dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Witam doświadczonych Forumowiczów,
    wczoraj otrzymałam decyzję o warunkach zabudowy działki, którą zamierzam kupić w najbliższym czasie. Niepokoją mnie nastepujące punkty tej decyzji:
    1. działka wchodzi w skład zespołu letniskowego oznaczonego na planie...... Ale we wniosku o pozwolenie na budowę mam przedłożyć "decyzję o wyłączeniu gruntów z produkcji rolnej na cele nie rolnicze". Co to w praktyce dla mnie oznacza?
    2. Należy przyjąć moduł rzutu parteru w granicach od 1:1,5 do 1:2,5. Czy to oznacza że na 1m szerokości mogę przyjąć od 1,5 do 2,5m długości?
    3. usytuowanie: od granicy działek-4,0m, od drogi wewnętrznej-6,0m. Prawo budowlane mówi inaczej. Czy dla działek letniskowych są inne przepisy?
    4. Do wniosku o pozwolenie dołączyć niędzy innymi: dowód stwierdzający prawo dysponowania nieruchomością na cele budowlane (aktualny odpis z księgi wieczystej). Dlaczego na cele budowlane? Czy to błąd w decyzji?
    Bardzo proszę o pomoc-mam tylko 2 tygodnie na ewentualne odwołanie się od tej decyzji
    Pozdrawiam
    Ewusia

  2. #2

    Domyślnie

    -pkt.1, po prostu, kiedy już zakupisz ten grunt, kupisz projekt, naniesiesz ten projekt na twoją działkę - wypełniasz wniosek o wyłączeniu spod obrysu budynku gruntu na cele nierolnicze. Zwykła sprawa - nie ma się co bać.
    - pkt 2. nie rozumiem - również,
    - pkt 3. mówi iż musisz oddalić budynek od granic /od sąsiadów/ na co najmniej 4m a od drogi na 6m. Te 6m to jest lina zabudowy, ktorej nie możesz przekroczyć. Budynek musi być posadowiony w lini zabudowy.
    - pkt. 4 myślę, że chodzi może o wypis z ewidencji gruntów, a może o dokument, iż wspomniana działka jest przeznaczona pod budownictwo. Możesz postarać się o taką decyzję na piśmie.
    Pozdrawiam

    w jakiej gminie zamierzasz kupić działkę?


  3. #3

    Domyślnie

    Ja mając napisane "dowód stwierdzający prawo dysponowania nieruchomością na cele budowlane" złożyłam akt notarialny i wypis z rejestru gruntów (w gminie powiedziano mi, że ma to być właśnie to lub wypis z księgi wieczystej). Może po prostu zadzwoń do gminy. Ja jeszcze czekam na pozwolenie, więc właściwie też nie jestem pewna, czy ktoś w pewnym momencie nie zażąda jakiegoś dziwnego dokumentu. Proponuję zadzwonić do gminy.

    Jeśli chodzi o wyłączenie gruntu z prod. rolnej to rzeczywiście jest to bardzo prosta sprawa. U mnie trwało to (od złożenia wniosku) 2 dni.

    Powodzenia.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Gmina Stężyca, miejscowość nazywa się Stara Sikorska Huta a w papierach gminnych jest Sikorzyno. Przepiękne tereny położone w połowie drogi między Gołubiem a Stężycą. Troche daleko do jeziora (około 1km) ale za to tereny bez ośrodków wczasowych i kolonii działek letniskowych. Tylko las i pola, no i zaprzyjaźniony gospodarz, który - mam nadzieję - będzie czujnym okiem patrzył na nasze domki. Wydzielona jest kolonia 36 dużych działek a właściciel przed podpisaniem aktu sprzedaży załatwia nam prąd i wodę-będziemy partycypować w kosztach przyłączy.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    4. Do wniosku o pozwolenie dołączyć niędzy innymi: dowód stwierdzający prawo dysponowania nieruchomością na cele budowlane (aktualny odpis z księgi wieczystej). Dlaczego na cele budowlane? Czy to błąd w decyzji?
    Jeżeli jesteś właścicielem, możesz przekazać dokument potwierdzający ten stan: akt notarialny, wypis z księgi wieczystej.
    W przypadku, gdy budujesz na cudzum gruncie musisz dostarczyć zgodę właściciela gruntu na planowaną przez Ciebie budowę, lub odpowiednie pełnomocnictwo.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Ale działka ma być rekreacyjna (letniskowa) a żądają papieru "na cele budowlane". Czepiam się słowa?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że chyba niepotrzebnie przejmujesz się słowami "na cele budowlane". Jeśli jesteś wlaścicielem to wystarczy wypis z księgi wieczystej, bo właściciel może na swojej działce robić co chce (w granicach określonych planem zagospodarowania przestrzennego i tzw. prawem sąsiedzkim). Jeśli tytuł prawny polega na umowie dzierżawy itp. - to wówczas z takiego "tytułu" musi wynikać prawo do budowy (zgoda waściciela itp), dlatego w decyzji napisano "w celach budowlanych".
    Czy to Ci wystarcza?
    Pozdrawiam
    Gaga2

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: gaga2 dnia 2002-12-11 11:16 ]</font>

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Dzięki za pomocne rady, przyznam szczerze że mi trochę ulżyło. Na wszelki wypadek zadzwonię jeszcze do gminy. Życzę miłego dnia........

  9. #9

    Domyślnie

    .. a jeśli jesteś właścicielem a nie założono jeszcze księgi wieczystej - powinna wystarczyć kopia aktu notarialnego. A jeśli nadal masz wątpliwości, to zawsze można zapytać panią w urzędzie - to nic nie kosztuje ( oprócz ewentualnej fatygi ), w końcu każdy urząd ma własną interpretację. My pytaliśmy prawie o wszystko.
    Ad 3. Linia zabudowy jest ustalana zgodnie z lokalnym planem zagospodarowania przestrzennego - np może być związana z planowanym poszerzaniam drogi.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lola

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja troszke nie na temat. Znam tereny Stężycy b.dobrze a ostatnio byłam w Stezycy w zeszłą niedzielę!!! Jest tam naprawdę pieknie i gratuluję Ci wyboru miejsca. Moja babbcia z tamtąd pochodziła (jej ojcic miał tam duzy majątek - jak to kiedys nazywano. a ja byłam w Skorzewie w 88 roku w remizie strażackiej na pierwszej swojej dyskotece! pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Kończąc wątek, uważam że decyzja jest chyba ok. i nie przypuszczam, aby zaskarżać ten dokument. Tak jak pisali poprzednicy, wszystkie wątpliwości rozwiejesz w Urzędzie Gminy.
    Powodzenia

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Cieszę się Lola że podoba Ci się to miejsce. Moja rodzinka objeździła chyba z 15 działek. Ta była pierwsza. I wszyscy stwierdziliśmy na koniec że właśnie ta pierwsza jest tą naszą. I niedługo będzie - czekamy na podpisanie aktu notarialnego.
    Dzięki wszystkim za wsparcie. Jeszcze raz pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony