dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 82
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1630

Temat: Książki

  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Hej,
    zima to podobno najlepszy czas na czytanie ( te dlugie wieczory...) a tu cisza. ja uwielbiam czytac, czytam kiedy sie da i gdzie sie da. Ostatnio bardzo podobala mi sie wspominana juz tutaj "Krolowa deszczu", ale wszystkim kobietom goraco polecam "Jezdzca miedzianego" wydanego przez Swiat Ksiazki. Ksiazka ma ponad 700 stron ale jest tak wciagajaca ze przeczytalam ja w 2 nocki

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Właśnie załęłam czytać S. Kinga 'Mroczną wieżę'. Jest to saga fantasy. Czy ktoś może czytał?

  3. #43

    Domyślnie

    Polecam "Historię filozofii po góralsku" ks.prof. Józefa Tischnera. Do książki dołączone 4 cd z jej treścią -oczywiście po góralsku.Sama książka dobrze "wycisza", a cd przyjemnie jest posłuchać w długiej trasie.
    HEJ!

  4. #44

    Domyślnie

    W związku z okresem "tużprzedwiosennym", sięgnęłam po raz kolejny po radosną Musierowiczową. Choć już dawno wyrosłam z wieku młodzieńczego w trudnych chwilach zawsze udaję się do tych miłych poznaniaków. Oni wspaniale pomagają rozwiać wszelkie smutki, zarażają ciepłym optymizmem, i porozumiewają się przyjemnym językiem. Pozdrawiam ciepło. Agnieszka

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    to Ja tez do was chce...

    czytam ostatnio książki Sapkowskiego..jestem na etapie Pani Jeziora...


  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Ja aktualnie czytam 'Udreke i ekstaze" , ale jak na razie to jest dla mnie udreka...
    Jaga35
    ja tez czesto wracam do Borejkow, bo jak nic innego swietnie poprawia humor, poza tym za kazdym razem zwracam uwage na inna rzecz.Jezycjada ma tez teraz dla mnie wartosc sentymentalna gdyz przez 8 miesiecy mieszkalam w Poznaniu i znam te wszystkie opisywane miejsca.

  7. #47

    Domyślnie

    Witam wszystkich wiosennie (śnieg? co tam śnieg! słyszeliście, jak ptaki śpiewają?)
    mbz, właśnie - bohaterowie Jeżycjady dojrzewają razem ze mną (a może to ja do nich dojrzewam?), za każdym razem poznaję ich z innej strony i lubię ich niezmiennie ...
    Pozdrowionka.Agnieszka

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    wlasnie, wlasnie, ja w ogole lubie czesto wracac do ksiazek
    z dziecinstwa, zupelnie inaczej je wtedy odczytuje, odkrywam glebsze ukryte tresci

  9. #49

    Domyślnie

    To jest dla mnie pocieszające mbz, bo już posądzałam się o jakieś przedwczesne zdziecinnienie

  10. #50

    Domyślnie

    Po poważniejszą literaturę też sięgam , choć ze względu na studia (czyli długą listę lektur) nie zawsze znajduję czas na czytanie tego, co bym chciała.

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    ja gdybym tylko mogla, czytalabym pewnie bez przerwy , ale coz, praca, obowiazki malzenskie
    jak dojezdzalam do pracy (ponad godzine) komunikacja miejska, ksiazki pochlanialam, teraz dojezdzam autem i nie bardzo sie da poczytac ...

  12. #52

    Domyślnie

    Komunikacją miejską ponad godzinę?! Ja jadę na moją wieś (myślałam, że "aż") godzinę i faktycznie jest to świetny czas na czytanie.

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Niestety, mieszkam na wsi pod Warszawa, i najpierw jechalam 20 minut autobusem do petli, a potem tramwajem 50 minut!
    Teraz jade 40 minut samochodem, no ale coz zawsze tak jest:
    z jednej strony korzysc, z drugiej strata ( chodzi mi o te ksiazki)

  14. #54

    Domyślnie

    Sympatycznie się z Tobą gada mbz (Magda?Małgosia?) , ale czy tylko my się tu ostałyśmy ? pewnie inni w kawiarence popijają kawusię, a może dyrekcja przyszła i wszyscy pilnie pracują...

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Kurcze, dobra jestes - Magda
    Milo znalezc pokrewna dusze
    Co do tych innych, to moze oni maja malo czasu na czytanie...

  16. #56

    Domyślnie

    No właśnie Madzia, jak ktoś dom buduje, to dużo pracuje

  17. #57

    Domyślnie

    To był rym niezamierzony, choć wybitnie częstochowski Pozdrawiam

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Widzę, że jest tu małe grono sympatyków Jeżycjady
    Sama mam wyszystkie książeczki i często do nich wracam.

  19. #59

    Domyślnie

    Cześć Kochane Mole (książkowe oczywiście)!
    Szczególnie tym płci żeńskiej (molinkom?) polecam "Przesilenie wiosenne" (niestety nie pamiętam autora). Bardzo przyjemna rzecz - trochę o miłości, trochę o przeznaczeniu, o domu oczywiście też jest (i to bardzo ciepło), tak ogólnie - o życiu.
    Polecam, dość smakowity kąsek.
    Miłego dnia. Agnieszka

  20. #60

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy wątek. Miło,że jeszcze ktoś czyta. Mój mąż ciagle się na mnie denerwuje, że ciągle czytam. Kiedyś miałam mnóstwo czasu i czytałam jak wariatka (np. całe noce a rano do pracy). Niestety teraz moje dziecko zajmuje prawie cały mój czas (poza pracą) jednakże zawsze staram się znaleźć choć godzinkę by poczytać. Uwielbiam "Egipcjanina Shinue", którego czytałam chyba z 20 razy. Ostatnio upolowałam egzemplarz w antykwariacie. Ostatnio czytałam też Sapkowskiego i pasjami J. Carrolla ale mam mały przesyt. Obecnie czytram wyżej wspomniane "Wznania gejszy" - jestem pod wrażeniem. Pozdrawiam wszystkie mole

Strona 3 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony