat Napisał jgawron
    Jest rozsaczenie, natomiast pozostaje pytanie czy sie ktos do mnie za to nie doczepi, no i czy jest to bezpieczne zwazywszy ze czerpie wode z ziemi (z 32 metrów)
    Czyli jesteś samowystarczalny w tym obiegu zamkniętym ))))

    A tak na serio to tragiczna jest ta oszczędność poprzedniego właściciela.... facet swoim działaniem szkodził zdrowiu swojej rodziny i swemu własnemu.

    Moim zdaniem nie jest istotne czy się ktoś doczepi (prawdopodobnie za jakiś czas tak - coraz częstsza jest praktyka spradzania rachunków za wywożenie zawartości szamba). Najważniejsze jest jednak w tym przypadku zdrowie.


    z pozwem to i moze wystapic pod jednym tylko warunkiem ze udowodni poprzedniemu wlascicielowi ze to on jest sprawca zamieszania

    Sądzę,że w wypadku wykrycia przez Urząd tej zamierzonej nieszczelności to Ty byłbyś ukarany mandatem (grzywną) i zobowiązany do przywrócenia prawidłowego funkcjonowania szamba.
    Ty z kolei mógłbys po otrzymaniu mandatu i nakazu wystąpić do sądu z pozwem przeciwko poprzedniemu włascicielowi o pokrycie wynikłych z tego tytułu Twoich strat.
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  14. #74

    Domyślnie piwniczka...

    Witam i pozdrawiam wszystkich "starych" forumowiczów!
    Zabieram się (na razie w planach) do zbudowania ziemnej piwniczki - loszku; prześledziłem Wasze info, odpowiedzi i sugestie, ale... Czy ktoś ostatnio (w tym roku) dokonał takiego dzieła? Jak się spisuje? Z czym był największy kłopot? Jakich najlepszych materiałów użyć.......?
    Pozdr RL

  15. #75

    Domyślnie

    Wczoraj ukończyłem właśnie moją ziemiankę. Spieszyłem się trochę bo jutro wyjeżdżam na dwu tygodniowy urlop. Wykorzystałem w większości materiały pozostałe po budowie stanu surowego (czytaj tak dobierałem zakupy by materiał został do zrobienia ziemianki). Ma ona wymiary 3*3 i 1,6m w głąb ziemi ok. 1,8m ściany pionowe i 2,3m w najwyższym miejscu sklepienia. Zrobiona jest z bloczków betonowych na zewnątrz i wyłożona cegłą na sztorc wewnątrz. Całość zalana łukowatym stropem zbrojonym. Schody zejściowe betonowe lane. Strop zaizolowałem 5cm styropianem w typowym systemie ocieplania ścian. Na to dwie warstwy papy + lepik, folia w którą zapakowany był beton komórkowy, ok. 10 cm łętów kartoflanych i obsypane ziemią. W stropie podczas zalewania wstawiłem dwie rury wentylacyjne. Podczas murowania należy dobrze rozeprzeć ściany by zarywająca się ziemia nie wepchnęła ich do środka. Jeżeli jesteś zainteresowany to daj znać na priv to po urlopie wyślę fotki. A piwo nawet z nie wykończonej piwniczki ma luksusową temperaturę, akurat taką jaką lubią misie.
    ppp.j

  16. #76
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hanula

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    423
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie Piwnica - ziemianka - czy ma ktoś z was taką?

    W projekcie mojego domu nie jest przewidziana piwnica, myśleliśmy o kopanej ziemiance na owoce i warzywa takiej jakie są przy starych domach, ponoć bardzo dobrze przechowują się w niej płody rolne

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    galeoniku planuje dobudować taką piwniczkę do garażu w bryle. W tym celu pozostawię sobie na odpowiedniej wysokości nadproże w ścianie garażu. (Brak kasiorki na bieżącą chwilę, ale planuję)

    PS. Z tym opisem w Muratorze to prawda, ale może ktoś z chwlących przypomni jaki numer.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  18. #78

    Domyślnie piwnica ziemianka

    poprostu super rzecz, przez cały rok identyczna temperatura (w granicach 15 - 18 st C). trzymam w niej ziemniaki przez zimę i muszę przyznać, że zapomniałem co to kiełkowanie ziemniaków, przetwory w słoikach również ekstra się trzymają. obecnie się zastanawiam czy nie zrobić w niej kameralną piwniczkę winną, taką z barkiem i z zakurzonymi butelkami dobrego domowego winka

  19. #79
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Basia-next

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    5

    Domyślnie piwniczka

    Ja remontuję stary dom obok którego jest taka piwniczka. Kiedyś przechowywano w niej ziemniaki i buraki. Jedynym mankamentem były myszy i szczury, które w zimie podjadały zapasy . Mam zamiar używać jej ale jakoś trzeba będzie ją zabezpieczyć przed gryzoniami.
    uda się!!!

  20. #80

    Domyślnie

    Ja buduje domek bez piwnicy ale planuje zrobic zieminke bo to jest kapitalna sprawa. Naprawde polecam - widzialem taka u znajomego. Zwykla nora w ktorej przechowuje np. ziemniaki

Strona 4 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony