dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Najpiękniejsze miejsca na Słowacji

    Przeczytałem wątek Kroyeny "Najpiękniejsze miejsca w Czechach" i ponieważ bardzo lubię Słowację postanowiłem założyć podobny temat.
    Chyba Kroyena nie będzie zły

    Tak więc ja polecam Słowacki Raj. Piekne krajobrazy, szlaki, wodospady, łańcuchy, drabiny, itd -pięknie. Najlepsze trasy wychodzą z Podlesoka np na Klastorisko lub Przełom Hornadu i Biela woda. Nocleg znaleźliśmy w Dedovkach, ale było ciężko (dużo luda było 3 lata temu...)
    gg 5902123

  2. #2

    Domyślnie

    Właśnie w sobotę wróciłam z tego pięknego zakątka czyli Słowackiego Raju. Tak jak pisał echo jest to miejsce godne polecenia dla ludzi którzy kochają góry, lasy, rzeki itp. czyli ogólnie naturę. My nocleg znaleźliśmy w Hrabusicach (2 km od Podlesoka). W tym czasie miejsc noclegowych było dośc dużo i można było wybierać. Również polecam Przełom Hornadu (pięknie było) Klastorisko no i Sucha biela woda (perełka). Szlak prowadzi po niedużym potoku który wije się wśród bardzo wysokiego wąwozu tworząc piękne zakątki. A biorąc pod uwagę że oprócz potoku chodzi się też po drabinkach, kładkach. tzw "grilach" to wszystko robi przeogromne wrażenie i przeżycia. Malutki potoczek tworzy wspaniałe " Misiowe wodospady". Niestety nie udało nam się przejść trasami gdzie ponoć są "Wielkie wodospady" ale z opowiadań też coś pięknego. Brakło nam czasu bo byliśmy tylko 3 dni. Ale mam nadzieję że tam jeszcze wrócimy (na szlaku postawiłam swojego kijka pod skałą) to uda nam się przejśc te trasy. Wszystkim gorąco polecam ten naprawdę Raj Słowacki.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Na Słowacji, w Tatrach Wysokich, byłam ładnych parę lat temu,
    ale do dziś pamiętam wejście, już pod samym prawie szczytem, na Gerlach, była mgła,
    co jakiś czas jednak chmury rozrywał wiatr i oczom ukazywał się cudowny spektakl,
    ze światłem, cieniem, górami i słońcem w rolach głównych, z planami bliskimi i dalekimi,
    gdzie nie wiadomo było, gdzie kończą się góry, a zaczynają chmury.
    I ta dzikość, przestrzenie...
    Czułam wtedy wielką pokorę dla gór i Matki Natury.

    Na spacer polecam też Magistralę Tatrzańską, przechodzi przez cztery doliny:
    Siodełko (Hrebienok) - Dolina Małej Zimnej Wody - Dolina Pięciu Stawów Spiskich - Dolina Lodowa - Lodowa Przełęcz






  4. #4

    Domyślnie

    W Tatrach Słowackich polecam też wyjazd (albo wejście jak kto woli, choć nie wiem czy mozna tam wyjść samemu) na Tatrzańską Łomnicę. Wyjazd kolejką tylko w sprzyjająca pogodę (trzeba mieć szczęście), ale jakie widoki. Pięknie.
    gg 5902123

  5. #5

    Domyślnie

    A ja gorąco polecam odwiedzenie jaskiń na Słowacji a szczególnie jaskini Domica przy granicy Węgierskiej. Naprawdę niezapomniane wrażenia. Po jej zwiedzeniu ciężko znalźć równie atrakcyjną jaskinię!!!

  6. #6

    Domyślnie

    A ja gorąco polecam odwiedzenie jaskiń na Słowacji a szczególnie jaskini Domica przy granicy Węgierskiej. Naprawdę niezapomniane wrażenia. Po jej zwiedzeniu ciężko znalźć równie atrakcyjną jaskinię!!!

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Słowacki Raj - cudo! A Sucha Bela - najpiękniejszy zakątek jaki odwiedziłam w życiu.

  8. #8

    Domyślnie Re: Najpiękniejsze miejsca na Słowacji

    Od lat bywam na Słowacji.
    Polecam Zuberec i okolice - zimą i latem, snowboard czy narty w maju na Zwerowce rewelacja.
    Brynczalowa chata w tatrach wysokich.
    Bratysława - sama w sobie no i jako miejsce wypadowe na wycieczki do Wiednia i Budapesztu.
    Tatralandia w Liptowskim Mikulaszu zwłaszcza zimą, człowiek siedzi w odkrytym basenie z widokiem na tatry (można połączyc z nartami w Zubercu).

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał K74
    Słowacki Raj - cudo! A Sucha Bela - najpiękniejszy zakątek jaki odwiedziłam w życiu.
    No i przy okazji Klasztorisko "do bólu" - prawie wszystkie szlaki tam się krzyżują!!!
    Slovenski Raj to rzeczywiście fantastyczny zakątek. Pojechałem tam z żoną w podróż poślubną. Pomimo że było to wiele lat temu do tej pory z sentymentem wspominam wyjazd, przeglądając "stare" zdjęcia.
    Dla zainteresowanych turystyką górską gorąco polecam również Fatrę a zwłaszcza Terchową i okolice. Terchowa to miejsce skąd pochodził legendarny Janosik. znajduje się tam jego pomnik, a okoliczne górki... no cóż sprawdzcie sami.!!!

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    ja od kilku lat spendzam wakacje na Szirawie jest tam wspaniale rozrywka, woda, hotele, domki, knajpki, baseny, jadłodajnie,wesołe miasteczko, góry jednym słowem wspaniale

  11. #11

    Domyślnie

    A jeśli na narty na Słowację (stosunkowo blisko naszej granicy) to gdzie...???
    W ubiegłym sezonie bylismy w Oszczadnicy. Było całkiem nieźle, zainwestowali w sprzęt, wyciągi, itd, niestety dość drogo i mnoga luda.
    gg 5902123

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Robh75

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja dodam wspaniały zamek w Bojnicach. Jest tam też piekne zoo. Warto pojechać na kilka dni z całą rodziną.
    Pozdrawiam.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    elvis

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Może podniosę temat. Szukam czegoś fajnego na Słowacji na Sylwestra 2008. Czym spokojniej tym lepiej. Ze względu na małe dzieci najlepiej jakby wyciąg był na piechotke do kilku minut i nie musi byc jakiś strasznie duży - uczę 5-latka jeździć. Coś np. w stylu Wyżnych Rużbachów (jeśli ktoś tam był).
    Chodzi przede wszystkim o lokalizację (miejscowość) bo noclegi to już chyba znajdę.
    Powodzenia ...

  14. #14

    Domyślnie

    Co do Słowacji: oczywiście Tatry Wysokie i Zachodnie , Nizkie Tatry i Demianowska Jaskinia Svobody, Słowacki Raj, Mała i Wielka Fatra, wszystkie jaskinie-zwłaszcza te przy granicy z Węgrami. Ogólnie raj dla osób lubiących góry.

  15. #15

    Domyślnie

    Aquapark w Popradzie i Besanovej.Szczegolnie sauny )))
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  16. #16

    Domyślnie

    W Besenowej stare gacie, bo wszystko brązowieje.
    Zimą polecam Chopok dla narciarzy.
    Namiastka Alp.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Słowację zwiedziłam wzdłuż i wszerz.Oprócz tych miejsc ,które już były wymienione polecam dolinę Vratną.Znakomite wyjście w góry Mała Fatra z miejscowości Stefanowa ,a na" łyżowanie"-ośrodek narciarski Paseky. Wracamy tam wielokrotnie do hotelu Boboty ,pięknie położonego,polecam

  18. #18

    Domyślnie

    Już kilka razy polecany Słowacki Raj, no i Tatry, dużo większe niż polskie, i mniej turystów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony