dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 82
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1630

Temat: Książki

  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie Książki

    Rozpoczynam ten wątek bo jestem fanatykiem czytania. Bez książki jest jakoś tak smutno.
    Czy macie czas na czytanie innych książek nie związanych z budownictwem? Jaka jest wasza ulubiona książka do której najczęściej sięgacie?
    Może stworzymy forumową listę książek wartych przeczytania ;o)
    Mój typ to Paragraf 22 - J. Hallera a z mniej poważnych to Mikołajek - Gościnnego ;o)

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    No nie. To już nikt nic nie czyta jakoś nie wierzę. Piszcie

  3. #3

    Domyślnie

    Maluszek. Ja czytam, wręcz pochłaniam książki. Od paru lat należę do klubowiczów Świata Książki i dzięki temu, że mogę kupować je trochę taniej, mam ogromny księgozbiór. Z myślą o nim w budowanym domu stworzyłam pomieszczenie na bibliotekę. Moja ostatnio ulubiona książka to " Królowa deszczu" Katherine Scholes. Polecam
    Mocno Cie pozdrawiam
    Niech ktoś jeszcze do nas dołączy

  4. #4

    Domyślnie

    Dołączam do klubu pochłaniaczy książek, ale ponieważ mam ostatnio bardzo niewiele czasu to właściwie raczej podczytuję, niż czytam od deski do deski. Za to każde wakacje mam zaczytane ile się da. To co przewinęło się przez moje łapki tak mniej więcej od września to: Grochola (wszystko, co było w Merlinie), Zawadzka "Kij w mrowisko", Wajda, Grodzieńska (I "Wspomnienia" i "Niebieski ptak" - rarytasiki!), Wilczyński (powinni to wręczać razem ze świadectwem maturalnym!!), "Autobiografia" Giedroycia, Gruza z Alfabetem, Janda (wzruszyła mnie, naprawdę), po raz 2 wszystkie trzy tomy Przybory, z doskoku "Inteligencję emocjonalną" - mądre, ale dużo na raz nie warto. A jak mi źle - to "Słoneczniki" Snopkiewiczowej. Ładna sieczka, co?
    PS. Co do Hallera, to dalszy ciąg Paragrafu bardzo mnie rozczarował. Łyżka dziegciu do tamtego miodziku.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Panther, też kidyś należałam do tego klubu ale po jakimś czasie nie było tam dla mnie nic ciekawego więc zrezygnowałam. Książki o której piszesz nie czytałam. Czas wybrać się do biblioteki, z której bardzo często korzystam. Powód - nowe książki są za drogie, żebym mogła kupić to na co mam ochotę i muszę się ograniczać. Jake to przykre a tak lubię kupować nowe książki.
    Luśka, co do drugiej części Paragrafu mam taką samą opinię a Snopkiewicz to bardzo lubię.

  6. #6

    Domyślnie

    Wpisuję się do klubu.
    Moje typy to Wyznania Gejszy, Maria Callas, Czerwona Azalia, Mniej niż nic.
    I jeszcze cała masa innych

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Ostatnio przeczytałam 'Kocie opowieści' Jamesa Herriota (tego od wszystkch zwierząt dużych i małych). Bardzo dawno nie czytałam tak sympatycznej książki. Warto przeczytać.

  8. #8

    Domyślnie

    A ja mogę przycupnąć w kąciku? Czasu mam na ogół tylko na czytanie recenzji, Dużego Formatu i Plusa Minusa (w Rzepie), choć ostatnio zmęczyłem mocno rozwleczonego Sapka.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Zapraszamy, zapraszamy.
    Czy to o jego ostatniej książce? Kupiłam ją chyba w zeszłym miesiącu i jakoś tak nie mam siły się za nią wziąć. Może na święta.

  10. #10

    Domyślnie

    Aha, Narrenturm. Sama łacina, ta tradycyjna i podwórkowa .

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Przyłączam się do klubu. czytam bardzo dużo, ale mam bardzo duży "rozstrzał", zależnie od humoru. Ostatnio - dla odstresowania - Grochola, chociaż po przeczytaniu dalej już po nic z tego typu nie sięgnę, i ostatnio moja pasja - książki o psychologii i wychowaniu dzieci oraz o budowaniu ostatnio o pompach ciepła i wykorzystaniu deszczówki.
    Bardzo lubię Kapuścińskiego, śledzę też od czasu, jak CKwadrat Plus-minus.
    Teraz po świetach wybieram się do małej chaty w górach, tam teściowie mają imponującą bibliotekę, głównie klasyka, i literatura współczesna polska i zagraniczna do końca lat 70-tych. Jest co robić w długie zimowe wieczory przy kominku.
    A wybudowaliście lub planujecie bibliotekę w swoich domach?
    Pozdrawiam,
    Gaga2

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    No pewno. Biblioteka nie wyszła nam za duża,ale dla mnie to najwazniejszy punkt programu. Będzie zielona.
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Staram się czytać codziennie przed snem od 1 do 3 godzin..
    Bardzo lubie klasykę rosyjską ale także i światową.
    Ostatnio zaczytuję się zdobywcą NIKE 98 tj Wiesławem Myśliwskim.
    HEJ!

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Biblioteka Obowiązkowa!
    Specjalnie dla niej przerabiałam projekt bo nie było w nim na poddaszu ani jednej pionowej ściany gdzie dałoby się zamontować półki i wiecie co choć wstyd przyznać , ale pomysł biblioteki zapoczątkował mój 10 letni syn Kuba! (wstydzę się że to nie był mój pomysł!)Lubię przy książkach odpocząć więc polecam literaturę lekką: Joanna Chmielewska, Andrzej Sapkowski, J.R.R. Tolkien
    Pozdrawiam i życzę wiele pięknych dni przy kominku z książką w ręce Aga

  15. #15

    Domyślnie

    Dziuba. Wszystkie książki, o których piszesz rownież czytałam.Mam za sobą Sapka, Grocholę, Segala. A co powiecie na Lekcję erotyki" Anny Rozen?
    Maluszek. Jak będziesz mogła to wróć do klubu. Zdecydowanie się poprawili w ostatnim roku.

  16. #16

    Domyślnie

    Nie przepadam za romansidłami, ale książka "Pamiętnik" zrobiła na mnie mocne wrażenie.

    Ostatnio przeczytana "Samotność w sieci" w nienajlepszym momencie życiowym bardzo mnie zdołowała.

    Panther - Wyznania Gejszy czytałam najpierw w wersji anglojęzycznej, wtedy początek nie był dla mnie zachęcający, jednak się uparłam i czytałam dalej. Potem bardzo żałowałam, ze ta książka już się kończy... Czytam teraz "Gejsza" ale ta jest już bardziej "naukowa".

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: dziuba dnia 2002-12-13 12:23 ]</font>

  17. #17

    Domyślnie

    Ja też jestem molem ksiązkowym, ostatnio przebrnęłam przez "Świat Zofii", polecam. Czytam głównie SF, bo na inne pozycje już mi czasu nie starcza. A ostatnio od nowa przerabiam "Litery" Przybylskich i "Elementarz" Falskiego, bo uczę moją sześciolatkę czytać

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Panther - do klubu chyba nie wrócę, bo mnie mój mężuś ściga, że za dużo pieniędzy na kisążki wydaję
    Ja też zamierzam zrobić coś na kształt pokoju z książkami (w holu na piętrze). Pierwotnie miał to być pokój z kominkiem. Przed kominkiem miał stać bardzo wygodny fotel. Obok jakiś malutki stoliczek na herbatkę z cytrynką. Wszystkie sciany obłożone półkami z książkami. W tle grała by muzyka. Plany były ambitne ale nic z tego nie wyszło Będzie wersja bardzo okrojona (bez kominka).

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Hej,
    Możecie mi podpowiedzieć coś więcej o "Wyznaniach Gejszy"?
    Ketiso, jakie ksiązki Myśliwskiego polecasz?
    Ja w książki zaopatruję się u teścia, nawet trudno mu coś kupić w prezencie, bo zazwyczaj już kupił sobie wcześniej daną pozycję. Ale on od paru lat zaniedbuje współczesną beletrystykę, co oznacza że ja też nie jestem na bieżąco.
    Bibioteka w naszym przyszłym domu to oczywistość, mamy od teściów dostać częściowo ich zbiory (wraz z szafami bibliotecznymi), ale już teraz teść się martwi, że w projekcie pomieszczenie jest za małe (14,5 m2!!!) i że pewnie w przyszłości wszystkie ksiązki wyrzucimy. Chyba nie będzie tak źle...
    Pozdrawiam,
    Gaga2

  20. #20

    Domyślnie

    Gaga2
    Jestem po Kamień na kamieniu,Pałac.Od wczoraj czytam Widnokrąg i już widzę,że jest pyszny(za tą właśnie dostał NIKE97).
    Nie wydaje mi się żeby to były książki dla kogoś kto lubi np fantastykę,ponieważ traktują o wsi wtaki prosty sposób .
    Mnie one totalnie `wyluzowują`.
    HEJ!

Strona 1 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony