dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie pilne-potrzebna porada

    kupiliśmy działkę piekną dużą (7000m2) obok wszystkie podobne gabarytowo same i nagle dowiaduję sie ze sąsiad chce swoją podzielic na kilka małych po 1000m2 a wzdłóz mojej zrobić drogę dojazdową do wszystkich tych działek.
    popsuł wszystkie moje marzenia o wsi spokojnej o wsi wesołej
    1 . nie stac mnie na wykupienie wszystkich tych działek
    2. moze bym przezył sąsiadów ale drogę wzdłuz 200 m chyba juz nie
    3. kompletnie psuje to moje plany zabudowy wszystkie projekty moge dac do kosza (nie chcę mieć narożnej działki )

    czy jest mozliwośc aby jesli sie z nim nie dogadam po dobroci zabronic mu zrobienia drogi z tej strony działek
    jesli mi sie to nie uda to pozostanie mi chyb atylko podzielic moją i sprzedac umowy z elektrownią projekty przyłączy iinne wyrzucić i szukać innekjj działki
    w czwartek mam jechac na wytyczanie granic podpowiedzcie coś

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety kiepsko to widzę. ostatecznie dzieli swoje. Nadzieja tylko, że nie dostanie zgody w gminie na podział, dowiedz się w Wydziale geodezji, jakie przeznaczenie terenu i możliwości podziału.

  3. #3

    Domyślnie

    Moge cie pocieszyc ale tylko troszeczke ,kolega otrzymal w spadku gospodarstwo i chcial zrobic dokladnie tak samo,jednak wpis w KW" Bez prawa podzialu"pokrzyzowal mu plany.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    niestety prawo podziału raczej ma bo dostałem juz pismo od geodety w tej sprawie
    naprawdę nie ma jakiegos przepisu np o zmniejszeniu wartości mojej działki albo o uciazliwości takiej drogi dla mojej działki

  5. #5

    Domyślnie

    A nie przesadzasz troszke? Masz 7.000 metrow. To 7 razy więcej niż ja - i jeszcze cie martwi ewentualna obecność sąsiadów? Może trzeba bylo kupić od Agencji Własności Rolnej, czy jak jej tam, kilkunastohektarowe gospodarstwo i w samym jego środku umieścić siedlisko? Poważnie mówie, bo chyba masz jakąś fobię społeczną.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  6. #6

    Domyślnie

    Poza tym o jakiej uciążliwości mówimy, jak tych działek będzie 7-8? Ile aut dziennie tamtędy przejedzie?
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  7. #7

    Domyślnie Re: pilne-potrzebna porada

    Cytat Napisał prosciu
    kupiliśmy działkę piekną dużą (7000m2) obok wszystkie podobne gabarytowo same i nagle dowiaduję sie ze sąsiad chce swoją podzielic na kilka małych po 1000m2 a wzdłóz mojej zrobić drogę dojazdową do wszystkich tych działek.
    popsuł wszystkie moje marzenia o wsi spokojnej o wsi wesołej
    1 . nie stac mnie na wykupienie wszystkich tych działek
    2. moze bym przezył sąsiadów ale drogę wzdłuz 200 m chyba juz nie
    3. kompletnie psuje to moje plany zabudowy wszystkie projekty moge dac do kosza (nie chcę mieć narożnej działki )

    czy jest mozliwośc aby jesli sie z nim nie dogadam po dobroci zabronic mu zrobienia drogi z tej strony działek
    jesli mi sie to nie uda to pozostanie mi chyb atylko podzielic moją i sprzedac umowy z elektrownią projekty przyłączy iinne wyrzucić i szukać innekjj działki
    w czwartek mam jechac na wytyczanie granic podpowiedzcie coś
    no niestety nie mozesz mu zabronic
    ale co pekasz przeciez to bedzie tylko wewnetrza droga ktora beda dojezdzali do swoich dzialek sasiedzi, nie bedzie to jakas szeroka gminna droga, no co ty,masz wielka dzialke, posadzisz drzew , daj spokoj, bedzie ok. No i w zadnym wypadku to nie pomniejsza wartosci twojej dzialki, wrecz przeciwnie, wieksza "osada" - drozsze dzialki

  8. #8

    Domyślnie

    wiesz przekorku masz rację.
    tak naprawdę kupiliśmy 2.2 ha ale na razie wykorzystamy z tego te 7000m
    jak bym miał za co i była mozliwośc w mojej okolicy(okolice Łodzi|) to kupiłbym z 50 ha i nie miał problemu.
    cały problem w tym że kiedy :
    1. kupowaliśmy działkę była to działka rolna bez mozliwości zabudowy
    2. w planach miała okolica byc pod zabudowę ale siedliskową
    3. wyszło inaczej (plany zagospodarowania) i nagle wszyscy powariowali i dzielą na maleńkie działki.
    4. rozmawiałem wczesniej z sąsiadem o mozliwości kupna cęści jego działki to twierdził ze kiedyś moze sprzeda ale całość w jednym kawałku
    5. miałem juz gotowe plany zagospodarowania działki usytuowania domu i dojazdu dobre przy jednym sąsiedzie za płotem a nie conajmniej 4 z wjazdami na swoją posesję wzdłuż mojej dłuzszej granicy (dla wyjasnienia działki u nas w okolicy długie a wąskie moja ma 37m szerokości)

    nie dziwcie sie więc mojemu rozgoryczeniu gdybym kupił 1000 m2 w środku innych podobnych działek to co innego a tak, życie do spólki z sąsiadem pokrzyżowali moje plany jedyne co dobre to to ze przełożyliśmy o rok budowę i mam jeszcze możliwość jakiegoś manewru z zagospodarowaniem
    w najgorszym wypadku też podzielę działkę i posprzedaje na kawałki chociaż juz drugi raz tak tanio nie uda nam sie ziemi kupic bo była to niesamowita okazja wtedy

  9. #9

    Domyślnie

    prosciu a moze namow sasiada zeby droge zrobil z drugiej strony swojej dzialki - wtedy nie bedziesz mial drogi za ogrodzeniem lecz kilku sasiadow za plotem - czy to tez odpada?

  10. #10

    Domyślnie

    mysleliśmy o tym ale tu dziwny układ jest bo sie okazało ze jednąz działek kupuje następny sąsiad i to jegonależało by przekonac
    ale chwilowo myslimy o wykorzystaniu tej drogi i przekucia wady w zaletę
    jeśli sie uda toprzekonam jutro sąsiada do tego zeby wpisał nam słuzebnośc tej drogi

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał prosciu
    mysleliśmy o tym ale tu dziwny układ jest bo sie okazało ze jednąz działek kupuje następny sąsiad i to jegonależało by przekonac
    ale chwilowo myslimy o wykorzystaniu tej drogi i przekucia wady w zaletę
    jeśli sie uda toprzekonam jutro sąsiada do tego zeby wpisał nam słuzebnośc tej drogi

    a po co ci sluzebnosc jej? czy bedziesz jej uzywal? do kad nia chcesz jechac? przeciez dojazd do swojej posesji masz, wiec po co ci dodatkowy wydatek nie wiadomo po co? za sluzebnosc sie placi wiesz o tym nie? a jesli nie bedziesz jej uzywal to po co ci to?

  12. #12

    Domyślnie

    [a po co ci sluzebnosc jej? czy bedziesz jej uzywal? do kad nia chcesz jechac? przeciez dojazd do swojej posesji masz, wiec po co ci dodatkowy wydatek nie wiadomo po co? za sluzebnosc sie placi wiesz o tym nie? a jesli nie bedziesz jej uzywal to po co ci to?[/quote]


    Jak to za slużebność sie placi, pierwsze słyszę. bardzo prosze o wyjaśnienie tej kwestii

  13. #13

    Domyślnie

    i to jest przykład prawdziego Polaka ..autor tego wątku. Przeszkadza mu to co robi sąsiad...najlepiej mu dokopać, jemu pokrzyżować plany itd.itp

    Weź człowieku zrozum, ze on to robi na swoim i to jego wlasnosc. Hipermarketu Ci nie stawia, drugi wojewódzkiej nie robi - tylko droge dojazdową do działek, zatem wenętrzną drogę ..przez która przejdzac beda tylko pewnie wlasciciele tych dzialek/domów

    wiec daj zyc innym a nie probuj im sie naprzykrzac....

    ..co za naród!!!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony