dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    To jest wspólne (niestety na spółę )
    Bo tworzymy wspólnotę małżeńską.
    Już sami nie wiemy ile to ma.Z naszych ustaleń ma coraz więcej.
    "Średnio" jakieś 140 ( po podłodze) bez garażu.
    A gdzie Twoje można zobaczyć?

  2. #22

    Domyślnie

    To już wiecie z innego wątku.
    Na wiosnę zaczynam.
    Największy problem mam z wyborem systemu ogrzewania .
    Projekt wbrałem gotowy MURATOR DOM " NA 102 "
    Zibi

  3. #23

    Domyślnie

    do sroki, wg mnie powinno wystarczyc okolo 10 kubikow sezonowego buka, 1 kubik kosztuje okolo 60-70 PLN, w zaleznosci od tego kto zapyta pierwszy, ja czy sprzedajacy, zawsze staram sie wyczekac az padnie pytanie sasiada, czy nie potrzebuje drewa?

  4. #24

    Domyślnie

    zibi
    Ten projekt zakłada ogrzewanie gazowe czyli brak w nim jakiegokolwiek miejsca na np. składowanie oleju czy węgla - wiem bo sam buduję D09A W pom. gosp. gdzie jest kocioł i ew. osprzęt (zasobnik, sterowniki, naczynie wzbiorcze, pompy) na pewno nie zmieścisz zbiornika z olejem (o węglu już nie wspomnę . Poza tym kocioł będzie bardzo blisko kuchni i
    mogą się tam przedostawać zapaszki z oleju lub pył z węgla/drewna.
    Tak więc albo gaz albo prąd jeśli nie chcesz zmieniać projektu.
    Przy zmianach (piwnica) można zastanawiać się nad kotłem
    olejowym lub węglowym.

  5. #25

    Domyślnie

    Do jpawl !!
    Nareszcie znalazłem kogoś kto buduje D-09 : gdzie , jaki jest
    etap . Ja będę budował pod Łodzią . Rozpatruję dwa warianty
    ogrzewania :
    1. gazowe kocioł Vaillant 12 kW otwarty + zasobnik 150 l +
    grzejniki Galant lub Kermi - klasyka
    2. ogrzewanie powietrzem - kocioł gazowy kondensacyjny Carrier
    + podgrzewacz pojemnościowy gazowy Richmond
    3. wspomaganie cwu - system solarny Paradigma - w obu przypadkach
    4. wentylacja w pierwszym przypadku chyba grawitacyjna -
    rozpatruję też mech z rekuperacją
    5 przy powietrzu już jest wentylacja
    6. kominek + DGP - najprawdopodobniej Hajduk
    Sciany będę miał z PRTHM + styropian 18 cm.
    Dach przerobiłem na krokwiowy aby mieć stryszek - dachówka
    ceramiczna Von-Muller , okna mahoniowo-aluminiowe , cokół z
    cegły kinkierowej - Sciana fundamentowa trójwarstwowa .
    Zibi

  6. #26

    Domyślnie

    Ja buduje D43. A wlasciwie wybudowalem(POROTHERM 3.Tez mam zaprojektowany wiszacy kociol gazowy w lazience.
    I teraz mam 2 pomysly:
    1. wyprowadzic sie z kotlownia i tym majdanem do garazu wolnostojacego obok domu
    2. Kominek + DGP + promienniki ciepla.
    W obu przypadkach zyskam porzadna lazienke bez "osprzetu".
    Chyba wylysieje od tego myslenia....

  7. #27

    Domyślnie

    Tcic
    Ty jedź do Poznania i opisz nam koniecznie jakie wrażenie zrobiły
    na Tobie promienniki. Zibi

  8. #28

    Domyślnie

    Ano. Niechybnie pojade.
    I napisze.
    I zobaczymy jaki bedzie moral.

  9. #29
    Guest

    Domyślnie

    hej tcic
    Dopuszcza się prowadzenie przewodów gazowych z rur stalowych bez szwu i rur stalowych ze szwem przewodowych, łączonych za pomocą spawania przez jedną kondygnację garażu, znajdującą się bezpośrednio pod kondygnacją nadziemną budynku, pod warunkiem zabezpieczenia tych przewodów przed uszkodzeniem mechanicznym.
    Zgodnie z powyrzszym jeżeli chcesz umieścić kocioł gazowy w garażu to musisz go przyspawać.

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    do tcic
    Wyżej to gdzie się dopuszcza a teraz gdzie nie można
    § 281. Instalowanie w garażu studzienek rewizyjnych, urządzeń i przewodów gazowych, z zastrzeżeniem § 164 ust. 6, oraz umieszczanie otworów od palenisk lub otworów rewizyjnych przeznaczonych do czyszczenia kanałów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych, jest zabronione.


  11. #31

    Domyślnie

    a moze zastosowac promienniki ?
    Bedac w ta sobote w Castoramie w Szczecinie widzialem
    promienniki. Byly produkcji wloskiej. Sa w ksztalcie bialego panelu z blachy grubosci ok. 10 cm. Przednia scianka miala male otwory, wewnatrz widoczna byla biala plyta. W czasie pracy caly panel jest lekko cieply. Byly na kolkach, ale mozna je powiesic tez na sciane czy suficie. Mialy przelacznik moc i termoregulator. Moce 3 modeli to odpowiednio: 600/800 W - 298zl, 600/1200 - 378 zl i 900/1800 W - 458zl. Roznia sie wielkoscia, najmocniejszy : 95x55x10 cm. Promienniki pojawily sie pierwszy raz, sa narazie drogie, ale maja podobno staniec. Wiec w temacie promiennikow zaczyna sie cos dziac.

  12. #32

    Domyślnie

    Czy prakrykom też wyszło 10 m3 drewna na sezon, czy może inne liczby. Gdzie to trzymacie?

  13. #33

    Domyślnie

    CZAREK C. - napisales, ze rozporwadzasz cieplo z kominka rowniez do lazienki.
    Sprawdza Ci sie taki system? Nie przedostaja sie do innych pomieszczen zadne "zapaszki"?
    Firma, ktora chce mi robic DGP odradza takie rozwiazanie. Czy w praktyce faktycznie nalezy unikac dobrzewania lazienek?
    A moze zalezy to od rodzaju rozprowadzenia (grawitacyjne/wymuszone)?

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Ja mam rozprowadzenie do łazienki i żadnych zapaszków nie czuć ,w ogóle nic nie czuć w całym domu ,czasami tylko palone drzewo ale to jak ktos źle otworzy kasetę

  15. #35

    Domyślnie

    A nawiew masz pod sufitem (kanaly nad sufitem), czy tez metalowe zatopiopne w posadzce i nadmuch blisko podlogi?
    Moze to ma jakies znaczenie przy ogrzewaniau lazienki?
    Czy ma ktos doswiadzcenie, ktory ze sposobow jest lepszy?

  16. #36

    Domyślnie

    Agnes - a twoje rozprowadzenie jest grawitacyjne, czy wymuszone?
    Jak u ciebie z umiejscowieniem kratek wylotowych w pokojach i lazience?
    Sa pod sufitem, czy nad podloga?

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomash

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    9

    Domyślnie

    Agnes, piszesz, że jak ktoś źle otworzy kasetę.Co to znaczy? Mam okropne problemy z okopconymi ścianami i całym kominkim, czy to może być wina złego otwierania? A może drewno jest zbyt "świeże"?W moim domu 60 mkw nie udało mi się uzyskać temperatuy większej niż 17 stopni! Ludzie jak Wy to robicie?

  18. #38

    Domyślnie

    Tomash, napisz coś więcej o swoim kominku, to może ktoś ci pomoże!. Przedewszystkim, jaka moc wkładu jak podłączona do komina, jaki komin (przekrój i wys.), doprowadzenie powierza, szczelność okien i drzwi, sposób wentylacji, jakie paliwo stosujesz. Wszystko ma znaczenie. Musisz mieć jakieś duże błędy w konstrukcji, jeżeli nie możesz ogrzać 60 m2.
    Marek.

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Rozprowadzanie mam grawitacyjne ale wkład z wentylatorem .Rury w suficie ,wyloty powietrza również.Mój wkład przy drzwiczkach ma regulację ciągu powietrza i jak zapomni się je przekrecić /przy otwieraniu/to smród palonego drzewa wylatuje z kominka. Rurę doprowadzającą powietrze z zewnątrz mam pod kominkiem.Kominek nagrzewa mi cały dom /105 m na dole/Nie użytkuję narazie do rozprowadzania na górę ,ponieważ nie mam takiej potrzeby.W przyszłości zaplanowałam ogrzewanie gazem ziemnym /instalację już mam /także jak skończę poddasze myślę,że kominkiem będę tylko dogrzewać .

  20. #40

    Domyślnie

    Agnes - troche nie "zlapalem"...
    Masz rozprowadzenie grawitacyjne a pod kominkiem wentylator?
    No to chyba masz obieg wymyszony...?
    Albo cos przegapilem? Mozesz dodac 2 zdania wyjasnienia?
    Chodzi mi o to, czy ruch cieplego powietrza jest calkowicie swobodny, czy jest ono wpychane przez rury przez zewnetrzny "wiatraczek" .

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony