dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Jedna istotna uwaga.
    Przykręcając płyty g-k akumulator rozładuje się w ciągu 1-1,5 godziny.
    Ładowanie trwa ok. 3 godziny.
    Tak więc jedną wkrętarką, nawet z dwoma akumulatorami, nie da rady utrzymać takiego tempa pracy jak przy korzystaniu z wkrętarki sieciowej.
    W tej sytuacji jedyną zaletą akumulatorówki jest brak przewodów elektrycznych plączących się pod nogami.

  2. #22

    Domyślnie

    W tej sytuacji jedyną zaletą akumulatorówki jest brak przewodów elektrycznych plączących się pod nogami
    O to właśnie chodzi, ponieważ w momencie przykręcania płyty są sytuacje, że nie można uzyć podnośnika i trzyma ją dwóch ludzi, a trzeci się śpieszy żeby przykręcić, a wtedy właśnie dziwnym trafem zaplącze mu się przewód, a to wokół nóg, a to wokół rusztowania itp, a trzymającym mdleją ręce. Pomyslałem więc żeby stabilizować płytę kilkoma wkrętami akumulatorowką, a później któryś z nich weźmie sieciówkę i będzie jechał taśmowo całe pomieszczenie.

    Myślę o czymś takim http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63453486
    Co Wy na to? Warto?

  3. #23

    Domyślnie

    Witam,

    Polecam Einhella Bavaria 18V z dwoma akumulatorami.
    Zrobiłem tą wkrętarką całe poddasze w K-G, wkręcałem nią sporo dybli stalowych przy budowaniu balustrady, wieciłem nią w cegle widią (nie ma udaru ale jakoś szło a prądu nie było pod ręką). Używam też do odkręcania i dokręcania śrub - ma spory moment obrotowy.
    Reasumując za 50% ceny zielonego Bosha kupiłem świetną wkrętarkę, z której jestem bardzo zadowolony!
    Pozdrawiam serdecznie
    Andrzej

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Mam "firmowego" PEGASUSA ( ) z aku 12V.
    A ja - równie "firmowy" Topex 14.4V, kupiony "aż" za 65 złotych. Używam dwa lata, głównie do bardzo licznych prac w drewnie. Działa, sprawdza się w 100%. Jako rzekł Rafałek: "Nawet jak mi teraz padnie to za te pieniądze warto było."
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  5. #25

    Domyślnie

    Jednym z podstawowych cech wkrętarki jest tak zwana zdolność wkręcania pod obciążeniem (moment obrotowy) wyrażany w Nm (newtonometry). Czym większa liczba tym mocniejsza wkrętarka i będzie można nią wkręcać większe śrubki bez wcześniejszego nawiercania w drewnie otworków. Do płyt K-G nie potrzeba jakiegoś siłacza więc prawie każda się nadaje.
    Profesjolane mają sprzegło (aby nie zrobić dziury wkrętem "taki stop" w płycie) ale to inna bajka cenowa. (makita, atlas copco).

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adasio
    Profesjolane mają sprzegło (aby nie zrobić dziury wkrętem "taki stop" w płycie) ale to inna bajka cenowa. (makita, atlas copco).
    Jeśli myślimy o tym samym to teraz większość ma takie sprzęgło. Możesz siłę na jakiej zadział regulować w zależności od materiału. To nie jakiś super wynalazek i mają go nawet najtańsze marketowe modele - nie wiem tylko czy wszystkie, ale te które oglądałem tak.

  7. #27

    Domyślnie

    Dobrej firmy bo:sprawdzona
    12V bo:lekka
    2 akumulatory bo:zawsze sprawna
    Akumulatory 2,6Ah do 3Ah bo:dłużej pracują(ale drogie)
    Np.Makita 6317D
    Zaglądnij na eBay lub Allegro

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony