dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Mam duży salon (60m2) na poddaszu, gdzie wszystkie boki to ścianka kolankowa plus skośny sufit. Pomieszczenie jest dosyć wysokie (ścianka kolankowa ma 2 m). Żona uparła się, aby nad stołem (duży+6 krzeseł) był żyrandol (lampa)i to akurat w miejscu schodzenia sie 2 połaci (krawężnica). Ale ja sobie nie moge tego wyobrazić, jak będzie wyglądał taki żyrandol zawieszony w takim miejscu? Pomóżcie, jak to rozwiązać ?
    Sławek

  2. #2

    Domyślnie

    jak bedzie wygladał??? krzywo...
    jaką masz wysokość tego poddasza? chyba z 2.5 m conajmniej - bo w przeciwnym razie żyrandol bedzie ciagłym zagrożeniem dla gości - chyba ze masz kaski ochronne dla każdego...

    wydaje mi sie że lepszym rozwiazaniem byłby jakiś plafonik albo oświetlenie na ścianie - to moje zdanie...

    poza tym dość dziwne miejsce na salon prawda??? no chyba że to jest mieszkanie w bloku a nie domek - w domkach raczej poddasza są przeznaczane na sypialnie albo na pokoje dzieci (ew. pokoje do pracy) - do salonu trzeba nosić jedzenie i napoje - jeśli kuchnia jest też na poddaszu to OK - jeśli niżej to współczucie...
    powiedz żonie że w tym miejscu lepiej będzie właśnie wyglądało oświetlanie na plafonach - ew. reflektorki (wszystko zależy od stylu w jakim jest utrzymany salon)

    dla mnie - plafony na scianach, i świece do kolacji (+ butelka dobrego wina) i już jest nastrój...

    pozdrowka
    snow

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Nie wiem za bardzo jak wygląda ten salon,ale może w takim razie 3 wiszące lampy (takie z małymi dyskretnymi kloszami) na różnej wysokości. W ten sposób może się "zamaskują" te krzywizny.Zresztą nie wiem za bardzo o co chodzi
    Jak wysoki jst salon?
    Pozdr

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Nie wypowiem się o tym Twoim konkretnym problemie ale może coś a propos na rozweselenie:

    Przychodzi łysawy facet do fryzjera.
    - Fryzjer pyta - Jak obciąć?
    - Odpowiedź łysego - chcę by włosy w bujnych lokach spadały na ramiona.
    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie.

    Opiszę dokładniej to pomieszczenie.
    Wyobraźcie sobie, że jest to kwadrat z dachem kopertowym (jak dom) - tyle, że mieście się na górze budynku. Wszystkie ściany składaja się ze ściany kolankowej ok. 2 m oraz skośnych sufitów schodzących sie w jedno miejsce ok 3,5 m nad posadzką.

    W jednym narożniku ma być otwarta kuchnia, w drugim stół, w trzecim kącik wypoczynkowy (ława telewizor itp), w czwartm jest wejscie.

    Jedyny problem mam z żoną, a raczej ze stołem, który ma być dokładnie na przekątnej tego kwadratu (pod kraweźnicą).

    Sławek

  6. #6

    Domyślnie

    sądzę że mógłbyś poszykać jakiegoś ciekawego rozwiązania - np. jakaś podwieszana belka (pozioma) do której zamontowałbyś lampę - co do stylu tej lampy (nowoczesna czy trasdycyjna) to nie wiem jakie będzie całe mieszkanie...

    czy wymiary są już po zaizolowaniu poddasza? chyba tak z tego co widze

    możnaby też taki panel z halogenikami - mógłby wisieć pod kątem

    zależy wszystko od stylu mieszkania jak mówiłem

    napisz coś więcej bo to ciekawy problem

    snow

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Pomysł z podwieszaną belką jest interesujący.
    Sam myślałem o czymś takim podobnym do jętki (jętek konstrukcyjnych brak).
    Przyszedł mi do głowy szalony pomysł, aby podwiesić 4 belki, ale nie tak jak jętki, ale w ten sposób aby tworzyły kwadrat obrócony o 45 stopny wzgędem ścian. Spóbuje narysować :

    |---------------------|
    | / \ |
    | / \ |
    | / \ |
    | / \ |
    |/ \|
    | |
    |\ /|
    | \ / |
    | \ / |
    | \ / |
    | \ / |
    |---------------------|


    Nie wiem czy wiecie o co chodzi.
    Na poddaszu chcemy mieć dużo drewna, wiec takie belki, będą OK.
    Nie jestem pewien czy takie "złamanie" pomieszczenia będzie ładnie wyglądało, bo przecież po przekatnej pomieszczenia idą krawążnice dachu.

    Sławek

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Niestety wywaliło mi spacje pomiędzy znaczkami i rysunek wygląda tragicznie. Szkoda.
    Sławek

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Niestety wywaliło mi spacje pomiędzy znaczkami i rysunek wygląda tragicznie. Szkoda.
    Sławek

  10. #10

    Domyślnie

    Masz już ten żyrandol?
    Pytam, bo jeżeli tak, to pewnie można go trochę przerobić. Tzn. oddzielić zawieszenie od zasilania. żyrandol wisi sobie na haku wkręconym w belkę, a przewód zasilający obok - do jakiejś w miarę prostej puszki - bez obciążenia żyrandolem może być i na skośnej połaci. Widziałem już takie rozwiązania fabryczne.

  11. #11

    Domyślnie

    Masz już ten żyrandol?
    Pytam, bo jeżeli tak, to pewnie można go trochę przerobić. Tzn. oddzielić zawieszenie od zasilania. żyrandol wisi sobie na haku wkręconym w belkę, a przewód zasilający obok - do jakiejś w miarę prostej puszki - bez obciążenia żyrandolem może być i na skośnej połaci. Widziałem już takie rozwiązania fabryczne.

  12. #12

    Domyślnie

    ciesze sie że pomysł z belką ci się spodobał...co do konstrukcji (ten twój kwadrat) - podoba mi się - z tym że nie wiem jak wyglądałaby sprawa jej cięzaru i czy byłoby do czego ja podwiesić - jeśli masz wystarczająco dużo miejsca - "pod sufitem" - powinno się udać

    co do samej konstrukcji - ja proponowałbym romb ( wiekszość stółów nie jest kwadratem tylko prostokatem) - konstrukcja powinna być więc wydłużona (oczywiście ułożona osiowo do ustawionego pod nią stołu)

    proponuję własnie romb

    podwieszenie - do skosu - oczywiście konstrukcja tworzyłąby z powierzchnią ukosu kąt równy nachyleniu dachu...
    mocowanie do więżby - zależnie od wystroju wnętrza - dla mnie np. kuty łąńcuch, konstrukcja łączona również kutymi opaskami lub klamrami + ozdobne gwoździe (bretnale)

    i byłoby miodzio

    pozdrowka snow


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony